Wymiana płynu i odpowietrzenie układu hamulcowego

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez aLechu » 14 lip 2013, 22:18

Ja dolewałem strzykawką :)
szofer fochowozu
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Opolszczyzny
 
Od: 3 sie 2009, 12:39
Posty: 2062 (19/15)
Skąd: Namysłów
Auto: Mazda Premacy
1,8 114KM 1999

Postprzez Kamil_Prince » 15 lip 2013, 11:46

ok, dzięki;]
Swoją drogą trochę nieszczęśliwe położenie tego zbiorniczka...
Kamil_Prince
 

Postprzez Piotr Raczkowski » 21 lip 2013, 22:27

Kamil_Prince napisał(a):ok, dzięki;]
Swoją drogą trochę nieszczęśliwe położenie tego zbiorniczka...
przecież taką małą klapkę dokręcasz i na wierzchu koreczek
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2009, 18:25
Posty: 535
Skąd: Kłodzko
Auto: premacy 99r 101KM pb/lpg

Postprzez bartek2105 » 20 cze 2014, 21:38

witam forumowiczów. jestem szczesliwym posiadaczem mazdy Premacy 2.0DiTD z 2003 roku:) otóż mechanik przy wymianie klocków regenerował takze tylne zaciski( duzo rdzy itp) a przy tym dowiedzialem sie ciekawej rzeczy ze tego auta nie trzeba odpowietrzac ukladu??? jestem ciekaw jak to dziala i czy to prawda bo duzo czytalem, ze ten uklad jest razem ze sprzeglem... Po mojej prosbie aby odpowietrzyl przy mnie, faktycznie nie bylo pecherzykow powietrza?? jakas magia??? heh moze mi to ktos wytlumaczyc?
Początkujący
 
Od: 6 sty 2014, 22:45
Posty: 6
Auto: Mazda 6 2.0 D 2002rok 121 KM

Postprzez Piotr Raczkowski » 22 cze 2014, 19:29

bartek2105 napisał(a):tego auta nie trzeba odpowietrzac ukladu???

zmień mechanika jak rozkręcisz przewody ZAWSZE trzeba odpowietrzyć i jeszcze znać prawidłową kolejność
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2009, 18:25
Posty: 535
Skąd: Kłodzko
Auto: premacy 99r 101KM pb/lpg

Postprzez damage.inc » 12 wrz 2014, 18:59

Z racji tego, że regenerowałem zacisk przedni lewy, po odpowietrzeniu ubyło trochę płynu, a że nie wiem co było lane, to chcę wymienić cały płyn w układzie hamulcowo – sprzęgłowym, poza tym był wymieniany ładnych kilka lat temu.
Znalazłem w książce "Sam naprawiam Mazda 626" instrukcję odpowietrzenia (w załączeniu), znalazłem także na forum VW taką instrukcję:

Z ABS'em
Wskazowka
Odpowietrzanie ukladu hamulcowego z ABS'em odbywa sie inaczej , jezeli podczas odpowietrzania poziom plynu w zbiorniku obnizy sie za bardzo do ukladu dostanie sie zassane powietrze ktore moze dostac sie do pompy.Wtedy odpowietrzanie nalezy zlecic warrsztatowi ktory dysponuje przyrzadami do odpowietrzania i oprozniania ukladu ham.
Koła Przednie
1. wyłączyc zaplon i wcisnac pedal hamulca ok.20x aby zniwelowac cisnienie regulacji ABS
2. napelnic zbiornik do gornej krawedzi
3. nalozyc przezroczysty przewod na zawor odpowietrzajacy hamulca PRAWEGO PRZEDNIEGO KOŁA. Drugi koniec przewodu mUsi byc zanurzony w naczyniu z plynem hamulcowym
4. zlecic drugiej osobie pompowanie pedalem hamulca az do wytworzenia sie przeciwcisnienia w ukladzie. Przytrzymac pedal i odkrecic zawor odpowietrzajacy. Kiedy opor pedalu ustapi zakrecic zawor. Powtorzyc operacje z pompowaniem pedalem i spuszczaniem plynu hamulcowego az w przewodzie przestana pokazywac sie pecherzyki powietrza.
5. zakrecic zawor i napelnic zbiornik plynem
6. w taki sam sposob odpowietrzyc LEWE PRZEDNIE KOŁO
Koła tylne
1. wyłączyc zaplon i wcisnac pedal hamulca ok.20x aby zniwelowac cisnienie regulacji ABS
2. wcisnac i przytrzymac pedal hamulca
3. wlaczyc zaplon, zalozyc przewod i odkrecic zawor odpowietrzajacy PRAWEGO TYLNEGO KOŁA, zamknac zawor dopiero wtedy kiedy w przewodzie przestana sie pokazywac pecherzyki powietrza.
Pompa ukladu ABS nie moze pracowac dluzej niz 120sek, robic co 10 minutowe przerwy na ochlodzenie pompy
4. Wylaczyc zaplon i przygotowac HAMULEC DRUGIEGO KOLA do odpowietrzenia
5. w taki sam sposob odpowietrzyc hamulec 2koła
6. wlaczyc zaplon i zaczekac az pompa ABS sama sie wyłączy
7. Uzupelnic plyn hamulcowy do oznaczenia MAX

Ogólnie trochę się różnią, nie mówiąc, o tym, że zazwyczaj odpowietrzanie zaczynało się od najdalszego koła w układzie czyli: TP, TL, PP, PL.

Będę wymieniał podciśnieniowo takim ustrojstwem:
Obrazek

Na dokładkę dodam, że gdzieś na forum czytałem odpowiedź Jaksy w wątku dotyczącym odpowietrzania. Jaksa twierdzi, że trzeba odpowietrzać przy przekręconym kluczyku.


Ma ktoś jakiś pomysł, poradę itp, itd.? Bo sporo różnych informacji jest na forum, w necie i niestety niektóre wykluczają się wzajemnie.
Załączniki
odpowietrzenie.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2011, 23:59
Posty: 291 (0/4)
Skąd: Okolice Sulęcina
Auto: Premacy FP 1840, 114km 2000r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy