Dotrysk w M6

Postprzez rymko » 15 mar 2010, 16:56

Witam
Czy ktokolwiek na forum może mi podać konkretną informację jaki jest czas dotrysku (przedwtrysku) w Mazdzie 6 ?
Jeżeli tak, to czy dotryski mają wszystkie wersje, także amerykańskie , czy może auta zza oceanu mają inny soft kompa.
Jeżeli za oceanem normy spalania są nieco łagodniejsze niż w Europie, to w zasadzie dotryski można by pominąć . – chyba.
Jak ewentualnie sprawdzić w warsztacie diagnostycznym tą kwestię ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2009, 14:23
Posty: 482 (2/6)
Auto: Mazda 6I 2.3 2007 A-spec/AT

Postprzez krzych » 15 mar 2010, 17:05

Nooo, jesli dowiesz sie czegokolwiek nt. softu Mazdy to gratulacje oraz prosba – podziel sie :)
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Arkadius 73 » 15 mar 2010, 17:20

Soft raczej inny co do reszty pytania poczytaj fora zzza wielkiej wody.
Ps. co do pytania opisz o jaki motor chodzi bo inaczej mod zapoda go do kosza
Arkadius 73
 

Postprzez rymko » 17 mar 2010, 13:28

Motor 2.3.
Panowie , nie chodzi mi o odpowiedź "raczej inny" lub "poczytaj", ale o konkrety.
Mam takie nieodparte wrażenie , że zarówno na tym jak i wielu innych forach jest znikoma ilość przydatnych i istotnych wiadomości – czytaj postów , z reguły to grafomania i napędzanie klientów co niektórym forumowiczom. A może jednak się mylę ???
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2009, 14:23
Posty: 482 (2/6)
Auto: Mazda 6I 2.3 2007 A-spec/AT

Postprzez krzych » 17 mar 2010, 13:36

rymko napisał(a):Motor 2.3.
Panowie , nie chodzi mi o odpowiedź "raczej inny" lub "poczytaj", ale o konkrety.
Mam takie nieodparte wrażenie , że zarówno na tym jak i wielu innych forach jest znikoma ilość przydatnych i istotnych wiadomości – czytaj postów , z reguły to grafomania i napędzanie klientów co niektórym forumowiczom. A może jednak się mylę ???

Informacji troche jest, trzeba tylko zaprzyjaznic sie z wyszukiwarka. Nie przecze jednak drugiej polowie wypowiedzi :D
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez rafusmaximus » 17 mar 2010, 15:55

Ja też :) Dopiero tutaj dowiedziałem się o pewnych specyfikach i produktach o których nigdy nie słyszałem ;P a żeby było śmieszniej tylko one są ok, a reszta (które wcześniej znałem) są beee <rotfl>

ale... jeżeli działają poprawnie, dają dobry skutek (te polecane, dopiero poznane), to nie można ich od razu odrzucać ;)
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2009, 09:19
Posty: 415 (0/1)

Postprzez krzych » 17 mar 2010, 16:38

rafusmaximus napisał(a):Ja też :) Dopiero tutaj dowiedziałem się o pewnych specyfikach i produktach o których nigdy nie słyszałem ;P a żeby było śmieszniej tylko one są ok, a reszta (które wcześniej znałem) są beee <rotfl>

Zauwaz, ze to samo jest z marka – jezdziles inna, byla ok, jezdzisz Mazda, okazuje sie ze teraz to juz tylko Mazda jest ok, inne be ;)

rafusmaximus napisał(a):ale... jeżeli działają poprawnie, dają dobry skutek (te polecane, dopiero poznane), to nie można ich od razu odrzucać ;)

To tak :)
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Pawko_6 » 17 mar 2010, 17:54

rymko napisał(a):Motor 2.3.
Panowie , nie chodzi mi o odpowiedź "raczej inny" lub "poczytaj", ale o konkrety.
Mam takie nieodparte wrażenie , że zarówno na tym jak i wielu innych forach jest znikoma ilość przydatnych i istotnych wiadomości – czytaj postów , z reguły to grafomania i napędzanie klientów co niektórym forumowiczom. A może jednak się mylę ???

Dopiero z tego postu wynika o jaki silnik Ci chodzi, wiec nie ma tematu, w tym silniku funkcja "dotrysku" nie występuje.
Ostatnio edytowano 18 mar 2010, 09:16 przez Pawko_6, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 15:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez Enduro » 17 mar 2010, 19:02

bardzoe trundo z informacjami co do oprogramowania Pcema w Mazdzie...
ale napisz o jaki silnik chodzi ,
to popytam w ASO..
pozdr
E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez krzych » 17 mar 2010, 23:13

Enduro napisał(a):bardzoe trundo z informacjami co do oprogramowania Pcema w Mazdzie...
ale napisz o jaki silnik chodzi ,
to popytam w ASO..
pozdr
E

To popytaj dla mnie o Diesla, konkretnie o dokumentacje do interfejsu diagnostycznego – informacje poszerzne specyficzne dla Mazdy :) (np. wskaznik ilosci paliwa w baku i tym podobne nie udostepniane standardowo – to co widac w IDS)
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Enduro » 18 mar 2010, 00:59

krzych napisał(a):
Enduro napisał(a):bardzoe trundo z informacjami co do oprogramowania Pcema w Mazdzie...
ale napisz o jaki silnik chodzi ,
to popytam w ASO..
pozdr
E

To popytaj dla mnie o Diesla, konkretnie o dokumentacje do interfejsu diagnostycznego – informacje poszerzne specyficzne dla Mazdy :) (np. wskaznik ilosci paliwa w baku i tym podobne nie udostepniane standardowo – to co widac w IDS)

może być kiepsko, bo wiele to oni tam też nie widzą, ale popytam..
pozdr.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez rymko » 18 mar 2010, 10:23

Pawko, a w której wersji silnikowej mazdy 6 dotrysk występuje ?
Skąd masz taką informację ?
Trochę mnie zaskoczyłeś, bo wszyscy "fachmani" od mazdy i forda twierdzą , że ma i to na pewno.
Instalatorzy renomowanych instalacji gazowych – Landi Renzo, Prins także twierdzą, że ta wersja ma dotrysk.
Firma Prins w ogóle nie poleca swojej instalacji w tej mażdzie ze względu na dotrysk – chyba , że po ewentualnej wymianie głowicy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2009, 14:23
Posty: 482 (2/6)
Auto: Mazda 6I 2.3 2007 A-spec/AT

Postprzez Pawko_6 » 18 mar 2010, 11:07

Zjawisko "dotrysku" występuje w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa przede wszystkim w dieslach. Mówiąc ogólnie w celach ekologicznych. W silnikach benzynowych z bezpośrednim wtryskiem, niektórzy producenci stosują wtrysk pośredni (dotrysk) w celu oczyszczania kanałów dolotowych. Wszystkie silniki Mazdy, oprócz diesli i 2.3 DISI Turbo mają wtrysk pośredni. Podejrzewam, że instalatorzy zbywają, bo nie radzą sobie z instalacją gazową w mazdach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 15:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez Enduro » 18 mar 2010, 11:24

Pawko_6 napisał(a):Zjawisko "dotrysku" występuje w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa przede wszystkim w dieslach. Mówiąc ogólnie w celach ekologicznych. .

ekonomika tez gra przy tym role..
pozdr
E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Topaz » 18 mar 2010, 13:48

To ja w kwestii formalnej, skoro stosujemy słowo "wtrysk", to może używajmy słowa "dowtrysk" :) (analogicznie: "przedwtrysk") zamiast trysku i dotrysku :P

Poza tym jak to kogoś interesuje, to jutro akurat będzie u mnie M6 z 3l V6 i mogę przy okazji podłączyć oscyloskop do wtryskiwaczy benzyny i zobaczyć jak wygląda sterowanie nimi. Przewody są tam juz gotowe, gdyż jezdzi to na sekwencji LPG i dojście jest idealne dla pomiarów. O ile dodatkowe krókie wtryski będą miały czasy dłuższe od 0.5ms to powinienem je zobaczyć od razu w programie do obsługi sekwencji.
Zgadnij kotku, co mam w środku....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2006, 20:18
Posty: 477
Skąd: Białystok
Auto: M6 2.3 Sport

Postprzez rymko » 18 mar 2010, 15:47

Topaz, sprawdź jeśli możesz, jak to wygląda u Ciebie, będę wdzięczny i pewnie nie tylko ja.

Pawko namieszałeś z tą teorią niesamowicie pisząc odnośnie Mazdy 6 2.3 :

"Dopiero z tego postu wynika o jaki silnik Ci chodzi, wiec nie ma tematu, w tym silniku funkcja "dotrysku" nie występuje."
W następnym poście :
"Wszystkie silniki Mazdy, oprócz diesli i 2.3 DISI Turbo mają wtrysk pośredni."
i jednocześnie
"...niektórzy producenci stosują wtrysk pośredni (dotrysk) w celu oczyszczania kanałów dolotowych."
Z tego wyraźnie wynika, że skoro mam wtrysk pośredni to mam i "dotrysk".
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2009, 14:23
Posty: 482 (2/6)
Auto: Mazda 6I 2.3 2007 A-spec/AT

Postprzez Pawko_6 » 18 mar 2010, 15:59

Nie wyrywaj z kontekstu:
"W silnikach benzynowych z bezpośrednim wtryskiem, niektórzy producenci stosują wtrysk pośredni (dotrysk) w celu oczyszczania kanałów dolotowych."
Chodzi tu o dodatkowy wtryskiwacz w kolektorze.
W 2.3 jest wtrysk pośredni i dolot jest oczyszczany wtryskiem.
Topaz, jak napisał, sprawdzi jak przebiega charakterystyka wtrysku.
Ostatnio edytowano 18 mar 2010, 16:18 przez Pawko_6, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 15:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez Enduro » 18 mar 2010, 16:12

Topaz napisał(a):To ja w kwestii formalnej, skoro stosujemy słowo "wtrysk", to może używajmy słowa "dowtrysk" :) (analogicznie: "przedwtrysk") zamiast trysku i dotrysku :P
.

a kropelkowanie?
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez rymko » 18 mar 2010, 16:19

No to jeszcze mi odpowiedz, jeżeli możesz , dlaczego w instalkach gazowych np. Stag 300+, Premium , nowy soft Landi Renzo , występuje w oprogramowaniu funkcja "Zubożenie Mazda" i "Wycięcie dotrysku"
Z tego co wiem, nie ma jeszcze instalacji gazowych do samochodów z bezpośrednim wtryskiem – wtrysk do komory, więc po co wprowadzono takie opcje oprogramowania skoro w Maździe nie ma dotrysku ?
Skoro go nie ma , to co ma oznaczać "Zubożenie Mazda" ? W wyżej wymienionych oprogramowaniach nie istnieje np. zubożenie BMW czy Honda itd. i jedynie Mazda jest wyszczególniona
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2009, 14:23
Posty: 482 (2/6)
Auto: Mazda 6I 2.3 2007 A-spec/AT

Postprzez rymko » 18 mar 2010, 16:20

Oczywiście pytanie do Pawko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2009, 14:23
Posty: 482 (2/6)
Auto: Mazda 6I 2.3 2007 A-spec/AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6