wyswietlacz lcd od nawigacji – jak odtwarzac filmy ?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez hilf » 19 lut 2007, 13:41

Witam serdecznie,

od jakiegos czasu staram sie znalesc cos na temat systemu antynapadowego w mazdzie6 z 2002. ale bez skutku.
niewiem nawet jak go wylaczyc, na kolumnie kierownicy po lewej stronie namacalem guziczek niemogac sie opanowac wcisnolem samochod wygladal jak choinaka swiatla klakson.... niemoglem tego wylazyc w zaden sposob dopiero kiedy zdjolem klemy z akumulatora przestal, pytanie brzmi jak go wylaczyc ?

i jeszcze jedno pytanie, chcialem sie zabrac za komputer w mazdzie, a kokretnie za dvd room i system nawigacji , zamazylo mi sie zeby ogladac na tym filmy ale niemoge namierzyc zadnych opisow tych uzadzonek marki modeli ... przestudiowalem instrukce tez bez skutku jesli ktos wie cos na temat prosze o pomoc.

Z gory dziekuje i pozdrawiam
Hilf
Ostatnio edytowano 22 lut 2007, 19:43 przez hilf, łącznie edytowano 2 razy
Początkujący
 
Od: 19 lut 2007, 13:34
Posty: 6

Postprzez Gość » 19 lut 2007, 18:35

antynapad odblokujesz z...kluczyka ;)
jesli chodzi o DVD to są gotowe kity w stanach (lub na ebay)..

SKL
Gość
 

Postprzez hilf » 20 lut 2007, 10:14

probowalem kluczykiem wszystkie mozliwe przyciski, myslalem ze moze imobilajzer- przekrecilem kluczyk w stacyjce – nic, wlaczylem zaplon – nic , odpalilem samochod nic.

jesli chodzi o dvd, a mogl bys mi jeszcze objasnic co to sa kity ?
dzieki
pozdrwaiam hilf
Początkujący
 
Od: 19 lut 2007, 13:34
Posty: 6

Postprzez Irish » 20 lut 2007, 10:21

Otwórz maskę, pod maska powinienies miec czerwony "grzybek" (prawy górny róg) – nacisnij – wyłaczysz
Początkujący
 
Od: 12 maja 2006, 13:55
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 6 2,0 Diesel 136KM Kombi

Postprzez Irish » 20 lut 2007, 10:23

odnosnie DVD :
http://www.mazdaparts.com/ProductDetail ... 1151625270

http://www.therpmstore.com/product_info ... cts_id=286

do tego dolicz jeszcze drugi napęd DVD – tego z navi raczej nie przerobisz
Początkujący
 
Od: 12 maja 2006, 13:55
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 6 2,0 Diesel 136KM Kombi

Postprzez hilf » 20 lut 2007, 18:20

jesli moge pociagne watek tego wyswietlacza- dvd

Jak zapewne wiekrzosc wie firma nvteq niema w ofercie map polski przez co fabryczna navigacja staje sie bezuzyteczne na terenie kraju. Mazde mam od niedawna ale niemoge zniesc ze taki ladny wyswietlacz sie marnuje. Dzieki Irish trafilem na urzadzonka pozwalajace podlaczyc 1 dodatkowe zrodlo video do wysfietlacza.
grzebalem dalej w internecie i trafilem na :

http://www.mari.pl/

zadzwonilem i pan zapewnil mnie ze da sie zrobic takie urzadzonko a w zasadzie kabelek dzieki ktoremu bedzie mozna podlaczyc zrodlo video za znacznie mniejsze pieniazki, albo kupic kompletny komputer ( wydatek rzedu 700 USD ) i tu w mojej glowie powstal pomysl zrobienia wlasnego komputera do mazdy, stara plyta glowna procesor ... wszystko da sie polaczyc z zasilaniem tez problemow niepowinno byc, moze nawet udalo by sie wgrac automape i mapy polski by przy tym byly ...

generalnie rzezcz biorac jestem laikiem jesli chodzi o samoochody ale na kompach znam sie co nieco i mysle ze uda sie cos takiego zmajstrowac,

Zwracam sie zatem z pytaniem probowal juz ktos czegos podobnego ?

Jesli ktos ma jakies pomysly jak mozna by ten projekt usprawnic czekam na sugestie

( dzieki Irish )

Pozdrawiam
Hilf
Początkujący
 
Od: 19 lut 2007, 13:34
Posty: 6

Postprzez newbie » 20 lut 2007, 21:13

hilf napisał(a):od jakiegos czasu staram sie znalesc cos na temat systemu antynapadowego w mazdzie6 z 2002. ale bez skutku.
niewiem nawet jak go wylaczyc, na kolumnie kierownicy po lewej stronie namacalem guziczek niemogac sie opanowac wcisnolem samochod wygladal jak choinaka swiatla klakson.... niemoglem tego wylazyc w zaden sposob dopiero kiedy zdjolem klemy z akumulatora przestal, pytanie brzmi jak go wylaczyc ?


ex TAXI...wiesz chociaż, że kupiłeś auto po taksówce?

lepiej to wytnij w ogóle
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2003, 07:53
Posty: 475 (0/2)
Skąd: MAZDA Lublin
Auto: F20 M135i x
BP X AWD
F2 EQ

Postprzez Winetou » 20 lut 2007, 21:42

hilf przeczytaj proszę regulamin i nazwij prawidłowo temat.
ZDOBYWCA STRON 6, 323, 626, 929 <faja>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2005, 18:06
Posty: 1741
Skąd: raz tu raz tam...
Auto: MX-3 KF, Honda CBR600F4i

Postprzez Długi » 22 lut 2007, 16:22

2002 rok po taksówce przebieg pewnie z 300 000km
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lis 2003, 09:35
Posty: 452
Skąd: gorzów

Postprzez hilf » 22 lut 2007, 17:37

Milo ze sie troszczycie ale musze was rozczarowac,
autko nie jest po taxi.
I co do tego mam 100% pewnosc :)

miedzy innymi dlatego ze;

Niemalowany (blacha pod skanerem.... a jest srebrny )
sprawdzany faktyczny przebieg a nie na desce rozdzielczej
( podlaczony komp. liczeni rozrzadow... )

A wie ktos cos na temat ? ( filmy na lcd od navi )

Pozdrawiam Hilf
Początkujący
 
Od: 19 lut 2007, 13:34
Posty: 6

Postprzez newbie » 22 lut 2007, 18:16

Hilf w sumie to nie moja sprawa, ale

nie czuje się rozczarowany, bo nadal uważam że to exTAXI ponieważ:
– w Niemczech i Austrii taksówkarze mają na pewno OBOWIĄZEK montażu dodatkowego zabezpieczenia uruchamianego bez udziału rąk (dlatego przycisk jest po lewej stronie obudowy kolumny kierownicy i swobodnie można go nacisnąć kolanem) – powoduje unieruchomienie i emisję sygnałów audiowizualnych w takt SOS Morse'a
– w Austrii TAXI nie muszą być w kolorze jednakowym (mogą być zatem chociażby srebrne)
– w Niemczech Mazdy z przeznaczeniem na TAXI są w sposób profesjonalny foliowane na kremowo (np. jak tutaj);
po zdjęciu folii auto jest "ganz wie neue"

Uwierz mi, że nie ma możliwości stwierdzenia faktycznego przebiegu – chcesz ustawię Ci jaki ci się tylko spodoba – jeśli robi to ktoś profesjonalnie NIE ZOSTAWI PO SOBIE ŚLADU.
Komputer diagnostyczny do MAZDY "nie widzi" przebiegu i NIE MA MOŻLIWOŚCI stwierdzenia manipulacji. Mało tego, żaden z pozostałych modułów nie przechowuje duplikatu przebiegu, więc zmienia się tylko na "szafie" i 'bye gone'

Wszystko wskazuje na to, że jednak nie wiedziałeś o tym, że autko jest po TAXI :|

Co do możłiwości odtwarzania jakichś innych niż NAVI materiałów na tym oryginalnym displayu, to wsadź źródło i jakiś breakout box i będzie działać.

EDIT:

przypomniała mi się jeszcze ta "taksówkarska skóra" z węża ogrodowego – uszyta i dopasowana prawie jak pokrowce z TESCO za 19.99 (nawet nie wiem ile kosztują, tak tylko strzelam), czasem ludkowie nie wiedzą, że pod tym g.... jest normalna materiałowa tapicerka :|
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2003, 07:53
Posty: 475 (0/2)
Skąd: MAZDA Lublin
Auto: F20 M135i x
BP X AWD
F2 EQ

Postprzez Długi » 22 lut 2007, 18:28

No niestety newbie ma rację, lakierek pod folią jest cudowny, nie porysowany. Ostatnio klien mi wciskal że przebieg można sprawdzić bo w niemczech w serwisach mają takie komputery (notabebe takie same jak my) które sprawdzą ile paliwa samochód spalił przez swój żywot i na tej podstawie określą przebieg <glupek2> <glupek2> <glupek2>

Kurde czego człowek się nie dowie w rozmowach z klientami

A taksówek 6 jest mnóstwo, jak inaczej auto z 2003 roku ma kosztowac na gotowo 36-38 tys.? Jeden z najbardziej oszczędnych narodów na świecie rozdaje samochody za darmo?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lis 2003, 09:35
Posty: 452
Skąd: gorzów

Postprzez Grzyby » 22 lut 2007, 19:01

Winetou napisał(a):hilf przeczytaj proszę regulamin i nazwij prawidłowo temat

czyżby problemy ze zrozumieniem słowa pisanego?
hilf zmieniać temat potrafisz jak widzę, więc może jeszcze poczytasz regulamin tego działu i nazwiesz temat poprawnie?
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez sboard » 22 lut 2007, 19:06

newbie napisał(a):w Niemczech Mazdy z przeznaczeniem na TAXI są w sposób profesjonalny foliowane na kremowo


<wow> szok, robi wrażenie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2007, 13:10
Posty: 93
Skąd: Poznań
Auto: 626 GF 2.0 DITD '98 HB

Postprzez newbie » 22 lut 2007, 19:20

ooo i na jednym ze zdjęć jest srebrna, buehehehehehehhehehe
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2003, 07:53
Posty: 475 (0/2)
Skąd: MAZDA Lublin
Auto: F20 M135i x
BP X AWD
F2 EQ

Postprzez hilf » 22 lut 2007, 20:01

Odnosnie ex taxi
Nieznam sie na autkach dlatego niechcem ciagnac tego watku
niewykluczam ze masz racje, jednak ze jestem mocno przekonany ze ja ja mam,
oszczesdz mi tlumaczenia
Początkujący
 
Od: 19 lut 2007, 13:34
Posty: 6

Postprzez tmaziarz » 23 lut 2007, 21:16

Ad.navi i DVD
otóż wyczytałam dziś na Forum ,że Navteg opracował, już mapy tez i dla Polski, lecz dla Toyoty, czytnik DVD mazdy ich nie czyta.
Mam problem związanego typu; otóż kupiliśmy mazdę 6, z rzekomo wyrwaną nawigacją.
Wobec tego dokupiliśmy cały "kombajn" tj, wyświetlacz, komputer, wzmacniacz, DVD, pilot z wiązkami kabli
a z informacji również z Forum, dowiedziałam się, że to nie wyrwana navi, lecz jej nie było.
Czy da się ten kombajn zastosować?
Na konsoli środkowej klapka do navi jest, ale chyba konsolę należałoby wymienić???
Jako komputerowiec czujesz temat?
Poza tym jestem też zainteresowana odczytem, w ostateczności DVD; filmów na ekranie navi, dla dzieci.
Pozdrowienia
nowa użytkowniczka :|
tmaziarz
Początkujący
 
Od: 7 sty 2007, 12:20
Posty: 5
Skąd: Nowogard
Auto: mazda6, diesel, combi 2,0,

Postprzez tmaziarz » 23 lut 2007, 23:39

Jeszcze w tym temacie; ukazały się na rynku urządzenia; przenośny odtwarzacz DVD do gniazda zapalniczki samochodowej z ekranem 9``, w przystępnej cenie 479,– PLN z pełnozakresowym tuneremTV.
Początkujący
 
Od: 7 sty 2007, 12:20
Posty: 5
Skąd: Nowogard
Auto: mazda6, diesel, combi 2,0,

Postprzez tadziol » 24 lut 2007, 21:37

newbie napisał(a):nie czuje się rozczarowany, bo nadal uważam że to exTAXI ponieważ:
– w Niemczech i Austrii taksówkarze mają na pewno OBOWIĄZEK montażu dodatkowego zabezpieczenia uruchamianego bez udziału rąk (dlatego przycisk jest po lewej stronie obudowy kolumny kierownicy i swobodnie można go nacisnąć kolanem) – powoduje unieruchomienie i emisję sygnałów audiowizualnych w takt SOS Morse'a
– w Austrii TAXI nie muszą być w kolorze jednakowym (mogą być zatem chociażby srebrne)
– w Niemczech Mazdy z przeznaczeniem na TAXI są w sposób profesjonalny foliowane na kremowo (np. jak tutaj);
po zdjęciu folii auto jest "ganz wie neue"


czy wzorem MB W124 z tyłu są popielniczki?
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6