buczenie po przekręceniu kluczyka

Postprzez jarku29 » 25 lis 2012, 12:57

Wczoraj odwiedziłem mechanika aby wymienić filtr paliwa oraz filtr oleju. Inspekcja została skasowana i wszystko w dniu wczorajszym było ok. Dziś rano po wejściu do auta i przekręceniu kluczyka jeszcze bez zapalania auta usłyszałem dość głośne buczenie z komory silnika którego wcześniej nie było. Próba odpalenia i tu niespodzianka .. kręciłem około 15 s. aby silnik zapalił. Dodam że mojej M5 nigdy wcześniej się to nie przytrafiło, odpalała na "dotyk". Wyłączyłem auto i na około 1 s również słychać to buczenie które za chwilę milknie jak cały samochód. Kolejne odpalenie było już normalne czyli zapalił od razu. Przejechałem około 2 km żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Żadnych uwag, jest moc i przyspieszenie. Wróciłem, wyłączyłem auto i podniosłem klapę silnika po czym przekręciłem kluczyk. Buczenie występuje nadaj i pod masą jest mocno słyszalne, natomiast trudne do zlokalizowania. Gdy dotykam plastikowej obudowy silnika czuję wyraźne delikatne wibracje (oczywiście silnik nadal jest wyłączony). Podsumowując :
– po przekręceniu kluczyka słychać buczenie
– nie odpalił rano (tak jakby nie miał paliwa)
– następne odpalenia juz ok
– nadal słychać buczenie

Ktoś mi powie co się dzieje ??? i Czy mam już teraz urwać głowę mechanikowi ???

Dopisano 25 lis 2012 14:12:

A może mi ktoś powiedzieć czy u Was po przekręceniu kluczyka w pozycji zapłon słychać jakieś dźwięki pod maską?? może to jest normalne ? może pracuje jakaś pompka lub coś innego ?
Początkujący
 
Od: 22 kwi 2006, 12:40
Posty: 18
Skąd: Tuliszków
Auto: był xedos 6 teraz jest Mazda 5 2006 CR 143km.. a za chwilę może będzie mazda 5 z 2010

Postprzez smile » 25 lis 2012, 21:23

Co może buczeć?! Może dogrzewacz się włącza?!
Natomiast co do nieodpalenia, sprawdzić należało by, czy filtr paliwa jest dobrze dokręcony. Wygląda na jakąś nieszczelność, jak by paliwo się cofało.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez stonoga » 25 lis 2012, 21:49

U mnie nie buczy, a dogrzewacz się załącza chwilę po starcie silnika natomiast przez chwile szumi po zgaszeniu motoru, Chyba że kolega ma przerobione na niezależne ogrzewanie
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2003, 14:12
Posty: 170 (0/1)
Skąd: Mielec
Auto: Mazda 626 GD 8V 2000i
Mazda 5 2.0 MZR-CD

Postprzez antossyn » 4 gru 2012, 18:19

U mnie po wymianie filtra paliwa jest podobnie buczy zwłaszcza po dłuższym postoju czy wina tkwi w filtrze paliwa lub coś mechanik niedokładnie złożył?
Początkujący
 
Od: 31 paź 2012, 13:51
Posty: 10
Auto: MAZDA 5 CD DPF 110KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy