NIEPOLECANE auta / sprzedawcy.

Tutaj zadajemy pytania na temat opinii o konkretnych egzemplarzach.

Postprzez cbr » 24 maja 2011, 20:44

Witam,
Na początku się przywitam z wami, Cześć. Wiec to by było z przyjemności i czas na szara rzeczywistość.
PIĘKNA- MAZDA 6 2.0 DITD (136KM)– XENON_BOSE_IDEAŁ – od krzychu4949
Po rozmowie telefonicznej wczoraj z sprzedającym i zapewnieniach, że samochód jest naprawdę w idealnym stanie oraz nie potrzebuje żadnego wkładu finansowego postanowiłem dziś się przejechać i obejrzeć co tak naprawdę on jest wart. Udałem się tam bez mechanika, chciałem na pierwszy rzut oka ocenić samochód oraz umówić się w razie czego na piątek na wizytę w serwisie oraz finalizacje transakcji.
Na pierwszy rzut oka wszystko w porządku, jednak dochodzimy już do sedna. Drzwi z tyłu od strony kierowcy lekko przerysowane i małe wgniecenie, myślę ok, 8 letni samochód wiadomo, parking i te sprawy. Następnie przechodzę do zderzaka z tyłu, widać wyraźnie rożni się, samochód połysk, zderzak matowy, następnie różne wielkości szczelin na tylnej klapie. W bagażniku nie widać żadnych wgnieceń czy też szpachlowania, prostowania. Na obojgu drzwiach z tyłu widać już duże ogniska korozji, reszta samochodu wygląda blacharsko dobrze. W środku samochód strasznie zużyty jak na 146tkm, kierownica i manetki powycierane, czuć w środku jeszcze środek do czyszczenia tapicerki (jak zajechałem wszystkie drzwi były otwarte na oścież). Klimatyzacja oraz radio działa. Postanowiłem zrobić jazdę próbną. Samochód prowadzi się strasznie dziwnie, cały chodził delikatnie na boki oraz drżał. Zamieniliśmy się miejscami z sprzedającym, po wolnej zmianie biegów, skrzynia wyglądała na dobra, biegi zmieniały się delikatnie oraz bez żadnych problemów, przejechałem tak powoli od 1 do 5 i w dół do 2, następnie dałem trochę więcej gazu, przy ok 2,5-3k obrotów zmiana na 3, a turbina wyje jakby miała zaraz wyskoczyć spod maski i chciała uciekać w las. Od dłuższego czasu studiuję forum i wiem, że turbiny nie powinno być słychać, tym bardziej wiem o tym, ponieważ używam i przyjechałem pożyczając od ojca mazdy 323F BJ z 2000 roku gdzie turbiny nie słychać wcale. Sprzedawca oznajmia mi, że w tych samochodach tak jest i wszystko jest ok. Jazda się skończyła, wracamy na podwórko do niego, a wiatrak chodzi jak oszalały, ledwo przejechaliśmy 2km, webasto się nie włączyło raczej bo było ponad +20*C a silnik ma już porządną temperaturę. Przyglądam się pod maskę jeszcze raz, lampy wyglądają na oryginalne z tego auta rok produkcji 2003, odłączam czujnik na filtrze powietrza i kontrolka się zapala, podłączam gaśnie, ok widać nie było majstrowane przy tym. Jednak gdy odłączałem czujnik odpada mi gumowa rura od filtra, nie była praktycznie wcale zaciśnięta opaska, tylko tyle, ze nasadzone i szturchnięciem odpadło. Gdy sprzedawca to zobaczył natychmiastowo zmienia temat na tarcze i klocki hamulcowe, podał jakąś tam firmę, niby bardzo dobra, wkręca bajkę dalej, pokazuje na felgi (na zdjęciu stoi na stalówkach + kołpaki), zakupił niby za 1000zł, okazja, że ja cię, felgi pożółknięte, a za te pieniądze dokładając 200-300zł można naprawdę ładne "nowe" felgi kupić pod ten kolor nadwozia. Dobra wracam pod maskę, mocowania silnika, prawie wszystkie belki pordzewiałe, patrze głębiej a tutaj belka poprzeczna wycinana prostowana i wspawana ponownie. Samochód ewidentnie po dzwonie sporym i kto wie co tam jeszcze z nim było. W tym momencie upewniłem się, ze więcej niż 15k nie dałbym z niego, a nawet to było by za dużo i podziękowałem.
Wiec uważajcie na tego typa, bo widać, że szuka jelenia który nic nie zauważy, w tym i pewnie w innych samochodach które sprzedaje.
Ostatnio edytowano 25 maja 2011, 10:59 przez cbr, łącznie edytowano 1 raz
2+2=5
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2011, 01:01
Posty: 2823 (0/26)
Skąd: Białystok
Auto: Vauxhall Vectra SRI
Mazda3 109KM Y6 2004 (była)

Postprzez agnostyk » 24 maja 2011, 23:25

cbrPL napisał(a):Sprzedawca oznajmia mi, że w tych samochodach tak jest i wszystko jest ok.


sprzedawca to książkowy handlarz-matoł, co nawet nie wie, że w tym segmencie nadwozia, silnik DITD zakończył swoje uczestnictwo na Mazdzie 626 :) Zderzak z tyłu bez odblasków... czyli dokładany, środek tak jak napisałeś wymęczony, a te kapsle na stalówkach mnie urzekły, powiem szczerze, że widzę dopiero drugą M6 w życiu na kapslach, zawsze widziałem alu, czyli możliwe, że dobrze dostał też po kołach czy podwoziu, pewnie geometria zwalona jak rzuca na boki... resztę opisałeś, samochód zdecydowanie i to na pierwszy rzut oka z fotek, jest do odstrzału.
Obrazek ALL HOPE IS GONE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 sty 2011, 00:23
Posty: 242
Skąd: Rawa Mazowiecka
Auto: M6 GY 2004 CiTD HP /Impression
Citroen C4 1.6 HDI
Seat Inca 1.9 D 1Y

Postprzez PadreMercante » 29 maja 2011, 01:54

Mazda 323F 2.0TD 1999r. Wrocław

Korekta przebiegu

http://carbroker.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C18586060
http://moto.archiwumallegro.pl/?itemid=C18586060
Obrazek
yp:
Hatchback
Wersja:
VI
Rok produkcji:
1999
Przebieg w km:
156 000 km

Skrzynia biegów:
manualna
Moc:
90 KM (66 kW)
Pojemność skokowa:
1998 cm³
Rodzaj paliwa:
olej napędowy (diesel)
Kolor:
beżowy-metallic
Liczba drzwi:
4/5
Status pojazdu sprowadzonego:
przygotowany do rejestracji / opłacony
Kraj pochodzenia:
Niemcy
Kraj aktualnej rejestracji:
Niemcy


A w DE
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290556312740
Przebieg: 233.848 km
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Początkujący
 
Od: 24 sie 2010, 15:14
Posty: 5

Postprzez anutek » 31 maja 2011, 00:20

Witam, jestesmy nowi na forum, więc z góry proszę o wyrozumiałość. Chcemy z mężem kupić samochód Mazde Premacy. Znależliśmy takie ogłoszenie http://otomoto.pl/mazda-premacy-po-opla ... 04936.html . Czy możecie coś doradzić ? Jesteśmy ze śląska, więc do RAwy Maz. mamy dośc daleko ... Może ktoś ją oglądał ... na co zwrócić uwagę przy tym modelu ? Będe wdzieczna za każdą informację i radę.
Pozdrawiam serdecznie :)
anutek
 

Postprzez mysse » 31 maja 2011, 00:33

coz, na pewno przebieg jest mocno watpliwy. dziesiecio letni diesel zrobil tylko 170kkm. mocno wytarty fotel kierowcy pod prawa noga.
oprocz tego, tylna klapa dosc zle spasowana, lekkie obtarcia na przednim zderzaku i mala wgniotka przy
tylnych drzwiach.
jak dla mnie auto bylo lekko pukniete w pupę, ale nei wyglada zle. jesli zostalo dobrze naprawione to moze jeszccze dlugo pojezdzic. warto sprawdzic na miejscu cisnienie na cylindrach, czy rzeczywiscie silnik jest taki idealny ;)
Obrazek Mazda 929 79' powered by BMW :)
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2008, 01:41
Posty: 247
Skąd: Opole
Auto: Mazda 929 LA m52
Mazda 323F BG bp

Postprzez anutek » 31 maja 2011, 00:49

Bardzo dziekuję za odpowiedz. Samochód nie ma książki serwisowej. Czy w autoryzowanym serwisie Mazdy sprawdzą wszystko? Teraz oglądalam forum i jestem przerażona tym co widziałam ... samochody rozwalone, a potem błyszczą i są sprzedawane za taka kasę ... Na kupno nowego samochodu mamy kredyt , więc nie chcemy wtopić ... czy da się jakoś sprawdzić ten samochód w holandii ? jak wyglądał ?
jesli zadaję głupie pytania to przepraszam, ale ja totalnym laikiem jestem ;)
dziekuję za odp.
pozdrawiam:)
anutek
 

Postprzez mysse » 31 maja 2011, 01:01

w aso sprawdza, jednak jak pokazuja nieraz przypadki chociazby z tvn-turbo, nawet na aso mozna sie przejechac. najlepiej wziac znajomego ktory zna sie na samochodach (pasjonat, mechanik itp)
czy da sie sprawdzic? wszystko sie da;) polecam stronke http://www.bezwypadkowy.net/ oraz ich forum – http://www.bezwypadkowy.net/forum

mimo wszystko polecalbym wam szukanie aut klubowych, miedzy innymi na tej stronie. sprawdzone samochody, historia aut w wiekszosci przypadkow jest na forum, lacznie z naprawami i zmianami.
Obrazek Mazda 929 79' powered by BMW :)
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2008, 01:41
Posty: 247
Skąd: Opole
Auto: Mazda 929 LA m52
Mazda 323F BG bp

Postprzez anutek » 31 maja 2011, 01:04

Bardzo dziekuję jeszcze raz za informację ... Przejrzę strony , które mi podaleś oraz to forum ... i znając życie – pewnie jeszcze napiszę ;)
Pozdrawiam serdecznie :)
anutek
 

Postprzez Marianek » 1 cze 2011, 14:43

verasco napisał(a):A wracając do tematu to auta z Holandii mają najczęściej duże przebiegi 300-400 tkm

Benzyniaki może nie wszystkie ale diesle prawie na pewno.
Holenderski przebieg można sprawdzić jak kolega wyżej powiedział na www.bezwypadkowy.net
Trzeba znać tylko jakie żółte nr auto miało poprzednio.
Sorki za ot w tym dziale .
Pozdrawiam
Marian
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez MI$ » 8 cze 2011, 08:37

Tak się składa że od tego Pana (Noderos z Sobótki) zakupiłem parę części.
Gdy odbierałem je osobiście ta oto Mazda 6
http://allegro.pl/show_item.php?item=1655179413
stała bez przodu, tj. zderzaka, lamp i maski. Na pewno były malowane bo gość powiedział że są u lakiernika i będzie składał.
Nie wiem jaki był powód ale coś jest na rzeczy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2009, 20:52
Posty: 189
Skąd: Wrocław
Auto: Jest:
6 GH gorzka czekolada
Była:
6 GH 2,2 D
6 GY 2,0 D
6 GY 2,3 Pb

Postprzez blampunkt » 28 cze 2011, 11:26

Obrazek

Nie polecam czerwonej Mazdy 626 z 1999r. (po lifcie) wystawionej na otomoto – VIN JMZGF14S201401294; Sprzedawca jest z miescowości Kościan – w sumie trochę to tłumaczy opis auta <jupi>

W opisie: "AUTO POSIADA KSIĄŻKĘ SERWISOWĄ ORAZ KOMPLET DOKUMENKTÓW.ROZRZĄD WYMIENIONY NA 178000KM,OLEJ DO WYMIANY. STAN AUTA OCENIAM NA BDB, ZADBANE, NIE ZNISZCZONE, WIĘCEJ INFORMACJI POD NUMEREM TEL:696 207 448"
Tak się składa że oglądalem ten samochód jak był jeszcze wystawiony w niemczech, miejscowść Riesa – ja usłyszałem cenę za nie 1600 Euro; po ogledzinach stwierdziłem że jednak nie warto...
Reasumując:
Na początku czerwca miał przebieg 230000km – teraz ma 197000km;
Samochód prawie w całości był (jeszcze w niemczech) kiepsko naprawiany i lakierowany – z całej lewej strony schodził miejscami lakier bezbarwny;
Ogólnie auto było zapuszczone i zasyfione – wewnątrz i na zewnątrz; Dla zainteresowanych posiadam zdjęcia jakie zrobilem w niemczech;
Paliła się na stałe kontrolka ABS – ciekawe w jaki sposób sprzedający to wyleczył.... itp. itd.
blampunkt
 

Postprzez agnostyk » 28 cze 2011, 15:39

blampunkt napisał(a):Paliła się na stałe kontrolka ABS – ciekawe w jaki sposób sprzedający to wyleczył.... itp. itd.


żadna filozofia – przy przekręcaniu szafy, czy nawet specjalnie dla tej tylko czynności wyjął diodę od podświetlenia ABS ;)
Obrazek ALL HOPE IS GONE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 sty 2011, 00:23
Posty: 242
Skąd: Rawa Mazowiecka
Auto: M6 GY 2004 CiTD HP /Impression
Citroen C4 1.6 HDI
Seat Inca 1.9 D 1Y

Postprzez jacek828 » 24 lip 2011, 12:48

Jako że ostatnio dość intensywnie szukałem Mazdy 6 dla siebie to postanowiłem pokazać kilka perełek, które mi się trafiły. Jak widzę (na szczęście) jeszcze nie znalazły nowych właścicieli.

Mazda 1 http://allegro.pl/show_item.php?item=1715709335

Obrazek

MAZDA 6 EXCLUSIVE
2.0 DIESEL 136KM

* ABS
* CENTRALNY ZAMEK NA PILOTA
* WSPOMAGANIE KIEROWNICY
* AUTO ALARM
* IMMOBILISER
* KONTROLA TRAKCJI
* 8x PODUSZEK POWIETRZNYCH
* KOMPUTER POKŁADOWY
* TEMPOMAT
* 4 x ELEKTRYCZNE SZYBY
* ELEKTRYCZNE LUSTERKA – PODGRZEWANE
* KLIMATYZACJA ELEKTRONICZNA
* ORYGINALNE RADIO CD
* XENON
* ELEKTRYCZNIE REGULOWANY FOTEL KIEROWCY
* SKÓRZANA TAPICERKA
* ORYGINALNE FELGI ALUMINIOWE 16"
* HALOGENY PRZEDNIE
* REGULACJA KIEROWNICY W DWÓCH PŁASZCZYZNACH
* SKÓRZANA KIEROWNICA MULTIMEDIALNA
* WEBASTO
* PODGRZEWANE FOTELE

SAMOCHÓD W IDEALNYM STANIE TECHNICZNYM I WIZUALNYM
100% BEZWYPADKOWY
TAPICERKA BEZ PRZETARĆ
SILNIK,SKRZYNIA,ZAWIESZENIE PRACUJĄ DOSKONALE
4 NOWE OPONY, KLOCKI CHAMULCOWE I TARCZE

OPŁACONY – GOTOWY DO REJESTRACJI
TEL: 501 131 520

Moje spostrzeżenia:

-100% BEZWYPADKOWY-po wyjęciu czujnika Pan sam się przyznał że tylny błotnik robiony-sporo szpachli.. Po dokładnym sprawdzeniu przednie błotniki i maska też..

-TAPICERKA BEZ PRZETARĆ-no to już był jakiś żart.. Fotele skórzane ale u kierowcy centralnie dziury!! A Pan spokojnie tłumaczy że chciał to zrobić zanim sprzeda :D. Przy pedałach dywanik wytarty do blachy a Gość na to że jeździła kobieta w szpilkach i to od obcasów :D

-SAMOCHÓD W IDEALNYM STANIE TECHNICZNYM I WIZUALNYM-nie działał wyświetlacz komputera no i należy dodać poprzednie wady :P

-OPŁACONY – GOTOWY DO REJESTRACJI-samochód nie posiadał żadnych opłat!! Sprowadzony z Włoch a rejestracje miał "LT"

-w silniku hałasuje jakaś rolka tylko ciekawe od którego paska

-kopci (delikatnie) po dodaniu gazu

-WEBASTO-oczywiście tylko dogrzewany silnik

-patrząc na wnetrze to samochód nie ma 171tys przebiegu ale 271 lub 371..


Mazda 2 http://allegro.pl/show_item.php?item=1711779682

Obrazek

SAMOCHÓD PO WSZELKICH OPŁATACH, PRZYGOTOWANY DO REJESTRACJI


SAMOCHÓD 100% BEZWYPADKOWY (SPRAWDZONY CZUJNIKIEM LAKIERU)

HISTORIA SERWISOWA


ZAŁATWIMY DLA PAŃSTWA KREDYT, SZYBCIEJ, LEPIEJ I TANIEJ NIŻ
W INNYM BANKU.


MAZDA 6 2.0 CITD SPORT

ROK PRODUKCJI 08.2003

SILNIK 2.0 CITD 136KM

KOLOR: CZARNY METALIC





WYPOSAŻENIE POJAZDU:


– REFLEKTORY XENONOWE ZE SPRYSKIWACZAMI LAMP

– SPORTOWE FOTELE

– PODGRZEWANE FOTELE

– SIEDZENIA ISOFIX

– GRAFICZNY KOMPUTER POKŁADOWY

– ABS

– EBA – UKŁAD WSPOMAGANIA HAMOWANIA AWARYJNEGO

– 8 X PODUSZKA POWIETRZNA (KURTYNY POWIETRZNE )

– KLIMATYZACJA AUTOMATYCZNA (KLIMATRONIC)

– WSPOMAGANIE KIEROWNICY

– CENTRALNY ZAMEK STEROWANY Z KLUCZYKA

– ELEKTRYCZNE SZYBY X 4

– ORYGINALNE FELGI MAZDA

– ELEKTRYCZNIE STEROWANE LUSTERKA

– PODGRZEWANE LUSTERKA

– REGULACJA KIEROWNICY W DWÓCH PŁASZCZYZNACH

– SKÓRZANA SPORTOWA KIEROWNICA

-MULTIFUNKCYJNA KIEROWNICA

– ALUMINIOWE ELEMENTY WYKOŃCZENIA WNĘTRZA

– TEMPOMAT

– IMMOBILIZER

– PODŁOKIETNIK x2

– RADIO CD – ZMIENIARKA 6 CD

– REWELACYJNY SYSTEM NAGŁOŚNIENIA BOSE SOUND

– PRZEDNIE ŚWIATŁA PRZECIWMGIELNE

– PRZYCIEMNIONE SZYBY

– ...I WIELE INNYCH DODATKÓW

!! KUPUJĄCY ZWOLNIONY Z OPŁATY SKARBOWEJ 2% !!

!!!WYSTAWIAM FAKTURE VAT-MARŻA!!!

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIA AUTA W SERWISIE

PRZYJMIEMY TWOJE AUTO W ROZLICZENIU

SAMOCHÓD POSIADA WAŻNE UBEZPIECZENIE CO UMOŻLIWIA POWRÓT NA KOŁACH.


CENA: 24999 ZŁ (BRUTTO)

TELEFON: 506 558 051

Moje spostrzeżenia:

– SAMOCHÓD 100% BEZWYPADKOWY (SPRAWDZONY CZUJNIKIEM LAKIERU) -sprawdzony i cały poza dachem malowany..

-nie dość że malowany to na nadkolach od nowa pojawia się rdza!!

-komora silnika, cała maska i wszystko w koło zalane jakimś smarem......... Wszystko jakby zachlapane

-w silniku hałasuje jakaś rolka tylko ciekawe od którego paska

-kopci i to porządnie po dodaniu gazu

-silnik ewidentnie wyjmowany bo gołym okiem widać że brakuje śrubek przy niektórych elementach..

-tu plus za wnętrze. Możliwe że ma ten przebieg albo nieznacznie cofnięty
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 lut 2011, 12:17
Posty: 18
Auto: Mazda 6 2003r Diesel

Postprzez rross » 24 lip 2011, 17:31

Witam tu sa piękne auta:
http://otomoto.pl/mazda-323f-1-6l-gwiez ... 65203.html

http://otomoto.pl/mazda-323f-1-6l-wakac ... 66410.html

Opisy rozminiete ze stanem faktycznym.
Gość dalej handluje myślalem, że już dostal nauczkę.
Kolega kupił od niego autko i to jakas porażka.

Firma z Ostrowca świetokrzyskiego
FH Krakowiak.

Jak ktoś chce niech zadzoni i spyta co znaczy po opłatach...... <nie powiem>

a moze ktoś kupił auto od niego????
to prosze na PM
pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 21 kwi 2011, 21:01
Posty: 8
Skąd: Krk-Tbg
Auto: Mazda 323f BJ 2002r.
1,6 16v (72KW) 98KM
i
Goferek mkII '89
1,8 +LPG

Postprzez PadreMercante » 27 lip 2011, 00:38

M 626 2.0 1999r. Darłowo

http://otomoto.pl/mazda-626-C19927804.html
http://moto.archiwumallegro.pl/?itemid=C19927804
Obrazek
Typ:
Hatchback
Wersja:
V
Rok produkcji:
1999
Data rejestracji:
12/1999
Przegląd:
02/2012
Ubezpieczenie:
02/2012
Przebieg w km:
123 423 km

Skrzynia biegów:
manualna
Moc:
136 KM (100 kW)
Pojemność skokowa:
1991 cm&#179;
Rodzaj paliwa:
benzyna
Kolor:
zielony-metallic
Liczba drzwi:
4/5
Status pojazdu sprowadzonego:
sprowadzony / zarejestrowany
Kraj pochodzenia:
Dania
Kraj aktualnej rejestracji:
Polska


A w Danii
JMZGF14F201189562
Synsdato: 2005.06.28
km-t&#230;ller: 179 000
Obrazek
Początkujący
 
Od: 24 sie 2010, 15:14
Posty: 5

Postprzez bartosz51 » 6 sie 2011, 21:42

Nie obrażaj innych bo będę zmuszony powiedzieć, że sam jesteś głupi. To jest normalna rozmowa i każdy (naprawdę KAŻDY) może mieć tu wątpliwości i stawiać rozmaite pytania. Więc hamuj trochę i dostosuj poziom wypowiedzi do tutaj obowiązującego.
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2007, 18:05
Posty: 276 (0/1)

Postprzez McMetz » 19 sie 2011, 11:08

Uwaga na sprzedawce
pojawiła sie Mazda mx-3 1.8 v6 na allegro
Lokalizacja – Szczytno
tel – 503360786
specjalnie jechałem po niego 570 km
dzwoniłem umawiają sie żeby wymienił to co jest do wymiany
półośki,zrobił ubezpieczenie itp.
jak sie okazało na miejscu to blacharka katastrofa (na zdjęciach tak aż nie było widać )
przejechał sie sprawdzić czy niby wszystko działa z 30 min go nie było jak przyjechał kazałem mu włączyć silnik popracował z 5 min jak go wyłączył to od razu woda az prawie cała sie wylała zbiornikiem
był az taka gorąca ze az zbiornik wyrównawczy sie zginał wiedziałem ze toi na pewno uszczelka po głowica niby teraz mu to sie stało ale było widać po silniku ze jest juz to długo sprężyna z przodu pęknięta z tyłu to juz kolców nie było szyba bochna wybita , a w środku to jak by z błota ktos w aucie był cały czas ,
jednym słowem jechałem tyle km aby mu powiedzieć ze nie biorę go

http://img02.allegroimg.pl/photos/orygi ... 63550646_1
McMetz
 

Postprzez kacz0r » 29 sie 2011, 21:15

http://otomoto.pl/mazda-6-143-km-xenon- ... 75332.html
Oglądałem ostatnio ten samochód. Sprzedający F.H.U AUTO-MOBILE znajduje się w Górze Kalwarii, całkiem blisko Warszawy, mniej niż 40km do ASO, nie zgodził się na przegląd. Spisałem więc numer VIN i wracając zajechałem do Mazdy i wszystko się wyjaśniło. Jak się okazało w maju tego roku miał przejechane 199tyś.(sprzedawca podaje 130tyś). Ma jeszcze dwie "szóstki", też z Włoch więc radzę uważać na tego oszusta.
kacz0r
 

Postprzez ancy-mon » 1 wrz 2011, 16:26

Witam. Jestem nowy na tym zacnym forum. Proponuję wpisywanie modelu i nr. VIN oglądanego samochodu, którego nie należy za żadne skarby kupować, ani jechać oglądać.
Przejechałem Polskę poszukując Mazdy 3 Top Sport GTA 2.0l 150ps. Obejrzałem już około 15 aut proponowanych przez handlarzy i jestem maxymalnie "rozczarowany" tymi ofertami. Fotki nie zgadzające się z opisem, ukryte wady o których nie informują (bo jest to mało ważne), itp. Mogę odradzić kilka modeli, które wiszą na allegro i otomoto dłuższy czas.
Miałem już kilka samochodów w swoim życiu, bardziej, lub mniej popularnych modeli, ale to dzieję się z mazdami 3 Top Sport, to już lekka przesada. Windowanie cen i zacieranie śladów napraw jest nagminne. Rozumiem, że nie są to nowe auta i mogą mieć oznaki czasu, ale przebiegłość handlarzy w zacieraniu śladów jest żenująca. Panowie liczą na spotkanie "miastowego", który kupuje na oko. No wiadomo, że są i tacy, ale dzięki temu forum, coraz mniej ;).
Odradzam pana z Wilamowic k/o Bielska Białej – Mazda 3 2004 grafit metalic 2.0l (każda opona inna, zawieszenie 60%, lakier tragedia, nie widać tego na fotkach, źle spasowane części karoserii), na terenie u pana stoi jeszcze kilka rozbebeszonych autek, tylko ta mazda nie miała nic robione . Przywieziona z Włoch.
Odradzam pana z Jeleśni za Żywcem k/o Bielska Białej. Autko z oferty zupełnie inne, niż to wystawione. Dodatkowo, ten pan się ciągle źle czuje i pospiesza (ma lat około 27). http://moto.allegro.pl/mazda-2-0-sport- ... 61439.html
Pan chce wykończyć komisy samochodowe, jak mi powiedział. Powodzenia...
Odradzam handlowanie z panem z pod Tomaszowa Mazowieckiego, miejscowość Sławno. Ten Pan to już w ogóle nie wie co sprzedaje. Samochód bity z lewej strony, masakryczna fuszera lakiernicza. Na ogłoszeniu widnieje "Mega jedyna taka", żart!!! http://moto.allegro.pl/mazda-3-sport-2- ... 81575.html
Pokazałem panu co jest do wymiany, to mnie spytał ile za to może wziąć :D.
Dziś wróciłem z Małkini. Tam też tragedia, może nie co do stanu auta, ale nerwowy handlarz, który nie będzie dokładał. Mazda 3 TopSport 2.0l 164k km.
Dodam, że mam jeszcze kilka gniotów, które obejrzałem. Mogę podać VIN tych pojazdów.
ancy-mon
 

Postprzez traju » 10 wrz 2011, 20:15

Dzisiaj oglądałem to auto: http://allegro.pl/mazda-3-sport-exclusi ... 82514.html

Na pierwszy rzut oka wszystko ok, auto pięknie się prezentuje, dobrze jeździ. Jednak rok produkcji to 2006. Instalacja elektryczna moim zdaniem była cała "rozpruta" i włożona nowa. Niby wszystko działa, ale wszystkie koszulki plastikowe przecięte i zaklejone taśmą izolacyjną. W dodatku facet "podpisał" umowę z francuzem a nie handlarzem bo utrzymuje, że kupił je od handlarza niby dla córki, ale coś tam się posprzeczali i jednak jej nie da auta i sprzedaje. I tu jest szkopuł fakturę gościowi wystawiła firma SCAFA 93, która handluje autami powypadkowymi przeznaczonymi do rozbiórki (posiadają własny szrot i sklep z częściami) i to właśnie zniechęciło mnie do interesowania się tym samochodem. Gdyby ktoś miał życzenie posiadam zdjęcie owej faktury, która opiewa na kwotę 2700 euro. Jednak mimo wszystko nie polecam auta. Choć przyznam iż się na nie napaliłem, jednak po przejrzeniu oferty ww. francuskiej firmy postanowiłem dać sobie spokój ;)
Początkujący
 
Od: 2 wrz 2011, 19:16
Posty: 13
Auto: Mazda 3 BK '07 1.6 CiTD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy Moto