Oświetlenie deski rozdzielczej oraz chipowanie M6 136->170KM

Postprzez magicadm » 1 lis 2008, 09:36

gstr napisał(a):No a ja myślałem, że Ty techniczny jesteś i drugi wzór podałem moc*glupota*(abs(wiek-45)+1) Ubezpieczyciele liczą jeszcze dodając na końcu /(1+zona+2*liczba_dzieci)...

Jakiego wzoru być nie wybrał – ubezpieczyciel bierze pod uwagę tylko wiek właściciel/kierowcy i bezwypadkowość. Choć faktycznie lepiej byłoby to doprecyzować – ale kto zabroni jeździć przykładnemu tatusiowi jak ostatni idiota gdy nie ma w środku rodziny???

gstr napisał(a):Kolega Loreto dba o nasze bezpieczeństwo

Oby faktycznie to było coś więcej niz statnie w krzakach i wypatrywanie Zenonów czym się chełpi.
Mam szacunek dla Policji i dla ich niewdzięcznej pracy, ale to co on sobą reprezentuje na Forum nijak ma się do jego deklarowanej "profesji". Jego wiedza wygląda na wynik lektury AutoŚwiatu, a nie jakiegokolwiek doświadczenia.
Na Forum jest kilka osób z tej firmy i jakoś można z nimi normalnie rozmawiać
Co do lepszych hamulców.
Moi znajomi bioracy udział amatorsko w rajadach mówią: najpierw wzmocnij hamulce i popraw zawieszenie, a na końcu wzmacniaj sinik. (o klatce bezpieczeństwa nie wspomnę). Ale to dotyczy rajdów, a nie jazdy cywilnej, gdzie hamulce i tak z reguły są konstruowane z odpowiednim nadmiarem.

PS
Nie miałbym uwag do TroLorento gdyby za każdym razem nie "wycieral sobie gęby" moim samochodem, ktorego na oczy nie widział i goowno o nim wie.
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez gstr » 1 lis 2008, 09:49

magicadm napisał(a):ubezpieczyciel bierze pod uwagę tylko wiek właściciel/kierowcy i bezwypadkowość


Chyba nie wszyscy... Nie jestem pewien, ale Axa chyba już bierze. Inni też zaczną, skoro zbierają to do swoich statystyk. Muszą mieć jak najwięcej danych, bo wtedy mogą maksymalnie dostosowywać ofertę, ten kto to najdokładniej opracuje najwięcej zarabia. A liczby nie są ciężkie, łatwo się je obrabia, nie trzeba ich nosić :)

Tatusiek może jeździć jak idiota, ale 90% tatuśków będzie jeździło spokojnie. Podobnie jak 90% 18-latków będzie szalało jak idioci, nawet jeśli już będą ojcami. To ten sam przypadek co ze skrzynią poprzednio opisywałem, statystka nie daje gwarancji, że coś się stanie, daje tylko historyczne prawdopodobieństwo, a to się liczy jak coś robisz masowo.

magicadm napisał(a):znajomi bioracy udział amatorsko w rajadach


W rajdzie ilość sytuacji niebezpiecznych ma się nijak do wskazanych wzorów :) (ale ciekawe co by dało wyliczanie głupoty wg pozostałych parametrów, w przypadku rajdów właśnie).

Jak komuś jazda cywilna w jakikolwiek sposób przypomina rajd, to niech go <b>Lorento</b> spałuje ile sił i sam mu za to order przyznam :) Nie mam ochoty zginąć przez jakiegoś debila nie ważne jak dobre miał hamulce.

Nie złość się na jego najazdy na Zenony, to znów wynik uogólnień... 95% posiadaczy Zenenów świeci mi po oczach jak do domu jadę, też mnie k***ica na to bierze. Jak się mieścisz w pozostałych 5% to szacunek a i <b>Lorento</b> pewnie nigdy Cię nie zatrzyma :) On ma to zaburzone, bo tych 5% nie zauważa i nie zatrzymuje, więc z jego punktu widzenia 100% ma źle.
Grzegorz Strzałkowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2004, 11:22
Posty: 206 (0/1)
Skąd: Puławy, rzadziej W-wa
Auto: M6 2.5 GJ / 192
M6 2.0D GG / 136
MX-5 NBFL / 115
...i był M626/Comprex / 75

Postprzez magicadm » 1 lis 2008, 10:09

gstr napisał(a):Jak komuś jazda cywilna w jakikolwiek sposób przypomina rajd, to niech go Lorento spałuje ile sił i sam mu za to order przyznam Nie mam ochoty zginąć przez jakiegoś debila nie ważne jak dobre miał hamulce.

Ja też :)
Lubię widok Policji przy i na drodze, bo nic mi z ich strony nie grozi.

gstr napisał(a): Jak się mieścisz w pozostałych 5% to szacunek a i Lorento pewnie nigdy Cię nie zatrzyma

Dla Lorento te 5% nie istnieje. Poczytaj jego posty – słowo-klucz: homologacja :)
Ja tez jestem za kasowaniem oślepiających aut – tak samo jak tych nie oświetlonych.
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez gstr » 1 lis 2008, 11:06

magicadm napisał(a):Dla Lorento te 5% nie istnieje. Poczytaj jego posty – słowo-klucz: homologacja
Ja tez jestem za kasowaniem oślepiających aut – tak samo jak tych nie oświetlonych.


Stoisz przy drodze, widzisz, że komuś źle światła świecą, zatrzymujesz, dajesz mandat. Ile % samochodów, które zatrzymałeś z powodu źle świecących świateł ma źle świecące światła? 100% :) I taki jest odbiór <b>Lorento</b>.

Te 5% przejeżdżają i on ich nie zatrzymuje, bo niby czemu – skoro wszystko świeci OK? Dam sobie głowę uciąć, że codziennie mija go z 5 samochodów z Zenonami, na które on nie zwraca uwagi.

A homologacja to tylko taki punkt zaczepienia jak się kogoś złapie, lepsze to niż powiedzieć "mi się wydaje, że panu źle świecą"... A jak komuś wszystko dobrze świeci, to nikt homologacji nie będzie sprawdzał... do głowy mu to nie przyjdzie.

Cały czas twierdzę, że 95% Zenonów świeci źle i jakby <b>Lorento</b> był w mojej okolicy to mogę mu pokazać kilku właścicieli do spałowania...

A jak chcesz sprawdzić jego szczere intencje (ja sam często się z nim zgadzam) to zasponsoruj mu monitoring GPS (to kosztuje ze 160 PLN/miesiąc). On będzie miał gratis lepiej zabezpieczony samochód, ale musi się zgodzić na publikowanie raportu z każdego przekroczenia prędkości na forum :) Na pewno ciekawszy to pomysł niż jakaś pyskówka na forum... to będzie tak jakbyś powiedział "sprawdzam" w pokerze :)

Oczywiście liczę na to, że nie będziesz miał co publikować, bo te 2.3 litra zawsze grzecznie i przepisowo jeżdżą :)

Inna sprawa, że krytyk filmowy filmy krytykuje, co nie znaczy, że potrafi je tworzyć...

I tu były apel do <b>Lorento</b>... Właśnie załatwiam Ci darmowy GPS :) Prośba taka, abyś "przymknął oko" jak ktoś ma dobrze świecące Zenony. Może dzięki nim będzie mniej o jednego zamasakrowanego rowerzystę/pieszego.... Ten widok jest na pewno mniej przyjemny niż radość z kolejnego mandatu...

--
Grzegorz

P.S.: Ale odjechaliśmy od tematu :) To bardziej do HydeParku się nadaje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2004, 11:22
Posty: 206 (0/1)
Skąd: Puławy, rzadziej W-wa
Auto: M6 2.5 GJ / 192
M6 2.0D GG / 136
MX-5 NBFL / 115
...i był M626/Comprex / 75

Postprzez magicadm » 1 lis 2008, 12:02

gstr napisał(a):Cały czas twierdzę, że 95% Zenonów świeci źle i jakby Lorento był w mojej okolicy to mogę mu pokazać kilku właścicieli do spałowania...

Ja pewnie też, co nie znaczy, że pozostałe 5% można traktować jak podludzi.

gstr napisał(a): jak chcesz sprawdzić jego szczere intencje

Nazywanie aut, które przyśpieszają w 10,5 sekundy do setki – doopowozami najlepiej świadczy o "intencjach". Wyśmiewanie się ich osiągów, tylko dlatego że wolniej przyśpieszają (i podobno tez hamują) też daje do myślenia o tym co on pokazuje na drodze. Sam kupił (podobno) L3 ze 166KM po to by "świecić przykładem" – a może to tylko plakat nad łóżkiem (nie moja sprawa). Pokaż mi Policjanta, który zapłacił mandat :D

Dla mnie to zwykła obłuda. Z jeden strony pogarda dla ludzi, którzy nie jeźdżą autami o osiagach WRC, a z drugiej "Policja, wypadek, krew, wymioty, bezpieczeństwo." Pasuje ci to do siebie?

PS
Jasne, że to nie ten dział :)
Nawet zaproponowałem koledze "zawieszenie broni" :)
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Yapa » 1 lis 2008, 15:25

magicadm napisał(a):Dla Lorento te 5% nie istnieje. Poczytaj jego posty – słowo-klucz: homologacja

Tu się z nim zgadzam. Po coś te homologacje są :P A tak policja na drodze musi się bawić w stację diagnostyczną -świeci dobrze czy nie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2007, 16:39
Posty: 527
Skąd: Olsztyn
Auto: GG SportKombi MZR-CD 2003 121 KM

Postprzez magicadm » 1 lis 2008, 16:25

Yapa napisał(a):A tak policja na drodze musi się bawić w stację diagnostyczną -świeci dobrze czy nie?

Ano musi, bo za to im płacimy. Nieprawidłowe oświetlenie nie dotyczy tylko Zenonów, ale i Xenonów, H1 H4 itd.
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Yapa » 1 lis 2008, 19:33

magicadm napisał(a):Ano musi, bo za to im płacimy. Nieprawidłowe oświetlenie nie dotyczy tylko Zenonów, ale i Xenonów, H1 H4 itd.

Nie musi się bawić w stacje diagnostyczne, wystarczy, że sprawdzi homologację. I za to im płacimy
i tak samo powinni wyłapywać inne kwiatki: czerwone kierunki, kopcące olejem rury wydechowe, "sportowe" wydechy itd. bardzo dobrze, że są tacy co to robią, a nie tylko prędkość
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2007, 16:39
Posty: 527
Skąd: Olsztyn
Auto: GG SportKombi MZR-CD 2003 121 KM

Postprzez magicadm » 1 lis 2008, 20:00

Yapa napisał(a):Nie musi się bawić w stacje diagnostyczne, wystarczy, że sprawdzi homologację

No to się tutaj mylisz na całego – komponenty ORY i tzw Homologowane też się psują :) – i co z racji, że mają homologację to mogą źle działać???
Yapa napisał(a):powinni wyłapywać inne kwiatki: czerwone kierunki, kopcące olejem rury wydechowe, "sportowe" wydechy

Też jestem za tym :)
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Yapa » 1 lis 2008, 20:31

magicadm napisał(a):komponenty ORY i tzw Homologowane też się psują usmiech – i co z racji, że mają homologację to mogą źle działać

Jasne, ale popsute łatwo zauważyć. Kiedy policjant ma uzasadnione wątpliwości co do stanu technicznego, to wysyła na kontrolę. Jeżeli widzi, że brakuje wymaganego prawem atestu czy homologacji to niech to działa jak chce – on ma obowiązek działać według prawa. W końcu to policjant.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2007, 16:39
Posty: 527
Skąd: Olsztyn
Auto: GG SportKombi MZR-CD 2003 121 KM

Postprzez gstr » 1 lis 2008, 21:10

magicadm napisał(a):Dla mnie to zwykła obłuda


Nie mów takich rzeczy. Bądź mężczyzną, powiedz "sprawdzam".

Ja tam wierzę, że wszyscy policjanci jeżdżą 50/90 i dlatego mandatów nie płacą, a te 166 KM to po to, aby 50 km/h osiągać już w drugiej sekundzie. Przekonasz mnie jak kupisz mu GPSa i monitoring. Pierwszy raport pokaże. Tak nie oczerniajmy się....

