Oświetlenie deski rozdzielczej oraz chipowanie M6 136->170KM

Postprzez xANDy » 2 lis 2008, 22:30

Silniki TDI 1,9 90 i 110 różnią się tylko oprogramowaniem. Mocniejsze jednostki (już na PD) mają zmienione elementy (głównie tłoki ale chyba też i panewki).

Enduro napisał(a):
xANDy napisał(a): więc pozostają box'y, które de facto emulują niedogrzany silnik.

tu sie nie zgadzam:
bo w moimo poprzednim M6,rok02 z 136 KM
mialem taki Box niemieckiej firmy

Jak słusznie napisałeś, to o czym mówisz dotyczyło TWOJEGO samochodu czyli silnika CD, który da się chipować (zresztą też nie od zawsze), zaś to co napisałem dot. chyba (jeśli mnie pamięć nie myli) silników DiTD, któych chipowalność jest mocno ograniczona i robi to tak naprawde jedynie jedna firma w PL (zapytaj się Rikiego).

rozo napisał(a):W zwiazku z tym fajnie by bylo zmienic zapis o tuningu w poradniku.
Tam jest dość sporo napisane, trzeba tylko dobrze poczytać. Poza tym – przez ostatnio rok zmieniło się sporo, ale póki co czekam na potwierdzone informacje.

gstr napisał(a):Natomiast.... co do samego chipwania, to gdyby tak można było zrobić 170 KM samym chipem bez konsekwencji dla reszty silnika/podzespołów, to byśmy już dawno mieli MZR-CD-ULTIMATE, 150 KM i cenę o 15 KPLN wyższą oraz MZR-CD-ULTIMATE, 170 KM i cenę o 30 KPLN wyższą .
Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami i jeszcze poklaskuję uszami!
gstr napisał(a):Nie złość się na jego najazdy na Zenony, to znów wynik uogólnień... 95% posiadaczy Zenenów świeci mi po oczach jak do domu jadę, też mnie k***ica na to bierze. Jak się mieścisz w pozostałych 5% to szacunek a i Lorento pewnie nigdy Cię nie zatrzyma On ma to zaburzone, bo tych 5% nie zauważa i nie zatrzymuje, więc z jego punktu widzenia 100% ma źle.
Ale genialnie Ci to wyszło. Masz rację. Mnie też wkurzają niemiłosiernie właściciele chińskich ksenonów mejd baj krzak – oni widzą wszystko, tylko ja prawie nic...
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez Riki » 3 lis 2008, 09:09

xANDy napisał(a):robi to tak naprawde jedynie jedna firma w PL (zapytaj się Rikiego).


Dokładnie tak... powiem nawet, że oficjalnie nie maja tego w swojej ofercie ale... ;)
xANDy napisał(a):jeszcze poklaskuję uszami!

qrna ja tak nie umiem <lol> :P
magicadm napisał(a):Masz zchipowane auto, a hamule ORY. Mandat jak nic

<lol>
a tak serio to ja mam... serię :P ;) a hamulce ORY bo spisują się na prawdę dobrze..
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez magicadm » 3 lis 2008, 10:55

Riki napisał(a):hamulce ORY bo spisują się na prawdę dobrze..

Wiesz komu to powiedz??? :D ;)
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Riki » 3 lis 2008, 11:06

magicadm napisał(a):Wiesz komu to powiedz


wiem :D nawet chętnie... face to face ;)

P.S
Podaj mi maila do siebie na PW.. mam już foty schematów.
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6