Mazda ogłosiła akcję serwisową na IC

Postprzez fuks » 7 wrz 2008, 20:00

cristow napisał(a):Chmmmm moze to w piątce jest inaczej – ale wymiana IC zajęła nie całe 1.5 godziny :–)

tak 1,5h czystej pracy , a moje auto było 8h na hali, ile z tego czasu było na prawdę potrzebne to nie wiem, ale mało mnie to interesuje bo wszystko było for free
SPRZEDAM MOJĄ MADZiĘ... już sprzedałem... ojojojojoj
http://otomoto.pl/mazda-6-sport-exclusive-C8780262.html

KONIECZNIE TO ZOBACZ – GORĄCY TEMAT !!!
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2008, 11:41
Posty: 124
Skąd: Poznań
Auto: Mercedes W211 E270 CDI 2002r.

Postprzez xANDy » 9 wrz 2008, 09:29

W M5 dojście do IC jest ponoć łatwiejsze a w M6 trzeba trochę więcej się pomęczyć z demontażem, żeby nie pourywać mocowania.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez herci62 » 18 wrz 2008, 16:01

JA dzis wybralem sie do service mazda w UK. mam wizyte w czwartek /lekki wyciek inter cooler no i ta ruda na tylnych nadkolach .Maja to zobaczyc wyslac gdzies pismo i zapadnie dacyzja.O jakiejs akcji to oni nie za bardzo wiedza albo udaja.Zobaczymy co zrobia. A moze ktos juz prbowal cos z tym zrobic w uk. jesli tak to dajcie znac ja zaraz po decyzji napisze co i jak.
Ostatnio edytowano 19 wrz 2008, 06:07 przez herci62, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2008, 15:22
Posty: 131 (0/1)
Skąd: wrocław/swindon
Auto: mazda-6 2.2D/163 bhp/ 2009

Postprzez prezi » 18 wrz 2008, 16:25

Moja wizyta w ASO na Górczewskiej (Odyssey) skończyła się decyzją o wymianie IC. Czekam na telefon w sprawie umówienia się na konkretny termin.
Inne spojrzenie: www.formo3.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 cze 2008, 16:28
Posty: 48
Skąd: Pruszków
Auto: M6 2.0 GY MZR-CD 121KM 2006 (Już bez DPF i 170 KM :)

Postprzez aczek » 20 wrz 2008, 18:04

leszek-sroka napisał(a):A moze ktos juz prbowal cos z tym zrobic w uk. jesli tak to dajcie znac ja zaraz po decyzji napisze co i jak.

Ja jestem po takiej akcji servisowej w UK i niestety jestem rozczarowany wczoraj odebralem moja M6 z servisu wracam do domu zaglądam za nadkole żeby nacieszyć oko nowym IC a tam pęknieńcie jakąś plasteliną zaklejone. Czy ktoś miał taki przypadek. Czy po prosty wykożystując mój mnierny angielski robią co chcą.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 wrz 2008, 17:55
Posty: 35
Skąd: londyn
Auto: mazda6 02rok 2,0 diesel 136 byla, teraz
mazda6 2010 2,2 polift kombi

Postprzez herci62 » 20 wrz 2008, 19:46

Z tego co sie do tej pory dowiedzialem to oni powinni usunac usterke nigdzie nie jest powiedziane ze musza wymienic na nowy to zalezy od tego jak to ocenia w serwisie przynajmniej tak mi powiedzieli bo dla nich to jest bez roznicy i tak placi Mazda a service zarabia zreszta z tego co czytalem na forum w pl.tez nie zawsze wymieniaja na nowy ic. .Zobacze jak postapia ze mna dalem do service w Swindon.
Ostatnio edytowano 20 wrz 2008, 21:26 przez herci62, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2008, 15:22
Posty: 131 (0/1)
Skąd: wrocław/swindon
Auto: mazda-6 2.2D/163 bhp/ 2009

Postprzez mr_t » 20 wrz 2008, 22:36

leszek-sroka napisał(a):Z tego co sie do tej pory dowiedzialem to oni powinni usunac usterke nigdzie nie jest powiedziane ze musza wymienic na nowy (...)

IMHO zaklejanie pękniętego IC "plasteliną" wchodzi w grę jeśli naprawie się to samodzielnie "pod blokiem" i priorytetem jest oszczędność kasy. Jeśli IC padają i Mazda z tego powodu ogłasza akcję serwisową to po stwierdzeniu usterki element powinien być wymieniony, a nie poklejony.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 22:12
Posty: 629
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 3, 2.0 diesel

Postprzez Riki » 21 wrz 2008, 00:10

Jarun napisał(a):Ja byłem U AZ-etów w lipcu i wymiana na pocz. października


w październiku przyjdą dopiero IC stąd takie "opóźnienie"... w tym momencie to nawet dla producenta.. towar deficytowy ;)
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez Grzyby » 21 wrz 2008, 00:48

Prusiak napisał(a):wymiana przewodu do klimy

możesz to rozwinąć?
Bo mnie to ciekawi (w nawiązaniu do cieknącej klimy u mnie)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Riki » 21 wrz 2008, 00:50

Grzyby niestety nie tyczy się to parownika........ a ten pada w 99% przypadków co nie zmienia faktu, że możesz się starać :P ;) warto......
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez vienek » 21 wrz 2008, 10:00

Prusiak napisał(a):wymiana przewodu do klimy

A nie chodzi przypadkiem o przewód od wspomagania. U mnie wymienili właśnie przewód od wspomagania. Musiałem jechać jeszcze raz do AZ bo za słabe zdjęcia IC im wyszły i przy okazji zmienili mi ten przewód, a wymianę już przesunęli na luty. Przypomnę, że 04.09 byłem pierwszy raz i stwierdzili pęknięty IC. 12.09 jechałem znowu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2008, 22:36
Posty: 50
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Auto: M6 GY 2.0 diesel `04 136 KM

Postprzez Prusiak » 21 wrz 2008, 13:07

vienek napisał(a):
Prusiak napisał(a):wymiana przewodu do klimy

A nie chodzi przypadkiem o przewód od wspomagania.


Sorry za zamieszanie... Tak, chodzi o przewod do wspomagania.

A propos akcji serwisowych to zastanawia mnie fakt nie podlegania pod akcje serwisowa na 'rudego' w nadkolach mimo ze 'rudy' rozgoscil sie w moich nadkolach. Pan z serwisu AZ poinformowa ze auta w holandii nie podlegaly pod rudego <nie>
Obecnie czekam na robote gwarancyjna z rudym...
Od lat wierny tylko japończykom...
Forumowicz
 
Od: 6 wrz 2008, 01:35
Posty: 113

Postprzez Adaś » 24 wrz 2008, 22:33

a w ogóle to diesel <diabełek>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez herci62 » 26 wrz 2008, 15:33

No tak wczoraj wstawilem na ogledziny serwis w swindon uk. na wyciek z intercooler wlasnie wrocilem .I tak musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony intercooler bedzie wymieniony na nowy oprocz tego poinformowali mnie ze wymienia tez jakis przewod od wspomagania (o czym nie wspomnialem)Po sciagnieciu czesci zadzwoniom wyznacza termin i wymienia wszystko w jeden dzien.Pozwole sobie wspomniec o rudej skierowali mnie w inne miejsce ,,body shopAUTOCOLOUR,,tam ta sama procedura /ogledziny /zdjecia/wysylaja do mazdy /decyzja i mam nadzieje malowanko.Co do kolegi z Londynu Tobie zakleili czyms -mysle ze Cie zrobili w jajo bo pytalem w serwisie i opowiedzialem jak ci zreperowali intercooler-- byli zdziwieni wedlug nich powinni Ci wymienic i powiedzieli dokladnie to co ktorys z formuowiczow--- ze klei sie awaryjnie na podworku serwis powinien wymienic na nowy-- oczywiscie oni nie sa pewni poniewaz tego nie widzieli i nie wiedza jakie byl rozmiar uszkodzenia.Po za wszystkim profesjonalna obsluga po zostawieniu auta odwiezli mnie do domu po odbior chcieli przyslac auto po mnie z czego nie skorzystalem odwiozl mnie syn.Tobie radze wyslac pismo bezposrednio do przectawiciela mazdy w uk. z informacja jak Cie zalatwili i poczekaj co oni na to. Pozdrawiam..
Ostatnio edytowano 28 wrz 2008, 15:24 przez herci62, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 maja 2008, 15:22
Posty: 131 (0/1)
Skąd: wrocław/swindon
Auto: mazda-6 2.2D/163 bhp/ 2009

Postprzez otiks » 26 wrz 2008, 17:24

Ten przewód wspomagania to prawdopodobnie odcinek chłodzenia układu wspomagania, miałem to wymieniane gwarancyjnie jeszcze w niemczech, przed sprowadzeniem MPV do Polski.
Otiks
ObrazekMazda MPV LW 2.0 MZR-CD 136KM '02
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2012 miejsce 1
 
Od: 28 kwi 2007, 22:43
Posty: 397 (0/3)
Skąd: Wrocław
Auto: MPV '02, RX-8 '06 RIP –> GT86

Postprzez Yapa » 1 paź 2008, 00:29

A nie chodzi przypadkiem o przewód od wspomagania. U mnie wymienili właśnie przewód od wspomagania. Musiałem jechać jeszcze raz do AZ bo za słabe zdjęcia IC im wyszły i przy okazji zmienili mi ten przewód, a wymianę już przesunęli na luty. Przypomnę, że 04.09 byłem pierwszy raz i stwierdzili pęknięty IC. 12.09 jechałem znowu.


U mnie to samo – na miejscu wymienili przewód od pompy wspomagania, a na styczeń zaproszą do wymiany IC po akceptacji Mazdy
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2007, 16:39
Posty: 527
Skąd: Olsztyn
Auto: GG SportKombi MZR-CD 2003 121 KM

Postprzez xANDy » 1 paź 2008, 11:43

W moim przypadku zajęli się nadkolami oraz rdzą na tylnych drzwiach. Przy okazji dokonali konserwacji wszystkich drzwi, klapy bagaznika i maski (z tym jest trochę dodatkowej roboty i trzeba będzie niestety poprawiać), zaś IC zostało zaklejone od góry i od dołu szarym silikonem. IC nie demontowali i pozostał stary (nie był nigdzie pęknięty, był suchy, bo sprawdzałem przed oddaniem do serwisu).

Dowiedziałem się przy okazji, że moja mazda była wyposażona w osłonkę między grillem a pasem przednim – i nie jest to zwykłe wyposażenie. Teraz już jej nie mam. W czasie wakacji kolega Fuks przyjechał do mnie i sam się dziwił, że ja mam taką ładną a on ma dziurę i u niego widać chłodnice a u mnie nie... No więc teraz u mnie też już widać. Ponoć nie ma tej osłonki nawet w EPC. Zastanawiam się skąd ja ją miałem....
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez zoltrix » 1 paź 2008, 14:21

xANDy napisał(a):W moim przypadku zajęli się nadkolami oraz rdzą na tylnych drzwiach. Przy okazji dokonali konserwacji wszystkich drzwi, klapy bagaznika i maski (z tym jest trochę dodatkowej roboty i trzeba będzie niestety poprawiać)


Rozumiem,ze w Baranowie zajmowali się Twoim autem? Możesz zdradzić jak wyglądała procedura zw z usuwaniem rdzy i konserwacja? Tzn Robili zdjęcia, kontaktowali się z Mazda Polska, jakie dokumenty im przedstawiałeś ile trwała cala operacja... Ja niebawem oddaje do Państwa Wache moje auto po malej stłuczce (wymiana tylnej klapy i zderzaków) i chciałbym żeby za jednym zamachem pozbyli się tez rudej ;)
IC wymieniony w ramach akcji serwisowej, dodatkowo zabezpieczony szarym sylikonem...
Forumowicz
 
Od: 14 sty 2008, 20:09
Posty: 123
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 GH 2.0 RF-7J

Postprzez xANDy » 1 paź 2008, 14:29

zoltrix napisał(a):w Baranowie zajmowali się Twoim autem?
Tak.

zoltrix napisał(a):Możesz zdradzić jak wyglądała procedura zw z usuwaniem rdzy i konserwacja?
Tak – przyjechałem z kompletem papierów (auto ma książkę serwisową od początku do końca, do "dziś"), "pobrali" VIN i zadzwonili, że po konsultacji z mazdą moje auto czekają 2 akcje serwisowe. Nie robili zdjęć, nawet nie oglądali – jeśli była ciągłość serwisowania – było to automatyczne. Zdjęcia wysyłają ponoć jak nie ma ciągłości i mogą nie uznać (mają takie prawo ponoć).
Operacja trwała długo – jak na moje potrzeby (łącznie 10 dni) – ale doszły jeszcze tylne drzwi z rudą.
Kolor jest bezbłędny – nie wiem gdzie było malowane i ile. Nie mam co narzekać z wyjątkiem tego, że będzie musiała madzia wrócić do poprawki. Koszty to i dla nich i dla mnie (przede wszystkim czas).
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez cammus » 1 paź 2008, 14:51

Ja się nie załapałem na akcję z rudą, bo wykryto malowanie tylnej klapy (sprawdzają?) i mimo że mam książkę alles gut (na IC czekam, przewód wspomagania zrobiony) to na rudą trzeba mieć samochód bez przejść
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2008, 02:05
Posty: 98
Skąd: Inowrocław
Auto: M6 GY 121KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6