Automat – wrzuca bieg z opóźnieniem

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez r0wl3n » 1 lis 2016, 21:23

Hejka,
wczoraj odłączyłem aku, zrestartowałem kompa (30sek. hamulec) na chwilę odpaliłem i później zgasiłem. Dzisiaj po 1 listopada wsiadłem, żeby wrócić do siebie, ruszam ze świateł, a tu mi z 2-ki na 3-ke muli. W jak postaram się bardziej dynamicznie to obroty polecą, a bieg gdzieś po jakimś czasie (4-4,5k obrotów). Jak startuje powoli to nie jest to tak widoczne.

Zauważyłem też 8 razy mrugającą kontrolkę silnika przy przekręceniu na zapłon. Z racji, że jest to wersja automatu z USA, wyczytałem, że po resecie kompa, auto daje znać, że nie dostarczono jeszcze wszystkich danych i przez ileś tam kilometrów będzie je zbierać.

Czy z tymi zmianami biegów może być podobnie? Wcześniej miałem coś podobnego, ale nie aż tak drastycznie, później się unormowało i nawet nieźle wrzucała te biegi (nadal ma tylko problem podczas ostrzejszego hamowania, zrzuca z 3 na 1 – nie wiem czemu nie ma 2 – i jak musi zrobić to nagle, to potrafi auto tak puknąć/strzelić, wyczuwalne bo aż budą lekko gibnie przód/tył).

Jakieś rady? Wiem, że najlepiej do speców od skrzyń, ale u mnie ostatnio cienko z zaufaniem do mechów, bo wysiorbali ze mnie już dużo kasy w krótkim upływie czasu...
Początkujący
 
Od: 8 maja 2016, 16:17
Posty: 22
Auto: Mazda 6 2.3 2008 (USA/GG front lift) Pb+LPG

Postprzez tqr_us » 1 lis 2016, 22:18

Mam identyczne auto i nigdy po resecie nie mam tak jak ty ,nic mi nie miga 8 razy ,automat nie muli,z tym ze auto po resecie iles tam km sie uczy to prawda,ale to chyba kazde,proponuje podłączyć pod kompa
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2016, 23:15
Posty: 249 (4/3)
Skąd: Islandia/kef.Podlasie
Auto: 2.3L AT MZR 07 Aspec

Postprzez r0wl3n » 1 lis 2016, 22:35

no ja wcześniej miałem accord'a '07 z USA i po odłączeniu aku i resecie check świecił ciągłym na zapłonie, później mrugał ileś tam razy i świecił, po odpaleniu znikał. Właśnie w hondzie to była inspekcja (coś związane ze spalinami), komp potracił wszystkie mapy i trzeba było przejechać ileś tam kilometrów, żeby na nowy je sobie stworzył. Tutaj mi wyglądało to podobnie, dlatego pytam, zaraz znajdę nawet temat na zagranicznym forum:

http://forum.mazda6club.com/mazdaspeed6/234582-cel-flashes-8-times-mazdaspeed6.html
– Drugi i trzeci post.

Jeżeli chodzi o czasami dłuższą "przerwę" miedzy biegiem 2-gim a 3-cim to piszą o zmianie oleju:

http://forum.mazda6club.com/atx-transmission-discussion/353538-2003-3-0-hard-shifts.html#post4744113
– ostatni post, podobny objaw. Co o tym sądzicie? <co?>

edit://

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=412&t=49615&start=160
– tutaj kolega japoniec pisał o autoadaptacji skrzyni, natomiast carles miał podobne objawy co ja...
Początkujący
 
Od: 8 maja 2016, 16:17
Posty: 22
Auto: Mazda 6 2.3 2008 (USA/GG front lift) Pb+LPG

Postprzez tqr_us » 2 lis 2016, 16:28

Widziałeś czytałeś fotorelację zieby ,pare postow pod twoim,osobiscie to pod kompa bym podłączył ,a tak przypadek usterka usterce nie rowna ,kazdy moze miec inne objawy ,podepnij pod kompa .......
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2016, 23:15
Posty: 249 (4/3)
Skąd: Islandia/kef.Podlasie
Auto: 2.3L AT MZR 07 Aspec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6