....i prawde mówiąc to jak weźmiesz się za to, to 50 PLN miesięcznie dołożę. Przez pierwszy rok. Wyobraź sobie mieć 166 KM pod maską i taki kaganiec... U psychoanalityka po dwóch tygodniach lądujesz :) To gorzej jak być gejem na wyspie Lesbos.

Yapa napisał(a):Nie musi się bawić w stacje diagnostyczne, wystarczy, że sprawdzi homologację. I za to im płacimy


Tak, dokładnie taka jest rola policjanta. Natomiast wchodzimy tu w delikatną kwestię słabości prawa i uproszczeń w jego egzekucji...

Nie uważasz, że wspaniale by było, gdyby policjant właśnie był stacją diagnostyczną, która w 2 minuty sprawdzi samochód w każdym calu?

Ja uważam, że super*! Sam bym się czasem zatrzymał i o to poprosił. A gdyby to tak sprawdzało automatycznie wszystkie przejeżdżające samochody... Przejeżdżasz a tu za sekundę przychodzi Ci SMS z informacją "Mandat 50 PLN za niewłaściwe ciśnienie w lewym tylnym kole. Dziękujemy, zapraszamy, Komenda Policji Zapierdówek".

Rzecz w tym, że to fizycznie niemożliwe... I dlatego powstały homologacje i badania techniczne – trudny kompromis pomiędzy piękną wizją a możliwościami fizycznymi (i kosztami).

NIGDY nie wolno zapominać o tym, że prawo ma służyć ludziom. Bo choć bezwzględne przestrzeganie litery prawa ma zapewnić ludziom bezpieczeństwo i dobrobyt, to to nie działa. Podobnie jak komunizm... Choć ten podobno w raju się udał.

Chwała tym stróżom prawa, którzy potrafią być nadgorliwymi. Zamiast pytać o homologację – umieją sprawdzić i sprawdzą jak świecą światła. Zrobią to szczerze i uczciwie.

Chwała tym urzędnikom, którzy mogli wlepić mandat za błąd w deklaracji, a zadzwonili poprosić aby przyjść i poprawić.

Na koniec.... dlaczego w Polsce nie ma autostrad? Bo problem ten sam – każdy zwala na prawo, a problem jest w nas samych.

Bo gdyby ludzie myśleli "kurde zaje***cie, będę miał blisko autostradę, co z tego, że przechodzi mi przez pole – będę sobie mógł pomykać 150 km/h, bierzcie gratis i szybko budujcie!" u nas się myśli "a ja pie****lę, będą te barany setkami samochodów przez moje pole jeździły! nie oddam, no chyba, że za miliony, to moje".

Rzecz w ludziach. Najlepsze prawo nie zadziała, jeśli ludzie nie będą tego chcieli. A gdyby wszyscy ludzie dobrze chcieli (patrz raj), prawo nie byłoby potrzebne...

Tak jest bez sensu... <b>magicadm</b> się napracował, żeby mu lepiej światła świeciły, bo chciał, żeby było bezpiecznie. Zrobił to dobrze, nikogo nie oślepia, dwóm rowerzystom życie uratował. <b>Policjant</b> też się stara, i chce, żeby było bezpieczenie. I w gruncie rzeczy cieszy go to, że ktoś rowerzysty nie przejechał, bo premię większą dostał**.

Jesteś pewien, że trzeba tu kogoś za coś karać?

--
Grzegorz

P.S.: Swoją drogą to by wyjaśniało kryteria poboru do raju...

*) Tak naprawdę nie uważam, że super. Do byłoby zbyt bliskie Orwella... Paradoksalnie świat w którym nie można się ukryć, zmierza w złym kierunku...

**) Pięknie by było, gdyby premie w policji zależały od spadku ilości wypadków, a nie od kwoty wlepionych mandatów. Nie wiem jak jest. Ale wtedy zamiast stać przy wjeździe do miejscowości, może Panowie by stali w faktycznie niebezpiecznych miejscach.
Ostatnio edytowano 1 lis 2008, 23:59 przez gstr, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2004, 11:22
Posty: 206 (0/1)
Skąd: Puławy, rzadziej W-wa
Auto: M6 2.5 GJ / 192
M6 2.0D GG / 136
MX-5 NBFL / 115
...i był M626/Comprex / 75

Postprzez Yapa » 1 lis 2008, 21:44

gstr napisał(a):Natomiast wchodzimy tu w delikatną kwestię słabości prawa i uproszczeń w jego egzekucji...

Tu masz rację...
Magicadm się napracował, to niech teraz zdobędzie oficjalne potwierdzenie poprawnego wykonania roboty. trudno oczekiwać od każdego gliniarza, że będzie umiał/miał czas, skontrolować poprawność lub uwierzy na słowo.
Najlepsze prawo nie zadziała, jeśli ludzie nie będą tego chcieli.

Tak jest ze wszystkim, nie tylko z prawem. Ale, prędzej czy później ( u nas raczej później, niestety ) zawsze się znajdzie ktoś, kto w końcu zechce.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2007, 16:39
Posty: 527
Skąd: Olsztyn
Auto: GG SportKombi MZR-CD 2003 121 KM

Postprzez gstr » 1 lis 2008, 23:46

Yapa napisał(a):Magicadm się napracował, to niech teraz zdobędzie oficjalne potwierdzenie poprawnego wykonania roboty


Otóż to. Nie wiem jaka jest procedura... a szkoda. Gdybyśmy żyli w normalnym kapitaliźmie, to pewnie każda stacja diagnostyczna by to klepnęła. Ale żyjemy w kapitaliźmie korporacyjnym, gdzie odpowiedni lobbing zadbał o to, żeby zwykły śmiertelnik nie był w stanie tego przejść... Ot na przykład trzeba zrobić crash-test w samochodzie z takimi światełkami... Już widzę <b>magicadm</b> za kierownicą (bo nie miał manekinów) pędzącego 50 km/h w ścianę...

Szczerze nie wiem jak to zrobić... Obym to było proste....

Yapa napisał(a):znajdzie ktoś, kto w końcu zechce


Też w to wierzę... Obyśmy mieli rację... Polecam film "Idiokracja", nie wiem, czy to było w kinach...
Grzegorz Strzałkowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2004, 11:22
Posty: 206 (0/1)
Skąd: Puławy, rzadziej W-wa
Auto: M6 2.5 GJ / 192
M6 2.0D GG / 136
MX-5 NBFL / 115
...i był M626/Comprex / 75

Postprzez Sqbi » 2 lis 2008, 11:51

Wiecie czy mogę do RX-8 która jest na Vanklu zamontować instalację LPGe ?




:)
Dj Sqbi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2007, 12:38
Posty: 65
Skąd: Nadarzyn
Auto: Mazda 626 2.0 DiTD

Postprzez Grzyby » 2 lis 2008, 11:57

Możesz. Ale nie w tym dziale :)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Riki » 2 lis 2008, 14:42

łooooo.... co za zażarta dyskusja... ja się w nią nie włączam :D tylko pytanie.... co z tym mam teraz zrobić? :|
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez magicadm » 2 lis 2008, 20:26

Riki napisał(a):tylko pytanie.... co z tym mam teraz zrobić?

Nie tykaj :) Masz zchipowane auto, a hamule ORY. Mandat jak nic :|
:D
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Grzyby » 2 lis 2008, 20:28

magicadm napisał(a):Mandat jak nic

Jak nie ma wpisu w dowodzie o zmianie mocy, to dowodzik powinien polecieć :D
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez magicadm » 2 lis 2008, 20:40

Grzyby napisał(a):Jak nie ma wpisu w dowodzie o zmianie mocy, to dowodzik powinien polecieć

Ło rany, a gdzie można zahomologować ubytki mocy ??? :|
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez gstr » 2 lis 2008, 21:35

magicadm napisał(a):gdzie można zahomologować ubytki mocy


Nie ważne gdzie, wystarczy dowiedzieć się za ile :) Potem pytanie "gdzie" staje się nieadekwatne... Ach jak chciałbym się mylić...

Podejrzewam, że gdyby ortodoksyjnie do prawa podchodzić, to nasza sieć drogowa byłaby całkowicie wystarczająca i tak mało kto by jeździł...
Grzegorz Strzałkowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2004, 11:22
Posty: 206 (0/1)
Skąd: Puławy, rzadziej W-wa
Auto: M6 2.5 GJ / 192
M6 2.0D GG / 136
MX-5 NBFL / 115
...i był M626/Comprex / 75

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6