Dwa pytania (o podswietlanie) od nowego użytkownika Mazdy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez molest » 6 lis 2004, 22:29

Witam,

Od dwoch dni jestem szczesliwym posiadaczem 626 2.0 TSi (GF TD) z 1998 roku (tzn. bede szczesliwy jak juz troche poznam swoje nowe auto).

Biorac pod uwage, ze jestem na 6. tygodniowym glodzie po tym jak skubneli mi moje poprzednie auto i trzeba bylo jezdzic pociagiem, straszny mam pociag zeby tym pojezdzic...

Zanim zaczne, prosze o pomoc w dwoch kwestiach:

– w avensisie, ktory do niedawna byl moj, a ktorego czesci pewnie bedzie mozna jutro rano kupic na jakiejs gieldzie, guziki/przyciski w bocznych drzwiach kierowcy do elektrycznego sterowania szybami i lusterkiem byly podswietalane; w m626 nie sa – wlasnie, nie sa, czy mam przepalone zarowki?

– czy to normalne, ze po podlaczeniu do oryginalnej wiazki radiowej zakonczonej zlaczem ISO (zakladam ze to wiazka fabryczna "made by madzia") wiazki od radia, od razu wlaczyl sie wyswietlacz z godzina i temperatura zewnetrzna i caly czas swieci, mimo wyjecia kluczyka za stacyjki? Czy tez to objaw ze wiazka mojego radia jest to bani (ale wszystko dobrze gra)?

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie bracia (i siostry) z rodu madzi miec mozecie.

Pozdrawiam, Leszek
molest
 

Postprzez Edi » 8 lis 2004, 09:24

molest napisał(a):– w avensisie, ktory do niedawna byl moj, a ktorego czesci pewnie bedzie mozna jutro rano kupic na jakiejs gieldzie, guziki/przyciski w bocznych drzwiach kierowcy do elektrycznego sterowania szybami i lusterkiem byly podswietalane; w m626 nie sa – wlasnie, nie sa, czy mam przepalone zarowki?


nie sa podswietlane

molest napisał(a):– czy to normalne, ze po podlaczeniu do oryginalnej wiazki radiowej zakonczonej zlaczem ISO (zakladam ze to wiazka fabryczna "made by madzia") wiazki od radia, od razu wlaczyl sie wyswietlacz z godzina i temperatura zewnetrzna i caly czas swieci, mimo wyjecia kluczyka za stacyjki? Czy tez to objaw ze wiazka mojego radia jest to bani (ale wszystko dobrze gra)?

chyba cos nie gra, u mnie po wyjeciu kluczyka gasnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2003, 17:08
Posty: 36
Skąd: Wroclaw
Auto: Mazda 626 GF 2000r.

Postprzez b2 » 8 lis 2004, 17:55

od kiedy w mazdzie jest fabryczne iso do radia?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez Koleś » 8 lis 2004, 18:22

U mnie tez po wyjeciu kluczyków podswietany jest panel radia
Po kilku miesiacach jazdy wydało mi sie to normalnoscia w tym aucie i tak nadal jezdze. Kwestja przyzwyczajenia
Minister infrastruktury ostrzega:
Kierowco! paląc gumy na szosie popierasz Samoobrone:–)
Fiat :–)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2003, 01:14
Posty: 314
Skąd: Piaseczno
Auto: Fiat Brava1,6
Chrysler Sebring 2,7Lxi

Postprzez Koval » 8 lis 2004, 21:41

Koleś napisał(a):po wyjeciu kluczyków podswietany jest panel radia

W twoim przypadku wystarczy zamienić plusy (zasilanie i podtrzymanie), chyba że masz złączone razem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 wrz 2004, 10:47
Posty: 218
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 626GE 1.8 16V 95r.

Postprzez molest » 15 lis 2004, 20:35

Witam,

Okazalo sie ze mialem uszkodzona wiazke od radia. Juz z podswietleniem w porzadku, tj. wlacza sie dopiero po przekreceniu kluczyka i gasnie (razem z radiem) po wyjeciu kluczyka. Ale pojawil sie nowy problem. Jak auto stoi przez noc, to w momencie uruchamiania silnika resetuje mi pamiec radia... (jak wloze panel przed uruchomieniem to gra OK; reset jest w momencie odpalania silnika). Tylko rano (tj. pierwszy raz po dłuższym postoju), bo jak odpalam po krótszym (godzina, dwie) to szystko jest OK.

Ktoś widział, ktoś wie?

Leszek
molest
 

Postprzez generalus » 17 lis 2004, 14:03

W/g mnie czeka cie wymiana akumulatora.A resetujace radio moze byc 1-szym objawem. :)
Początkujący
 
Od: 21 paź 2004, 20:27
Posty: 22
Skąd: opolskie
Auto: mazda 3 BM

Postprzez molest » 17 lis 2004, 18:41

Wcale mnie nie pocieszyłeś... Jestem tutaj nowy i nie wiem, czy do madzi muszę dać oryginalny akumulator 'made by madzia' czy mozna kupic "lokalne" zamienniki. Oczywiscie pytam tak na wszelki wypadek (w sobote ide do elektryka)?

Leszek
molest
 

Postprzez molest » 22 sty 2005, 13:21

Generalus,

Miałeś rację. Po wymianie akumulatora radio zaczelo dzialac bez problemu... Pozdrawiam...
molest
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6