Brzęczenie, rezonans, klekotanie

Postprzez Sebastian Lipiec » 12 lip 2007, 17:13

Sprzęgło bierze dobrze. Nie slizga sie ani nie chodzi ciężko. Co do kola dwumasowego to oby nie było to :(.Pakować 3000 zł na samym początku znajomości z samochodem nie wróży zbyt dobrze. Fakt jest że jak swojemu mechanikowi opowiedziałem o obiawach to własnie powiedział że może to być koło dwumasowe ale dopóki nie usłyszy to nie może powiedziec.
Sebastian Lipiec
 

Postprzez Sebastian Lipiec » 12 lip 2007, 17:30

A może pasowałoby koło dwumasowe od Forda? To są podobno konstrukcyjnie podobne silniki?
Sebastian Lipiec
 

Postprzez makj1 » 12 lip 2007, 18:37

tego nie wiem, ale w serwisie mi powiedzieli że od M6 po lifcie nie pasuje, to od forda chyba tym bardziej
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 14:45
Posty: 60
Skąd: Łódź
Auto: mazda 6 kombi,CiTD 136PS

Postprzez Jaksa » 12 lip 2007, 22:02

Sebastian Lipiec napisał(a): może pasowałoby koło dwumasowe od Forda
Ford ma swoj silnik , mazda swoj.( przynajmniej optycznie <lol> widziałem tylko raz silnik forda – to zupełnie inaczej wygląda )
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Sebastian Lipiec » 13 lip 2007, 09:50

Chyba jednak to nie bedzie koło dwumasowe. Troche sobie poczytałem o usterkach na ten temat i brak u mnie większości objawów czyli poblemów ze sprzęgłem, trzęsienia sie samochodu, szarpania podczas ruszania. To musi być co innego. Chyba zaczyna moja ocena o mazdzie pomalutku spadać.
Sebastian Lipiec
 

Postprzez gucio » 13 lip 2007, 16:05

U mnie po prawej stronie silnika na gorze jest jakas pompka bo slychac syczenie powietrza(w tamtej okolicy jest wiele wezykow). U was tez tak jest?
--

pozdrawiam
Gucio
Początkujący
 
Od: 9 sty 2007, 08:37
Posty: 20
Skąd: Rzeszów
Auto: M6 2.0 CD 136KM Sport Kombi

Postprzez adas74 » 14 lip 2007, 00:10

gucio napisał(a):U mnie po prawej stronie silnika na gorze jest jakas pompka bo slychac syczenie powietrza(w tamtej okolicy jest wiele wezykow). U was tez tak jest?



U mnie też tak syczy
Początkujący
 
Od: 19 wrz 2006, 22:45
Posty: 23
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Mazda 6, 2.0 diesel 2003r

Postprzez darrecki » 14 lip 2007, 14:29

adas74 napisał(a):
gucio napisał(a):U mnie po prawej stronie silnika na gorze jest jakas pompka bo slychac syczenie powietrza(w tamtej okolicy jest wiele wezykow). U was tez tak jest?



U mnie też tak syczy


Mowicie o objawie jakby dziury przez ktora ucieka powietrze? Jesli tak to u mnie tez tak jest.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3019 (41/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Sebastian Lipiec » 14 lip 2007, 18:31

Troche osłuchałem swój silniczek w momencie jak powstaje to dziwne brzeczenie. Odgłos ten dobiega spod plastikowej przykrywki przy zbiorniku spryskiwacza. Czy tam przypadkiem nie znajduje sie pasek rozrządu???
Sebastian Lipiec
 

Postprzez asik » 11 gru 2008, 03:30

otiks o co chodzi z tym czyszczeniem egr?

Mam takie brzęczenie jak samochód pracuje na wolnych obrotach, czasami jest jakby rezonans jakiejś blaszki, grilla, [tiiit] wie co to, czasami nie ma tego wcale, włacza się, wyłącza, ciepł, zimny, nie mogę ogarnąć żadnego schematu czy reguły, czy to może chodzić o ten cały egr? spotkał się ktoś z Was z czymś takim? diesel swoje a to brzęczenie swoje, bez niego pracuje super. Dodam tylko że mam mazdę 2.0 mzr-cd 136 km 2003 rok
widzę szczyt, a za szczytem zaszczyt za zaszczytem
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 25 maja 2008, 15:24
Posty: 6
Skąd: lbn
Auto: m6 sportbreak top '03 100kw

Postprzez xANDy » 14 gru 2008, 17:33

asikpopraw swoją wypowiedź – ma byc bec wulgarnych słów.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez ANDY999 » 15 gru 2008, 20:39

Sebastian -mogę trochę opowiedzieć ci o mojej mazdzie jak chcesz,to przeczytaj co się z nia dzieje z nią mam na myśli moją Mazdę ,2.0 diesel 136 ps ,ja to ja poczytaj inne posty ,na forum ,nie chce cię straszyć ale od kiedy zacząłęm tym jeździć to dla mnie tu wszystko jest nie wporządu i do d....,Pewien znany Mechanik Powiedział mi nie dawno że Mazda to nie jest samochód ,tylko skarbonka bez dna ,chwila przyjemności i pełno złych doświadczeń z tym autem.Pozdrawiam ,Ale niektórzy myślą inaczej,może nigdy nie jeździli innymi autami
AJST
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2008, 20:55
Posty: 87
Skąd: warszawa
Auto: Mazda 6 2.0 136 KM diesel

Postprzez Enduro » 16 gru 2008, 20:54

xANDy napisał(a):asikpopraw swoją wypowiedź – ma byc bec wulgarnych słów.

napisz:
członek i będzie okay
chyba?
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Enduro » 16 gru 2008, 20:59

asik napisał(a):otiks
Mam takie brzęczenie jak samochód pracuje na wolnych obrotach, czasami jest jakby rezonans jakiejś blaszki, grilla, [tiiit] wie co to, czasami nie ma tego wcale, włacza się, wyłącza, ciepł, zimny, nie mogę ogarnąć żadnego schematu czy reguły, czy to może chodzić o ten cały egr? spotkał się ktoś z Was z czymś takim?


a moze pedal gazu tzn jego sterownik ma pod gorke
i miesza w sterowaniu
bo znam taki przypadek
P.S. a ja nie ch.j
jesli moj typ jest tutaj trafny
pozdr.
E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez ANDY999 » 16 gru 2008, 21:36

kolego koło dwu masowe Zapraszam do Enduro ,powinnien mieć takie koło 2m
AJST
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2008, 20:55
Posty: 87
Skąd: warszawa
Auto: Mazda 6 2.0 136 KM diesel

Postprzez ANDY999 » 16 gru 2008, 22:15

Enduro napisał(a):
asik napisał(a):otiks
Mam takie brzęczenie jak samochód pracuje na wolnych obrotach, czasami jest jakby rezonans jakiejś blaszki, grilla, [tiiit] wie co to, czasami nie ma tego wcale, włacza się, wyłącza, ciepł, zimny, nie mogę ogarnąć żadnego schematu czy reguły, czy to może chodzić o ten cały egr? spotkał się ktoś z Was z czymś takim?


A może tzzzyk tzzzyk jak u mnie ,to podobno elektrozawór hmmm
AJST
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2008, 20:55
Posty: 87
Skąd: warszawa
Auto: Mazda 6 2.0 136 KM diesel

Postprzez melass » 16 gru 2008, 22:23

ANDY999 ja tez cos takiego mam z lewej strony silnika ale jest trrryk trrryk trrryk :) wydaje mie sie ze po zmianie rozrzadu to sie zaczelo ale nie jestem pewny bo po kupnie madzie zrobiulem rozrzad wiec nie wiem. Wolne obroty, bieg jałowy i trrryk trryk troche mnie to irytuje... ANDY999 a mozesz mi powiedziec gdzie jest ten elektro zawór i jakie ma zadanie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2008, 18:30
Posty: 518
Skąd: Zamość PL/ Leicester UK
Auto: Były M6 2.0D M6 2.0 LF :(

Postprzez ANDY999 » 16 gru 2008, 22:40

Wiesz co takie elektrozawory a jest ich kilka ,spełniają różne funkcje,mają wpływ na sterowanie turbiną,jest taki na vacum pompie,trzy podobno odpowiedzialne są za pracę i sterowaniem egr-u,poczytaj jest taki opis pana maxxkls,on ma takiego nicka tam masz wszystko wyjaśnione i opisane,ale jeżeli robi ci tzzyk tzzzzyk po przegazówce i słyszysz go z lewej strony to bardzo możliwe że to ten na vacum pompie(z lewej patrząc od przodu auta (okolice rozrządu)mam teraz właśnie taki pomysł że jest to przyczyną złej pracy mojego silnika w aucie,acz kolwiek są osoby które uważają że taka praca elektrozaworów jest normalna,ale szczerze czy słyszałeś takie tzzzzykanie w innym dieslu bo ja nie i dla tego postanowiłem szukać przyczyny złej pracy mojego silnika w elektrozaworkach a zaczynam od tzzzzykającego,a potem wszystkie po koleii,ale jeżeli ci tylko tzzzyka a z autem sie nic innego nie dzieje to niedotykaj .Natomiast u mnie zapaliły się jescze kontrolki które po podł do komp pokazały błąd EGR lub zaworu egr tylko nie pokazało którego,i to jest Masakra.Pozdrawiam
AJST
Forumowicz
 
Od: 5 wrz 2008, 20:55
Posty: 87
Skąd: warszawa
Auto: Mazda 6 2.0 136 KM diesel

Postprzez Yapa » 17 gru 2008, 00:13

asik napisał(a):Mam takie brzęczenie jak samochód pracuje na wolnych obrotach, czasami jest jakby rezonans jakiejś blaszki, grilla, c..j wie co to, czasami nie ma tego wcale, włacza się, wyłącza, ciepł, zimny, nie mogę ogarnąć żadnego schematu czy reguły, czy to może chodzić o ten cały egr? spotkał się ktoś z Was z czymś takim? diesel swoje a to brzęczenie swoje, bez niego pracuje super. Dodam tylko że mam mazdę 2.0 mzr-cd 136 km 2003 rok

polecam głośniej radio zrobić – pomaga w większości przypadków :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2007, 16:39
Posty: 527
Skąd: Olsztyn
Auto: GG SportKombi MZR-CD 2003 121 KM

Postprzez melass » 17 gru 2008, 02:28

powiem ci ze spotkalem sie dzisiaj z ukmanem ktoremu cos tez brzęczy ale mamy ine dzwieki ion tez nie wiem co to takiego. U mnie nic sie nie dzieje ale drazni mnieten dzwiek szczegolnie na postoju jakby jakies mielenie trrryt trrryt nie wiem zobacze jutro, moze to jakis plastik ale szczerze watpie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lis 2008, 18:30
Posty: 518
Skąd: Zamość PL/ Leicester UK
Auto: Były M6 2.0D M6 2.0 LF :(

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6