Zawieszenie-Co wymienić aby bylo bardziej komfortowe

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez mareq78 » 12 cze 2009, 09:33

no tak ale liczy siew tez odglos pedu powietrza ktory przedostaje sie do srodka no i wibracje i takie tam.
Odnosnie opon to nie wiem czy mam za glosne opony czy tak slabo nadkola sa wyciszone.


Na łajbie się płynie, a nie jeździ język Francuzy to komfort ale czucia drogi brak.


no tutaj to sie nie zgadzam. Xantia moze buja w zakretach ale trzyma sie drogi BARDZO mocno (mialem juz 3 Ksiezniczki). A uklad kierowniczy rowniez jest ok. Jedynie promien skretu to masakra ! :)
Początkujący
 
Od: 14 maja 2009, 11:48
Posty: 8
Auto: Mazda 6 ts2 121km Diesel

Postprzez schadook » 12 gru 2016, 01:53

Witam
Odgrzebię kotleta. Mam taki dylemat, kiedyś miałem M6 kombi z 2003 i byłem z niej bardzo zadowolony, było cicho, przytulnie i miękko. Autem jeździło się jak W124, później przesiadłem się do innej marki ale wróciłem niedawno i stałem się posiadaczem m6 w wersji hatchback 2005r.(przed FL) i niestety spotkało mnie rozczarowanie, auto jest twarde i o wiele głośniejsze, komfortem bliżej mu do wozu drabiniastego niż w124 czy poprzedniej mazdy. Ciekawa sprawa, czyżby przez 2 lata produkcji aż tyle można było popsuć? Czy może ta różnica wynika z wersji nadwozia? Może da się coś z tym zrobić? Mam nadzieję bo w przeciwnym razie nie zostaniemy ze sobą na dłużej a szkoda by było bo auto ma rzadko spotykany kolor radiant ebony i ogólnie bardzo mi się podoba.
Wszelkie sugestie mile widziane <ok> . Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 5 sty 2012, 15:40
Posty: 8
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda 6 2.0 D 2005.

Postprzez Baxter » 12 gru 2016, 14:32

Znajomy miał GY z 2006 i było bardzo miękko, ja mam GG hatcha z 2006 i jest o wiele sztywniejsze zawieszenie, więc podejrzewam, że różnica nadwozia (być może inny rozkład masy) robi swoje.
Pozdrawiam,
G.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2016, 19:41
Posty: 89 (2/8)
Skąd: Toruń / Radom
Auto: Mazda 6 GG liftback '06 LF-DE

Postprzez schadook » 5 lut 2017, 02:52

Witam.
Czyli moje przypuszczenie się potwierdza. Niestety nie pocieszyłeś mnie kolego. Spróbuję z tym zawalczyć jak się nieco rozciepli. Dzięki.
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 5 sty 2012, 15:40
Posty: 8
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda 6 2.0 D 2005.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6