Zablokowany samochód

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Darkazz » 2 mar 2017, 00:35

Witam. Doprowadziłem dzisiaj do tragicznej sytuacji (w sumie z mojej winy) i zablokowałem moją Mazdę 6 na amen. Mianowicie:
– jakiś czas temu pękła mi sprężynka w drzwiach kierowcy; czekając na lepszą pogodę i trochę czasu chciałem naprawić to sam (z poradnika z neta) więc ostatnio wsiadałem/wysiadałem przez drzwi pasażera
– dzisiaj będąc lekko spóźnionym do pracy wysiadając z auta nie wyłączyłem świateł i przez 8h pracy rozładowałem akumulator (wysiadając przez drzwi kierowcy by do tego nie doszło bo auto piszczy po zostawieniu świateł)
– auto ma jedno wejście na kluczyk (od strony kierowcy gdzie pękła sprężynka, czyli drzwi których otworzyć nie mogę)– cała reszta drzwi/bagażnik otwiera się z zamka centralnego

Tak więc, moja Mazda jest całkowicie zblokowana. Centralny nie działa bo aku padł, otworzyć ręcznie też nie idzie bo pękła sprężynka.. Czy ktoś zna jakiś sposób na otwarcie auta w mojej sytuacji? Może jest opcja jakoś otworzyć przednią maskę z zewnątrz, mógł bym wtedy podładować aku i otworzyć drzwi pasażera z pilota. Albo sposób na otwarcie bagażnika? Było już ciemno ale w klapie bagażnika nie ma wejścia na kluczyk gdzieś ukrytego? Kto w ogóle wymyślił jedno wejście na kluczyk w całym aucie;/

Istna tragedia, do tego auto stoi 50 km od domu.. Sprawa jest świeża jeszcze nie dzwoniłem po żadnych mechanikach, dopiero jutro się tym zajmę. Może ktoś z forum coś podpowie bo póki co mój jedyny pomysł to cegła w szybę (szyby do m6 na allegro są nawet po 10zł używki), do tego i tak będę musiał drzwi kierowcy rozkręcać aby naprawić nieszczęsną sprężynkę w zamku więc wymiana szyby była by przy okazji;/ Ale może ktoś tutaj będzie miał jakiś pomysł by nie niszczyć niczego.

Z góry dziękuję za wszystkie pomysły i podpowiedzi.
Darkazz
 

Postprzez Mr_Bartek » 2 mar 2017, 01:04

Najprędzej to zdemontować atrapę grilla i jakoś dostać do mechanizmu zamykania maski. Nawet jeśli uszkodzisz punkty montażowe w atrapie czy wytniesz sobie okienko w kratce to używana atrapa jest całkiem tania. Drugi sposób to spróbować pociągnąć za mechanizm otwierania maski wkładając kawałek druta przez uszczelkę w drzwiach lub spróbować odbezpieczyć blokadę drzwi przy klamce od wewnętrznej strony drzwi kierowcy.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez MazdaLublin » 2 mar 2017, 01:24

Szyba będzie najtańsza ; )
Ale możesz spróbować podłączyć drugi aku po przez oświetlenie tablicy rej. i pyknąć z pilota
Może się udać : )
Forumowicz
 
Od: 30 wrz 2008, 21:01
Posty: 278 (0/7)
Skąd: LUBLIN

Postprzez kubsztyk » 2 mar 2017, 08:13

Atrapa grilla jest na dole na zaczepach, a u góry na 2 śruby, można spróbować, ale trzeba mieć bardzo giętkie ręce i nie sądzę, żeby udało się dostać do zamka maski.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2010, 11:23
Posty: 1698 (63/30)
Skąd: Kielce
Auto: Volvo S60 2.0T 2006;
ex mazda 6 TDI '03

Postprzez Wilson » 2 mar 2017, 10:53

zadzwoń do tych magików od "awaryjnego otwierania drzwi" , pewnie zajmie mu to z minutę, szyby całe, zamki całe :)
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2015, 14:46
Posty: 139 (3/12)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: M6s 3.0 AT 2006 +podtlenek LPG w kole:) -w naprawie ;/

Postprzez Darkazz » 2 mar 2017, 11:21

Podłączenie drugiego aku przez oświetlenie tablicy może zadziałać? (i nie zniszczyć instalacji elektr. auta?). To bym sam ogarnął, więc chyba dzisiaj spróbuje. A jeśli bym chciał wybić szybę to da się to zrobić jakoś punktowo czy się skruszy cała? Problem jest, że na wymianę bym musiał się umówić (pewnie nie uda się od ręki) i autko musiało by gdzieś przeczekać (parking strzeżony etc) dzień-dwa-weekend... Jeśli obkleję szybę szeroką taśmą klejącą i zostawię tylko jakiś bok do ukruszenia, to może się udać?
Darkazz
 

Postprzez MazdaLublin » 2 mar 2017, 12:19

Darkazz napisał(a):Podłączenie drugiego aku przez oświetlenie tablicy może zadziałać?

Może zadziałać
tylko nie pomyl plusa z minusem
daj minus prosto na karoserię
i wtedy sprawdzisz który to plus w oprawce podświetlenia
a jak nie to od razu kup szybę i dopiero ja tłucz

ale też może stawiać opór ; )
Forumowicz
 
Od: 30 wrz 2008, 21:01
Posty: 278 (0/7)
Skąd: LUBLIN

Postprzez Darkazz » 2 mar 2017, 22:22

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Skończyło się jednak wybiciem szyby (nowa używka już kupiona za 20zł).

Patent z podłączeniem prądu do oświetlenia tablic o dziwo prawie zadziałał – zapaliły się światła, podświetlenie deski rozdzielczej etc ale prądu na centralny już chyba zabrakło ;/ Piłowałem drugim autem z 30 min by coś podładować aku ale bez skutku. Po wyciągnięciu drucika z gniazda żarówki wszystko od razu gasło.. (później się okazało, że prócz włączonych świateł zostawiłem również włączone podgrzewanie fotela, więc pewnie to zeżarło cały prąd).

Jakby ktoś próbował ten sposób to w mojej mazdzie w tylnych lampkach plus do podłączenia druta-klemy był na lewej blaszce wejścia żarówki (zacisk do E1) – tak ku przestrodze by nie zrobić zwarcia;)

pozdr.
Darkazz
 

Postprzez Grzyby » 4 mar 2017, 11:42

Darkazz napisał(a): (później się okazało, że prócz włączonych świateł zostawiłem również włączone podgrzewanie fotela, więc pewnie to zeżarło cały prąd).

Przecież po wyjęciu kluczyka napięcie na fotele (wyposażenie) jest odcinane.

Nie rozumiem tłuczenia szyby (i późniejszej kołomyi z tym związanych – kupno, wymiana i sranie przy sprzedaży że inne numery) vs. zwykłe zamówienie gościa od awaryjnego otwierania drzwi za 100zł.

Zresztą, samemu da radę odciągnąć róg drzwi. Raz widziałem jak gość to robił (zwykłym ciśnieniomierzem takim klasycznym, pompowanym). Szczena opada jak się coś takiego "prymitywnego" widzi w użyciu...
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez MazdaLublin » 4 mar 2017, 19:33

Na szybach od GG nie ma klasycznego roku produkcji :)
Więc nikt się nie gapnie.
Forumowicz
 
Od: 30 wrz 2008, 21:01
Posty: 278 (0/7)
Skąd: LUBLIN

Postprzez Grzyby » 4 mar 2017, 20:46

MazdaLublin napisał(a):Więc nikt się nie gapnie.

A czasem nie jest tak że mają takie same oznaczenia?

Zresztą, tłuczenie szyby?
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Mr_Bartek » 4 mar 2017, 20:48

Koszt 20zł więc najtańsza opcja. :P
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez kubsztyk » 5 mar 2017, 00:12

Najtańsza opcja i późniejszy ewentualny ból doopy, jak jakiś odłamek szyby się w nią wbije. Też unikałbym rozbijania szyby. Ja zawsze wybieram najbardziej skomplikowane rozwiązania.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2010, 11:23
Posty: 1698 (63/30)
Skąd: Kielce
Auto: Volvo S60 2.0T 2006;
ex mazda 6 TDI '03

Postprzez misiek6a12 » 5 mar 2017, 13:04

Drzwi w gg można otworzyć też po prostu kluczykiem z innego auta, ja swoją otworzyłem samym czubkiem kluczyka z vw t4. Zaznaczę, że zamek nie jest wcale zużyty, ale trzeba chwilę się pomęczyć, żeby trafić we właściwy punkt, żeby zamek się odblokował :) koszt 0 zł, więc tańszej opcji już nie ma :P
Początkujący
 
Od: 13 paź 2016, 09:20
Posty: 9 (0/1)
Skąd: Leszno
Auto: Był Ford Cougar 2.5 v6
Mazda 6 2.3 AT A-Spec 2003
Jest
Mazda 3.0 AT sedan A-Spec 2003

Postprzez MazdaLublin » 6 mar 2017, 12:27

misiek6a12 napisał(a):Drzwi w gg można otworzyć też po prostu kluczykiem z innego auta

Może i można ale koledze sprężynka pękła i klamka nie działa od zewnątrz.
To co z tego że sobie kluczykiem przekręcił ??
Forumowicz
 
Od: 30 wrz 2008, 21:01
Posty: 278 (0/7)
Skąd: LUBLIN

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6