Mazda Premacy Sportive CP FS 2001 by Jey

CW / CR / CP / LW / LV

Postprzez misiek1 » 27 kwi 2013, 10:17

Pięknie się prezentuje na takim kole :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2011, 20:15
Posty: 323 (0/1)
Skąd: Krosno
Auto: Mazda 323F Bj 1,5 ZL 1999r.+Stag
Moja Bejota:)

Postprzez Jey » 27 kwi 2013, 23:01

piekrzy napisał(a):Fajnie wygląda <spoko> Jedyna w swoim rodzaju :)

Badyl napisał(a):Bardzo fajnie wyszło.

misiek1 napisał(a):Pięknie się prezentuje na takim kole :D


Dzięki wszystkim wypowiadającym się <uklon>

Przyznam, że mnie też w tym zestawieniu PREMACY podeszła i powoli się do niej przyzwyczajam, tzn. do nowych kół, nie tylko pod kątem wyglądu, ale też jazdy. Kupując te koła, a potem zakładając miałem obawy jak się tym będzie jeździło, ale wcale nie jest tak źle, mało tego mogę już teraz stwierdzić, że dzięki szerszym laczkom, trzymanie w zakrętach, które i tak poprzez obniżone, lekko utwardzone zawieszenie było dobre; teraz jeszcze polepszyło się <spoko> Przyspieszenie mimo zwiększenia szerokości na 205mm nie zauważyłem aby się pogorszyło, zresztą średnica koła (felga+opona) pozostała w normie, więc wszystko od tej strony jest ok. Natomiast dzięki odpowiednio dobranej szerokości, i przede wszystkim ET koło moim zdaniem ładnie wpasowało się w nadkolu, bo właśnie najbardziej raziło mnie to, że oryginalne koło za bardzo było schowane w głębi nadkola.

Beny napisał(a):Dobrze jest,pasowało by jeszcze coś z lakierem zrobić bo widać strasznie dużo hologramów pod światło.


Zgadza się, te hologramy, to "pamiątka" po poprzednim właścicielu, nie wiem czy sam się bawił czy zlecił to komuś i zrobił to nieudolnie, ogólnie w rzeczywistości aż tak bardzo nie rzuca się to w oczy, ale myślę że jak znajdę trochę czasu to się tym zajmę <oczko>
Moja Mazda PREMACY SPORTIVEblack and white z dodatkiem orange
viewtopic.php?f=313&t=138901
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 12:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez Kanonier » 28 kwi 2013, 13:48

Madzia super wygląda na tych felgach <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lut 2013, 21:13
Posty: 52
Auto: Mazda Premacy rok 2003, silnik 2.0 DiTD 101 KM

Postprzez Jey » 13 maja 2013, 14:40

Taka tam coroczna wymiana oleju, z zaznaczeniem faktu zmiany oleju na Valvoline MAX-LIFE 10W-40. Sugerując się pozytywnymi opiniami o tym oleju i faktem, że auto ma już przejechane 166 tyś km zdecydowałem się na tego właśnie producenta. Plus do tego oczywiście filtr, a będąc w kanale zrobiłem jeszcze małe poprawki konserwacji po zimie ;)
Obrazek
Moja Mazda PREMACY SPORTIVEblack and white z dodatkiem orange
viewtopic.php?f=313&t=138901
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 12:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez misiek1 » 13 maja 2013, 14:55

Jey napisał(a): 10W-40

A dlaczego akurat taka lepkość?
Nie lepiej było brać 5W-40?
A przebieg 166 tyś to silnik tyle co dotarty :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2011, 20:15
Posty: 323 (0/1)
Skąd: Krosno
Auto: Mazda 323F Bj 1,5 ZL 1999r.+Stag
Moja Bejota:)

Postprzez Jey » 14 maja 2013, 14:53

...bo taki mieli w sklepie :)

Żart, po prostu wybór padł na taką sprcyfikację, bo po pierwsze jest ona jak najbardziej prawidłowa do tego silnika, a po drugie nie wiedziałem jakim olejem wcześniej był zalany silnik, a że nie brał praktycznie nic, to tym bardziej nie chciałem ryzykować z syntetykiem co by maszynowni nie rozszczelnić.
Fakt 166 tyś km dla tego silnika to dopiero "dotarcie", a w innych autach pewnie nie obyło by się już bez jakiegoś grubszego remontu, na szczęście ta jednostka jak na swoją pojemność nie jest bardzo wysilona i pewnie dlatego więcej km wytrzymuje – i chwała jej za to :D
Moja Mazda PREMACY SPORTIVEblack and white z dodatkiem orange
viewtopic.php?f=313&t=138901
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 12:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez Jey » 4 cze 2013, 08:39

Ostatnio udało mi się okazyjnie zakupić podstopnicę, podnóżek na lewą stopę...jak zwał tak zwał – wiadomo o co chodzi. Część uniwersalna, bo takowej oryginalnej do PREMACY nigdy nie było, ważne że wymiary pasowały (długość 23cm, szerokość 10cm).

Fota po zakupie:
Obrazek

Pierwotnie miała być przykręcona wkrętami, ale ostatecznie zdecydowałem się na mniej inwazyjne mocowanie nierdzewnymi śrubkami + podkładki i nakrętki. Wszystko to wraz z dociętym i podłożonym od spodu filcem przykręcone zostało do wykładziny i trzyma się bardzo dobrze <spoko>

Fotki po zamontowaniu wewnątrz auta:
Obrazek Obrazek
Moja Mazda PREMACY SPORTIVEblack and white z dodatkiem orange
viewtopic.php?f=313&t=138901
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 12:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez Beny » 4 cze 2013, 09:00

Ładnie leży :) teraz musisz dokupić resztę.
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8661 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez matthies » 4 cze 2013, 18:14

dokładnie, elegancko ale potrzeba jej kompletu ;)
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez misiek1 » 4 cze 2013, 22:46

Wszystko pięknie ładnie, ale brak jej sąsiadów :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2011, 20:15
Posty: 323 (0/1)
Skąd: Krosno
Auto: Mazda 323F Bj 1,5 ZL 1999r.+Stag
Moja Bejota:)

Postprzez Jey » 5 cze 2013, 10:48

Spokojnie... :D
Na "resztę, komplet, sąsiadów" trzeba trochę poczekać, bo chciałbym aby kształt jak i samo wzornictwo nakładek na pedały było choć trochę zbliżone do zamontowanej już podstopnicy, co by się to jakoś w całość zgrywało, że nie wspomnę o podstawie, czyli znalezieniu nakładek o odpowiednich wymiarach...dlatego poszukiwania trwają... <nauka>
.
.
.
Po za tym pomału przymierzam się do zamontowania radia CB, tyle że myślę o opcji z anteną montowaną na stałe, więc na razie mam burzę w mózgu bo pomysłów jest kilka <co?>
Moja Mazda PREMACY SPORTIVEblack and white z dodatkiem orange
viewtopic.php?f=313&t=138901
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 12:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez Jey » 17 cze 2013, 13:12

...no i wybór padł na Sirio Triflex – czyli antenę 3 w 1. Może ona pełnić jednocześnie funkcję anteny CB, FM jak i GSM (ma wyprowadzone 3 wyjścia, a w komplecie są 2 kable do CB i FM) i co najważniejsze wyglądem nie różni się nic a nic od standardowej anteny radiowej FM montowanej na dachach aut – czyli na samochodzie nie widać "bata" od CB, zatem kierowca staje się w pewnym sensie "cichociemny" :> Oczywiście liczę się z tym, że zasięgu strasznego z tej anteny nie osiagnę, ale jak dla mnie w trasę w zupełności powinno wystarczyć. Osoby, które jej używają zapewniają, że do 7-8km spokojnie ściąga, no i ponoć przenosi bardzo mało zakłóceń – i te opinie przeważyły nad moją decyzją co do jej zakupu. Po za tym nie montowałbym jej tam gdzie mam zamiar, gdyby nie fakt, że już poprzedni właściciel auta ułatwił mi robotę, tzn. montując na dachu małą antenkę GSM – wykorzystam zatem otwór pod nią wykonany.
Planuję podłączyć ją do radia CB, jakie miałem w poprzednim aucie tj. UNIDEN PRO520XL, myślę że wszystko będzie dobrze współgrać po odpowiednim wystrojeniu anteny.

Fotki anteny po zakupie:
Obrazek

Obrazek

Fotka mojego starego zestawu (wtedy jeszcze z widoczną anteną "PIRAT"):
Obrazek

Montaż, jak nic nie stanie na przeszkodzie w najbliższy weekend...
Moja Mazda PREMACY SPORTIVEblack and white z dodatkiem orange
viewtopic.php?f=313&t=138901
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 12:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez karol.b78 » 22 cze 2013, 08:01

jak idzie montaż?
też jestem zainteresowany tą antenką, czekam na relację i testy zasięgów oraz fm.
Początkujący
 
Od: 28 maja 2012, 09:14
Posty: 13
Skąd: W-M
Auto: mazda 5 2.0 143KM 2006r.

Postprzez Jey » 23 cze 2013, 00:02

Antena praktycznie zamontowana, przewody przeciągnięte i połączone. Zostało jeszcze tylko zamontowanie radia CB na stałe tam gdzie jego miejsce – czyli pod centralną konsolą.
Z pierwszych prób mogę na razie tylko stwierdzić, że radio CB działa :D Wiadomo, że po takim świeżym montażu pasuje dostroić antenę (końcówka anteny ma regulowaną długość) aby wszystko działało jak należy, i to zrobię w poniedziałek u znajomego fachowca od CB.
Nad odbiorem FM muszę popracować, być może nie potrzebny jest dodatkowy wzmacniacz antenowy który podłączyłem w obwód antenowy, a który to dostałem z zestawem w gratisie.
Po weekendzie postaram się opisać dokładniej co udało mi się dokonać w tym kierunku...
Moja Mazda PREMACY SPORTIVEblack and white z dodatkiem orange
viewtopic.php?f=313&t=138901
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 12:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez karol.b78 » 23 cze 2013, 11:54

czekam z niecierpliwością na szczegóły i pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 28 maja 2012, 09:14
Posty: 13
Skąd: W-M
Auto: mazda 5 2.0 143KM 2006r.

Postprzez Jey » 25 cze 2013, 11:04

Zgodnie z zapowiedzią poniżej zapodaję relację z montażu anteny Sirio Triflex (3 w jednym) w mojej mazdzie PREMACY:

1. Na początek – wiadomo musiałem dostać się do miejsca gdzie chcę zamontować antenę – czyli tylna część dachu. Zatem trzeba było zacząć od demontażu części podsufitki + bocznych plastików podtrzymujących podsufitkę. Miałem o tyle uproszczone zadanie, że otwór na antenę już był, bo poprzedni właściciel zamontował tam antenkę GSM. Do anteny typu triflex potrzeba otwór o srednicy 14mm, tan był nawet odrobinę wiekszy więc nawet rozwiercać go nie musiałej, jedynie dodatkowo zabezpieczyłem antykorozyjnie.

Fotka otworka :)
Obrazek

2. C.d. to przeciąganie przewodów nad podsufitką, aż do przedniego lewego słupka przy kierowcy, który oczywiście został zdemontowany (wszystko jest na zatrzaskach i trzeba demontować z czuciem). W zestawie z anteną są 2 przewody do radia CB i FM, nie sposób ich pomylić, wiadomo każde z nich jest już zakończone wtyczkami. Ja przeciągałem od przody w kierunku tyłu, bo wtyczka od CB jest gruba i nie chciałem aby gdzieś utknęłą podczas wciągania. Samo przeciaganie przewodów najlepiej zrobić w dwie osoby – jedna ciągnie przewód pilot, druga zapodaje przewody i pilnuje co by się nie splątały.

Foty z wyżej opisanych prac:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

3. Na koniec zostawiłem sobie zamontowanie radia CB w jedynym słusznym miejscu w PREMACY, czyli pod centralną konsolą. W tym celu przewierciłem owalny otwór w głębi dolnej półeczki/schowka, aby schowało się tam wystające gniazdo antenowe radia wraz z przewodami zasilającymi. Wcześniej przymierzyłem kilka razy czy radio ładnie pod odpowiednim kątem tam się zmieści i zamocowałem je przy pomocy zapodanego w zestawie z radiem uchwytu lekko go podginąjac jeszcze, bo górna ścianka miała inny kąt, a tak radio teraz do niej ładnie przylega. Zasilanie radia przylutowałem do zasilania gniazda zapalniczki, dzięki czemu nawet jak zapomnę wyłączyć CB, to wyciągajac kluczyk zrobi to za mnie <oczko>

Obrazek

Obrazek

4. Na deser :D kilka fotek finalnych po montażu anteny i radia CB:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z krótkiego czasu użytkowania tego zestawu mogę stwierdzić, że zakup był udany, sam montaż nie jest taki trudny, pewnie trochę gorzej by było jak by przyszło wiercić dziurę w dachu, ale dla tych co już mają inną antenę (np. tylko FM) a nie chcą wozić długiego bata od CB, takie rozwiązanie wg. mnie jest ok. Pewnie, że z takiej anteny nie będzie zasięgu jak z 2 metrowego bata, ale oceniam że max zasięg 7-8 km spokojnie ma, a to mi w zupełności wystarczy, po za tym jak dla mnie duży plus, to fakt, że nie muszę martwić się o jej ciagłe zakładanie lub zdejmowanie anteny jak w magnesówce, a dzięki temu, że wygląda jak zwykła antena FM nie rzuca się w oczy i na drodze stajemy się "cichociemni". Po za tym zauważyłem, że zestaw przenosi naprawdę mało zakłóceń, pewnie to zasługa dobrego zmasowania anteny.

Na fotkach widać dodatkowy wzmacniacz antenowy do radia FM, który już na drugi dzień został zdemontowany, bo przez niego radio gorzej odbierało, teraz mogę stwierdzić, że FM odbiera lepiej niż wczesniej na oryginalnej antenie teleskopowej.

Po podłączeniu pod miernik SWR okazało się, że anteny nawet nie trzeba było dostrajać (w tym celu ma regulowaną długość końcówki), bo parametry było ok.

Ogólnie jestem – zadowolniony i polecam tym, którzy chcą być "cichociemni" <spoko>
Moja Mazda PREMACY SPORTIVEblack and white z dodatkiem orange
viewtopic.php?f=313&t=138901
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 12:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez karol.b78 » 26 cze 2013, 16:39

Witam, też zamontowałem sirio triflex.
i tak, cb działa na ok 8-10 km, gość który mi stroił antenkę był pod dużym wrażeniem SWR poniżej 1.
FM działa bez zarzutu, dodatkowo konstruktorzy z Japoni przewidzieli w 5 kostkę łączącą, co usprawniło cały montaż.
Antenka zamontowana w miejsce fabrycznej FM.
Polecam gorąco – w sobotę jadę w trasę także po powrocie przekażę więcej wrażeń.
<jupi>
Początkujący
 
Od: 28 maja 2012, 09:14
Posty: 13
Skąd: W-M
Auto: mazda 5 2.0 143KM 2006r.

Postprzez Jey » 27 cze 2013, 14:15

Czyli potwierdzają się moje orientacyjne dane co do zasięgu tej anteny – wg. mnie jak na swoje wymiary i fakt, że jest to 3w1 to naprawdę nie zły zasięg <jupi>
Co do strojenia tak samo było u mnie, tzn. znajomy po podłączeniu miernika stwierdził, że lepiej nie będzie, a jest bardzo dobrze – nie ruszając nawet anteny, SWR również poniżej 1.
Odbiór FM jest teraz dużo lepszy – ogólnie same plusy <spoko>
Reasumując, jak ktoś nie ma dużych wymagań co do zasięgu, to również polecam – antena warta swojej ceny.
Moja Mazda PREMACY SPORTIVEblack and white z dodatkiem orange
viewtopic.php?f=313&t=138901
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 12:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez WysoL » 30 cze 2013, 22:37

Premacy igla. Gleba i laczek robi robote. Przegladam wlasnie od jakiegos czasu ten dzial bo sam sie przymierzam do kupna rodzinnej madzi i czytam i coraz bardziej sie do niej przekonuje. Pzdr

Wyslane z mojego piekarnika atomowego
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2011, 10:53
Posty: 798 (62/11)

Postprzez Jey » 9 lip 2013, 12:55

...dzięki WysoL zatem jeśli faktycznie zdecydujesz się na PREMACY – to życzę aby zakup był udany <spoko>

Ostatnio dało się zauważyć cięższą zmianę biegów głównie 1 i 2 zwłaszcza gdy silnik już się dobrze rozgrzał podczas jazdy (czyli olej w skrzyni też). Odpowietrzenie wysprzęglika nie do końca dało zamierzony efekt, zatem po przeczytaniu tematu na forum o wymienie oleju w skrzyni biegów, sam się za to zabrałem i faktycznie z pomocą drugiej osoby + dodatkowe narzędzie, czyli największa strzykawka jaką udało mi się dostać 100ml – dałem rady. Jak się okazało olej miał prawo tracić już swoje własciwości, oceniając nawet po samym jego ciemnym zabarwieniu – był po prostu stary i być może nikt go jeszcze nigdy nie wymieniał.

A to zestawik do wymiany oleju jakim się posłużyłem:

Obrazek

Bonusowo <jupi> – fotka porównawcza – moja (czarna) PREMKA i sąsiada – na standardowym zawieszeniu:

Obrazek
Moja Mazda PREMACY SPORTIVEblack and white z dodatkiem orange
viewtopic.php?f=313&t=138901
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 12:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy