Prośba o pomoc linia "baranka" na nadkolu i nad progiem 626 GW

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez PL_Kriss » 8 gru 2016, 01:14

Hej.

Chciałbym was prosić o pomoc w zidentyfikowaniu linii "baranka" na nadkolu. Jak by był któryś z użytkowników GF zamieścił zdjęcie jak to u niego wygląda to były by super.

Otóż od początku września walczę z rudą na nadkolach, praca miała być szybka ponieważ po wstępnych oględzinach wydawało się, że do wymiany kwalifikują się tylko nadkola, lecz niestety im dalej w las tym więcej rudej. Po wycięciu do zdrowej blachy okazało się, że muszę jeszcze wycinać dolną część progu i odtwarzać nadkole ponieważ nie miałem do czego spawać reperaturki, więc zakupiłem reperaturkę progu – fajna rzecz polecam swoją drogą jako lepsze rozwiązanie niż wymiana całego progu (w mojej Mazdzie tylko dolna część progu kwalifikowała się do wymiany) ale niestety na dokumentacji zdjęciowej nie mam zrobionego zdjęcia jak przebiega linia baranka wewnątrz nadkola. Na sobotę mam już zamówioną kabinę, lakier zamówiony – teraz tylko zostało mi matowienie podkładów, lakiernia i konserwacja, ale nie chcę zgadywać, a szukać GF żeby podpatrzeć to nie mam kiedy.


Obrazek
Na zdjęciu zaznaczyłem trzy hipotetyczne przebiegi linii baranka

Obrazek
Na tym zdjęciu lepiej widać, trzy ranty, które mnie zastanawiają.

Jeśli będziecie mieli jakieś pytania odnośnie wstawienia reperaturek to piszcie śmiało ja najgorsze mam już za sobą więc będę mógł pomóc – oczywiście jak auto wróci z lakierni wstawię zdjęcia.
PL_Kriss
 

Postprzez grzech_z » 8 gru 2016, 09:30

PL_Kriss napisał(a):Hej.
Jeśli będziecie mieli jakieś pytania odnośnie wstawienia reperaturek to piszcie śmiało


Jakbyś mógł podać koszty, byłoby fajowo :)
szerokości
grzech
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2011, 11:08
Posty: 903 (2/28)
Skąd: Kanie
Auto: 626; 99r; 2.0; 136KM

Postprzez Dominator » 8 gru 2016, 12:12

Jakie to ma znaczenie, zrób tak by spełniało swoją funkcję i tyle.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez PL_Kriss » 8 gru 2016, 20:04

grzech_z napisał(a):
Jakbyś mógł podać koszty, byłoby fajowo :)


Wiesz ciężko jednoznacznie mi się określić ponieważ reperaturki nadkoli to był tylko wstęp do poważniejszych prac. U mnie obok reperaturek poszły reperaturki progów. odtwarzanie nadkoli wewnątrz, w pod mocowaniem tylnych foteli przy nadkolach miałem rdzę + mastyki, do tego montaż haka, wymiana zderzaka, i wiele innych prac. A planowałem tylko reperaturki+hak oraz plastikowe nadkola.

Tak podsumowując reperaturki+cieniowanie tylnych drzwi+wstawki+konserwacja nadkoli po odtwarzaniu-1500 zł
reperaturki, arkusz blachy 1,5mm, plastikowe nadkola były na mój koszt.

Dominator napisał(a):Jakie to ma znaczenie, zrób tak by spełniało swoją funkcję i tyle.


Chciałbym aby auto było wykonane tak, jak wyszło w oryginale. Auto robię dla siebie i nie chce później zobaczyć na innej Mazdzie, że ta linia przybiega inaczej. Dlatego liczę na was :)
PL_Kriss
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6