POMPA DENSO [temat zamkniety]

Postprzez zelek31 » 7 maja 2009, 00:56

Chyba nie...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 25 sty 2009, 00:14
Posty: 21
Skąd: Opole
Auto: Mazda 626 GE 1.8 '94 (htb)

Postprzez Riki » 7 maja 2009, 01:30

:|
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez P_iter » 7 maja 2009, 09:17

Thomass, oczywiście możesz schować głowę w piasek i wypiąć się na tych, co czekają na opublikowanie przez Ciebie wiadomości o usterkowym czujniku. Na nadmiar fachowców nie narzekaj. Jednego już masz z Irlandii i jakoś Ci dobrze.

Paweł M. lub źle o mechaniku... :)

Malkolm, mogę się zgodzić na 20% :) Ale serwis, bez względu na ilość pracujących w nim ludzi liczymy za jedną sztukę.:)
Wielu zawyża nieco koszty usługi zaokrąglając w górę cenę części i robocizny. Jeśli jest to zaokrąglenie do 10 zł, to nie widzę w tym problemu. Jeśli do 100, to jest stanowcze przegięcie. Są tacy, co nie doceniają swojej pracy i traktują ulgowo. Pamiętam swój pierwszy kontakt z warsztatem Jaksy. Stanął tylny zacisk w GF-ce i wytarł do blachy nowe klocki. Znaleźli jakieś lekko używane klocki, szarpali się przez dwie godziny z wyjętym zaciskiem przywracając go do życia. Kończyli po godzinach i robili to z nie zapisanym samochodem. Za wszystko wzięli 100 zł. (Słownie: sto) Chyba uczciwa cena? I co? Jakse też mam wrzucić do jednego wora ze złodziejami jak ich określił Thomass? Mabi to monopolista a to przewraca we łbie. Większość firm robi swoje uczciwie i dba o swoją markę.
Złodziejem można nazwać kogoś, kto wymienił części na używane lub stare podpicował a skasował pieniądze jak za nowe.
Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam
P_iter
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2008, 23:01
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 626 GF 2.0 TD, 121 DB CT

Postprzez thomass » 7 maja 2009, 14:11

http://moto.allegro.pl/item621487930_zl ... w_tdi.html
i wszystko na temat.
PROSZE MODERATORA O USUNIECIE TEGO TEMATU lub usniecie wszystkich moich postow iwpisow ze strony MAZDA SPEED.DZIEKUJE.
Ostatnio edytowano 7 maja 2009, 20:08 przez thomass, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 19:23
Posty: 265
Skąd: Przeclaw
Auto: MAZDA 626 GW DITD KOMBI 98

Postprzez P_iter » 7 maja 2009, 14:34

Nie, nie wszystko na temat. Urządzenie do którego podałeś link może odcinać czujnik temperatury oszukując komputer. Wielu pisało, że odłączenie tego czujnika powoduje duuuużo łatwiejszy rozróch. Jednak nie u wszystkich. Niestety...
Chciałbym Ci także zwrócić uwagę, że w wątku uzbierało się 13 stron. Nie są to TYLKO TWOJE wypowiedzi. Zawsze możesz edytować swoje wpisy i je usunąć. Nie widzę jednak powodu abyś chciał usuwać moje czy kogokolwiek wpisy. Wątek jako taki jest cenny poznawczo i pokazuje rózne sytuaucję z którymi możnaspotkać się posiadając Mazdę z dieslem.
Pozdrawiam
P_iter
Forumowicz
 
Od: 17 mar 2008, 23:01
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 626 GF 2.0 TD, 121 DB CT

Postprzez Riki » 7 maja 2009, 15:04

a jednak....Mabi zostaje na rynku... <faja> suuuper :D
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez Paweł Mo » 8 maja 2009, 09:24

Od 6 lat pracuję jako administrator (jednego z interesów) u człowieka, który od początku lat osiemdziesiątych mieszka w Niemczech. Prowadzi biznes w wielu krajach Europy, zaczynając karierę jako zwykły mechanik. Obecnie również związany jest min. z przemysłem motoryzacyjnym. Pamiętam jak miałem problemy z odpaleniem samochodu i rozmawiałem z Nim o tym. Mówiłem Mu, że to prawdopodobnie pompa wtryskowa. On pytał, skąd mi przychodzi do głowy pompa wtryskowa. Na tyle lat co ma do czynienie z samochodami, rzadko słyszał o awariach pomp, więc skąd to czarnowidztwo.
U nas w Polsce nagle pojawiło się masowe zjawisko awarii pomp. Tylko błagam nie piszcie o zachodnim paliwie bo to jest taki sam standard jak nasze na dobrych stacjach o czym sam osobiście się przekonałem (a kiedyś przekonywał mnie mój szef w co nie chciałem wierzyć).
Z drugiej strony wyobraźmy sobie taką sytuację (nawet na moim przykładzie). Oddaję auto do mechanika. Po wstępnej diagnozie stwierdza awarię pompy, która w dalszej kolejności trafia do serwisu gdzie na przykład za regenerację wystawiają mi rachunek 6700 PLN. De facto koszty naprawy w moim samochodzie wyniosły 250 zł. (chyba, bo już dokładnie nie pamiętam, może było 240, nieważne). No i teraz co mógłby powiedzieć mi mechanik, gdyby wiedział, że Jego diagnoza była błędna a ja niepotrzebnie wydałem te 6700 PLN???
Co by mi powiedział??..."Przepraszam".
"Przepraszam" to mogę powiedzieć jak narażę kogoś na koszty np. 100 zł. czy 200 zł.


Osobiście nie mam nic przeciwko Mabi tym bardziej, że ich wiedza może być naprawdę bezcenna, ale zawsze będę przeciwny bezmyślnemu wydawaniu pieniędzy.

Forum służy do tego żeby Ci, którzy mają problemy z autami nawet jeżeli nie będą sami w stanie sobie pomóc, wiedzieli jak się poruszać lub do kogo po tę pomoc się udać. Ja sam przyznam szczerze wiele tu skorzystałem, nawet jeżeli jest to wiedza tylko teoretyczna.
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2012, 12:37
Posty: 315 (0/2)
Auto: Audi A4 B5 AHL 1.6

Postprzez Wincam » 8 maja 2009, 12:16

Dokłdanie!
jestem tego samego zdania, na prawde juz wiele przypadków było takich, na forum, ze przyczyna była na prawde "pierdoła" i czasem na prawde warto poszukać dogłebnie przyczyny niż wywalać kupe pieniędzy!
A wiadomo, że każdy ma jakieś doświadczenia, a chyba między innymi po to jest forum żeby sie nimi dzielić!

Paweł M. zgadzam sie z Tobą całkowicie! Bo ja też na prawde wiele skorzystałem z forum i w miare możliwości staram sie tez pisać, jeśli mam jakąś wiedze na ten temat Mazd i mogę jakoś pomóc, choć tak na prawde dopiero sie wielu rzeyczy dowiaduje, ale z czasem i ja bede mógł dzielić sie swoim doswiadczeniem :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2008, 16:44
Posty: 131 (1/2)
Skąd: Sierpnica
Auto: Mazda CX-5 2.0 AWD 165KM 2022r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6