Poduszka powietrzna (airbag) pasażera sama wystrzeliła w garażu

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Grzyby » 28 lip 2009, 15:47

magicadm, poproś SIKSPAKa żeby dał Ci pełnomocnictwa to się zajmiesz tematem.
Nie uważasz że lepiej byś się spełniał jako prokurator?
I czytaj proszę ze zrozumieniem (już Cię nie raz o to prosiłem) oraz nie mów że ktoś coś kazał (na pewno nie to o czym piszesz).


P.S. Masz pewność że w tym ASO zrobili to dobrze? Może w kolejnym wykryją błąd popełniony przez to ASO? <lol>
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez cropovic » 28 lip 2009, 16:25

mam pewność bo pracuje tam mechanik(przyjaciel) on mi robi cały przegląd mazdy co rok i wymienia wszystkie częśc wyeksploatowane :) aaha Grzyby i nie bądź taki pewny siebie na przyszłość bo drążenie tematu zawsze jest dobre :) pozdrawiam Mazdowiczów :)
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2011, 19:52
Posty: 33
Skąd: Wadowice
Auto: Mazda 6 2.0 Mzr-cd 2004r.

Postprzez maselek » 28 lip 2009, 17:45

SIKSPAK dzięki za info. Moje auto stoi na słońcu całe lato :) i już tylko czekałem kiedy te poduszki zaczną strzelać <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2008, 20:51
Posty: 523 (1/2)
Skąd: E£K
Auto: M6' GH 2.0 Pb

Postprzez Myjk » 28 lip 2009, 17:58

SIKSPAK napisał(a):auto ma przebieg 122tys.

5 letni Diesel z Danii... Taa...

SIKSPAK napisał(a):książka serwisowa co roku wszystko wybadane oprócz tego miała z boku wypisaną całą historię wymian i napraw więc wiem że auto bezwypadkowe

Aha, a jak się ma to:
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... 34#1429134
zwłaszcza
SIKSPAK napisał(a):a gdy mechanik mi naprawiał wyciek oleju z pod misy przestała chodzić jaki może być problem??

oraz to:
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?p=1414919
do tego co napisałeś powyżej? Jesteś pewien że ten "mechanik"
nie popsuł nic więcej, np. sterownika poduszki, etc.?

Ktoś niedawno napisał na forum, że naiwność ludzka nie zna granic i... prawdę powiedział.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez brii » 28 lip 2009, 18:14

Grzyby – ja bym nie był taki ufny wobec ASO – obstawiam, że z tym samochodem (egzemplarzem) jest coś nie teges, bo przecież w innych 6 mimo podobnych upałów nic nie wystrzeliło. Bajka o temperaturze jest bez sensu, bo ładunek od tego nie pierdyknie, a bez kluczyka elektryka powinna być odłączona i nie da rady by poducha się odpaliła jeśli wszystko jest OK, Przecież w wyłączonym samochodzie nie ma zapiętych pasów i mata w fotelu jest odciążona – coś jest ewidentnie nie tak. Jak się taka akcja wydarzyła kiedyś w Mondeo to ktoś został ciężko ranny – tutaj akurat nikogo nie było w samochodzie – ja bym nie odpuścił bez konkretnych wyjaśnień – w tym przypadku nie ma gwarancji, że poduchy nie wywali znowu w mniej szczęśliwych okolicznościach :|
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Myjk » 28 lip 2009, 18:20

brii napisał(a):Bajka o temperaturze jest bez sensu

Kto twierdzi, że jest z sensem? Najbardziej bez sensu jest tutaj generalizowanie.
Jedna poduszka wystrzeliła = wszystkie Mazdy są zagrożeniem dla życia.
No kwa, sorry, ale większych bzdur nie czytałem w życiu.

Z postów SIKSPAK wynika, że auto było serwisowane u co najmniej dwóch "panów Heńków",
co, biorąc pod uwagę jak słabo działają nasze ASO, daje podejrzenie, że mogli coś spieprzyć.

brii napisał(a):ja bym nie odpuścił bez konkretnych wyjaśnień

Jw. Auto nie było serwisowane w ASO, jest z drugiej ręki – nie wiadomo
czy poduszka nie była naruszona, wymieniana, etc.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Grzyby » 28 lip 2009, 18:20

SIKSPAK napisał(a):Grzyby i nie bądź taki pewny siebie na przyszłość bo drążenie tematu zawsze jest dobre

Przepraszam, a czego ja niby byłem taki pewny?
Bo jak na razie to mam pewność (tego co Myjk znalazł), że masz raczej kiepskiego mechanika.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez brii » 28 lip 2009, 19:22

Myjk napisał(a):Jw. Auto nie było serwisowane w ASO, jest z drugiej ręki – nie wiadomo
czy poduszka nie była naruszona, wymieniana, etc.

To zmienia postać rzeczy, ale mimo wszystko, nie przeszedłbym nad tym do porządku dziennego, skoro ASO wymieniło poduszkę za free to raczej się do roboty panów Heńków nie przyczepiło, bo jakby mogło to by umyło ręce ;) Więc coś może być na rzeczy, ale raczej (napiszę to jeszcze raz) sprawa dotyczy tego jednego egzemplarza, bo w innych taki myk się jeszcze nikomu nie zdarzył...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez peteros1 » 28 lip 2009, 19:31

No właśnie... W życiu nie uwierzę, że ASO – zwłaszcza w PL – wymieniło poduchę w przypływie dobroci.
Peteros
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2004, 14:44
Posty: 132
Skąd: WRO
Auto: M6CR '07 i BG '91

Postprzez Myjk » 28 lip 2009, 20:36

peteros1 napisał(a):No właśnie... W życiu nie uwierzę, że ASO – zwłaszcza w PL – wymieniło poduchę w przypływie dobroci.

brii napisał(a):skoro ASO wymieniło poduszkę za free to raczej się do roboty panów Heńków nie przyczepiło

Aha, czyli jak ASO gadało bzdury nt. przyczyn wystrzelenia poduszki, to byli debilami.
Ale jak w wyniku swojej "prostoty" wymienili poduszkę, to już musi być na rzeczy...
Dajcie spokój...
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez krzych » 28 lip 2009, 20:57

Grzyby napisał(a):co rozumiesz przez oszukańcze wykonanie usługi?

Bzdury opowiadane klientowi. Jesli ktos mi np. wymieni pol silnika, a powie ze wymienil kable wysokiego napiecia to mam prawo zazadac odszkodowania za grzebanie bez mojej wiedzy w samochodzie, tak? Czy moze chcialbys zeby Ci ktos podmienil silnik na inny? To samo tyczy sie kazdej uslugi ktora jest wykonana inaczej niz serwis zeznaje – skad wiesz czy wymienili mu tylko poduche? Skad wiesz czy poducha wystrzelila, bo sterownik sie spalil czy moze dlatego ze ladunek odpalil? Co w ogole wiesz o naprawie pod tytulem "bo bylo goraco"? NIC. A to nie jest usluga wykonana zgodnie ze sztuka i odpowiedzialnie. Pomijajac z jakiego paragrafu to ciagnac, ide o zaklad, ze fed. konsumenta znalazlaby conajmniej trzy na to zdarzenie. Ale olac moje gdybania, ja tylko doradzalem koledze drazenie tematu ktore jak sie okazalo bylo bardzo sluszne, bo sytuacja jest bardziej zawila niz sie wydaje byc. Co wyjdzie to wyjdzie, kto spartolil, ale prawda na jaw powinna. I nikt tu sie nie rzuca o "byle co" tylko o jawne prosto w oczy zatajanie faktow przez Autoryzowana Stacje Obslugi Mazdy. Nawet gdyby to nie bylo karalne, swiadczy o marce.

A co do Henkow pracujacych w ASO – tym gorzej, nie rozumiem czmu sie cieszycie i uznajecie to jako dowod swoich racji – to PO RAZ KOLEJNY swiadczy o marce. Daja autoryzacje byle komu to niech sie teraz woza z tym wszystkim i wyjasniaja co i ktory Heniek spieprzyl. I nie wazne ktory dla klienta, wszystkich Henkow nalezy sie pozbyc :P (o ile Mazdzie zalezy w ogole na swojej renomie, bo z tego co widze, to nie bardzo)
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez peteros1 » 28 lip 2009, 21:15

Myjk napisał(a):
peteros1 napisał(a):No właśnie... W życiu nie uwierzę, że ASO – zwłaszcza w PL – wymieniło poduchę w przypływie dobroci.

brii napisał(a):skoro ASO wymieniło poduszkę za free to raczej się do roboty panów Heńków nie przyczepiło


Za bardzo wierzysz w ASO, chłopcze.
Peteros
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2004, 14:44
Posty: 132
Skąd: WRO
Auto: M6CR '07 i BG '91

Postprzez Myjk » 28 lip 2009, 21:33

peteros1 napisał(a):Za bardzo wierzysz w ASO, chłopcze.

Po czym wnosisz?

peteros1 napisał(a):Jak zaczynałeś na tym forum, miałeś pokorniejszą nawijkę, chłopcze.

Szybko się uczę – mam idealnych wręcz nauczycieli.

peteros1 napisał(a):Chcesz może pociągnąć temat Xcar linków może, hę?

Widzę, że masz dzisiaj ewidentnie zły dzień. Idź się może przespać – jutro będzie lepiej. :P
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez peteros1 » 28 lip 2009, 21:46

Myjk napisał(a):jutro będzie lepiej.

Dziś jest całkiem nieźle. I coraz fajniejsze to forum.
Peteros
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2004, 14:44
Posty: 132
Skąd: WRO
Auto: M6CR '07 i BG '91

Postprzez brii » 28 lip 2009, 22:11

Myjk napisał(a):Aha, czyli jak ASO gadało bzdury nt. przyczyn wystrzelenia poduszki, to byli debilami.
Ale jak w wyniku swojej "prostoty" wymienili poduszkę, to już musi być na rzeczy...
Dajcie spokój...

Jak ładują absurdalne teksty to można o nich powiedzieć niepełnosprytni, jak robią coś na swój koszt to coś MUSI być na rzeczy – za darmo to się nawet po pysku nie dostanie ;) A musi być tym bardziej, na rzeczy, że mieli bezproblemową możliwość wykręcenia się od naprawy...
Nie raz byłem świadkiem wałków w wykonaniu różnych ASO i się nie zdziwię, od razu też napiszę, żeby nie było, że jestem nieobiektywny – spotkałem się też z uczciwymi i kompetentnymi ASO.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez cropovic » 28 lip 2009, 22:25

Myjk auto jest z włoch jak już coś od dobrego znajomego!!po 1 wyciek z misy to było przez złe wlanie oleju robione w ASO za dużo go było i wypchało uszczelniacz po 2 naprawiał to kolega który naprawia auta taki mechanik powiedzmy dobry a że źle zrobił to my wybaczyłem bo za marną kase to robił..po 3 auto ma cała historię i nie będe się tłumaczył co i jak i wogóle jak masz jakiś problem możemy się spotkać.. ja tylko piszę co się stało i jak zostało to naprawione to Forum zostało stworzone raczej do celów informacyjnych i porad..a jeśli Ty chcesz strugać bohatera przed wszystkimi to pozdro ziooommm buraki w polu się sadzi..!!! a co do ASO to są ludzie i parapety, mechanicy i wójki Myjka... PROSTOOO...
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2011, 19:52
Posty: 33
Skąd: Wadowice
Auto: Mazda 6 2.0 Mzr-cd 2004r.

Postprzez Myjk » 28 lip 2009, 23:31

brii napisał(a):Jak ładują absurdalne teksty to można o nich powiedzieć niepełnosprytni, jak robią coś na swój koszt to coś MUSI być na rzeczy – za darmo to się nawet po pysku nie dostanie

Sugerujesz, że ASO zrobiło marce Mazda automatyczny "dupochron" jeszcze do tego dokładająć – i to jeszcze dla auta, którego nie sprzedała MMP? Może to ASO ma jakiś hotline z MMC? :P Jeszcze niedawno była jakaś akacja, że ASO nie chciało z tego względu naprawić auta (nie było sprzedane w PL) – i też było źle. Teraz naprawili – też źle. :| OCB?

brii napisał(a):A musi być tym bardziej, na rzeczy, że mieli bezproblemową możliwość wykręcenia się od naprawy...

Przecież napisałeś, że są "niepełnosprytni". Inna sprawa – jesteś pewien że "Heńki" nie zrobili jakiegoś zwarcia podczas naprawy klimatyzacji albo wymiany uszczelki o których pisał sam autor? Jak teraz czytam, kolega miał też wymieniany rozrząd – ale bez napinacza <lol> Jesteś pewien, że więcej "ciekawych" ingerencji w tym aucie nie było? W końcu czy jesteś pewien, że ASO może sprawdzić takie rzeczy po odpaleniu poduszki?

brii napisał(a):Nie raz byłem świadkiem wałków w wykonaniu różnych ASO i się nie zdziwię,

Ja też byłem, zwłaszcza jak ASO było przy salonie który sprzedał samochód.
Się rozumiało samo przez się, że sobie pupę chronili – ale tutaj?
Ukrywają dowody zbrodni? <lol>

SIKSPAK napisał(a):Myjk auto jest z włoch

No, to jeszcze lepiej... Nie masz się czym chwalić, szczerze mówiąc.
"Dobry znajomy" nie przekazał jak w tym kraju traktuje się auta?
Już coraz mniej się dziwię, że ta poduszka jednak wypaliła.

SIKSPAK napisał(a):mechanik powiedzmy dobry a że źle zrobił

Dobry mechanik – źle zrobił... Proste jak drut.
PS to był ten sam mechanik co od rozrządu?
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... 74#1435474

SIKSPAK napisał(a):po 3 auto ma cała historię i nie będe się tłumaczył co i jak i wogóle jak masz jakiś problem możemy się spotkać..

Historię to ma, nie wątpię. Tak samo jak Niemcy swoją, Polacy swoją, a Rosjanie swoją.
Którą akurat czytają, zależy od tego kto trzyma książkę.

Reszty nie komentuję, bo żałość.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez brii » 28 lip 2009, 23:46

Myjk – za niedługo dojdę do wniosku, że nie jesteś za bystry bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie chcesz zrozumieć o czym piszę – ASO postanowiło wymienić poduchę na swój koszt, mimo tego, że mogli się od tego wykręcić – coś tu śmierdzi na milę (aż tak niepełnosprytni nie są) a wytłumaczenie powodu jest po prostu głupie. Albo nie chceli wszystkiego tłumaczyć klientowi (zamiast poświęcić czas na wyjaśnienie załadowali bajkę) albo zauważyli coś o czym nie chcą powiedzieć (może sami coś spierdzielili przy okazji)...
Co do świętości importerów to można sobie to darować – nie raz zdarzały się sytuacje w których ASO naprawiały/wymieniały coś za darmo a importer twierdził, że nie ma żadnego problemu, podczas gdy tak naprawdę był – może taka opcja tu też wchodzi w rachubę. Oczywiście mogło się też zdarzyć tak, że ludzie w tym ASO byli OK i ta detonacja to kompletny przyadek, ale szanse są na to podobne jak na zakup niebitej, dobrze utrzymanej Mazdy 6 komib z 2002r. w dieslu z przebiegiem 98 000km po wymianie rorządu w cenie 19 900zł ;)
Dywagujemy kto za co ponosi winę i co się wydarzyło, ale ASO wymieniając część za darmo w dużej mierze przyznaje się do winy, albo przynajmniej pozwala w tą stronę kierować myśli...
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez magicadm » 28 lip 2009, 23:48

..a ja nadal będę się upierał, że nieaktywny (wyłączony) sterownik nie może odpalić losowo wybranej poduszki z powodu upału :)
Kto jest "za"???
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez krzych » 29 lip 2009, 00:19

Za!

A poza tym Myjk, jak ASO zapytalo MMP co zrobic z "obes*anym" sterownikiem poduszki i MMP odpowiedziala, wymiencie, zwrocimy koszty, a klientowi ani mru mru bo sie wyda, to co mieli niby zrobic? Powiedziec? Naprawde dziwne ze nie masz pomyslow na to jak to sie moglo odbyc(t).
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6