Mazda 5, regulacja fotela kierowcy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez dece62 » 26 cze 2011, 18:29

Witam,
Od 2 miesięcy mam "piątkę" z 2007 roku. Ogólnie OK. Ale nie do końca mogę wyregulować sobie fotel kierowcy. Lubię siedzieć wysoko, w końcu po to kupiłem minivana... Jednak gdy podnoszę fotel i jednocześnie przesuwa się on do przodu (taki mechanizm) – to jednocześnie przód siedziska trochę opada, co podczas jazdy daje efekt zsuwania się kierowcy do przodu, co jest mało komfortowe. Tylko wtedy, gdy opuszczę siedzenie max w dół, to siedzisko jest odpowiednio odchylone do tyłu i nie trzeba podpierać się nogami podczas jazdy. Ale po pierwsze, to, co napisałem na początku, chcę jednak siedzieć nieco wyżej niż w starej Maździe 323, a ponadto wtedy kończy się regulacja kierownicy – nie mogę jej opuścić w dół. Krótko mówiąc, pozycja przy podniesionym siedzisko jest w porządku, tylko czemu to siedzisko takie pochylone do przodu. Zaznaczam, że mam tylko 172 cm wzrostu, więc nie powinno być problemu z dopasowaniem fotela... Zanim zacznę kombinować coś z mechanizmem pod fotelem – pomyślałem, że zapytam tutaj: a może tam pod siedziskiem jest możliwość coś przestawić, czy inaczej przykręcić fotel? Coś mi tu nie gra..., czemu ten fotel tak dziwnie się ustawia... Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam
dece62
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2011, 20:25
Posty: 6

Postprzez say » 27 cze 2011, 08:42

Nie tylko w 5 tak się ustawia, tak samo jest w Premacy czy w mercedesie W168.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez jarku007 » 30 cze 2011, 10:25

    dece62 – w M5 regulacja fotela jest taka sama jak w innych autach .
    Masz także regulację kierownicy ( przód-tył / góra-dół ) – napewno znajdziesz odp. rozwiązanie dla siebie .
    Pozdrawiam
    Mazda5 Mzr-cd top 07'
    Honda Civic sport vtech 05'
    Obrazek
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 13:42
Posty: 251
Skąd: tyle dymu
Auto: Mazda /Honda /Mercedes

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy