Mazda Xedos 6 CA KF 96r

GF / GW / GE / CA / GD / GV / GC / CB

Postprzez Jezior9xx » 12 lut 2013, 23:01

Witam :). Chciałbym Wam zaprezentować moją mazdę. Jak na razie to jest mój pierwszy Xedosik :) .

Moja historia z nim zaczęła się dość zadziwiająco ponieważ gdy chciałem kupić jakieś auto (sam nie wiedziałem jakie tak na prawdę chce :P ) moja kobieta wzięła się za szukanie ofert :D i znalazła srebrną strzałę <serduszka> (do której do końca nie byłem przekonany :P ). Pewnego dnia gdy byłem w pracy pojechała z moim chrzestnym obejrzeć go, czekała na mnie z niespodzianką i gdy wróciłem do domu zobaczyłem to cacko :D. Wystarczyło tylko żebym wsiadł do tego auta i przejechał się, od razu byłem nim zauroczony :D. To mruczenie gdy wciskam gaz w podłogę... aż ciarki po plecach przechodzą <rotfl> ;)

Wyposażenie:
* 4 elektryczne szyby
* elektryczne i podgrzewane lusterka
* centralny zamek z alarmem i pilotem
* airbag kierowcy
* elektryczna regulacja fotela kierowcy
* climatronic
* wspomaganie kierownicy
* tempomat
* halogeny
* elektryczna regulacja świateł
* abs
* klimatyzacja
* elektryczny szyberdach
* elektrycznie wysuwana antena

Plany na przyszłość:
1. obniżenie tyłu
2. nowe felgi 16
3. hydrografika kokpitu
4. zamontowanie xenonów
5. lekka kosmetyka całego auta
6. nowa końcówka tłumnika

Oczekuje różnych propozycji od Was co do zmian :D

Oto zdjęcie po zakupie :)
Obrazek
Pierwsza zmiana po za kupie to trochę obkleiłem kokpit :D ( i tak mam zamiar to zmienić na hydrografike)
Obrazek
Obrazek

Samochód jest naprawdę bardzo fajny jak na razie na nic nie narzekam jedyne co przy nim robiłem od kupna to przeguby i hamulce... A mam go od pół roku :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnio niestety był bliski kontakt z drzwiami toyotki i trochę bryka ucierpiała <płacze> , pocieszające jest to ze nie z mojej winy :) tak wyglądła:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Punkt drugi z moich planów na przyszłość został już zrealizowany :D felunie kupione 16 firmy ENZO :D zostało mi jedynie dokupić nowe gumy :P
Obrazek

Zamontowałem filtr stożkowy oraz pomalowałem obudowę silnika, zaciski na czerwono i grill na czarno :D. Przepraszam za jakość zdjęć ale autko jest po prostu całe zapyziałe :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wczoraj byłem odebrać części od chrzestnego i powolutku Xedos wraca do stanu przed stłuczką <jupi> <serduszka>
Obrazek
Obrazek


Jak na razie to wszystko z mojej strony :) jak będę majstrować przy Madzi od razu Was o tym powiadomię :) .
Ostatnio edytowano 3 mar 2013, 01:43 przez Jezior9xx, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2013, 22:11
Posty: 44
Skąd: Grójec
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF 2.0 v6 96r

Postprzez Marcin » 13 lut 2013, 23:07

Jezior9xx napisał(a):* el i podgrz lusterka

Składane też elektrycznie?
Jezior9xx napisał(a):* zamontowanie xenonów

Polecam 4300K. Moim skromnym zdaniem święcą o wiele jasniej niz 5-6000K. Wiem,bo miałem wcześniej. I pamiętaj ze nie wchodzą one p&p więc trzeba zrobić delikatna przeróbkę oprawek,ale o tym masz na forum napisane w odpowiednim dziale :P
Co do samego auta to wypowiem sie jak będe w domu bo w pracy mi zdjęć nie otwiera :|
EDIT:
Zdjęcia już widzę i tak moim zdaniem to srebro we wnętrzu mnie jakoś specjalnie nie przekonuje.
Kolor lakieru jeden z tych co mi się podobają. Do tego troszkę większa felga i gites <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2007, 02:18
Posty: 1649 (22/36)
Skąd: Śrem
Auto: Toyota Prius 2010

Postprzez Jezior9xx » 14 lut 2013, 20:52

Lusterka skladane elektrycznie nie sa :/ a co xenonow to tak wlasnie myslalem nad 4000+ ale to sie jeszcze zobaczy :) w pierwszym planie jest poskladanie do kupy samochodu.
Co do wnetrza moim zdaniem troche rozjasnia kokpit samochodu :P mi sie podoba chociaz to i tak proba jak na razie, pozniej sie hydrografika zajme zobaczymy jak mi to wyjdzie.
Jak sie cos pozmienia to napewno dam znac :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2013, 22:11
Posty: 44
Skąd: Grójec
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF 2.0 v6 96r

Postprzez Rafał_ » 19 lut 2013, 22:46

Popraw opis, tytuł, wrzuć więcej dobrych fotek.
Kaizen Sushi Racing Team Polub nasz FP :)
jarek.ZE
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2014 miejsce 3
CUP 2013 miejsce 2
 
Od: 25 lis 2008, 01:19
Posty: 3760 (180/234)
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Auto: Mazda MX-5 NA B6 '93
Była:
Mazda3 BM PE 120KM '14
Rajdowe Clio F7P '91
Mazda mx-3 EC KLZE '91
Subaru Impreza WRX MY05
Mazda6 GG AJ '04

Postprzez Koci@k » 4 mar 2013, 11:19

Uuu ładny :) Kolor ładny i widać faktycznie,że się napaliłeś aby coś tam przy nim podłubać :D Składaj go składaj i koniecznie wrzuć fotkę jak teraz wygląda z tym grillem i na felgach :) Powodzenia i szerokości ;)
P.S: szyberdachu zazdroszczę <serduszka>
Aśka
Avatar użytkownika
Koordynator ds. Klubowiczów
 
Od: 15 wrz 2011, 11:04
Posty: 5500 (436/229)
Skąd: Poznań
Auto: Grey Fūjin

Postprzez Jezior9xx » 4 mar 2013, 11:32

No napaliłem się bo to moje drugie oczko w głowie ;) a fotki na pewno wrzucę :D wiem wiem szyberdach to ekstra sprawa :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2013, 22:11
Posty: 44
Skąd: Grójec
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF 2.0 v6 96r

Postprzez Jezior9xx » 17 mar 2013, 02:43

Po długim czasie wreszcie autko jest na kołach i całe złożone :) ciężko było ale się udało jedyne co to trochę lakier nowych części się różni no ale jak na razie już nic nie będę zmieniać :P
Popstrykałem trochę zdjęć żeby wam pokazać :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2013, 22:11
Posty: 44
Skąd: Grójec
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF 2.0 v6 96r

Postprzez sylwo » 17 mar 2013, 15:24

Fajny kolorek :) lubię jasne :D

Mógł byś zerknąć dla pewności na oznaczenie na tabliczce znamionowej pod maską czy ta barwa ma oznaczenie F6 – "Silbergrau Metallic"?
Na tym foto wygląda dość nietypowo :>
Obrazek
<serduszka>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2009, 11:45
Posty: 4284 (76/34)
Skąd: Janów Lubelski / Kraśnik / Lublin
Auto: Xedos 6 (ex)
Lexus GS300 II (ex)
Mazda 6 GJ 2,5

Postprzez Jezior9xx » 17 mar 2013, 15:46

Ma oznaczenie F6 :D wiesz może wyglądać nietypowo ponieważ zdjęcie troszeczkę przerobiłem no i zdjęcie było robione po południu :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2013, 22:11
Posty: 44
Skąd: Grójec
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF 2.0 v6 96r

Postprzez Jezior9xx » 27 maja 2013, 23:31

Witam. Po długiej przerwie nieobecnosci na forum chcialbym pokazac mazdzinke w nowych feluniach oraz maly mod z przodu <serduszka> duzo sie nie zmienilo ale strasznie mi sie podoba <spoko>
Obrazek

kierunek zostal uchwycony podczas awaryjnych :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2013, 22:11
Posty: 44
Skąd: Grójec
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF 2.0 v6 96r

Postprzez freezoneq » 28 maja 2013, 00:47

O, widzę kolega idzie w czarne dodatki z jasnym kolorem <czarodziej>
Ten żółty halogen... miałem u siebie. Rozumiem akcent JDM ale to zupełnie nie pasuje do tego samochodu.
Xedos jest po prostu zbyt dystyngowanym i łagodnym samochodem na takie dodatki. Kwestia gustu, moje zdanie już znasz.
Prócz tego oczywiście wrzuć coś od czasu do czasu, fajnie się czyta o aucie takim, jak swoje własne <ok>
Jeśli miałbym coś zasugerować to ogarnij nieco kurz pod maską, bo masz idealnie czyste, pomalowane pokrywy, kolektor dolotowy, fajnie by było, jakby to co jest czarne, było faktycznie czarne <ok>
I oczywiście więcej zdjęć ! :D


Powodzenia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 gru 2012, 02:02
Posty: 1728 (0/10)
Skąd: Trawniki
Auto: XC70 Cross Country '01
Xedos 6 '92 KF

Postprzez gskarabeusz81 » 28 maja 2013, 20:57

Witam w gronie pozytywnie zakręconych na punkcie Xedosów i gratuluję pięknego egzemplarza <spoko> Widzę, że wybrałeś felgi, o których sam kiedyś myślałem, ale skończyło się puki co na czymś zupełnie innym... Szerokości!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2011, 01:10
Posty: 60
Skąd: Mikołów
Auto: Xedos 6 CA KF 2.0 V6 automat

Postprzez Kaszel91 » 29 maja 2013, 12:16

Witam ! Widze że Twój X6 ma ten sam kolor co mój :) Powiedz mi, odnośnie dolotu, dużo więcej miejsca zajmuje niż ori ? U mnie obok dolotu idą przewodu od gazu i nie wiem czy znajde miejsce..

powodzenia i dalszej juz bezwypadkowosci !!
"Jeżeli po zaparkowaniu auta pod domem nie obejrzysz się za nim idąc w kierunku domu, znaczy że wybrałeś nie to auto"Obrazek
"(...)A zapytany dlaczego Xedos, odpowiedział:
-Jak to dlaczego? A czy jest jakikolwiek inny wybór dla ludzi chcących poważnie wyglądać ?"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2013, 00:31
Posty: 1703 (1/8)
Skąd: Lublin
Auto: Xedos 6 2.0 V6 '93

Postprzez sylwo » 29 maja 2013, 18:21

Kaszel91 napisał(a):dużo więcej miejsca zajmuje niż ori ?


Dużo... mniej :P

Ale proponował bym jednak lepszy dolot, jak np ma XED <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2009, 11:45
Posty: 4284 (76/34)
Skąd: Janów Lubelski / Kraśnik / Lublin
Auto: Xedos 6 (ex)
Lexus GS300 II (ex)
Mazda 6 GJ 2,5

Postprzez wilusjdm » 30 maja 2013, 07:52

A mi się podoba akcent JDM i Xeda również można dobrze zmodzić optycznie :D Powodzenia w dalszych modach .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2011, 13:51
Posty: 1932 (0/10)
Skąd: Olsztynek
Auto: Była:
Mazda 323F Z5
Alfa Romeo 156 SW
Jest:
Mazda 323F Sportive

Postprzez Kaszel91 » 30 maja 2013, 09:51

sylwo napisał(a):Ale proponował bym jednak lepszy dolot, jak np ma XED


Xed ma dolot chyba za troche konkretniejsze PLNy ;P


Sylwo pytałem o rozmiar bo na zdjęciach ta zagięta alu rura wygląda na dość dużą. U mnie to lpg no jest zainstalowane tak jak widziałeś, miejsca przy filtrze gazu jest nie za wiele, słyszałem ze te rury lubią sie nagrzewać (co też powinno sie w miare mozliwosci chyba wyeliminowac :P ), a nagrzana rura + gumowe przewody gazu... to nie jest dodawanie którego sumy jestem ciekaw ... :P tak powiem :P


Ost. Dobrze sie doczytałem ? 4L oleju wchodzą do silnika z filtrem, 3.7 bez tak ?
"Jeżeli po zaparkowaniu auta pod domem nie obejrzysz się za nim idąc w kierunku domu, znaczy że wybrałeś nie to auto"Obrazek
"(...)A zapytany dlaczego Xedos, odpowiedział:
-Jak to dlaczego? A czy jest jakikolwiek inny wybór dla ludzi chcących poważnie wyglądać ?"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2013, 00:31
Posty: 1703 (1/8)
Skąd: Lublin
Auto: Xedos 6 2.0 V6 '93

Postprzez sylwo » 30 maja 2013, 15:40

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2009, 11:45
Posty: 4284 (76/34)
Skąd: Janów Lubelski / Kraśnik / Lublin
Auto: Xedos 6 (ex)
Lexus GS300 II (ex)
Mazda 6 GJ 2,5

Postprzez Jezior9xx » 30 maja 2013, 15:45

Hmm... Szczerze to jak zakladalem dolot do mojego Xedosia to musialem uciac z 3cm tej alu rury bo kolanko nie miescilo sie przy zagieciu :| teraz pasuje jak ulal no i staralem sie jak najdalej ustawic stozek od silnika zeby az tak bardzo sie nie grzal :P
Dzis jak bede mial troszeczke czasu postaram sie go wysprzatac na tiptop i moze jakas sesyjke zrobie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2013, 22:11
Posty: 44
Skąd: Grójec
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF 2.0 v6 96r

Postprzez ori_zmc » 31 maja 2013, 11:55

Witam kolege, bardzo ładny Xedos i ten czarny grill przy tym lakierze robi robote :D
Takie pytanko czym psikałes kolektor i pokrywe zaworów? na zdjeciach ładnie to wyglada sam u siebie mam zamiar cos takiego zrobic..
Pozdrawiam i życze sukcesów przy dalszych modach ;)
Początkujący
 
Od: 1 maja 2013, 09:21
Posty: 22
Skąd: Zamość
Auto: Mazda Xedos 6 2.0 1993

Postprzez Jezior9xx » 31 maja 2013, 14:45

Witam. Tak troche pomalowalem bo wczesniej bylo za bardzo zapyziale :P Wczoraj mialem wziac sie za sprzatanie no ale niestety znajomi wyciagneli mnie na mini zlocik no i czasu zabraklo <glupek2>
na tygodniu postaram sie ogarnac troche samochodzik i pstrykne pare zdjec :>

P.s. Pozrawiam i dziekuje <spoko>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2013, 22:11
Posty: 44
Skąd: Grójec
Auto: Mazda Xedos 6 CA KF 2.0 v6 96r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy