Żarówki – typy, opinie, testy

Postprzez Piterx » 9 sty 2008, 21:26

H1- wiem bo jak zaczełem eksperymentowac z zarowkami -dowiedziałem sie jakie sa:)) a klosze w M6 przystosowane są do xsenonów.
Mazda 6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2007, 19:47
Posty: 188 (0/1)
Skąd: Ziemia Lubuska
Auto: Mazda 6 CiTD-121KM >>156KM!!!

Postprzez karelgott » 10 sty 2008, 19:45

J.B. na 100 % są H1. zamówiłem właśnie Philips Nightguide H1 DOUBLE LIFETIME.
Jak zamontuje, to podzielę sie wrażeniami. Nie zależało mi na wyglądzie pseudo xenonów ale na dobrej jakości oświetlenia. Zobaczymy co potrafią te żarówki :)
Początkujący
 
Od: 27 cze 2007, 20:03
Posty: 16
Skąd: Lubin
Auto: Mondeo IV Ghia 130KM

Postprzez J.B. » 10 sty 2008, 19:52

karelgott wielki dzieki czekam na info, moze i ja teraz zmienie sobie na jakies tylko teraz musze poszukac jakies takie co maja biale swiatelko i troszke bardziej swieca, tylko nie jakies takie pseudo xsenony bo potrafia troszke instalacje podkopcic sprawdzone na szczescie na koledze w toyce :( bardzo grzala mu sie instalacja a nawet w jednej lampie lekko podtopila izolacja na kablach :( .

Jak macie juz jakies sprawdzone typy to moze Admini mogli by zrobic jakis poscik z wykazem zarowek sprawdzonych i polecanych ???


Pozdrawiam Kuba.
Pozdrawiam Kuba
M6 Sport Wagon GY 2.0 CiTD 154,6 Hp i 325,8 Nm
HeHeHeHeHe Cala Moc SERYJNA..... :D
www.cds-autospa.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2007, 19:21
Posty: 44
Skąd: z MAMY
Auto: Mazda 6 GY 2.0 Diesel '04

Postprzez loockas » 10 sty 2008, 20:03

J.B. napisał(a):poszukac jakies takie co maja biale swiatelko i troszke bardziej swieca


cofnij sie o strone i znajdziesz to czego szukasz :P

grigor121 napisał(a):Osram Night Breaker


Ładne białe światło bez żadnych udziwnień. Dobry producent i atrakcyjna cena w porównaniu do philipsów. Mam od 2 dni i sobie chwalę. Nie jest to jeszcze powalający efekt ale teraz widze w koncu droge i pobocze. Każdy kto jechal w mx-3 ze zwykłymi żarówkami wie jak one słabo świecą...
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez karelgott » 15 sty 2008, 20:16

Dziś wymieniłem żarówki w swojej 6. ogólne wrażenia bardzo dobre. Mocniejsze i bielsze światło szerzej oświetla pobocze i przeciwległy pas który jest "miękko" oświetlany. na wprost idzie najmocniejszy strumień światła, który w porównaniu do standardowych żarówek jest sporo mocniejszy. Granica oświetlenia na wprost jest bardziej wyraźna ( mocniej się odcina) i mam wrażenie że świeci trochę dalej. Podsumowując jak najbardziej polecam . poprawa komfortu, widoczności i bezpieczeństwa warta jest każdej wydanej złotówki. Zwłaszcza, że 50czy 60 zł to nie majątek :)
poniżej zdjęcia, które mimo wszystko nie oddają w pełni skoku jakościowego.

przed:

Obrazek

po:

Obrazek
Początkujący
 
Od: 27 cze 2007, 20:03
Posty: 16
Skąd: Lubin
Auto: Mondeo IV Ghia 130KM

Postprzez mihal85 » 15 sty 2008, 21:48

Witam, ja mam następujące pytanie. Czy jeśli w jednym reflektorze na światłach mijania będę miał żarówkę h1 a w drugim h3 to czy będzie jakaś różnica ? Przyjmując oczywiście, że w obu będzi eten sam model żarówki (Philips Blue Vision) Czy żarówki h3 sa w jakikolwiek sposób gorsze od h1 ? Pytam bo zmieniłem reflektory i jedna osoba, która przysłała mi reflektor przysłała własnie h3 h1, a drugi mam taki sam (Koito) ale h1 h1. Czy będzie z tym jakiś problem ? Bo z tego co widzę to żaróki h3 są normalnie oferowane do świateł mijania, ale na wielu stronach w necie można przeczytać, że są do świateł przeciwmgłowych.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2007, 23:09
Posty: 110
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda6 GH LF-VD

były:
Mazda 323F BA Z5
Seat Toledo II 1.9 TDI

Postprzez Blade » 16 sty 2008, 20:45

karelgott mam nadzieję że umieściłeś zdjęcia w odwrotnej kolejności bo na moje oko na tym pierwszym świecą lepiej
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2006, 17:00
Posty: 2834 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: MX-5 NBFl BP '01

Postprzez J.B. » 16 sty 2008, 20:58

A moim skromnym zdaniem jest ok , i wydaje mi sie ze samochodzik na 2 zdjeciu stoi dalej niz na 1 jest tam taki maly zolty jakis odblask w gornym lewym "prawie " rogu zdjecia i on byl dla mnie odniesieniem, twierdze ze jednak lepiej swieca po "modzie" :)


P.S. jak sie wstawia zdjecia ????
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2007, 19:21
Posty: 44
Skąd: z MAMY
Auto: Mazda 6 GY 2.0 Diesel '04

Postprzez karelgott » 16 sty 2008, 21:29

Blade nie pomyliłem zdjęć :) Prawdą jest że na drugim samochód stoi dalej. zdjęcia robiłem dzień po dniu i nie zaznaczyłem miejsca pierwszego dnia. przyznasz Blade, że temperatura barwowa jest przyjemniejsza na drugim i światło jest po prostu bielsze.

J.B. a zdjęcia się wstawia tak: http://forum.mazdaspeed.pl/faq.php#24
Początkujący
 
Od: 27 cze 2007, 20:03
Posty: 16
Skąd: Lubin
Auto: Mondeo IV Ghia 130KM

Postprzez Blade » 16 sty 2008, 22:07

może faktycznie kwestia ustawienia auta i aparatu... Po prostu wydaje mi się że na pierwszym zdjęciu lampy świecą dalej i szerzej... A chyba o to głownie chodzi ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2006, 17:00
Posty: 2834 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: MX-5 NBFl BP '01

Postprzez J.B. » 16 sty 2008, 23:25

karelgottWielkie dzieki za podpowiedz, samochodzik stoi dalej od w/w odblasku i oswietla praktycznie taki sam obszar za tym "odblaskiem", moim zdanie jest lepiej wielkie gratki za udany modzik, karelgott a jak wyglada sprawa wsamej wymiany czy trzeba cos odkrecac zeby samemu zmienic ???


Pozdro Kuba
Pozdrawiam Kuba
M6 Sport Wagon GY 2.0 CiTD 154,6 Hp i 325,8 Nm
HeHeHeHeHe Cala Moc SERYJNA..... :D
www.cds-autospa.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2007, 19:21
Posty: 44
Skąd: z MAMY
Auto: Mazda 6 GY 2.0 Diesel '04

Postprzez karelgott » 17 sty 2008, 08:43

J.B. z wymiana nie ma większych problemów. Niektórzy na forum twierdzili, że trzeba demontować lampę i przy okazji pół samochodu. Nic bardziej mylnego.Czas operacyjny 10-15 minut i po sprawie. Po stronie pasażera można wykręcić śruby mocujące zbiornik na płyn do spryskiwacza i trochę go przesunąć, dzięki czemu mamy trochę więcej miejsca. należy wykręcić okrągłą osłonkę żąrówki,chyba skok w prawo i mamy dojście do żarówki. Możesz sobie zapalić teraz światła, będziesz miał podświetlenie i zobaczysz klamre mocującą, która trzeba wypiąć i podnieść do góry. Przed wyjęciem żarówki z klosza wyłącz światła. Wymieniasz, montujesz, zapinasz, zakręcasz i już :) po stronie kierowcy jest trochę ciaśniej, ale można dojść. ja nie miałem większych problemów mimo, że moje łapska nie należą do najmniejszych :)
Początkujący
 
Od: 27 cze 2007, 20:03
Posty: 16
Skąd: Lubin
Auto: Mondeo IV Ghia 130KM

Postprzez J.B. » 17 sty 2008, 23:36

karelgott heheh wielkie dzieki bo juz myslalem ze jest tak jak ktos napisal na forum ze, z wymiana zarowek to tylko aso .... lub cos w tym stylu :) na razie niech swieca te co sa jak sobie znajde takie jak mi pasuja (czyli mocniejsze i bielusienkie swiatelko bez wiekszej mocy i temperaturki tak zeby instaki nie podpalic ) to wtedy sobie zrobie modzika :) na NEW :)
Ku przestrodze kolega mial corolce jakies takie "ala" xenon swiecily na niebieskawo ale strasznie mu podpalily instalke NIE POLEAM. Lepiej cos sprawdzonego !!!


Pozdro Kuba.
Pozdrawiam Kuba
M6 Sport Wagon GY 2.0 CiTD 154,6 Hp i 325,8 Nm
HeHeHeHeHe Cala Moc SERYJNA..... :D
www.cds-autospa.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2007, 19:21
Posty: 44
Skąd: z MAMY
Auto: Mazda 6 GY 2.0 Diesel '04

Postprzez Firepoland » 23 sty 2008, 22:49

Blade napisał(a):karelgott mam nadzieję że umieściłeś zdjęcia w odwrotnej kolejności bo na moje oko na tym pierwszym świecą lepiej

dobre, rozbawiło mnie to.
Ja w piątek wieczorem chyba zamówię Philipsa BV H1 i H3 (4 żarówki 5W BV dostanę grais). jak założę to podzielę się z forum swoim foto i opinią na temat żarówek. <faja>
W Xedosie trochę słabe są te orginalne światła. W nocy przy deszczu nic nie widać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2013, 22:26
Posty: 359

Postprzez Xob » 1 lut 2008, 14:47

zamontowałem wczoraj Osram Nightbreaker i po przetestowaniu dzisiaj w nocy śmiało mogę powiedzieć że to był świetny zakup :D światło jest wyraźnie bielsze i "dłuższe" do tego super widać znaki i przeszkody, polecam :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 paź 2007, 22:45
Posty: 25
Skąd: Gliwice
Auto: Mazda 323F BG 92r 1.6 16v

Postprzez andrev001 » 2 lut 2008, 09:30

A o to jak sie przedstawiają moje HID. Niestety nie mam zdjęć jak one świecą, gdyż jakie bym nie zrobił, to zdjęcie nie oddaje efektu. Jest biało niebiesko ( 6000K ), a jak są zimne, to przez parę minut świecą na zielono ;).

Jest tylko jedna wada i zaleta zarazem i niestety tkwi ona w moich lampach. Otóż wnętrze klosza jest chromowane, wiec światło które wychodzi z soczewki najpierw odbija się od szklanej powłoki, później od chromu i trochę oślepia twarz kierowcy, który mnie mija dosłownie 1m przede mną – to jest wada. A zaletą jest to, ze mam lepiej oświetlone znaki :D...
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2005, 06:23
Posty: 294
Skąd: Chicago
Auto: '03 Ford Focus ZX3

Postprzez Mirek » 7 lut 2008, 01:28

Xob napisał(a):zamontowałem wczoraj Osram Nightbreaker i po przetestowaniu dzisiaj w nocy śmiało mogę powiedzieć że to był świetny zakup :D światło jest wyraźnie bielsze i "dłuższe" do tego super widać znaki i przeszkody, polecam :)


OK a powiedz mi jak sie ma kolor świateł mijania do postojowych? Widać wyraźną różnicę czy nie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 22:55
Posty: 1404 (1/22)
Skąd: Żywiec / Kraków
Auto: Mazda 3 BM '14 / 3 BL '09 / 6 GG '02
były:
Mazda 6 GY '03 / 323F BA '96 / 323F BG '92 / 626 GD '89

Postprzez Miclosch » 7 lut 2008, 17:31

A czy jak założę HID Ksenon do kloszy na żarówki H4 to co będzie z nieprzełączaniem z krótkich na długie światła? Wyczytałem na opisie na allegro że nie będzie można przełączyć, czy to prawda?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2006, 21:02
Posty: 103
Skąd: Warszawa - Mokotow
Auto: 121 1.4i 16v & MX-5 1.6i

Postprzez qpr » 7 lut 2008, 18:56

Xob napisał(a):zamontowałem wczoraj Osram Nightbreaker i po przetestowaniu dzisiaj w nocy śmiało mogę powiedzieć że to był świetny zakup :D światło jest wyraźnie bielsze i "dłuższe" do tego super widać znaki i przeszkody, polecam :)


Ja również założyłem te żaróweczki i aż mnie zatkało, takiej jasności przed moją madzią to jeszcze nie było.. <jupi> – Osram Nightbreaker – POLECAM
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 maja 2006, 06:41
Posty: 45
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 323F BA 1.5

Postprzez loockas » 7 lut 2008, 19:43

qpr napisał(a):Osram Nightbreaker – POLECAM


Si ;)

Mam juz je miesiac... jest super ;)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki