Brak mocy, błąd P0403

Postprzez tomcio450 » 5 cze 2016, 21:03

Witam wszystkich czytających. Wiem, że temat wałkowany był wiele razy, głównie w innych działach – dotyczących innych modeli, czytałem je, na pewno nie wszystkie ale po przeczytaniu kilku wątków doszedłem do wniosku, że mój problem jest troszkę inny od pozostałych.
Oto co się dzieje: auto jest zamulone pomiędzy 1500 a 2000 obr/min, telepie wtedy silnikiem, z tłumika leci dużo białych spalin, miga kontrolka świec – błąd P0403.
Podstawowa mechanika jest mi znana więc zabrałem się do roboty i stwierdziłem, że:
1. EGR nie jest zatarty, chodzi płynnie, można go otworzyć "podciśnieniem" z płuc
2. podciśnienie z elektrozaworów dochodzi do EGR cały czas – to jest nieprawidłowe z tego co doczytałem.
3. same elektrozawory są sprawne, tzn zamykają się i otwierają po podaniu i odłączeniu zasilania
4. MAF był lekko przykurzony więc go przeczyściłem specyfikiem do styków.
Generalnie silnik ma problem z przekroczeniem 2000obr/min. Na chwilę obecną odłączyłem wężyk podciśnienia od EGR (podciśnienie utrzymuje zawór w pozycji otwartej) i go zaślepiłem żeby nie uciekało podciśnienie i auto lepiej jeździ, jednak nie tak jak przed pojawieniem się usterki 2 dni temu. Auto jest utrzymywane bardzo dobrze, filtry wymieniam regularnie (montuję filtry Kneht), olej Dexelia 10w40, na liczniku 241tys. km – raczej realny sądząc po stanie ogólnym pojazdu, jestem 2 właścicielem, 1 w Polsce. Błąd wyskakuje od razu przy włączeniu zapłonu, kasowanie powoduje ponowne pojawienie się tego samego błędu bez odpalania silnika, co sugeruje mi jakąś elektroniczną usterkę. Czy znawcy tematu podpowiedzą co można jeszcze sprawdzić? Może coś pominąłem... Przepraszam jeśli już gdzieś jest opisane rozwiązanie takiego problemu, proszę o wskazanie tematu.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
tomcio450
 

Postprzez Neonixos666 » 6 cze 2016, 20:17

tak na szybko to problem chyba jest w zaworze SPV, spróbuj go ostukać lekko.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9478 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy