Mazda MX-3 EC B6 1993 rok

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez loockas » 21 cze 2008, 09:58

Gapcio napisał(a):silnik to jest nie do zajechania


Gapcio napisał(a):to dolewaj leguralnie olej


<lol>


Nie strasz chłopaka :P Poza poceniem się na uszczelkach nie słyszy się za bardzo o tym, żeby te silniki wcinały olej ;)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Gapcio » 21 cze 2008, 10:59

loockas napisał(a):Poza poceniem się na uszczelkach nie słyszy się za bardzo o tym, żeby te silniki wcinały olej

moj nie wcinal tylko silnik olejem rzygal :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2007, 17:06
Posty: 1644
Skąd: Miasto Świecącej wieży
Auto: Opel Vectra C 2.2

Postprzez Dareczeq » 24 cze 2008, 23:54

grzywunia napisał(a):Dareczeq gratuluje zakupu,mazda swietnie sie trzywa:):)Gdybys potrzebowal przednich chlapaczy to moge Ci odsprzedac:):) Daj znac....pozdrawiam P.S. Fajnie sie prezentujesz...heh.... albo inaczej... Wlasciciel tez niczego sobie ;)


grzywuniu przednie chlapacze juz mam :) poszukuje natomiast [jakich?] oraz przedniej dokladki pod zderzak od pakietu V6.
PS. Z przyjemnoscia zobaczylbym wlascicielke tego postu :) bo Twoj samochod bardzo mi sie spodobal.

Gapcio napisał(a):ahh te nasze piekne mx-trojeczki ;) kolejna ladna zadbana Laseczka ;) tak trzymac i oby tak dalej ;)
Pozdrawiam i bezawaryjnosci zycze ;) jezeli chodzi o silnik to jest nie do zajechania wiec jedynie to dolewaj leguralnie olej i co jakis czas zmieniaj rozrzad to chyba wszystko co musisz w tym silniku robic :P (oczywiscie nie mam tu na mysli swiec kabli filtrow itp. ;) )


Gapcio dzieki za dobre rady i pozytywne nastawienie do tej jednostki napedowej :)
Narazie planuje uszczelnienie skrzyni biegow bo zauwazylem delikatny wyciek. Mam nadzieje, ze nie wycieka mi nic z silnika bo pod wplywem pedu powietrza ten wyciek troszke sie rozmazuje po dole :) W poniedzialek tj 30.06.2008 oddaje do w rece mechanika, ktory juz orientacyjnie zerknal pod spod i potwierdzil moje przewidywania.

loockas napisał(a):
Gapcio napisał(a):silnik to jest nie do zajechania


Gapcio napisał(a):to dolewaj leguralnie olej


<lol>


Nie strasz chłopaka :P Poza poceniem się na uszczelkach nie słyszy się za bardzo o tym, żeby te silniki wcinały olej ;)


loockas taki taki mlody to juz nie jestem :) 32 lata mi strzelily wiec nawet dziwnie sie juz czuje w tym samochodzie. Bardziej pasowalby mi jakis rodzinny kombi no ale zawsze bylem troszke indywidualista no i jeszcze rodziny nie zalozylem. Co do pocenia sie tego silnikach na uszczelkach to zdania sa rozne. Rozmawialem z kilkoma osobami, ktore mialy ten silnik w 323 i jakos nie narzekaly na ten problem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 09:00
Posty: 237
Skąd: Pleszew
Auto: BMW X3 E83 3.0 i

Postprzez Siwus » 10 sie 2008, 03:48

Dareczeq napisał(a):Bardziej pasowalby mi jakis rodzinny kombi no ale zawsze bylem troszke indywidualista no i jeszcze rodziny nie zalozylem.


