Ściąganie samochodu na prawo

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez sagem62 » 6 wrz 2013, 12:56

Odświeżam temat
proszę o pod powiedź co mam zrobić
a mianowicie mazda premacy po urwaniu tylnej śruby od ustawiania zbieżności za inwestowałem wymienione wszystkie tulejki , z przodu amortyzatory , łączniki ,sworznie końcówki , drążki, z tyłu nowe amorki , drążki poprzeczne , górne mocowania , łączniki , nawet nowe opony założyłem , a problem polega na tym ze ściąga w prawo , byłem u dwóch diagnostów ustawienia książkowe katy w pożądku wszytko jest oki , przekładałem koła lewo na prawo z tyłu na przód i po przekatnej , zawsze sciąga na prawo, diagnosta nawet mierzył kąty czy auto nie miało dzwona i twierdzi ze nie ! , prosze pomocy juz pomysły mi sie kończyły jak to ustwic diagnosty rozkładaja rece i nie wiedza co jest grane
MAZDA BOGIEM, PALIWO SPOSOBEM, JAZDA NAŁOGIEM -------------- Zycie wyborem , szybki zakret , długa prosta , wypadek ukradkiem , duszek do nieba przypadkiem ,

Czy CIEMNO ! czy JASNO ! jedzie MAZDA przez miasto
tel.512295609
gg. 7134474
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 22:13
Posty: 104
Skąd: zamosc
Auto: MAZDA PREMACY 2.0 DITD EVOLUTION EDITION

Postprzez Yard » 6 wrz 2013, 13:52

Yard napisał(a):Ten kraj tak ma. Też nie wierzyłem dopóki nie przejechałem się naszą nową autostradą. Przestało ściągać, bić, telepać i inne takie. :)
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez sagem62 » 9 wrz 2013, 10:02

myślałem że dowiem się czegoś inteligentniejszego , użytkuje auto po za granicami polski liczyłem na pomoc.
MAZDA BOGIEM, PALIWO SPOSOBEM, JAZDA NAŁOGIEM -------------- Zycie wyborem , szybki zakret , długa prosta , wypadek ukradkiem , duszek do nieba przypadkiem ,

Czy CIEMNO ! czy JASNO ! jedzie MAZDA przez miasto
tel.512295609
gg. 7134474
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 22:13
Posty: 104
Skąd: zamosc
Auto: MAZDA PREMACY 2.0 DITD EVOLUTION EDITION

Postprzez Yard » 9 wrz 2013, 15:15

Mechanicy, który mają samochód do oględzin ci nie pomogli, a liczyłeś że korespondencyjnie się da od ręki?
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez sagem62 » 11 wrz 2013, 19:55

nie , liczyłem na podpowiedź z waszej strony może cos pomożecie a otrzymałem odpowiedz "ten kraj tak ma"

niestety ale tylko 3 tygodnie jetem w kraju resztę czasu spędzam po za granicami i tam użytkuje auto sory ale drogi są o wiele lepszym stanie
MAZDA BOGIEM, PALIWO SPOSOBEM, JAZDA NAŁOGIEM -------------- Zycie wyborem , szybki zakret , długa prosta , wypadek ukradkiem , duszek do nieba przypadkiem ,

Czy CIEMNO ! czy JASNO ! jedzie MAZDA przez miasto
tel.512295609
gg. 7134474
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 22:13
Posty: 104
Skąd: zamosc
Auto: MAZDA PREMACY 2.0 DITD EVOLUTION EDITION

Postprzez Yard » 11 wrz 2013, 20:28

Podpowiedzi masz trzy strony i się skończyły możliwości.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez darnow6839 » 16 wrz 2013, 00:26

Cześć
Miałem podobną sytuację w Oplu Astrze. Na letnich ściągało w jadną stronę a na zimowych w drugą i do tego było lekkie bicie, które było czuć na kierownicy. U mnie to była kombinacja tanich opon (szczególnie kierunkowe mogą mieć w tym swój udział) i felernej jednej felgi. Ja felgę utrzymywałem na tylnej osi i było w miarę.

Może spróbuj pozamieniać felgi miejscami,
Pozdr,
Darek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2013, 22:53
Posty: 76 (0/1)
Auto: Mazda Premacy, 2003r., 1.8 B+G

Postprzez mietas1 » 21 paź 2013, 11:50

Witam Panowie!

Jestem tu nowy i potrzebuje pomocy w tym uciążliwym dla wielu z nas problemie. Otóż moja MAZDA PREMACY ściąga co ciekawe głównie na prawo ale co ciekawe również i na lewo !!
Do aktualnej chwili wymieniłem łączniki stabilizatora, końcówki drążków, opony przód nowe, objaw na zimówkach i letnich taki sam, nowe tarcze i klocki, zaciski wyczyszczone . Wahacze przód nie mają luzów są ok, gumy stabilizatora również ok. Amortyzatory 92% są nowe KAYABA i sprężyny też , Zbieżność i geometria auta robiona w prof serwisie mam nawet wydruk,

AHA auta nie ściąga wogule jak jadę sam – wtedy jest idealnie !!

Co ciekawe – ściąga mnie na prawo tylko kiedy mam 2 osoby po prawej stronie,
– jeżeli jest 1 osoba z przodu tzn kierowca i pasażer obok to tego tak nie czuć ale jak ta 1 siądzie do tyłu po prawej to na przechylonej jezdni w prawo już ciągnie.
– Jak siądą 2 osoby po prawej to ciągnie na równiej jezdni i przechylonej bardzo mocno.
– Natomiast jeżeli osoba siądzie z tyłu za kierowcą to ściąga w lewo, a jeżeli siądzie osoba za kierowcą i jako pasażer po prawej z przodu to auto jedzie jak strzała !! MEGA PROSTO i nic nie ściąga!!!

-Jeżeli zapakuje auto CAŁE! tzn 5 osób i bagaż to dzieją się cuda tzn. auto raz ciągnie w LEWO a raz w prawo i to na równej jak i krzywej jezdni.

Zauważyłem że objaw głównie występuje jak siadają osoby na tylnych fotelach..
Czy może ktoś pomóc co wymienić w zawieszeniu – bo czuję że są luzy na jakimś elemencie odpowiadającym za przechyły podczas obciążenia , Prawdopodobnie będą to WAHACZE tylko nie wiem czy wzdłużne czy poprzeczne...wzdłużne są 2 a poprzeczne 4!!

Robiłem małe oględziny wahaczy wzdłużnych – i jak wsadzę kawałek rurki, czy nawet młotek płaski między śrubę mocującą a gumę wahacza wzdłużnego tego bliżej koła, to moge spokojnie poruszać wahaczem tak gdzieś ok 0,5 mm do nawet 1 cm przy większej sile, to samo jest z prawej strony. Natomiast przy wahaczach poprzecznych nie ma prawie wogule luzu ale gumy nie są już w najlepszym stanie....
PROSZĘ O POMOC!!!


22.10.2013 r., Pojechałem na stację diagnostyczną i diagnosta wytrzepał auto, okazuje się że wszystkie wahacze są już skończone, ale najbardziej prawy wzdłużny gumy chodzą żyd po pustym... więc będe wymieniał po kolei bo za duże koszta...
Początkujący
 
Od: 21 paź 2013, 11:08
Posty: 6
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda Premacy 1.8 CP 101KM Pb+LPG PRINS

Postprzez swierk » 17 lut 2016, 21:47

Witam u mnie pomogło wymiana tulei wahaczy tylnych, prawa była w kiepskim stanie lewa troche lepsza ale wymieniłem obie. Różnica jest ogromna jeszcze tylko korekta zbieżności i mam nadzieje ze problem uciekania na prawo minie. Sama wymiana prosta 4 śruby 17 jedna 14 i wahacz wyjety, później troche problemów z wstawieniem nowej tulei (mi pomogło spore imadło obeszło sie bez prasy) montaż analogiczny i po problemie 3h roboty i 120zł w kieszeni ;)
Początkujący
 
Od: 3 cze 2010, 14:22
Posty: 18
Skąd: szuflandia
Auto: PREMACY 2003 1.8 benz.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy