Elektryczne szyby – Problemy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Wojtek » 28 kwi 2011, 20:26

budzik27 napisał(a):67igor1 szacunek <zawstydzony> Nie wiem na jak długo, ale programowanie szyb pomogło. ;) Szyby działają i nawet nie pytam po co te puste miejsce na bezpiecznik.
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.


a prosze bardzo :D

prawie kazda mazda, ktora idzie na sprzedaz ma odlaczany akumulator przez sprzedawce... :|
, wtedy wlasnie komputer "gubi" pamiec radia i szyb... az do nastepnego odlaczenia aku...
pozdrawiam i szerokosci zycze ;)
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez sobanx » 30 maja 2011, 13:09

Witam
Ja dołączę się do tematu oprócz szyb doszły mi i lusterka ,szczegóły poniżej
Samochód jest z 2004r silnik 1.8 przebieg 110k
Pewnego pięknego dnia przestał działać sterownik szyb(ten zespolony 4 przyciski od strony kierowcy)
Z tego co kojarzę zaczęło sie od problemów z trybem AUTO szyby kierowcy (raz działał raz nie)
Któregoś dnia odmówił posłuszeństawa w całości – kierowca nie mam możliwości regulowania żadną szybą – CO CIEKAWE, włączniki- te pojedyncze w każdych drzwiach działają i szybami da się sterować..
Jedyne co działa z tego sterownika to blokada (ale ta jest na osobnej wtyczce)

Po jakimś czasie do nie działającego sterownika szyb ,dołączył sterownik lusterek (nie ma możliwości sterowania ani prawym ani lewym lusterkiem

Boczek drzwi zdjąłem , myślałem że może powypinały się wtyczki- niestety nie
Trochę amatorsko sprawdziłem czy dochodzi napiecie do sterownika – w którymś miejscu pojawiło sie 12V
Wniosek : Pewnie padły sterowniki
Zamówiłem dziś zamontowałem i d..a – szyby i lusterka dalej nie działają
Oczywiście bezpieczniki sprawdziłem ,sa OK
Czy macie jakieś sugestie ?
Może ktoś wie gdzie idzie dalej wiązka przewodów wchodząca z drzwi w słupek , czy to sie jakoś rozpina?? Która wtyczka dochodząca do skrzynki bezpieczników to ta prawidłowa?
Może macie schemat elektryczny sterowania szybami (może padł jakiś przekażnik)
Mnie powoli kończą sie pomysły
Gdzieś wyczytałem że sterowanie szybami może być odowiedzialny równiez komputer tylko nie wiem który czy pokladowy czy ECU- wątek z szyna CAN

Liczę na sugestie ,z góry dzięki
Łukasz


EDIT(rozwiązanie):

Witam – Problem rozwiązany
Przyczyną były pozałamywane kable w miejscu gdzie z drzwi wchodzą w słupek
Kable porozcinane, polutowane – WSZYSTKO DZIAŁA
Początkujący
 
Od: 1 lis 2005, 22:46
Posty: 24
Skąd: Piaseczno pod Warszawą
Auto: Mazda 3 BK 2.0LF 2005r TOP+LPG Hatchback

PostTen post został usunięty przez dobrzyn22 13 lut 2012, 15:36.
Powód: post pod postem

Postprzez klajgus » 20 lip 2011, 22:36

witam.
Podłącze się pod ten temat choć mam inny problem, ogólnie szyby mi działają :D ale przednie szybki przy zamykaniu jak szyba już jest na samej gorze i się zatrzymuje to zawsze coś stuknie :( nie ma tego stuku jak przed zamknięciem pociągnę ręką szybę na dól , czuć wtedy,że szyba przesuwa się jakiś 1 cm. w dół. Przypuszczam ze problem leży gdzieś na mocowaniu, szyba-element ja podnoszący, miał Ktoś już taki problem? albo czy wiecie jak to jest tam zrobione? nie chce rozbierać tego w "ciemno"
Ostatnio edytowano 21 lip 2011, 21:36 przez klajgus, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 1 maja 2007, 17:08
Posty: 215 (0/1)
Skąd: Berlin i Okolice Gorzowa
Auto: BYŁA M6 GY 2.0i 16V 141- LF 04r.
LPG Brc Sequent 24

Jest Ford Mondeo 2.5 T

Postprzez jaTEC » 20 lip 2011, 22:43

Mam to samo,stuk jest taki jakby kamień w szybe uderzył.Ostatnio zauważyłem z tyłu pare razy.Myśle że problem leży w prowadnicach,bo jak w temacie nie otwierała mi sie szyba kierowcy i rozbierając nie widziałem nic szczególnego co by mogło powodować te stuki. <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 mar 2011, 22:15
Posty: 89
Skąd: Frankfurt/M - Kluczbork
Auto: Mazda 6 GJ 2.5 2014

Postprzez lipton2004 » 5 wrz 2011, 18:42

Witam. To mój pierwszy problem poruszany na forum, myślę że nie zbyt wymagający dla wyjadaczy ;) . Otóż z panelu pasażera nie mogę otworzyć szybki, zamyka się bez problemu. Panel kierowcy kontroluje to bez zastrzeżeń. Dzięki :)
lipton2004
 

Postprzez michal.d » 1 paź 2011, 11:38

Witam mam problem.
z panelu kierowcy przestało działać otwieranie szyb od strony pasażera z boku oraz od mojej strony z tyłu.
otwieranie działają tylko od strony kierowcy i po przekątnej z tyłu. Lusterka działają . Przestało też działać automatyczne domykanie szyb. Bardzo proszę o rady.
pozdrawiam
michal.d
 

Postprzez Wojtek » 1 paź 2011, 11:54

lipton2004 napisał(a):Otóż z panelu pasażera nie mogę otworzyć szybki, zamyka się bez problemu. Panel kierowcy kontroluje to bez zastrzeżeń

sprawdz wlacznik i polaczenia kostek

michal.d napisał(a):z panelu kierowcy przestało działać otwieranie szyb od strony pasażera z boku oraz od mojej strony z tyłu.
otwieranie działają tylko od strony kierowcy i po przekątnej z tyłu. Lusterka działają . Przestało też działać automatyczne domykanie szyb. Bardzo proszę o rady.

a moze by kolega wykonal procedude programowania? :>
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez michal.d » 1 paź 2011, 14:54

A jak dokładnie wyklada ta procedura bo w sumie moze to byc to bo ostatnio mechanik wyciagal mi akumulator. czy trzeba ponownie wyciagac akumulator i wtedy programowac. ??? prosze o wskazówki
michal.d
 

Postprzez Wojtek » 1 paź 2011, 15:02

michal.d napisał(a):A jak dokładnie wyklada ta procedura bo w sumie moze to byc to bo ostatnio mechanik wyciagal mi akumulator. czy trzeba ponownie wyciagac akumulator i wtedy programowac. ??? prosze o wskazówki

szukajka ;)

zawsze jak chcesz znalezc cos, to poszukaj... czyli:

Prosze o zapoznanie sie z zasadami panujacymi na forum:
1. W pierwszej kolejnosci szukamy tematow nas interesujacych... do tego celu prosze uzyc wyszukiwarki...
2. Czytamy je
3. Jezeli nie znalezlismy odpowiedzi na nasz problem, to zadajemy nasze pytanie na koncu tego watka
4. Jezeli nie ma takiego tematu, wtedy mozemy zalozyc nowy...


na gorze dzialu GG/GY masz jej okno... tam wpisz czego szukasz... i tyle

Ps. mamy jeszcze poradnik dzialu ;)
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez gal12 » 28 gru 2011, 00:25

Witam
Szukałem, szukałem i nie znalazłem:) Mój problem to samoczynnie opuszczające się szyby – kilka razy moja Mazda stała z otwartymi szybami. Ostatnio dzisiaj – otwarte wszystkie oprócz kierowcy. Szyby były wielokrotnie programowane. Mazda jest poliftowa ma zamykanie i otwieranie szyb w kluczyku. Miał ktoś z Was taki problem?
Początkujący
 
Od: 27 gru 2011, 23:21
Posty: 5
Skąd: Legnica
Auto: Mazda 6 2.0 Diesel 143 KM 2006

Postprzez Wojtek » 28 gru 2011, 00:28

gal12 napisał(a):Mazda jest poliftowa ma zamykanie i otwieranie szyb w kluczyku. Miał ktoś z Was taki problem?

jak czesto sie to dzieje i czy otwiera wszystkie szyby, czy tylko niektore?

ps. wyglada na usterke w/lub poblizu sterownika... moze jakies zwarcie ruchome?
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez gal12 » 28 gru 2011, 00:32

W czasie, prawie, dwuletniego jeżdżenia tym samochodem zdarzyło się ok 5 razy. Najczęściej otwierają się wszystkie szyby. Na początku myślałem, że może to moja wina (kluczyki w kieszeni, wciskam przez przypadek przycisk otwierania) ale to raczej nie ta przyczyna.
Początkujący
 
Od: 27 gru 2011, 23:21
Posty: 5
Skąd: Legnica
Auto: Mazda 6 2.0 Diesel 143 KM 2006

Postprzez armagedon123 » 28 gru 2011, 14:53

Witam

Ja natomiast mam taki problem . Mianowicie wszystkie szyby działają prawidłowo z każdej strony. Niestety problem pojawia się z prawą przednią stroną . Przycisk AUTO nie świeci się i nie reaguje natomiast wszystko działa z prawej strony (Przycisk na drzwiach ) . Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem ?

Pozdrawiam.
armagedon123
 

Postprzez awium » 1 lut 2012, 00:08

ja z szybami elektrycznymi mam podobny problem czasem mi nie działają ale wydaje mi się że to może być spowodowane mrozem? Chyba sprzęgła teraz montują w każdym silniczku przy szybach elektrycznych?
Początkujący
 
Od: 21 lip 2009, 22:40
Posty: 27
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 6 hatchback r.2002
MZR-CD 136KM

Postprzez lukasrap » 8 lut 2012, 19:02

Witam, mam taki problem z szyba od strony kierowcy, a mianowicie, przycisk od zamykania szyby posiada 2 stopnie.. Pierwszy to trzeba trzymac go zeby sie zamknela szyba, a drugi stopien to automatyczne zamykanie szyby, wystarczy przyciasnac i szyba sama sie zamyka...
No i ja mam taki problem, ze jak szyba podnosi sie automatycznie do gory, to dochodzi do 3/4 i wraca do 1/4. A dokladniej nie domyka sie do konca tylko staje troche powyzej polowy, i zjezdza na dol, to ponizej polowy. I w tym miejscu staje... Nie zawsze tak jest, ale bardzo czesto. Czasem zeby zamknac szybe musze trzymac caly czas i samemu ją zamknac...
Czy za to odpowiedzialny jest jakis sterownik, albo mechanizm jest walniety? Jak juz wspominalem, nie codziennie tak jest.. ale mniej wiecej na 10 otwarc, 7 razy tak sie wlasnie robi..
Bede wdzieczny za podpowiedzi.


EDIT(moderator)przeniosłem do odpowiedniego wątku
Mazda, najlepszy przyjaciel człowieka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2009, 22:15
Posty: 315
Skąd: Żnin/Holandia
Auto: Mazda 6 2.0/141 KM (benzyna) czerwona perła, 2004 r.

Postprzez marszal2 » 2 mar 2012, 16:29

Witajcie.
U mnie udało się zaprogramować 3 szyby. Przednia po stronie pasażera nie daje się zaprogramować żadnym sposobem. Gdzie szukać przyczyny? W przełączniku po stronie kierowcy czy pasażera?

EDIT(moderator)przeniosłem do odpowiedniego wątku
Ostatnio edytowano 2 mar 2012, 16:38 przez dobrzyn22, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 7 lut 2012, 15:38
Posty: 4
Skąd: Środa Wlkp./ Dominowo
Auto: MAZDA 6 liftback
2008 1,8 16v L8 GG

Postprzez koalawa » 11 kwi 2012, 13:18

Tak jak w tytule moja prawa szyba przednia zamyka się nie do końca co skutkuje głośnym szumem powietrza podczas jazdy powyżej 30 km/godz. Niekiedy po kilkukrotnym podniesieniu i opuszczeniu szyby domyka się do końca. Po zdjęciu tapicerki w drzwiach nie stwierdziłem jakichś nieprawidłowości. Proszę o radę :(

EDIT(moderator)przeniosłem do odpowiedniego wątku
koalawa
 

Postprzez ralfvip » 9 maja 2012, 21:38

Wiele o programowaniu i innych problemach z szybami zostało już napisane, ale nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. U mnie elektryczne sterowanie szybami działało wyśmienicie. Ale denerwowało mnie strasznie dwustopniowe otwieranie szyb tzn. po naciśnięciu przycisku najpierw szyba otwiera się na około 10mm a potem po naciśnięciu drugi raz dopiero otwiera się dalej – niby fajna funkcja np. można sobie uchylić wszystkie szyby na taką samą szparę.

Jest jednak możliwość wyłączenia tej funkcji i wtedy szyba po pierwszym naciśnięciu przełącznika otwiera się od razu ile chcemy (jak to zrobić jest opisane w instrukcji).

Tak zrobiłem, wszystko działało, ale dwa dni temu szyba od strony kierowcy sama zmieniała swoje ustawienia, czyli otwiera się na małą szparę a dopiero za drugim razem na ile chcemy. Wszystkie pozostałe szyby działają dobrze tak jak zaprogramowałem je.

Problem polega na tym, że nie mogę tej szyby od kierowcy zaprogramować żeby nie uchylała się tylko od razu się otwierała ile mi się podoba. Miał ktoś podobny problem?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2011, 10:06
Posty: 177
Auto: Mazda 6 Executive '07 GG 2.0 147KM LPG Stag 300 Premium

Postprzez marex » 11 maja 2012, 21:30

Spróbuj odłączyć akumulator na dłużej i zaprogramuj szyby od początku. Czasami może to pomóc
Po swojemu odkrywam to co już odkryte.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2011, 18:49
Posty: 421 (1/0)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GY1 '06 MZR-CD 2.0 105KW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6