Mazda ogłosiła akcję serwisową na IC

Postprzez mazda6 » 17 paź 2009, 22:37

a czy musze robic regularnie przeglady w ASO by na ta akcje sie zalapac? zauwazylem ze sie poci na IC. Pozdrawiam :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2007, 09:50
Posty: 103
Skąd: Birmingham
Auto: Mercedes E250

Postprzez Myjk » 18 paź 2009, 09:14

mazda6 napisał(a):a czy musze robic regularnie przeglady w ASO by na ta akcje sie zalapac?

Nie, to jest wada fabryczna. Jeśli część jest wadliwa, to wystąpi niezależnie
czy auto serwisowane jest u "Zenka" czy w ASO.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Goodspit » 18 paź 2009, 11:53

W serwisie BMG w Gdańsku kiedy dowiadywałem się o akcje serwisowe informowali mnie że auto nie podlega żadnym akcjom. Kiedy zadzwoniłem do serwisu Mazdy Zdanowicz w Gdańsku od razu zaprosili mnie do siebie... Jestem już po wymianie przewodu wspomagania oraz mam wykonane zabezpieczenie antykorozyjne. Mój IC okazał się pęknięty i został zakwalifikowany do wymiany. Serwis go zabezpieczył i czekał na przysłanie nowego. We wtorek jestem umówiony na wymianę. Wszystko miło sympatycznie nawet pomimo tego iż auta w ASO nie serwisowałem. Jedyną rzeczą w tym przypadku była kontrola stanu nadwozia czy auto aby nie miało przeszłości wypadkowej bo jedynie to mogłoby mieć wtedy wpływ na decyzję Mazdy czy auto zakwalifikować czy nie.
Gratuluję podejścia do klienta i brawa za rzetelne podejście do tematu serwisowi Zdanowicz z Gdańska.
Goodspit
 

Postprzez mazda6 » 18 paź 2009, 12:03

Myjk dzieki za odpowiedz. Czyli jade do serwisu i mowie o co chodzi ( tylko czy w anglii tak samo to dziala, wiem ktos pisal juz na forum ale wiecie to tylko "anglia" <boje się> acha jeszcze jedno pytanko czy place za robocizne ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2007, 09:50
Posty: 103
Skąd: Birmingham
Auto: Mercedes E250

Postprzez Yapa » 18 paź 2009, 14:44

mazda6 napisał(a):jeszcze jedno pytanko czy place za robocizne

nie
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2007, 16:39
Posty: 527
Skąd: Olsztyn
Auto: GG SportKombi MZR-CD 2003 121 KM

Postprzez mazda6 » 21 paź 2009, 22:39

ludzie dzieki za forum <list> w poniedzialek jade na dignostyke do serwisu mazdy – bedzie sie dzialo :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2007, 09:50
Posty: 103
Skąd: Birmingham
Auto: Mercedes E250

Postprzez otiks » 9 gru 2009, 10:58

Byłem właśnie w ASO i dowiedziałem się że akcja serwisowa związana z IC w M6 i MPV jest zakończona z dniem 01.12.2009. Jeśli ktoś nie załapał się na wymianę w tym terminie to niestety koszty musi pokryć sam.
Otiks
ObrazekMazda MPV LW 2.0 MZR-CD 136KM '02
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2012 miejsce 1
 
Od: 28 kwi 2007, 22:43
Posty: 397 (0/3)
Skąd: Wrocław
Auto: MPV '02, RX-8 '06 RIP –> GT86

Postprzez cwieta » 9 gru 2009, 11:49

No to pięknie, zwlekałem , zwlekałem i teraz mam.
http://www.nfservices.com.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2009, 13:35
Posty: 124
Skąd: płock/ząbki
Auto: M6 GY 25E, 3 dni do 2005diesel

Postprzez jack7 » 9 gru 2009, 12:01

otiks napisał(a):Byłem właśnie w ASO i dowiedziałem się że akcja serwisowa związana z IC w M6 i MPV jest zakończona z dniem 01.12.2009. Jeśli ktoś nie załapał się na wymianę w tym terminie to niestety koszty musi pokryć sam.

A jak byłeś wcześniej w serwisie na przeglądzie nikt ci nie powiedział o akcji i nie sprawdził IC?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2008, 21:58
Posty: 116
Skąd: Łódź
Auto: M6 GY'07 MZR-CD 143KM

Postprzez otiks » 9 gru 2009, 14:37

Moje auto przeszło wymianę jako pierwsze we Wrocławiu i jako jedno z pierwszych w kraju :]
Otiks
ObrazekMazda MPV LW 2.0 MZR-CD 136KM '02
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2012 miejsce 1
 
Od: 28 kwi 2007, 22:43
Posty: 397 (0/3)
Skąd: Wrocław
Auto: MPV '02, RX-8 '06 RIP –> GT86

Postprzez gacek » 9 gru 2009, 16:26

Byłem właśnie w ASO i dowiedziałem się że akcja serwisowa związana z IC w M6 i MPV jest zakończona z dniem 01.12.2009. Jeśli ktoś nie załapał się na wymianę w tym terminie to niestety koszty musi pokryć sam.


Dokładnie , no to mi się upiekło :) Byłem z poliftową na wymianie 02-12 i miły pan cos wspominał , że jestem jednym z ostatnich, teraz juz wiem dlaczego :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 kwi 2007, 09:04
Posty: 98
Skąd: Łódź

Postprzez chmuri » 12 gru 2009, 09:18

Jestem umówiony na wymianę w czwartek 17,na weryfikacji byłem pod koniec listopada,wychodzi na to że zdążyłem w ostatniej chwili :)
Początkujący
 
Od: 29 paź 2006, 15:49
Posty: 22
Skąd: Warszawa \Dąbrowa Tar.
Auto: mazda 6 136 ps 2002

Postprzez natalia007 » 24 lut 2010, 13:12

Witam serdecznie. Zalogowałam się na forum ponieważ mam problem z intercoolerem. W ubiegłym roku zauważyłam, że w okolicy nadkola wycieka olej, we wrześniu zadzwoniłam do serwisu w Gorzowie Wlkp. aby dowiedzieć się co jest tego przyczyną, Pan poinformował mnie o akcji serwisowej, po zapisaniu nr VIN stwierdził, że się kwalifikuję jednak na dzień dzisiejszy nie posiadają odpowiednich części, będą dostępne dopiero w grudniu bądź styczniu, podałm nr telefonu i poprosiłam o kontakt kiedy mogę przyjechać na wymianę. Dzwoniłam jeszcze 2 razy w listopadzie i grudniu aby się upewnić czy o mnie nie zapomnieli. Kolejny raz zadzwoniłam w styczniu, poinformowano mnie, że akcja została zakończona w grudniu. Stwierdziłam, iż zgłaszając usterkę już w październiku powinni wykonać akcję mimo to, Pan powiedział że bez znaczenia jest kiedy zgłaszałaqm usterkę, ponieważ części nie posiadali juz od marca 2009. Doszłam do wniosku, że ktoś robi ze mnie wariatkę i całą sytuację opisałm w liście do siedziby mazdy w Warszawie, czekam teraz na odpowiedz. Mam pytanie, czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją i jak sprawa została załatwiona, a może ktoś udzieli mi rady co mam robić dalej.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
natalia007
 

Postprzez Myjk » 24 lut 2010, 13:23

natalia007 napisał(a):całą sytuację opisałm w liście do siedziby mazdy w Warszawie, czekam teraz na odpowiedz.

To bardzo dobre posunięcie – i właściwie jedyne... Życzę powodzenia w walce.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez mazgh » 24 lut 2010, 16:40

Wiem koleżanko ,że uzyskanie części do naprawy gwarancyjnej ( w szczególności IC ) jest dużym problemem, nie tylko w tym ASO.
pozdr.
www.mazda-ford.pl

Bydgoszcz ul.Inowrocławska 1

POLECAMY RÓWNIEŻ PROFESIONALNĄ AUTO -MYJNIE
www.myj-car.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2009, 23:22
Posty: 145
Skąd: Bydgoszcz
Auto: GH RF-TOP 08"
ER- EXPRESSION 09"
GS350AWD 08''
F RANGER 4WD 08"

Postprzez krzych » 25 lut 2010, 00:02

natalia007 napisał(a):Stwierdziłam, iż zgłaszając usterkę już w październiku powinni wykonać akcję mimo to, Pan powiedział że bez znaczenia jest kiedy zgłaszałaqm usterkę, ponieważ części nie posiadali juz od marca 2009.

Jak najbardziej dochodz swoich praw. Jesli auto po gwarancji to walcz ostroznie choc stanowczo – to ich blad w produkcji, tzw. wada fabryczna a skoro sie kwalifikowal Twoj VIN co potwierdzili (szkoda ze nie pisemnie) jak tez uszkodzenie jest widoczne golym okiem, zawsze mozesz w ostatecznosci z praw konsumenta skorzystac (przynajmniej ja bym tak to probowal zalatwic), jesli jednak na gwarancji to proponuje cala para naprzod, wszelkie racje wtedy po Twojej stronie. Powodzenia.
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez natalia007 » 25 lut 2010, 15:54

Nie wątpię, że zdobycie części jest kłopotliwe dlatego też miałam zamiar poczekać te kilka miesięcy aż serwis je dostanie, do głowy by mi nie przyszło, że akcja zostanie odwołana "z powodu kryzysu".
Dziś żałuję, że sprawę załatwiałam przez telefon, nie mam pewności czy moje rozmowy zostały w jakiś sposób zarejestrowane, jedyne co mam to zestawienia wykonanych połączeń, no cóż naiwna istota ze mnie, nie spodziewałam się takiej sytuacji.
Gwarancji niestety nie ma, ale nie zamierzam rezygnować, ja wiem że to nie są ogormne pieniądze, zdaje się że za 400 zł. można kupić intercooler plus robocizna, ale uważam że jak najbardziej należy mi się wymiana w ramach akcji.
Póki co pozostaje mi tylko czekać na odpowiedz, wiem że takie sprawy nie są szybko załatwiane, moja nadzieja w przyzwoitości marki...bo na temat serwisu w Gorzowie Wlkp. dobrego słowa nie mogę niestety powiedzieć.
Dziękuję za dodanie otuchy.
natalia007
 

Postprzez krzych » 26 lut 2010, 00:46

natalia007 napisał(a):do głowy by mi nie przyszło, że akcja zostanie odwołana "z powodu kryzysu".

Nie dziwie sie, bo tro zalosny wykret. Zreszta kryzys nie zwalnia z odpowiedzialnosci konsumenckiej.

natalia007 napisał(a):Dziś żałuję, że sprawę załatwiałam przez telefon, nie mam pewności czy moje rozmowy zostały w jakiś sposób zarejestrowane, jedyne co mam to zestawienia wykonanych połączeń, no cóż naiwna istota ze mnie

To kicha, prawie ze brak dowodow.

natalia007 napisał(a):za 400 zł. można kupić intercooler plus robocizna

Ale chyba uzywany? To nie to samo...

natalia007 napisał(a):moja nadzieja w przyzwoitości marki...bo na temat serwisu w Gorzowie Wlkp. dobrego słowa nie mogę niestety powiedzieć.
Dziękuję za dodanie otuchy.

Na przyzwoitosc, a szczegolnie Mazdy bym nie liczyl. Juz predzej na Gorzow (czesto polecane ASO, byc moze zmiekna, ale wiele moze zalezec od MMP – Mazda Motors Polska, bo jesli oni zakazali to Gorzow nic nie moze zrobic).

I przepraszam za "odebranie" otuchy... ale chyba lepszy realizm wobec takich faktow. Proponuje oczekiwac na odpowiedz z MMP i grzeczne nagabywanie MMP nawet w przypadku odmowy, a jesli definitywnie utna temat, SKP tylko i wylacznie pozostaje... Przykrosc :/
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez frytas » 26 lut 2010, 10:04

Witam wszystkich. Podobnie jaki i natalia 007 przerabiałem sprawę intecoolera. Akcja miała być bezterminowa więc czekałem kiedy będę w ASO przy okazji sprawdzę IC. Wcześniej dzwoniłem i zostałem zakwalifikowany po sprawdzeniu nr VIN na przegląd. W grudniu 2009r. chcąc umówić się na przergląd usłyszałem o zakończeniu akcji serwisowej. Zdenerwowałem się i napisałem e-mail do Mazda Poland. Po kilku dniach otrzymałem odpowiedź potwierdzajacą iż, na przełomie listopada i grudnia znieniły się zasady przeprowadzanej akcji serwisowej IC i według danych zawartych w systemie informatycznym producenta w samochodzie o nr VIN........ powinna zostać wykonana akcja serwisowa przeprogramowania komputera PCM. Według systemu samochód mój nie podlega żadnej innej akcji serwisowej.
Natomiast jeżeli posiadam list od producenta, w którym producent zaprasza mnie do ASO w celu weryfikacji intercoolera, powinienem z tym listem zgłosić się do ASO.
I to cała historia..
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 6 kwi 2009, 14:03
Posty: 27
Skąd: EOP
Auto: GY 6 2.0 CiTD 121KM 2004

Postprzez krzych » 26 lut 2010, 18:06

Jesli masz list, "pozycz" Natalii kopie ;) Moze sie przydac w walce z wiatrakami.
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6