silnik – brak możliwości odpalenia PROSZĘ O POMOC!!!

Postprzez Palatinus » 30 lis 2011, 11:07

Witam. Mazda 5 2006r. silnik diesla 2.0
Wczoraj, nagle bez wcześniejszych oznak i sygnałów, w moim autku zgasł silnik. Pracował na małych obrotach bez obciążenia. Przy próbie ponownego odpalenia silnik nie rusza, słychać klik rozrusznika i dziwny pisk. Wygląda to tak jakby coś blokowało silnik. Zatarcie silnika? Raczej nie, ponieważ ładnie równo pracował na małych obrotach, nic nie wskazywało by coś mu dolegało. Olej wymieniany w serwisie mazdy 3 tygodnie temu. Stan oleju sprawdzony i jest OK. Żadnych wycieków.
Może macie jakieś propozycję co to może być? Rozrząd chyba też nie powinien przeskoczyć, bo wymiana była przy 119tyś, a teraz ma 169tyś. Tym bardzie jak zgasł to nie było nic słychać. Może rozleciało się łożysko alternatora i skutecznie blokuje? Sam już nie wiem :(
Palatinus
 

Postprzez nynuch76 » 1 gru 2011, 00:53

Palatinus napisał(a): Sam już nie wiem :(

Od tego jest mechanik żeby wiedzieć ( bez urazy ) <spoko>
Nic! Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem! ;–)Obrazek
Kto wymyślił downsizing ?
Forumowicz
CUP 2011 miejsce 1
 
Od: 31 sie 2005, 12:42
Posty: 632 (24/26)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 6 sportkombi 2.2 diesel
Mazda wy"Miata" 2.5 benzyna

Postprzez Barthez » 1 gru 2011, 09:21

Kolego Palatinus z Twojego postu wynika iż nie za bardzo znasz się na mechanice ;) więc nawet jeśli dostałbyś konkretną odpowiedź to czy potrafiłbyś to sam naprawić? masz miejsce, czas, sprzęt i chęci do naprawy samochodu?

pozostaje –> mechanik
najlepiej o dobrego/polecanego spytaj w dziale regionalnym:
viewtopic.php?f=74&t=91041&view=unread#unread
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez Palatinus » 1 gru 2011, 14:07

No cóż, liczyłem na jakieś konkretniejsze podpowiedzi, jednak odpowiedź "idź do dobrego mechanika" to raczej dla mnie nie jest pomocna. Czy się znam na mechanice? Trudno powiedzieć, wcześniejsze swoje auta "udawało" mi się naprawiać samemu, choć zawodowym mechanikiem nie jestem. Co do miejsca i narzędzi odpowiem: mam gdzie i czym. Jednakże pisząc swojego posta miałem nadzieję, że ktoś z szanownych forumowiczów miał już podobny przypadek z mazdą, i podzieli się swoimi spostrzeżeniami. Na co zwrócić uwagę. Niestety pisząc temat nie miałem za bardzo czasu żeby najpierw sprawdzić swoje przypuszczenia i dlatego tak ogólnikowo napisałem. Niestety nie wiedziałem że to forum dla "zawodowych mechaników" :–) Dzięki za chęci pomocy. Pozdrawiam.
Palatinus
 

Postprzez Lorento » 1 gru 2011, 14:18

A co Ty bracie zrobiłeś dla Ojczyzny, żeby pomóc w zdiagnozowaniu problemu?
Co sprawdziłeś, co wykluczyłeś?
Wiesz ile jest przyczyn z powodu których silnik gaśnie i nie da się uruchomić?
Ja ze swej strony podam jedną: Obejrzyj 1 odcinek "Czterech Pancernych" jak to Janek ( przy pomocy Szarika ) dostał sie do Brygady pancernej. Wichura też był bezradny...
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez Barthez » 1 gru 2011, 14:24

dobra..
1) sprawdź akumulator czy jeszcze żyje (zmierz napięcie podczas "klik")
2) sprawdź bezpieczniki i przekaźniki
3) jeśli spadek będzie niewielki to wyciągnij rozrusznik i sprawdź czy działa
4) przy okazji sprawdź bendix
daj znać jak to zrobisz ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez kubsztyk » 1 gru 2011, 14:36

Barthez napisał(a):3) jeśli spadek będzie niewielki to wyciągnij rozrusznik i sprawdź czy działa
4) przy okazji sprawdź bendix

Raz zawiesił mi się rozrusznik – przekręcałem kluczyk i zero reakcji. Wziąłem młotek, stuknąłem dwa razy w rozrusznik i odpalił. Nawet nie było potrzeby, żeby druga osoba trzymała kluczyk w pozycji 'zapłon' w czasie stukania. Od tej pory żadnych problemów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2010, 11:23
Posty: 1698 (63/30)
Skąd: Kielce
Auto: Volvo S60 2.0T 2006;
ex mazda 6 TDI '03

Postprzez Barthez » 1 gru 2011, 14:51

kubsztyk napisał(a):stuknąłem dwa razy w rozrusznik

w aluminium? na mrozie? – odważnie ;) ale może zadziałać
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez JohnnyB » 1 gru 2011, 15:53

Barthez napisał(a):
kubsztyk napisał(a):stuknąłem dwa razy w rozrusznik

w aluminium? na mrozie? – odważnie ;) ale może zadziałać


to był gumowy młotek ;)
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez Enduro » 30 gru 2011, 23:49

Lorento napisał(a):... Wichura też był bezradny...

i co było dalej?
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy