MZR-CD i CB-Radio

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Myjk » 3 lis 2008, 12:41

xlord napisał(a):nie można podłączać zasilania przez gniazdo zapalniczki (w wolnej chwili wybiorę się do ASO celem konsultacji),

No właśnie, w takim razie skąd prąd wziąć? Przy schowku pasażera jest jakaś linia z napięciem?

xlord napisał(a):[różne odmiany] dachu

Czyli na tylnej klapie, niet? Dziwne.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez xlord » 3 lis 2008, 13:11

Myjk napisał(a):No właśnie, w takim razie skąd prąd wziąć? Przy schowku pasażera jest jakaś linia z napięciem?
Czyli na tylnej klapie, niet? Dziwne.


I tego właśnie postaram się dowiedzieć w ASO, bo niezbadane są pomyły konstruktorów :D
Obrazek zoom-zoom i brum-brum do celu
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2008, 15:41
Posty: 197 (0/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Chevrolet Rezzo 1.6 16V SX Comfort

Postprzez krawcu100 » 3 lis 2008, 13:31

Od tygodnia jeżdżę z radyjkiem LAFAYETTE ERMES zasilane z zapalniczki plus antena SIRIO OMEGA na magnesie stawiana na końcu dachu po lewej stronie tuż przy klapie. Obawiałem się zakłócen mimo wersji przedliftowej, również od ksenonów. Jak się okazało zero jakichkolwiek niepożądanych dźwięków. Wcześniej podłączyłem UNIDENA 520 i lekko słyszalne były zakłócenia od przetwornic oraz wycieraczka na klapie bagażnika. Być może skupcie się też troszkę na wyborze sprzętu CB.
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2008, 08:30
Posty: 18
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda6 2.0MZR-CD 136KM TOP

Postprzez marek_k » 3 lis 2008, 21:52

Witam!
adamesku10:
oglądałem dzisiaj maskę (nowe autko,12 lat gwarancji na blachę) – trudno sprawdzić, czy jest "umasiona". Są trzy styki z karoserią – dwa zawiasy – nie wiem jak wygląda kolejność nakładania warstw lakieru oraz połączenie z karoserią – ale wydaje mi się, że tam może nie być dobrago styku. Trzeci punkt to zaczep maski – ale ten też polakierowany!!! – nie chcę prowadzić na razie dziłań agresywnych czyli drapania lakieru do blachy – ale brka porządnego powiązania elektrostatyczengo maski z resztą nadwozia wydaje się być najbardziej prawdopodobnym źródłem problemów z CB.

do przedmówcy:
– opinia ASO że nie do zapalniczki??? nie rozumiem
– położenie anteny oczywiście ma znaczenie, ale chyba nie przy tak wysokim poziomie zakłóceń

będę dalej drążył temat, o sukcesach/porażkach będę informował

PS – jestem mgr inż elektronik, co prawda starej daty...

pozdr, marek
Początkujący
 
Od: 19 paź 2008, 07:43
Posty: 5
Skąd: Olkusz
Auto: Mazda 5 2.0D 143KM

Postprzez marek_k » 3 lis 2008, 21:57

"do przedmówcy" to było do xlodr'a
pierwszy raz widzę ten silnik do forów, przepraszam...
Początkujący
 
Od: 19 paź 2008, 07:43
Posty: 5
Skąd: Olkusz
Auto: Mazda 5 2.0D 143KM

Postprzez Myjk » 4 lis 2008, 23:00

Byłem dzisiaj w "salonie" z CB, sprawdzaliśmy na jakimś presidencie – faktycznie sieje.
Co prawda nie tak strasznie bardzo, ale jednak. Podobno temat już przerabiali,
jest jedno radio którego się te zakłócenia nie imają – ale niestety radio to (nazwy
nie pomnę) nie posiada homologacji.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez marek_k » 5 lis 2008, 21:55

nie wiem jak z tą homologacją – ja ma unidena, który nie ma homologacji, a ponoc jest to wersja presidenta który ma homologację ,tylko na inny rynek

stan na dzisiaj:
– nie miałem czasu pomierzyć "umasienia" maski – straszny nawał w robocie
– chłopina z serwisu mazda boroń w dąbrowie górniczej mówił że trzeba mieć dobre radyjko to działa, ale jak zobaczył mojego unidena to się trochę zająknął i coś zaczął opowiadać o jakimś filtrze, które niektóre radia mają – ale mówił to bez przekonania że mówi poważnie...

pozdr

(myjk, a ty to w dtp nie robisz?)
Początkujący
 
Od: 19 paź 2008, 07:43
Posty: 5
Skąd: Olkusz
Auto: Mazda 5 2.0D 143KM

Postprzez Myjk » 5 lis 2008, 22:42

marek_k napisał(a):który nie ma homologacji, a ponoc jest to wersja presidenta
który ma homologację ,tylko na inny rynek

No i chyba dokładnie o Unidena chodziło... Dzisiaj byłem ponownie w celu przetestowania tego drugiego, ale gościowi coś wyskoczyło i go nie zastałem. Zastałem za to właściciela i podłączyliśmy radio Lafayette ERMES (to coś warte?), na antenie Pressident Missouri. Było dużo lepiej niż na wczorajszym zestawie. Nawet nie było słychać gazowania.

marek_k napisał(a):(myjk, a ty to w dtp nie robisz?)

Owszem, czemu pytasz? ;)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez ogien82 » 6 lis 2008, 09:49

Witam
Może coś ja zaproponuję, a więc mam mazduche 6 diesla (143KM) i mam w niej zestaw CB-radia następujący:

radio: President Harry II ASC
antena: SIRIO ML145

Efekt: brak zakłóceń, wszystko chodzi pięknie, antene stawiam na dachu w rogu tj. za pasażerem siedzącym za kierowcą. Trzeba również pamiętać, że antena musi być zestrojona z samochodem i stawiana w tym samym miejscu na dachu. Jest część fachowców, którzy twierdzą, że tych anten nie potrzeba stroić – G... PRAWDA – każda musi być zestrojona ! ! !

Wybór zestawu CB to wielki dylemat, szukałem na różnych forach informacji (jedni zachwalają, jedni narzekają – kogo słuchać????).

Najlepiej jechać do sklepu podłączyć i przetestować.

U nas w Poznaniu za zestrojenie antenki płaci się 10zł więc myślę, że u innych też taka cena będzie podobna.

Co do anten PRESIDENTA to są one odradzane, bo płacimy podobno za firmę – tak większość sprzedawców do nich podchodzi, każdy mówi jak już coś na magnesie i najlepszego to tylko antena SIRIO ML145 i chyba mają rację bo jest rewelacja – ja jestem zadowolony i inni co ją używają prawdopodobnie też.

Jako jedyna wada tej antenki do to jej długość (prawie 1,5m), ale tragedii nie ma.

Może teraz jeszcze podpowiem o rozmieszczenie sprzętu w MAZDA6

U mnie na mieście antena jeździ w bagażniku ;), a radio mam umieszczone pionowo w miejscu na napoje, trzeba podłożyć tylko jaką szmatkę bo jest za chude i stabilnie się nie trzyma. Moja mazda to wersja HB, zestaw jest cały czas połączony z sobą tj. wtyk antenki jest w radiu, kabel leci po siedzeniu, potem po półce i do bagażnika.

Dla mnie jest to najbardziej optymalne rozwiązanie.

Przepraszam za może takie chaotyczne opisanie tego, ale się śpieszyłem.

Życzę wszystkim aby wasze sprzęty dobrze zagrały w waszych mazduchach ;)
Pozdrawiam
ogien82
Obrazek Jeśli coś potrzebne, napisz na PW lub zadzwoń 607 801 135 – przedstawiciel FORTE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2008, 09:29
Posty: 273
Skąd: Poznań
Auto: 07r, M6 GG MZR-CD 143KM-ACTIVE

Postprzez daronnn » 6 lis 2008, 15:12

ogien82 napisał(a):Witam
..
radio: President Harry II ASC
antena: SIRIO ML145

Efekt: brak zakłóceń
...


To mnie kolega zaskoczył. Zanim wszyscy zaczną zamawiać Harrego napiszę jak to u mnie wygląda. Ja również mam Presidenta Harrego II ASC, antenę Presidenta Dakota v2 (ok 1,5m, zestrojona na 1,1-1,2), M6 MZR-CD 143KM r. 2005 po FL. Zakłócenia mam dość duże (na pewno wchodzą przez antenę bo po jej odpięciu cisza). Antenę stawiam na tylnej klapie za kierowcą (HB). Sprawdzę jutro jak wygląda sytuacja z anteną na dachu. Może to pomaga??

Pozdrawiam
Darek
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez marek_k » 11 lis 2008, 09:17

Witam!
Wczoraj jechałem za "piątką" z antenką, i kolega powiedział, że zmienił zasilanie i nie z zapalniczki, tylko z akumulatora i jest o wiele lepiej.
Trudno było dłużej pogadać, bo mimo, że jechałem za nim to ledwo mnie słyszał przez moje zakłócenia.
Do akumulatora to może skrót myślowy, ale jakiś bezpiecznik za stacyjką znaleźć (a ja nawet nie wiem jeszcze gdzie są bezpieczniki ;)) – powinny być w kabinie...
Początkujący
 
Od: 19 paź 2008, 07:43
Posty: 5
Skąd: Olkusz
Auto: Mazda 5 2.0D 143KM

Postprzez Waikiki » 11 lis 2008, 10:40

Witam, samochód Mazda6 2.0 MZR-CD 140 KM 5HTB '08, mam zestaw Cobra 19 DX IV + antena Hustler IC-100, antena stoi na tylnej klapie w rogu, zasilanie z gniazda zapalniczki. Nigdy nie zauważyłem żadnych zakłóceń, nikt się nigdy nie skarżył na jakość mojego nadawania (a wręcz przeciwnie), odbiór też bez zastrzeżeń, a natężenie szumów tła nie zależy od obrotów silnika. Czasami tylko "słychać" silniczek od otwierania szyb :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2008, 12:43
Posty: 236 (0/9)

Postprzez marek_k » 11 lis 2008, 21:59

Waikiki! cisz się ,że Ci radyjko działa!
Już zlokalizowałem bezpieczniki – sąponoc dostę pnepo otworzeniu dzrwi pasażera – a skoro dzisiaj autko w garażu i nie da się tych drzwi otworzyć – to nie sprawdzę gdzie się podłącztyć – a żona ciężarna mówi że myszy mnie zjedzą jak się wezmę za takie roborty....

ahhh

ale dwójka w drodze – lądowanie w lutym ....
pozdr
Początkujący
 
Od: 19 paź 2008, 07:43
Posty: 5
Skąd: Olkusz
Auto: Mazda 5 2.0D 143KM

Postprzez Waikiki » 12 lis 2008, 00:15

A cieszę się i to bardzo. Licząc "pewne strzały" czyli sytuaje gdy wyjeżdżam na misiaków przygotowanych do przesuszenia mnie, to radyjko zarobiło co najmniej 5000 PLN :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2008, 12:43
Posty: 236 (0/9)

Postprzez daronnn » 12 lis 2008, 12:23

Przestawienie anteny na dach nie wiele pomogło. Zakłócenia są może trochę mniejsze ale i tak są słyszalne. Słychać je w momencie gdy nadaje jakaś słabsza stacja. Gdy ktoś jest blisko to odbiór jest ok. Przetestuję jeszcze ERMESa :)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 10:55
Posty: 144 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 '05 FL
Cx9 2010 EU

Postprzez Myjk » 12 lis 2008, 14:43

No ja właśnie kupiłem dosłownie przed paroma chwilami Lafayette ERMES + Lafayette ML 145.
Ogólnie mocno sieje – i to nie chodzi o zakłócenia od silnika, tylko ogólnie. Spróbuję przestawić
na dach, bo na ten czas mam na tylnej klapie w sedanie.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez ogien82 » 12 lis 2008, 14:49

DO MYJK

No to jednak kupiłeś sobie zestawik CB ;)
Sprawdzałeś mój zestaw CB, który zaproponowałem, też było źle jak podłączyłeś?
Obrazek Jeśli coś potrzebne, napisz na PW lub zadzwoń 607 801 135 – przedstawiciel FORTE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2008, 09:29
Posty: 273
Skąd: Poznań
Auto: 07r, M6 GG MZR-CD 143KM-ACTIVE

Postprzez Myjk » 12 lis 2008, 16:41

ogien82 napisał(a):Sprawdzałeś mój zestaw CB, który zaproponowałem, też było źle jak podłączyłeś?

Jak już wiesz, nie, ponieważ nie mieli go akurat – a nie miałem czasu się z tym bawić dłużej.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez ogien82 » 12 lis 2008, 16:47

Do MYJK

Już wiem wszystko ;)

Zakończę słynnym zwrotem SZEROKOŚCI ;)
Obrazek Jeśli coś potrzebne, napisz na PW lub zadzwoń 607 801 135 – przedstawiciel FORTE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2008, 09:29
Posty: 273
Skąd: Poznań
Auto: 07r, M6 GG MZR-CD 143KM-ACTIVE

Postprzez ogien82 » 12 lis 2008, 23:08

Do MYJK

Jak już zamontujesz radyjko w autku to zrób może jakieś fotki jak je umieściłeś i gdzie zamontowałeś
Obrazek Jeśli coś potrzebne, napisz na PW lub zadzwoń 607 801 135 – przedstawiciel FORTE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2008, 09:29
Posty: 273
Skąd: Poznań
Auto: 07r, M6 GG MZR-CD 143KM-ACTIVE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6