Klekocząca(trzeszcząca) roleta bagażnika

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez dobrzyn22 » 16 lut 2012, 19:00

Okazuje się, że to nie klekocze nam roleta, a miejsce mocowania jednego z tylnych siedzeń

po prostu u Ciebie tak było-u innych jednak jest to roleta <ok> (ale info może komuś się przydać ;) )

Usuwanie przyczyn rozpoczął bym od owinięcia jakąś taśmą,podobną do filcowej:
-metalowego zaczepu do rolety
–"bolca" rolety,który wchodzi w boczek
-końcówek rolety(o ile hałasuje tylko po rozwinięciu
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez Ralf58 » 21 cze 2014, 17:57

Witam wszystkich.

Postanowiłem odświeżyć temat, gdyż omawiane tutaj porady w moim przypadku działały połowicznie – tzn była poprawa, jednak nie można było mówić o całkowitym wyeliminowaniu trzeszczenia/popukiwania. Ja dodatkowo zrobiłem 3 rzeczy, nie wiem czy wszystkie dały trochę do końcowego efektu, czy któraś okazała się kluczowa fakt jest taki, że mam teraz błogą ciszę :)

– końcówki rolety – tak jak wszystkim hałas pojawiał się z prawej strony, owinięcie tych końcówek pomagało, ale nie w 100%. Problemem okazała się śrubka mocująca tą końcówkę do rolety – potrafiła się obluzowywać. Zatem zdjąłem tą końcówkę, podkleiłem trochę filcu z taśmą dwustronną na rolecie tak, aby w punkcie styku rolety i końcówki było ciaśniej (dzięki taśmie brak ruchu) + śruba mocująca końcówkę na klej. Przy okazji jak miałem zdjęte końcówki to wyciągnąłem metalowy pręt wzmacniający (ten, do którego końcówki są przykręcone) i go wyprostowałem (był powyginany, dość miękka blaszka),
– boczne plastiki obudowy rolety – kiedy nimi mocniej poruszać lub poruszać obudową rolety to słychać delikatne trzeszczenie. Zdjąłem te plastiki, końcówki obudowy okleiłem izolacją (po jednej warstwie) i na ścisk założyłem z powrotem. Efekt jest taki, że cała obudowa jest bardzo sztywna i przy próbie jej wyginania/naprężania nic nie trzeszczy,
– metalowy pręt do zaczepiania siatki (odgradzającej bagażnik od wnętrza) – pręt ten jest dość luźno w oczku siatki. Po tylu latach przy poruszaniu prętem potrafił dochodzić pisk (pewnie lekko się poprzecierało) – ściągnąłem lekko siatkę, okleiłem izolacją tak, żeby było troszkę ciaśniej po obu stronach pręta. Efekt – brak piszczenia.

Może te porady przydadzą się komuś, komu wcześniejsze porady nie pomagały w 100%
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 paź 2007, 20:53
Posty: 65
Skąd: Włocławek
Auto: Mazda 6 2.0 CD Kombi 2003r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6