Na kombi to przyjdzie jeszcze czas:) każdy ma swoje indywidualne pragnienia. Ostatni nawet moja kobieta powiedziała, że bardziej zajmuje się samochodem niż nią :P pozdrawiam
pracoholik
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2008, 00:31
Posty: 1634 (0/5)
Skąd: Włocławek
Auto: Chrysler Sebring '01 2.7V6

Postprzez Dareczeq » 19 sie 2008, 15:46

Siwus7 zainteresowanie faceta motoryzacja to odwieczny problem w relacjach damsko- meskich. Najlepszym sposobem jest zainfekowanie mazdowskim bakcylem swojej kobiety a wtedy stanie sie znacznie bardziej wyrozumiala :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 09:00
Posty: 237
Skąd: Pleszew
Auto: BMW X3 E83 3.0 i

Postprzez Kogi » 21 sie 2008, 20:14

ładniutka, zadbana no i pakiecik V6 czyli najlepszy kierunek modyfikacji stylistycznych <spoko>
gratuluje autka, bo jest naprawdę ładne :)
Dareczeq napisał(a): 32 lata mi strzelily wiec nawet dziwnie sie juz czuje w tym samochodzie. Bardziej pasowalby mi jakis rodzinny kombi...

eeeetam...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 gru 2007, 15:25
Posty: 248
Skąd: Bestwina
Auto: Było:
Mazda Mx-3 V6 1996r
Honda Accord 1,8VTec Sport 2001r
Jest:
kombi w dieslu czyli Mazda 6 CiTD 2007r.

Postprzez Dareczeq » 23 sie 2008, 18:15

Kogi napisał(a):ładniutka, zadbana no i pakiecik V6 czyli najlepszy kierunek modyfikacji stylistycznych <spoko>
gratuluje autka, bo jest naprawdę ładne :)


Dziekuje za mile slowa – nadal jednak szukam dokladki pod przedni zderzak od pakietu V6 oraz [jakich?] chlapaczy najlepiej w kolorze auta. Jesli ktos moze mi pomoc w znalezieniu tych czesci bede naprawde wdzieczny. Dalem juz 2 razy ogloszenie na forum oraz szukalem na allegro. Niestety okazalo sie to bezowocne. Zatem jesli ktos ma namiar na te czesci prosze o kontakt.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 09:00
Posty: 237
Skąd: Pleszew
Auto: BMW X3 E83 3.0 i

Postprzez Rain » 28 wrz 2008, 20:53

W istocie widzę niemal siostrę bliźniaczkę :) nawet serducho to samo <jupi> Prawda, że ten kolor jest najpiękniejszy na świecie?;) tylko muszę Cię dogonić pod względem włożonych prac. Życzę samych przyjemności w użytkowaniu i dużo radości z magdaleny.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sie 2008, 21:13
Posty: 57
Skąd: okolice Częstochowy
Auto: Mx-3

Postprzez blade83 » 29 wrz 2008, 16:17

Naprawdę kolorek rewelka, a fakt, że prace nad autkiem posuwają się do przodu nakłania do dużych gratulacji. udanego eksploatowania i uciechy z jazdy tak ładnym egzemplarzem :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 maja 2007, 00:19
Posty: 98
Skąd: Mstów k.Częstochowy
Auto: Mx-3 (EC) KL-ZE, Seat Exo 1.8T, VW UP!

Postprzez Jacol » 29 wrz 2008, 17:29

Dareczeq napisał(a):Dziekuje za mile slowa – nadal jednak szukam dokladki pod przedni zderzak od pakietu V6 oraz [jakich?] chlapaczy najlepiej w kolorze auta. Jesli ktos moze mi pomoc w znalezieniu tych czesci bede naprawde wdzieczny. Dalem juz 2 razy ogloszenie na forum oraz szukalem na allegro. Niestety okazalo sie to bezowocne. Zatem jesli ktos ma namiar na te czesci prosze o kontakt.

Niestety z czesciami do mx-3 nie jest zbyt kolrowo, a jak juz sa to mają masakryczne ceny :(
Mmm... Przy 3 tysiączkach brzmi jak 50Cent, wygląda jak Pussy Cat Dolls, a jeździ jak The Game na osiemnastu calach... with evil gas from the bottom of hell... buahahaha... n2o
Best ET 1/4: 14.8s (Czaplinek '12) Best RT: 0,123s (Czaplinek '12)

Moja Madzia ;)
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2006, 14:05
Posty: 3458 (1/2)
Skąd: Włocławek, Lubień Kujawski
Auto: MX-3 '91 KL-ZEn
M6 '04 L3

Postprzez KyRy » 29 wrz 2008, 18:16

KyRy napisał(a):Zadbana i bardzo ładna

dodam jeszcze, że dość szybkaaa ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2006, 15:02
Posty: 2302 (0/3)
Skąd: Kotlina Kłodzka
Auto: są:
121 1,3 92
Mx-5 1,6 95
Mx-5 1,8 96
Mx-5 1,6 92
Mx-5 1,6 93
były:
Mx-5 1,6 89
Mx-5 1,6 93
Mx-5 1,8 97
Mx-5 1,6 95
Mx-5 1,8 97
Mx-5 1,6 96
Mx-5 1,6 94
Mx-3 1,6 95
Mx-3 1,8 92
M5 2,0 05
Xed6 2,5 95

Postprzez Dareczeq » 29 wrz 2008, 21:54

Rain napisał(a):W istocie widzę niemal siostrę bliźniaczkę nawet serducho to samo Prawda, że ten kolor jest najpiękniejszy na świecie? tylko muszę Cię dogonić pod względem włożonych prac. Życzę samych przyjemności w użytkowaniu i dużo radości z magdaleny.


Narazie poziom wlozonych prac jest dosc mizerny na tle wielu innych uzytkownikow ale grunt to byc konsekwentnym. Powoli ale do przodu. Nie mam jakiegos wielkiego planu zmian w tym samochodzie. Grunt to aby utrzymac je w dobrym stanie technicznym. Jakies wizje od czasu do czasu rodza sie w mojej glowie ale narazie nie bede ich zdradzal bo nie chce zapeszyc.

blade83 napisał(a):Naprawdę kolorek rewelka, a fakt, że prace nad autkiem posuwają się do przodu nakłania do dużych gratulacji. udanego eksploatowania i uciechy z jazdy tak ładnym egzemplarzem


Wielkie dzieki. Czasem takie slowa sprawiaja, ze czlowiek nabiera jakiekolwiek ochoty aby cos zrobic. Co do koloru to musze przyznac, ze podoba sie glownie plci przeciwnej :)

KyRy napisał(a):dodam jeszcze, że dość szybkaaa


No szczerze mowiac to mnie troszke zaskoczyla swoja kondycja w Borsku – oczywiscie pozytywnie. Nie liczylem, ze bede sie wogole liczyl w walce na 1/4 mili a jednak bywaja niespodzianki. Przynajmniej przekonalem sie, ze MX-3 1.6 SOHC pomimo mniejszej ilosci konikow nie ustepuje 1.6 DOHC a przyznaje sie, ze kiedys nie bylem tego pewien.

Jacol napisał(a):Niestety z czesciami do mx-3 nie jest zbyt kolrowo, a jak juz sa to mają masakryczne ceny


Niestety zdaje sobie z tego sprawe ale nie poddaje sie. Zalatwilem ostatnio tylne chlapacze pod kolor ale jakos nie moga do mnie dojsc. Moze gosciu zapomnial wyslac bo przez telefon mial malo wiarygodny glos :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 09:00
Posty: 237
Skąd: Pleszew
Auto: BMW X3 E83 3.0 i

Postprzez ALEX » 8 paź 2008, 14:07

Moje gratulacje – ładna, sportowa furka.
Też zastanawiałam się nad tym modelem, ale w moim przypadku przeważył fakt, że na [jakim?] siedzeniu nie za specjalnie się ktoś zmieści – ten sam problem miał mój mąż w Mitsubishi Eclipse i dlatego sprzedał.
Pozdr.
ALEX
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 mar 2008, 14:07
Posty: 5
Skąd: BIELSKO-BIAŁA
Auto: MAZDA 323 F 96r 1,5 srebrna

Postprzez Dareczeq » 8 paź 2008, 21:20

ALEX napisał(a):na [jakim?] siedzeniu nie za specjalnie się ktoś zmieści


ALEX ja nie mam zbytnio tego problemu poniewaz praktycznie prawie caly czas jezdze sam, kilka razy w tygodniu z pazazerem z przodu a średnio raz na miesiac lub dwa miesiace zabieram pasazera do tylu. Sama wiec widzisz, ze w moim przypadku nie ma to wiekszego znaczenia. Jednak i tak wydaje mi sie, ze choc jest niewiele miesjca z tylu to jednak jest a nie jak w przypadku 2-osobowych cabrioletow poprostu go brak. Mazda MX-3 jest najzwyczajniej jednym wielkim kompromisem.

Zreszta jesli ktos kupuje MX-3 to napewno nie z mysla o wozeniu pasazerow na tylniej kanapie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 09:00
Posty: 237
Skąd: Pleszew
Auto: BMW X3 E83 3.0 i

Postprzez ALEX » 9 paź 2008, 12:31

Zupełnie inaczej jest gdy masz rodzinę – ja mam dwie dzieczynki często jeździmy w długie trasy – więc sam rozumiesz że w przypadku 4 osób w aucie muszą mieć jakieś minimum komfortu.
Nie krytykuję cie za MX-3 – jeśli tak to zrozumiałeś to przepraszam nie to miałam na myśli.
ALEX
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 mar 2008, 14:07
Posty: 5
Skąd: BIELSKO-BIAŁA
Auto: MAZDA 323 F 96r 1,5 srebrna

Postprzez Dareczeq » 9 paź 2008, 16:11

ALEX zrozumielem Cie bardzo dobrze. Absolutnie nie odbieram Twej opinii jako krytyki. Zreszta nawet gdybys krytykowala to masz do tego pelne prawo – tak wlasnie dziala forum, burza mysli i rozne opinie. Sadze, ze kiedy przyjdzie i na mnie czas ojcostwa pewnie tez pomysle o zakupie wiekszego, bardziej konfortowego auta lecz z tym i tak byloby mi trudno sie pozegnac.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 09:00
Posty: 237
Skąd: Pleszew
Auto: BMW X3 E83 3.0 i

Postprzez Ache » 19 paź 2008, 12:41

Fajny, morski kolor :) Spojler bardzo dodal Jej uroku, nie jestem fanem oryginalnej klapy bez spojlera od v6 :P

Pozdrawiam
Ajajajajajajaj.. Co ludzie co za kraj..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2007, 01:38
Posty: 1306
Skąd: Chorzów
Auto: Mitsubishi Galant EA Kombi 2.5 V6 manual Daimos Ltd :D

Postprzez Moc Poranka » 5 lis 2008, 21:36

Cześć. Widziałem że prosisz o komentarz więc zdobyłem się na parę słów krytyki :)
Dareczeq jak Ty się mieścisz w tak małym autku :) ;) ?

A tak na serio podoba mi się ta mx-3.
Widać że o nią dbasz.
Bardzo ładna.
Pozdrawiam.
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2008, 19:49
Posty: 120
Skąd: Eagle City
Auto: 323f BG 1.8 GT 16v DOHC

Postprzez Dareczeq » 5 lis 2008, 21:41

Moc Poranka napisał(a):Dareczeq jak Ty się mieścisz w tak małym autku ?


Mam tylko albo az 180 cm wzrostu. Spokojnie daje jakos rade wsiadac i wysiadac :)
Ostatnio na postoju pobawilem sie regulacja kierownicy. Najpierw ja dalem na maxa w dol ale balem sie, ze przy gwaltownych manewrach bedzie mi o klejnoty ocierac wiec wysrodkowalem i teraz czuje sie za kierownica tak dobrze jak dziadek w bujanym fotelu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 09:00
Posty: 237
Skąd: Pleszew
Auto: BMW X3 E83 3.0 i

Postprzez Dareczeq » 1 gru 2008, 12:31

No i stało się ... Wczoraj zakupiłem komplet felg z oponami letnimi 215/40/17.
Felgi sa firmy RONAL model LZ 17 cali.

Obrazek

Tutaj więcej informacji na ich temat oraz konfigurator na którym można przymierzyć je do samochodu.

http://www.ronal.pl/felgi.php?wid=5

Co o nich sądzicie? Zapraszam do komentowania. Wszelkie uwagi mile widziane.
Ostatnio edytowano 18 mar 2009, 22:07 przez Dareczeq, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 09:00
Posty: 237
Skąd: Pleszew
Auto: BMW X3 E83 3.0 i

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy