Dodanie pomiaru spalania w ubogiej wersji wyposaż.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Dark_Mat » 27 wrz 2018, 15:12

Hej,
Mam Mazdę 6 GY po liftingu, która niestety była dość uboga pod względem wyposażenia. Wiele rzeczy już pozmieniałem, ale utknąłem na temacie wyświetlania spalania. A mianowicie, mój wyświetlacz nie miał przycisku "INFO", lecz "SET", przez co nie mogłem wyświetlać ile auto pali, jaki ma dystans jeszcze do przejechania itd. Wiem, że nie tylko ja mam ten problem i zostało mi doradzone, żeby wymienić wyświetlacz na taki z przyciskiem "INFO" i powinno wszystko działać. Niestety, nawet po wymianie na nowy wyświetlacz, w miejscu gdzie powinny pokazywać się cyfry, są poziome kreski. W ukrytym menu, na pozycji 50 i 51, gdzie ustawia sie korekty wskaźników spalania, również mam kreski zamiast jakichkolwiek wartości.
I teraz pytanie – czy w takim wypadku jest w ogóle możliwość jakiejkolwiek modyfikacji, żeby komputer wyświetlał mi spalanie? Czy pies pogrzebany?
Myślałem jeszcze nad wymianą komputera, bo może to on blokuje przepływ tej informacji? Ewentualnie oddanie aktualnego komputera do jakiegoś magika, który by coś odblokował. Tylko chciałbym wiedzieć, czy to coś w ogóle da i czy jest możliwe?
Pzdr DM
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2015, 02:14
Posty: 291 (10/0)
Auto: Mazda6 kombi
MZR-CD 121 KM
2006 rok

Postprzez Michazzz » 1 paź 2018, 07:04

A to nie jest tak, że trzeba coś przelutować na płytce żeby odblokować odczyty z komputera? Gdzieś na forum jest poradnik jak to zrobić.
Forumowicz
 
Od: 17 paź 2017, 12:20
Posty: 74 (5/1)
Auto: Mazda 6, Diesel 1998 cm3, 121KM, 2004, GY

Postprzez airbob » 19 lis 2018, 01:19

O tym lutowaniu to było przed liftem aby nie wymieniać wyświetlacza na taki z INFO.

PRZED LIFTEM aby mieć komputer należało wymienić lub przerobić wyświetlacz aby mieć przycisk INFO zamiast SET oraz należało mieć odpowiedni model radia. Radio też miało znaczenie ponieważ dane z komputera przechodziły przez radio i były wersje radiów które nie obrabiały tych danych.

Idąc tym tropem, możliwe że po lifcie sam model radia też ma wpływ, chociaż tutaj wyświetlacz pobiera dane bezpośrednio z szyny CAN. Sam trochę nie wierzę w tą teorię ale tyle mi przychodzi do głowy.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Dark_Mat » 1 gru 2018, 21:34

Wchodząc przez OBD do komputera, zauważyłem jakiś parametr, który odpowiadał spalaniu. Tylko teraz kwestia wyświetlenia tego parametru przez wyświetlacz. Nie wiem czy to jest kwestia ustawienia czegoś na kompie czy może sam komputer, który po prostu trzeba by było wymienić na wersję, która domyślnie przekazywała dane na wyświetlacz. Tylko że nie chcę się posuwać do wymiany komputera, żeby mieć spalanie, bo to już się robi trochę przesadzone <glupek2> Tylko pytanie czy można to ustawić jakoś na kompie u jakiegoś magika?
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2015, 02:14
Posty: 291 (10/0)
Auto: Mazda6 kombi
MZR-CD 121 KM
2006 rok

Postprzez Dark_Mat » 18 sty 2019, 20:10

Ma ktoś jakiś pomysł? Bo dzisiaj pobawiłem się OBD i jest taki parametr jak dawka paliwa na suw. Dzięki temu można obliczyć (co też zrobiłem na postoju auta) ile aktualnie pali samochód. Tylko jak to przerzucić na wyświetlacz. Może faktycznie wymiana komputera by coś dała? Z czystej ciekawości – gdzie znajduje się komputer? Gdzieś w okolicach bezpieczników pod maską czy jest gdzieś głębiej schowany?
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2015, 02:14
Posty: 291 (10/0)
Auto: Mazda6 kombi
MZR-CD 121 KM
2006 rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6