Mazda wibruje

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Artur 26 » 10 sty 2013, 12:45

Witam
szukalem w wyszukiwarce ale nie znalazlem podobnego tematu

Posiadam MPV 2004 , w pewnym zakresie obrotow odczuwa sie wibracje z prawej strony

Mechanik stwierdzil ze jest cos niewporzadku z prawym dlugim przeglubem wewnetrznym , szukalem naallegro itd , serwis aso szczecin 2000 zlotych za ta czesc , bez polosia

mazda parts podbila cene na 3250 zl

moje pytanie to czy dany przeglub jest czescia stala , nie rozbieralna ? i czy moze istnieje mozliwosc wyciagniecia go , zmiany np lozysk ( nie znam sie na tym ) i problem zniknie ?

Auta nie prowadzi na boki , jezdzi sie wygodnie ale irytuje ta wibracja , moze ktos mial podobny przypadek , gdzie mozna bylo obyc sie bez wymiany

Nigdy nie szukalem polsrodkow ale jesli nie trzeba wyrzucac pieniedzy ( niemalych ) na wymiane a mozna kupic lozyska , uszczelniacze etc to jestem ciekaw jak :)

Ostatnio moja mazda pochlonela okolo 15 000 na naprawe ( nieuczciwy sprzedawca ) silnik klekl po 2 000 km , dolo dwumasowe oraz sprzeglo wymagalo wymiany rowniez ...

Poradzcie cos ...
Początkujący
 
Od: 3 lis 2012, 13:53
Posty: 10
Skąd: Tiel Nederland
Auto: Mazda Mpv 2004 2,0 Citd 136 KM LW

Postprzez Nimrod-PW » 9 maja 2013, 23:34

Kolego mam podobny problem ale u mnie przy prędkości od 110 d0 130 km/h zaczyna trząść samochodem i po wizycie u znajomego mechanika okazało się że mam do wymiany tuleje tylne wahacza przedniego. Ze starości po prostu guma sparciała i popękała. Koszt za sztukę 39zł z Yamato. Także może u Ciebie jest coś podobnego a nie przegub, bo te z tego co mi wiadomo to do wymiany są one dopiero jak hałasują przy skręconych na maksa kołach.
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2010, 18:20
Posty: 102
Skąd: Radom
Auto: Mazda MPV 2003, 2.0Diesel Karakuri

Postprzez Guinness » 10 maja 2013, 18:35

Miałem podobny przypadek , chociaż mało wyczuwalny i został zdiagnozowany przypadkiem . Okazało się że delikatnie poluzowała się podpora półosi . Po dokręceniu poprawa od razu .
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2011, 21:31
Posty: 662 (0/4)
Skąd: Skarżysko Kamienna
Auto: Była Mazda MPV
Jest Opel Astra H

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy