Sterowanie elektrycznymi szybami – problem po odłączeniu akumulatora (kalibracja)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez wwy » 1 gru 2007, 20:32

Panowie, ale robimy to z każdą z osobna szybą w poszczególnych drzwiach, czy z panela centralnego w drzwiach kierowcy??
Pytam, bo mi również po rozłączeniu akumulatora, prawy tył nie działa ani z panela ani z drzwi, a oświetlenie przygasa po przyciśnięciu przycisku od tej szyby – tym bardziej jest to dziwne, że pobiera prąd, a nie opuszcza się... mam nadzieję, że to okaże się skuteczne również na takie obiawy.

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lis 2004, 16:52
Posty: 39
Skąd: Wyszków / Jabłonna
Auto: Mazda 6 2.0 CD GH 2010r. – przed FL – 173KM/411Nm

Postprzez jareckm » 19 cze 2008, 20:23

Witam wszystkich czytających.
Od prawie tygodnia jestem posiadaczem Mazdy 6 z silnikiem benzynowym – 2.0 z 2006 roku. Choć jestem w mniejszości wobec posiadaczy diesli liczę na Waszą pomoc :)

Autko do dzis stało w garażu – załatwiałem formalności importwe i rejestrację. Nie mogłem się jednak powstrzymać i od kilku dni – bez uruchamiania silnika słuchałem Bose, bawiłem się komputerem i robiłem setki innych rzeczy, które rozładowały mi akumulator ....
Dziś spróbowałem samochód uruchomić – bezskutecznie. Wyjąłem akumulator, włożyłem do mazdy inny – silnik uruchomił się bez problemu. Wszystko działa świetnie z wyjątkiem szyb. Mogę otwierać przyciskami każde okno z miejsca pasażera. Strowanie kierowcy – nie działa. Okno kierowcy otworzyć mogę. Innych – z miejsca kierowcy – nie. Przestało tez działać domykanie i otwieranie szyb z pilota :(
Liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie. Jak ponownie uruchomić to co w głupi sposób wyłączyłem ?
pozdrawiam
Jarek
Początkujący
 
Od: 9 cze 2008, 09:02
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Postprzez jack7 » 19 cze 2008, 20:57

Tak na szybko z pamięci: Chyba trzeba otworzyć do końca i zamknąć szybę w każdych drzwiach. Popróbuj na pewno zadziała. Zawsze po wyjęciu akumulatora będzie taki objaw.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2008, 21:58
Posty: 116
Skąd: Łódź
Auto: M6 GY'07 MZR-CD 143KM

Postprzez jareckm » 19 cze 2008, 21:33

Zrobione. Działa :) Dziękuję !
Czy w 6 są inne podobne funkcje ? Coś co można przeprogramować ? włączyć/wyłączyć ?
jarek
Początkujący
 
Od: 9 cze 2008, 09:02
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Myjk » 19 cze 2008, 21:34

jack7 napisał(a):Chyba trzeba otworzyć do końca i zamknąć szybę w każdych drzwiach.

...otworzyć i zamknąć przytrzymując 4-5 sek. do pyknięcia. Przy okazji zakodują się "szpary" 2cm.

Są inne funkcje, np. to: http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=51343
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Grześkowiak85 » 21 cze 2008, 00:41

hejka,apropos tych okien.Da sięw mojej mazdzie z 2003 zzrobić cosik aby okna się domykały z pilota?
Oraz drugie pytanko,co miałeś na myśli pisząc

...otworzyć i zamknąć przytrzymując 4-5 sek. do pyknięcia. Przy okazji zakodują się "szpary" 2cm.

Bo nieskumałem,sorki...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2008, 23:25
Posty: 51
Auto: M6 TS2,TD136k,03r.anglik,

Postprzez Myjk » 21 cze 2008, 10:19

Gdy okna są zamknięte i pociągnie się dźwignię otwarcia, w pierwszej fazie powinny zatrzymać się
z otwarciem około 2 cm (tryb uchylenia). W ten sposób można ładnie uchylić wszystkie szybki z taką
samą "szparką". Do zakodowania tej funkcji trzeba właśnie wykonać wspomniane wcześniej kroki.

Okna domykają się z pilota po przytrzymaniu przycisku zamykania centralnego
(około 3 sek i trzymać aż do zamknięcia). W analogiczny sposób można uchylić
szyby z pilota (przytrzymując przycisk otwarcia centralnego). Jest to funkcja
trochę inaczej działająca niż w przypadku VW group, gdzie szyby domykały
się automatycznie po zamknięciu auta. IMHO tutaj jest większa kontrola,
zatem bardziej pozytywna funkcja.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Jesza » 22 cze 2008, 08:38

Myjk napisał(a):Okna domykają się z pilota po przytrzymaniu przycisku zamykania centralnego
(około 3 sek i trzymać aż do zamknięcia). W analogiczny sposób można uchylić
szyby z pilota (przytrzymując przycisk otwarcia centralnego).


Umnie działa tylko otwieranie szyb z pilota, natomiast zamknąć można tylko kluczykiem. Wie ktoś o co chodzi <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 21 kwi 2008, 20:47
Posty: 44
Skąd: Polska Południowa
Auto: Mazda 6 3.0 V6 2006 r automat 6-bieg

Postprzez Grześkowiak85 » 22 cze 2008, 21:36

u mnie niedziała.
Ani otwieranie ani zamykanie z pilota,chyba że musze coś pokombinować,

Pomożesz teorią
a może ja tegoniemam?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2008, 23:25
Posty: 51
Auto: M6 TS2,TD136k,03r.anglik,

Postprzez Jaksa » 22 cze 2008, 21:44

Myjk napisał(a):Okna domykają się z pilota po przytrzymaniu przycisku zamykania centralnego
(około 3 sek i trzymać aż do zamknięcia).
Ta opcja działa tylko w po liftowych szostkach ( u mnie tez tego nie ma )
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Grześkowiak85 » 22 cze 2008, 21:50

no właśnie
a juz sie ucieszyłem :( :( :(
Dzięki pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2008, 23:25
Posty: 51
Auto: M6 TS2,TD136k,03r.anglik,

Postprzez ptaku » 9 sie 2008, 00:35

Witam! Też mam problem ze sterowaniem szybami, konkretnie mam na myśli szybę kierowcy. Wszystkie inne szyby działają bez zarzutu. Szyba kierowcy bez problemu otwiera się. Problem pojawia się kiedy chcę zamknąć szybę... szyba zaczyna wyjeżdżać do góry jednak w pewnym momencie zatrzymuje się i znów się otwiera. Nie pomaga przytrzymanie przycisku sterowania. Szyba żyje własnym życiem. Po kilku próbach z reguły udaje się ją zamknąć. Co dziwne, szyba podczas zamykania nie zatrzymuje się zawsze w tym samym miejscu zanim zacznie się sama otwierać. Macie jakiekolwiek pomysły jak usunąć tą denerwującą usterkę? Czy po podłączeniu pod komputer powinien być jakiś error dot. sterowania szybami?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2006, 21:06
Posty: 384 (2/0)
Skąd: Doncaster/Sosnowiec
Auto: Mazda 6 2.5 Sport

Postprzez Myjk » 9 sie 2008, 09:09

ptaku napisał(a):Macie jakiekolwiek pomysły jak usunąć tą denerwującą usterkę?
Czy po podłączeniu pod komputer powinien być jakiś error dot. sterowania szybami?

Wg mojej skromnej opinii coś blokuje mechanizm – w takim wypadku szyba automatycznie "otwiera" się.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez ptaku » 9 sie 2008, 14:59

Myjk możliwe że masz rację ale sterowanie szybą było zaprogramowane (naprawione)....... no i wszystko działało ok przez jeden dzień. Muszę sprawdzić czy faktycznie coś blokuje szybę lub mechanizm.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2006, 21:06
Posty: 384 (2/0)
Skąd: Doncaster/Sosnowiec
Auto: Mazda 6 2.5 Sport

Postprzez Globy » 10 sie 2008, 17:54

...być może należy zdjąć boczek i zerknąć pod folię, ponieważ szyba napotyka przeszkodę i cofa się zgodnie z zabezpieczeniem.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Ciurlas » 15 sie 2008, 19:31

Heh...

ptaku – pałowałem się z tym samym od założenia alarmu – identyczna sytuacja, tyle, że cofało szybę do połowy po dojechaniu do samej góry – przy drugim trybie zamykania szyb (tj. nie była zamykana tylko do momentu puszczenia klawisza, lecz automatycznie – aż do teoretycznego całkowitego zamknięcia).

Problem pojawiał się tylko w momencie działającego silnika, zaś znikał po zgaszeniu auta, i możliwe było całkowite domknięcie wszystkich szyb (w tym tej od kierowcy) za pomocą alarmu (mam M6 z 2003 r.).

Pojechałem w ramach reklamacji do panów od alarmu (wcześniej działało OK), i po kilku próbach stwierdzili, że wadzi opcja "Comfort" (czy jakoś tak), odpowiadająca za cofnięcie szyby w momencie napotkania na przeszkodę (coby sobie łap nie przyciąć).

Popróbowali, pokombinowali, i po kilku minutach rozkalibrowali całkowicie :) – do góry się zamykało, zaś gdy szyba szła z samego dołu, to przy połowie okna cofało ją aż do całkowitego schowania.

Powalczyli jeszcze trochę, zaprogramowali szybę od początku, pokalibrowali coś-tam, i już działa prawidłowo, ALE – przy pierwszym bawieniu się szybą po odpaleniu auta może się zdarzyć (powiedzieli, zaprezentowali – ja jeszcze nic takiego nie zaobserwowałem), że raz/dwa razy znów tak się zachowa, zaś przy kolejnej próbie i przy następnych – działa OK.

Tyle wiem, więc może się przyda.

Sorry za przejrzystość tekstu, ale już trzasnąłem 4 piwka...
Pozdr
T.
Ciurlas
 

Postprzez dawko » 27 sie 2009, 10:36

Witam, jestem posiadaczem Mazdy o 3 tygodni i mam pytanie odnośnie szyb, mianowicie: czy tryb uchylenia (szpara ok 2 cm) oraz opuszczanie i podnoszenie szyby po mocniejszym przyciśnięciu przycisku bez konieczności jego trzymania, powinien działać we wszystkich drzwiach, bo u mnie działa tylko od strony kierowcy. Próbowałem stosować procedury opisane w powyższym temacie ale nie przynoszą skutku.
Pozdrawiam
Dawid
dawko
 

Postprzez Grzyby » 27 sie 2009, 10:39

dawko napisał(a):u mnie działa tylko od strony kierowcy

i tak ma być (tylko drzwi kierowcy)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez dawko » 27 sie 2009, 10:50

Myjk napisał(a):Gdy okna są zamknięte i pociągnie się dźwignię otwarcia, w pierwszej fazie powinny zatrzymać się
z otwarciem około 2 cm (tryb uchylenia). W ten sposób można ładnie uchylić wszystkie szybki z taką
samą "szparką"


rozumiem, że Myjk się pomylił lub można to zrobić w samochodzie po lifcie?
dawko
 

Postprzez Grzyby » 27 sie 2009, 10:51

Raczej dotyczy to polifta.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6