Mazda 323F 1,5 Z5 BA 1997r

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez Adaś » 22 kwi 2008, 10:09

ktoś z forum już ma taki zderzak jak na w/w zdjęciu :)
czuję że ten temat niedługo doścignie Palkersona pod wględem ilości stron <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez no_fear » 22 kwi 2008, 10:30

Adaś napisał(a):ktoś z forum już ma taki zderzak jak na w/w zdjęciu :)

<lol>
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sprzedam: aparat P5 z cewką zewnętrzną by "Tadziol"
Obrazekwww.SPAmobile.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lis 2006, 15:47
Posty: 413
Skąd: KrK
Auto: Galaxy MK2 2.3

Postprzez Artiks » 22 kwi 2008, 10:37

lantis napisał(a):nowej blendy nie zamocowałem, bo klosze za bardzo odstają i nie mogę jej równo dokleić
Może ona nie nadaje się do montażu z seryjnymi lampami i powinna być tak zrobiona :

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 gru 2006, 12:17
Posty: 1568 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: 323F BA Z5 –> RENAULT LAGUNA III 2.0 DCI

Postprzez michi » 22 kwi 2008, 17:22

Moim zdaniem przeróbki idą w złym kierunku :| Boję się jak to się zakończy.
Ale cóż, to tylko moje zdanie.... No Offence ;)
Poznasz głupiego po postach jego
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2006, 20:59
Posty: 836
Skąd: Mysłowice
Auto: Prelude BB9

Postprzez lantis » 22 kwi 2008, 17:23

ArtX napisał(a):Może ona nie nadaje się do montażu z seryjnymi lampami

... poproszę namiary na te lampki, jakiś model, symbol, gdzie je można kupić ?? ... elegancka ta Madzia !!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2008, 23:51
Posty: 543
Skąd: OST
Auto: 323 F BA

Postprzez darekk86 » 22 kwi 2008, 21:26

lampy to normalne lexus look z allegro. W kolorze black.
A te male okragle to ktos jakies tam wykombinowane wrzucil, to takie zrobic to nie problem.
Ale taka listwa do zwyklych lamp nie pasuje totalnie. Musza byc lexusy. A znowu lexusy na zwyklej blendzie wygladaja srednio.
Wiec albo listwa na blendzie i lexusy, albo lepiej nic.
Ale jak zakladasz cos takiego jak spojlery czy blende nowa to najlepiej nie wyjezdzaj z garazu dopoki nie skonczysz calej przerobki, czyli glownie przed malowaniem. Bo inaczej to tylko wioche robi. Jak jest gotowe to wtedy od razu inaczej wyglada, nawet jak nie jest super ladne dla innych, to zawsze ma swoj styl.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez Marlan » 22 kwi 2008, 21:47

lantis trochę cie rozumiem jeśli chodzi o zmiany sam rok temu też zakładałem progi itp. I wydawało mi się że napewno pasują do lini auta i że bedzie wyglądało super. Po roku zmieniłem zdanie zaczeły mi przeszkadzać szczegulnie jak chciałem coś zrobić przy aucie panowie mechanicy twierdzili że nie podejdzie im podnośnik i takie tam. Kolejna sprawa to stale trzeba na nie uważać żeby niie zaczepić o coś. No i na koniec stwierdziłem że jednak tak dobrze do mazdy nie pasują. Też sie na to napaliłem a teraz sie w ku.. denerwuje bo nie moge ruszyć kleju którego użyłem do mocowania progów. Bez urazy ale wydaje mi sie że progi które chcesz założyć jeszcze bardziej nie pasują do auta niż moje. Kończąc mój wywód powiem tak zrobisz jak zechcesz twoje auto i twój pomysł na jego zrobienie, prędzej czy pużniej sam dojdziesz do wniosku że to nie to, jest tyle pięknych efek na ładnych felach z ori pakietem. Masz ładną mazde nie rób z niej BMW po kiepskim tuningu :)
Madzia jest jak ukochana kobieta : Zawsze piekna ale czasem kapryśna. Ale jak jej tego nie wybaczyć.....???? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 cze 2007, 09:10
Posty: 41
Skąd: siedlce
Auto: mazda 323f, BA, 1.8, rok 1997

Postprzez lantis » 22 kwi 2008, 22:35

no_fear ... ładny gif w emblemacie :–)) ... co do zderzaka to już naprawdę lekka przesada :–)) tak drastycznych zmian nie mam w planach ... chociaż ta czarna z pierwszego zdjęcia, coś w sobie ma, to chyba unikat :–)) szczerze pozazdrościć ;–))

Marlan ... dzięki za cenne wskazówki, jestem na to przygotowany, i chcę to przejść samemu, wiem, że czasmi może być "ciężko", no ale ... zobaczymy ... co to jest ten ori pakiet ??
Ostatnio edytowano 22 kwi 2008, 22:52 przez lantis, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2008, 23:51
Posty: 543
Skąd: OST
Auto: 323 F BA

Postprzez Adaś » 22 kwi 2008, 22:39

lantis napisał(a):.. poproszę namiary na te lampki, jakiś model, symbol, gdzie je można kupić

w Castoramie np, to są zwykłe halogenówki jakie montuje się w domowym oświetleniu :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez lantis » 22 kwi 2008, 22:46

darekk86 napisał(a):nie wyjezdzaj z garazu dopoki nie skonczysz calej przerobki, czyli glownie przed malowaniem. Bo inaczej to tylko wioche robi
<center>
... nie do końca rozumiem ... "tunning" można np. porównać to tatuowania (tunning ciała :–) ... czy ktoś kto ma niedokończoną dziarę, bo np. nie idzie jej zrobić na raz, i jak ją wystawi na światło dzienne to też wiocha ??

... co do lamp to chciałbym się dowiedzieć coś o tych małych okrągłych lampkach – gdzie je zdobyć ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2008, 23:51
Posty: 543
Skąd: OST
Auto: 323 F BA

Postprzez Adaś » 22 kwi 2008, 22:59

lantis napisał(a):co do lamp to chciałbym się dowiedzieć coś o tych małych okrągłych lampkach – gdzie je zdobyć

Adaś napisał(a):
lantis napisał(a):.. poproszę namiary na te lampki, jakiś model, symbol, gdzie je można kupić

w Castoramie np, to są zwykłe halogenówki jakie montuje się w domowym oświetleniu :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez darekk86 » 22 kwi 2008, 23:03

a porownanie do tatuazu jest dosc trafne. Ale nie wiem czy widziales niedokonczony tatuaz? Bo wyglada wlasnie srednio.
Jest prosta zasada: nie pokazuje sie klientowi pracy przed skonczeniem. Tak samo powinno sie postepowac tutaj. Ale to tylko lepsze bedzie dla Ciebie, bo nie beda ludzie mowic "ale wiocha, niepomalowany zderzak" i nie bedziesz musial sie tlumaczyc ze czekasz na lakier itd.
Poprostu, na forum najlepiej wrzucac fotki z juz gotowej przerobki :) Jesli nie wierzysz to spojrz na opinie w moim watku... Jak pokazalem wczesniej felgi jakie bede zakladal to dostalem niezbyt ciekawe opinie. Zdecydowana wiekszosc twierdzila ze totalnie nie pasuja do samochodu. A po zalozeniu na samochod wiekszosc (z pewnymi wyjatkami) jednak zmienila zdanie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2006, 20:58
Posty: 1393
Skąd: Wa-wa/Puławy
Auto: C63 AMG Kombi + Fiat Bravo Psst... + Combo

Postprzez lantis » 22 kwi 2008, 23:23

Adaś napisał(a):w Castoramie np, to są zwykłe halogenówki jakie montuje się w domowym oświetleniu

poważnie :–)) ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2008, 23:51
Posty: 543
Skąd: OST
Auto: 323 F BA

Postprzez lukaszek323f » 23 kwi 2008, 00:01

Ładna mazda, co do spoilera to bez komentarza trochę mi się podoba i trochę nie. Czytam tam wczesniej co chcesz filozofowac z mazdą i powiem ci żebys dał sobie lepiej spokój, żeby nie wyszła mazda jak agro tuning. Moze wybierzesz inny kierunek co do modyfikacji mazdy? Lekkie obniożne zawieszenie -35, powiedzmy felgi aluminiowe 17 czy 16 ( zobacz 60% mazdowiczów doradziła tobie felgi nr 2 a ty jednak wolisz te wygladajace jak a'la kapsle od dużego fiata) Jeżeli podobają tobie się lampy styl lexus możesz zakupic na allegro, akurat nie sa takie najgorsze te czarne. Moze jakas ozdobna koncówka wydechu ULTER? Może jakies audio i delikatne zmiany? nie sztuką jest zwrócić na siebię uwagę tonami spojlerów i neonów... sztuką jest zrobić to bez nich
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 14:01
Posty: 595
Skąd: LUBLIN
Auto: Była 323f BG,323f Sportive
Obecnie BMW E60 530D

Postprzez farciarz » 23 kwi 2008, 00:17

A ja tu widzę rzucanie grochem o ścianę. Wszyscy starają się chłopakowi właściwie doradzić, ale widzę iż jest strasznie uparty.

Cóż...zrobisz co zechcesz
Naczelna Maruda Forum aka Kaszpirowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2005, 21:35
Posty: 1854
Skąd: Bydgoszcz-Fordon City, Leicester UK
Auto: Ford Mondeo 1.6 TI 2008

Postprzez lantis » 23 kwi 2008, 08:47

<center> ... montarzem progów, dokładki i blendy, chyba będę musiał zająć się sam, bo mechanicy – lakiernicy, będą mieli czas dopiero w przyszłym tygodniu, a po za tym chcą za to duże pieniądze ... za malowanie tych części i montarz, zaśpiewali od 500 zł w górę ... moim zdaniem to trochę za dużo ... czy ktoś wie jaki byłby koszt czegos takiego, może ktoś niedawno coś takiego robił ?? ... aaa, czekam na pomoc w doradzeniu jakich komponentów powinienem użyć do montarzu : jaki klej, jakie farby, jaka szpachla ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2008, 23:51
Posty: 543
Skąd: OST
Auto: 323 F BA

Postprzez lukaszek323f » 23 kwi 2008, 09:00

lantis napisał(a):zaśpiewali od 500 zł w górę


to i tak tanio, chcesz miec dobrze pomalowane to płacisz 250zł do 350zł biorą lakiernicy za pomalowanie jednego elementu i to zależy jeszcze czy z farbą czy bez.


lantis napisał(a):ktoś niedawno coś takiego robił


nikt nie robił bo każdy wie co nadaje sie do mazdy a co nie :]


lantis napisał(a): jakie farby


sam chcesz to malowac sprayem czy jak?

Musisz kupic odpowiednią farbę w sklepie motoryzacyjno lakierniczym farba, rozpuszczalnik, plastyfikator np...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 14:01
Posty: 595
Skąd: LUBLIN
Auto: Była 323f BG,323f Sportive
Obecnie BMW E60 530D

Postprzez Lukano » 23 kwi 2008, 09:55

Ja najtaniej i to dawno temu płaciłem 160 od elementu. Czasem udało się dogadać, że brali 2 małe elementy jako jeden. Ja za malowanie przedniej dokładki zapłaciłem 250.Więc 500 za twoje elementy to tak w normie. I lepiej nie maluj tego sam bo wtedy to będzie ciekawei ;) A szpachlować samemu też raczej nie ma co. Na klej do progów uważaj, żebyś potem nie miał problemów jak marlan. Zobacz u niego w temacie.
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez Artiks » 23 kwi 2008, 12:38

Adaś napisał(a):to są zwykłe halogenówki jakie montuje się w domowym oświetleniu
:) Tutaj takowe wsadzone i porzeźbiona ori blenda (co za niechluj, nawet ne poszpachlował wnęk po ori lampach :D ) :

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 gru 2006, 12:17
Posty: 1568 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: 323F BA Z5 –> RENAULT LAGUNA III 2.0 DCI

Postprzez michi » 23 kwi 2008, 18:19

ArtX Miodna ta Madzia <list>

Tylko wydech nie ten tego <killer>
Poznasz głupiego po postach jego
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2006, 20:59
Posty: 836
Skąd: Mysłowice
Auto: Prelude BB9

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy