Problem z odpalaniem. Kręci ciężko albo wcale

Postprzez rejek1141.91 » 17 cze 2018, 20:42

Witam
Mam twardy orzech do zgryzienia. Proszę o radę bo teorii słyszałem juz baaardzo wiele a większość naprawde śmiesznych <lol>
Moja madzia maproblemy z odpalaniem. Czasami nie kręci w ogóle.
Tzn przekręcam kluczyk i... Nic.
Kontrolki nawet nie przygasają. Rozrusznik nawet nie cyknie i wtedy walczę. Mianowicie zamaszyscie poruszam kluczykiem w stacyjce, co za 2-3 razem teoretycznie pomaga.
Niestety nie do konca. Rozrusznik wtedy zalapuje ale tak baaaardzo ciężko. Powoli bardzo się rozpędza potem troszkę szybciej, potem znowu wolniej aż w koncu po wieeelkich trudach zapali.
Slyszalem juz ze to moze byc wszystko...
Swiece, wtryski, rozrusznik, stacyjka, dwumasa, egr, i wieeele innych. Cjyba tylko kola zapasowego nie polecano mi wymieniac.
Podlączona pod komputer nie pokazuje zadnych blędów a od czasu do czasu zapalają sie kontrolki check i kontroli trakcji. Poświecą jakis czas tak ok tygodnia i gasna nagle same z siebie. Czy ktos miał podobmy problem? Co o tym myślicie? Mazda 6 rok 2004 2.0 di 121 km
Dziękuję i pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 17 cze 2018, 20:23
Posty: 1
Auto: Mazda 6 kombi
2004 2.0 DI 121Km. Rf5c

Postprzez DooOminO » 18 cze 2018, 11:12

To wyważenie kół. A tak serio sprawdzić stacyjkę i przekaźniki rozrusznika jeśli nie pomoże to rozrusznik na stół i ogień.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2015, 15:43
Posty: 446 (17/5)
Skąd: Sanok
Auto: Mitsubishi Lancer 2008

Postprzez ggrzg » 20 cze 2018, 00:51

Miałem podobny przypadek w fordzie transicie...

Czasami zapalał, czasami nie, a jak kręcił to kręcił jakby nie miał siły.

To był uszkodzony rozrusznik.

Wymontować tak jak radzi kolega i zbadać...
Początkujący
 
Od: 6 cze 2018, 22:11
Posty: 16
Skąd: Tychy
Auto: Mazda 6 GY 2.0 D RF-7J 141 kM 2006r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6