Co zamiast Bose w M6

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Hetman » 17 kwi 2008, 19:15

Grzyby napisał(a):mily200, ale co konkretnie ?
Bo taka porada to (nie obraź się) żadna porada.
Skoro piszesz że Blaupunk/Boschmann są beeee to napisz co można zamiast nich wpakować. I nie mówimy oczywiście o HighEnd a czym niedrogim a w miarę solidnym.
Jak pisałem – nie znam się na CAudio i nazwy firm raczej niewiele mi mówią. Do tej pory myslałem że Blaupunkt robi dobry sprzęt, a tutaj nagle słuszę że to kupa...


http://allegro.pl/item346496645_phase_t ... arag_.html

To jest dobry głośnik i w super cenie. W sklepie trzeba było zapłacić 800 zł. W porównaniu do Blaupunkta czy Boschmanna to jest już coś. Na Allegro można znaleźć ciekawe oferty głośników DEGO, Rockforda czy DLS w dobrej cenie. Będzie ładnie grało bez porównania z tymi, które zostaly tu wymienione. Te wystawione w MM czy w NorAuto dziwne tuby i skrzynki faktycznie graja, tylko szkoda, ze pozniej bass się spoznia pol minuty za muzyka ;) To jest roznica. No chyba, ze ktos kupuje sobie sprzet do dunienia (bum bum) to wsio ryba :)
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2007, 15:56
Posty: 35

Postprzez magicadm » 17 kwi 2008, 19:20

Hetman napisał(a):Wybacz mi, ale taka prawda – sluchales? W dwoch przypadkach? Radio Mazdy i Alpine? Nie, wiec o czym mowimy?

Tak się składa, że znam radia Alpiny i uważam, że bardzo dobrze grają. Nie mam zastrzeżeń do samego radia tylko do sposobu jego montażu – dla mnie to zwykłe druciarstwo...zero inwencji montażystów
Jest dziura – to wsadźmy coś w nią :) Jesteśmy za ciency by wykorzystać fabryczny wyświetlacz i sterowanie z panela – zostawny dwa :|
Rozumiem, że masz zastrzeżenia do jakości sygnału liniowego BOSE? Tak duże, że warto wsadzić tą "profesjonalną zabudowę"?
Swoją droga rozumiem, że producent samochodu oszczędza na czym może, ale półprzewodniki są tak tanie, że tutaj nie ma na czym oszczędzać. Wystarczy poczytać schematy radyjek – ta sama końcówka mocy i przetwornik siedzi w radio za 300 i za 1800zł
Zgodzę się, że ORY głośniki, kable i końcówki (mocowo dobrane do głośników) to kicha.

PS
Nie wiedziałem, że chcesz wykręcać radyjko za (powiedzmy) 2 tysie z autka wartego kilkadziesiąt tysi...

Hetman napisał(a):No własnie, jest różnica między recznie robionymi Dego w niemczech, a firma x, ktora swoj sprzet zamawia na polach ryzowych

No tu mnie zastrzeliłeś...scalaki robione ręcznie w Niemczech...to jest coś :D

Co do F1...nie wiem co o tym sam wiesz skoro zlecasz innym montaż...
Ostatnio edytowano 17 kwi 2008, 19:39 przez magicadm, łącznie edytowano 2 razy
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez peteros1 » 17 kwi 2008, 19:32

Stawiam flaszkę temu, kto w ślepych testach odróżniłby sygnał liniowy z seryjnej jednostki centralnej m6 Bose od jakiegokolwiek decka z przyzwoitej średniej półki. Oczywiście bez żadnych korekcji w tym drugim i z jednakowym poziomem sygnału. W tych klockach – w car audio, sprzęcie konsumenckim i zawodowym – najdroższe są przetworniki elektroakustyczne.
Peteros
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2004, 14:44
Posty: 132
Skąd: WRO
Auto: M6CR '07 i BG '91

Postprzez magicadm » 17 kwi 2008, 19:34

peteros1 napisał(a):Stawiam flaszkę temu, kto w ślepych testach odróżniłby sygnał liniowy z seryjnej jednostki centralnej m6 Bose od jakiegokolwiek decka z przyzwoitej średniej półki.

Ja dwie :D <soczek>


peteros1 napisał(a):najdroższe są przetworniki elektroakustyczne.

I o tym cały czas piszę :)
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez peteros1 » 17 kwi 2008, 19:35

No to trzy flaszki do wzięcia! <faja>
Peteros
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2004, 14:44
Posty: 132
Skąd: WRO
Auto: M6CR '07 i BG '91

Postprzez Hetman » 17 kwi 2008, 19:51

magicadm – no widzę, że wiesz lepiej, to niech tak zostanie. Ja nie chce nikomu czegoś na silę udowadniać. Wiem o czym mowie, sluchalem i tym sie dziele. Dla mnie i dla Twojego spokoju, BOSE z Mazdy czy to radyjko moze grac lepiej. Amen
Jeszcze cos – zawsze wszystko zalezy od tego co chcesz miec i jak ma to grac. Jezeli Ty nie slyszysz roznicy (moze tak byc, niektorzy nie odrozniaja zielonego od czarnego) to bedzie glupota wydawanie kasy na sprzet.
Może będzie okazaj kiedyś porównać.
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2007, 15:56
Posty: 35

Postprzez peteros1 » 17 kwi 2008, 20:11

Ja też słuchałem, dawałem słuchać i obalałem takie teorie spiskowe. Niektórym "audiofilom" oko bielało i lico zieleniało.

Na etapie niskosygnałowym naprawdę nietrudno utrzymać płaską charakterystykę częstotliwościową, duży odstęp sygnał-szum, pomijalny poziom zniekształceń. Trudności zaczynają się w końcówce mocy, a prawdziwe schody w głośnikach. Prawa fizyki są nieubłagane.

W przypadku M6 entuzjaści car audio na forach w US nie znaleźli decka, który wydawałby sygnał liniowy przewyższający jakościowo ten z jednostki fabrycznej w przedziale do 500$. W tym czasie dolar stał koło 3 plz.
Peteros
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2004, 14:44
Posty: 132
Skąd: WRO
Auto: M6CR '07 i BG '91

Postprzez Tom » 17 kwi 2008, 20:53

Hetman napisał(a):To jest dobry głośnik i w super cenie.

i tu masz racje to sam glosnik a Grzyby nie chce wydawac kasy, ja chcialem ale mi odradzono i tyle
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2007, 08:51
Posty: 1826

Postprzez Grzyby » 17 kwi 2008, 21:01

Hetman napisał(a):To jest dobry głośnik i w super cenie. W sklepie trzeba było zapłacić 800 zł. W porównaniu do Blaupunkta czy Boschmanna to jest już coś. Na Allegro można znaleźć ciekawe oferty głośników DEGO, Rockforda czy DLS w dobrej cenie. Będzie ładnie grało bez porównania z tymi, które zostaly tu wymienione.

Dzięki za jakieś konkrety :)
Ale jak zauważył tom79 – to sam głośnik. Nie zrobię sobie z niego paczki bo nie umiem/nie znam się/nie mam czasu. Cena nie jest wysoka – to fakt, ale wolałbym propozycję czegoś gotowego :)

Może i wydaję się to moje pisanie komuś upierdliwe ale parę stron temu zadałem pytania, potem dałem jakieś propozycje do zaopiniowania, ponowiłem prosbę o jakieś konkretne graty i mimo tylu speców zabierających tutaj głos odpowiedzi praktycznie nie uzyskałem.

Nieźle <lol>

Spróbuję sam poszukać po tych nazwach co podał Hetman bo widzę że nikt się nie podzieli wiedzą (?)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez peteros1 » 17 kwi 2008, 21:18

Grzyby napisał(a): U mnie nie ma BOSE a "standard".


nie chcę być złośliwy, ale temat wątku :"sugestie i porady dotyczące poprawy systemu BOSE w Maździe 6"

Ale skoro już tu dyskutujemy, to polecam takie intro:



http://www.mazdas247.com/forum/showthread.php?t=123668624
Peteros
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2004, 14:44
Posty: 132
Skąd: WRO
Auto: M6CR '07 i BG '91

Postprzez Grzyby » 17 kwi 2008, 21:32

peteros1, dzięki wielkie ale chyba nie czytałes tego co pisałem tutaj zbyt dokładnie.
Nie interesuje mnie zmiana radia fabrycznego czy głośników montowanych fabrycznie.

Przypomina mi to rozmowę ślepego z głuchym (no może nie z głuchym w tym przypadku ale coś w tym stylu).
Speców multum – odpowiedzi (konkretnej) na pytania czy proponowane rozwiązania zero.


peteros1 napisał(a):nie chcę być złośliwy

nie musisz, skoro nie jesteś w stanie pomóc to chociaż nie mieszaj :P
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez peteros1 » 17 kwi 2008, 21:45

Wyobraź sobie, że czytałem ;–( – mimo że od początku piszesz nie na temat (to wątek Bose). Zaglądałeś na stronę z linka? Na tamtym forum znajedziesz kilka odpowiedzi na swoje pytania (nie Bose).
Peteros
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2004, 14:44
Posty: 132
Skąd: WRO
Auto: M6CR '07 i BG '91

Postprzez mily200 » 17 kwi 2008, 21:51

chcesz konkret to podaj cene ile jesteś w stanie wydac to postaram się coś sensownego dobrac :D
podaje linki do czegoś co ma szanse fajnie grac i nie kosztuje od razu majątek
http://www.allegro.pl/item347021683_her ... _k_ce.html

i taki wzmacniacz

http://www.allegro.pl/item344226108_jbl ... ratis.html

do tego wystarczy mała skrzynka bądź można na gładko zrobi jeden z boków bagażnika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2006, 11:12
Posty: 1888 (0/4)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Seat leon i lodgy

Postprzez Hetman » 17 kwi 2008, 23:27

Grzyby napisał(a):Dzięki za jakieś konkrety :)
Cena nie jest wysoka – to fakt, ale wolałbym propozycję czegoś gotowego :)

Spróbuję sam poszukać po tych nazwach co podał Hetman bo widzę że nikt się nie podzieli wiedzą (?)


To prawda, to tylko głośnik, ale zrobienie do tego skrzynki to są groszowe sprawy. Robiłeś kiedyś karmnik na ZPT? No, to dasz rade :) A brzemienie, ktore uzyskasz będzie cieszyc :) Taki glosnik nie jest jakims mega super hiper sprzetem, ale zgra sie w miare z rockiem, kontrabasem a i podudnić będziesz mógł – to ma dynamike. A z takiej tuby możesz być szybko niezadowolony, bo procz poluzowanych elementow karoserii nie bedzie radochy. No niestety burczybas albo granie.

Tom79 – no to chyba niezbyt dobrze Ci poradzono. No nikt tu nie powie, ze lepsza tuba niż sredni glosnik w skrzynce bez bas refleksu.

Grzyby – słuchaj Mily2000 jak nie chcesz mnie. Tu sie sporo osób myli zestawiając wiejskie dudnienie z fajnym efektem. Ty masz slyszec myzyke wewnatrz i nie chodzi mi tutaj o głośność :) I jezeli chodzi o kase, to mozesz kompletowac sprzet troche dluzej. To w przyszlosci potrafi cieszyc i obys nie musial nikogo z tuba i glosnikami xxx przekonywac jak to gra.

Sumujac: Zerknijcie Panowie na jakies fora o Caraudio skoro trudno uwierzyc w pewne rzeczy. Tam sie klarownie pisze o tym co jest dobre, a co nie. Dzisiaj w dobie aukcji i zakupow online mozna miec sensowny sprzet w cenie czegos co ktos sugerujacy sie "dziwnymi" radami wyda na towar sporo gorszy.Za pare zlotych wiecej mozna miec glosnik, piecyk, ktory zagra lepiej od tej tuby. Juz sie powtarzam :)


ERRATA: Apropo's ostatniego akapitu to gdybym dzisiaj mial malo kasy wydac na sprzet grajacy, a zakladam, ze chcialbym go miec, zainwestowalbym w porzadny odseparowany zestaw przedni (ze wzmacniaczem). Takie glosniki potrafia zagrac tak, ze wielu bedzie szukac waszej tuby w bagazniku. A te srednie tony...super sprawa
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2007, 15:56
Posty: 35

Postprzez peteros1 » 17 kwi 2008, 23:36

Tak jest, sam dobry przód rozwiązuje sprawę.
Peteros
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2004, 14:44
Posty: 132
Skąd: WRO
Auto: M6CR '07 i BG '91

Postprzez Hetman » 17 kwi 2008, 23:49

Peteros1 – mysle, ze dobrze dobrany zadziwi kazdego posiadacza seryjnego zestawu.
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2007, 15:56
Posty: 35

Postprzez peteros1 » 18 kwi 2008, 00:00

Wiem. Miałem taki w poprzednim aucie – na DLS... W porównaniu z nim Bose gra jak popierdółka...
Peteros
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2004, 14:44
Posty: 132
Skąd: WRO
Auto: M6CR '07 i BG '91

Postprzez Hetman » 18 kwi 2008, 00:08

peteros1 napisał(a):Wiem. Miałem taki w poprzednim aucie – na DLS... W porównaniu z nim Bose gra jak popierdółka...


No i w tym momencie nie wiem jaki to byl DLS, ale juz wierze i widze, ze teraz mowimy o tym samym :)
Sam nigdy nie mialem DLS, ale slyszalem zestaw wzmak DLS i glosniki DLS – robi wrazenie, przyznam, ze akurat w tym aucie podobalo mi sie bardzo.
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2007, 15:56
Posty: 35

Postprzez peteros1 » 18 kwi 2008, 00:58

Kusi mnie, żeby zrobić coś podobnego w M6, ale lata lecą i pojawiają się inne priorytety ;–)
Peteros
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2004, 14:44
Posty: 132
Skąd: WRO
Auto: M6CR '07 i BG '91

Postprzez Grzyby » 18 kwi 2008, 09:25

mily200 napisał(a):podaje linki do czegoś co ma szanse fajnie grac i nie kosztuje od razu majątek
http://www.allegro.pl/item347021683_her ... _k_ce.html

i taki wzmacniacz

http://www.allegro.pl/item344226108_jbl ... ratis.html

do tego wystarczy mała skrzynka bądź można na gładko zrobi jeden z boków bagażnika

o właśnie – na tego typu odpowiedzi liczyłem :)
Dzięki.

Jakieś namiary/wytyczne do zrobienia skrzynki tez dostanę? :)
Z czego budować, wytłumiać (czym?), ew. inne pomocne info?
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6