Mazda6 1.8 Pb, 2005, (olx: 250761509), 12.900 zł, Bogdańczowice.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez Danielo » 8 paź 2016, 19:42

Witam. Więc tak jak w temacie, poszukuję autka Mazda 6 rok 2003-2005. w sumie zależy jaka mi się trafi, jestem nawet skłonny przepłacić trochę za starszy rocznik, ale ma mieć mniej niż 200 000 km, i nie bita, a na roczniku mi średnio zależy bo itak przed lift.. budżet do 13tyś pln. Dzisiaj byłem na pierwszych oględzinach, i mam mieszane uczucia:( Od razu piszę że przestudiowałem 80 stron lektury opinii O GG GY i wiem że niestety ruda rządzi ale czy aż tak?
Tutaj oglądane auto:

olx250761509.jpg


https://www.olx.pl/oferta/mazda-6-1-8-b ... gYavt.html
Sprzedawca bardzo miły, uprzejmy, żadnego cwaniactwa(to się chwali) nawet dał się przejechać, aczkolwiek było trochę za krótko i tutaj mały niedosyt, miałem wrażenie że faktycznie silnik 1,8 w takiej gablocie <dupa> nie urywa, spodziewałem się więcej ale jak widać ktoś kto pisał w opiniach że 1,8 z dołu słabo ciągnie miał absolutną rację, od 2500 obr. wydawało się być lepiej (dodam że chyba nawet większa frajda jest w mojej 24 letniej 323 z 1.6 16 v, ale waga robi swoje..)
auto z zewnątrz faktycznie bez rdzy klapa tylna po otwarciu ukazuje bąble nawet długości około 10 cm!
Spojrzenie na spód od strony tylniej też nie mile mnie zaskoczyło..
Jak ktoś ma większe doświadczenie w temacie, oglądał już dużo tych aut dajcie znać czy naprawdę decydując się na Mazdę 6 muszę zaakceptować to że auto mimo tak nie starego wieku musi być zgnite, czy są szanse że będzie stosunkowo zdrowe(ale tak naprawdę a nie tylko zamalowane barankiem) i jaki procent takich cukiereczków się zdarza...
Do tej pory mam dwie mazdy w tym 323 posiadam 11 lat i to jest moje drugie kochanie zaraz po żonie, natomiast jak popatrzyłem dzisiaj na rdzę na jedenastoletniej szóstce to trochę się za nich wstydzę. Powiedzcie jak z nimi jest bo sam teraz niewiem czy oglądać aż znajdę czy dołożyć trochę i szukać hondy accord bo bardzo mi się podoba , tylko kasa trochę inna :(


nikt nie pisze, nikt nic nie wie czy nie chce mnie załamywać???
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2007, 13:57
Posty: 64 (2/0)
Auto: mazda323 1.6 16v BG
Mazda 6 2.0 16V GY 2005R

Postprzez e-tomek » 12 paź 2016, 19:09

Niestety ... takich rzeczy (skupianie się głównie na przebiegu) nie radziłbym na rynku polskim, gdzie za 100-200zł handlarz ma w 5 minut z 300 000 km ... zrobione 200 000 km.
To możesz czynić na jakimś uregulowanym rynku, albo z Mazdą, która ma dobrą historię zagraniczną w ASO (zarejestrowane od czerwca 2006) – z przebiegiami, inaczej to loteria

... a Ty się właśnie na tym skupiasz.

Z tego, co trochę pokombinowałem to wygląda na to, że auto może pochodzić z UK i była przekładka ... mam "swój" dekoder, gdzie rozkodowuję, w przypadku aut z Niemiec, Holandii, Włoch – wyskakują wszystkie dane nt. samochodu (rok produkcji, kolor, silnik, itp.), w przypadku aut z UK i USA, nic nie wychodzi – puste pola.
Wbiłem VIN od tej Mazdy w ten dekoder ... i nic nie wyszło, sprawdziłem jeszcze 2 z Niemiec, dla przykładu – i informacje się pojawiały.

A patrz jeszcze na to Berlingo od tego handlarza:
http://otomoto.pl/oferta/citroen-berlin ... yxwpz.html
te same blachy co na Maździe, czyli typowe wyklejanki i przekłada do zdjęć, albo drukuje hurtem.
http://www.auto-swiat.pl/prawo/uwaga-fa ... lice/s4xqn
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 17:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Postprzez rav 75 » 13 paź 2016, 05:06

A wspomniane Berlingo w 12 lat,w dieslu przelatało 166 000 km ( :D ) Widać tylko w Polsce w ciągu 7 lat przejeżdża się dieslem 180 kkm.
rav 75
 

Postprzez mudol » 13 paź 2016, 13:25

Szczerze mówiąc za tą kwotę to skup się na przedlifcie a nie poliftach, już sama kwota za ten samochód oznacza brak cudów, a właściwie cud, że jeździ ;) Ewentualnie olej Mazdy bo w większości rdza gdzieś już na pewno jest, poszukaj może innych marek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2015, 21:54
Posty: 149 (1/3)
Skąd: Poznań
Auto: mazda 6 2.0 pb 2005 lift 147km lpg

Postprzez Danielo » 13 paź 2016, 21:59

W sumie to byłem ją bardziej obejrzeć niż kupić, przez to obejrzałem podziękowałem ładnie i powiedziałem że jak się zdecyduje to zadzwonię, czego nie zrobiłem..
Jadąc oglądać ją nawet mówiłem mojej drugiej połówce że dziwnie niska cena i że pewnie kiszka z tego wyjdzie, ale chodziło też o to żeby w ogóle zobaczyć auto które chce teoretycznie kupić bo jak do tej pory nawet nie miałem okazji nawet usiąść w takiej a chciałem spróbować jak mój zadek będzie w niej się czuł :D . Padło na tą sztukę bo była stosunkowo blisko i wyglądała zachęcająco ...na zdjęciach. Teraz dostałem namiar na hatchbacka z 2003 r z gazem i dwoma kompl. kół, gość woła 12tyś bez ściemy powiedział że jak przywiózł zza granicy miała wspawane "łuczki" bo to przecież mazda i wymieniane sprzęgło co trochę mnie dziwi bo jeszcze nie ma nawet 200 tyś przebiegu. Myślę że nad tym warto się zastanowić, co do spodu mówi że według niego jak na mazdę jest nieźle, widywał dużo gorsze a jak łatwo policzyć auto już ma 13 lat więc....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2007, 13:57
Posty: 64 (2/0)
Auto: mazda323 1.6 16v BG
Mazda 6 2.0 16V GY 2005R

Postprzez e-tomek » 13 paź 2016, 22:16

Ze sprzęgłem różnie to bywa – może i przy 150 000 km już być do wymiany, albo i wcześniej, zależy jaki kto ma styl jazdy, jak i jakie trasy pokonuje (miasto vs. autostrada to 2 skrajnie różne wpływy na sprzęgło).
Znajomy mechanik mówił, że pewna babcia w Punto pali sprzęgło raz do roku ... ma bardzo stromy wyjazd z garażu <lol> Polecali jej automat.
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2012, 17:03
Posty: 1213 (2/27)
Auto: Mazda 6 2018

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy Moto