Centralka centralnego zamka

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez ADi » 27 maja 2005, 00:01

chcę zrobić mojej kobitce małego suprajsa i założyć jej alarm...z racji że auto będę miał tylko przez jeden wieczór to chciałbym być max przygotowany i teraz małe pytanko :)

gdzie znajduje się centralka od zamka centralnego i czy posiada ona wyjście na podłączenie alarmu co by możnabyło z pilota otwierać? bo to jest najważniejsze żeby szpanować pilotem :P
Rules Are Made To Be Broken...
"...You Can Win If You Want...If You Want It You Will Win..."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:37
Posty: 270
Skąd: HollyŁódź
Auto: 626 GE FS

Postprzez Adam626GD » 27 maja 2005, 01:10

ADi napisał(a):chcę zrobić mojej kobitce małego suprajsa i założyć jej alarm...z racji że auto będę miał tylko przez jeden wieczór to chciałbym być max przygotowany i teraz małe pytanko :)

gdzie znajduje się centralka od zamka centralnego i czy posiada ona wyjście na podłączenie alarmu co by możnabyło z pilota otwierać? bo to jest najważniejsze żeby szpanować pilotem :P


troche bedziesz musiał się pomęczyć.

odwiedz ten watek
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=10543
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2004, 01:28
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GD 2.0 FE4 GF 2.0 TDsI 16V

Postprzez JACU626 » 27 maja 2005, 07:31

ADI ja kupiłem alarm i central bo w lewych drzwiach przednich nie miałem sterownika więc od tego zacznij sprawdzanie. Jak go tam nie ma to ratuje cie zestaw mini z allegro.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2004, 18:03
Posty: 555
Skąd: NIENAMIERZALNE TSA I RTA

Postprzez ADi » 27 maja 2005, 14:15

dzieki chopaki...CZ w aucie jest czyli sterownik powinien byc w lewych drzwiach...w niedziele zabieram Madzie a wiec sie pobawie... :)
Rules Are Made To Be Broken...
"...You Can Win If You Want...If You Want It You Will Win..."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:37
Posty: 270
Skąd: HollyŁódź
Auto: 626 GE FS

Postprzez Adam626GD » 27 maja 2005, 14:27

W lewych drzwiach to jest master a nie sterownik:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2004, 01:28
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GD 2.0 FE4 GF 2.0 TDsI 16V

Postprzez chudy » 27 maja 2005, 18:26

Adam626GD napisał(a):W lewych drzwiach to jest master a nie sterownik:)


To racja... w drzwiach kierowcy masz mastera – czyli siłownik pięciokablowy mogący wysterować pozostałe siłowniki. Sterownik zamków (centralka) prawdopodobnie znajduje się gdzieś niżej kierownicy – musisz rozebrać plasiki aby dobrać sie do miejsca gdzie są przekaźniki, bezpieczniki i cała masa kabli... tam powinno być małe pudełeczko :) to właśnie owo sterowanie. Trudno powiedzieć jak najlepiej sie przgotować do całej operacji podłłączenia sterownika zamków do centralki. Prawie każdy sterownik ma wejście do sterowania alarmem, lecz niektóre mają dwa – 1' do sterowania otwieraniem, 2' do sterowania zamykaniem, lub też jedno wejście które zamyka gdy podana jest na nie masa, a otwiera gdy masę od niego się odłącza. Ja bym raczej liczył na to pierwsze rozwiazanie, bo jest bardziej powszechne. Dlatego musisz mieć alarm który może przełączać masę pomiędzy jedno a drugie wejście. Wtedy przy każdym rodzaju wejścia będzie możliwe podłączenie. Jednak jeśli interesuje Cię wyłącznie otwieranie drzwi na pilkota, to proponuję zakupić po prostu odbiornik na pilota... ja u siebie mam właśnie taki i nie narzekam. jednak należy pamietać, że odbiornik to tylko element sterujący, a wykonawczym wciąż pozostaje sterownik zamków. Od razu jednak zastrzegam, że mogę się mylić, bo piszę wszystko na przykładzie mojego samochodu i tego jak w nim jest to rozwiązane :) Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez maros » 27 maja 2005, 18:35

ADi napisał(a):dzieki chopaki...CZ w aucie jest czyli sterownik powinien byc w lewych drzwiach...w niedziele zabieram Madzie a wiec sie pobawie... :)


w drzwiach kierowcy możesz mieć zamiast siłownika master (po przekręceniu kluczyka otwiera i zamyka pozostałe drzwi oraz sam może dostać sygnał ze strownika lub alarmu i otwierać / zamykać drzwi w których jest zamontowany) ,lub sam przeżutnik masy (ma tylko pierwszą funkcję master-a czyli steruje tylko pozostałymi siłownikami, a sam nie może być sterowany)

Sprawdź czy centralnym sterują też dzwi pasażera lub bagażnik (tak jest w GE),

jeśli tak jest to napewno w drzwiach kierowcy masz siłownik master.

Przewodów do sterowania centralnym szukasz w wiązce nad lewym progiem obok siedzenia kierowcy.

Jak chcesz jeszcze jakeś szczegóły to pytaj.
Pozdrawiam

Maros

MAZDA 626 GE 1.8 FP '92
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 maja 2005, 01:12
Posty: 15
Skąd: Płońsk
Auto: MAZDA 626 GE 1.8 FP '92

Postprzez JACU626 » 27 maja 2005, 19:48

U mnie siłowkina w drzwiach kierowcy nie było tylko mikrowyłącznik który uruchamiał pozostałe siłowniki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2004, 18:03
Posty: 555
Skąd: NIENAMIERZALNE TSA I RTA

Postprzez ADi » 28 maja 2005, 01:28

dzieki chłopaki że się tak napociliscie żeby mi odpisać... :) sprawdze jak sie sprawa przedstawia gdy dorwę się do madzi...w razie problemów napewno zapytam...

dzieki raz jeszcze :)
Rules Are Made To Be Broken...
"...You Can Win If You Want...If You Want It You Will Win..."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:37
Posty: 270
Skąd: HollyŁódź
Auto: 626 GE FS

Postprzez ky3orr » 10 lis 2008, 12:44

pozwole sobie odswierzyc temat...

mam ten sam problem – chce sie zabrac za dolozenie pilota do centralnego (626GE) poniewaz zima idzie i nie za bardzo chce mi sie odmrazac zamkow :)

co musze rozgrzebac zeby uruchomic sterowanie pilotem – i co wazniejsze jaki zestaw pilot+odbiornik zakupic?

jesli mozecie mnie nakierowac bede wdzieczny.
yegomość KY3ORR
Forumowicz
 
Od: 29 paź 2006, 23:34
Posty: 63
Skąd: Wrocław
Auto: 626 GE, 2.0i, 1993r

Postprzez chudy » 10 lis 2008, 15:20

ky3orr, jeśli masz siłownik w drzwiach kierowcy to potrzebujesz jedynie sterownika na pilota który podpinasz pod fabryczny sterownik siłowników – zasilanie oraz dwa kabelki sterujące zamykaniem/otwieraniem. Co do wyboru to ogólnie nie ma reguły – musisz zwrócić uwagę czy hcesz mieć dodatkowo sygnalizację kierunkowskazami no i jakie piloty są dla Ciebie satysfakcjonujące, ponieważ większość sterowników na pilota w przystępnej cenie jest do siebie bardzo podobna i prawie każdy powinien spokojnie działać. Fabryczny sterownik masz chyba (nie jestem pewien) za osłoną w okolicy prawej nogi pasażera.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez adam626 » 21 lis 2008, 10:18

temat dotyczył GD teraz pytasz o GE
w GD sterownik zamka jest sterowany mikroswitchem w drzwiach kierowcy
naprzemiennie masą i +12V
wiekszosc sterowników alarmów steruje tylko masą
musisz dobrac odpowiedni sterownik lub zastosować dodatkowy przekaznik
Szukam kogoś kto zaopiekuje się GD GT 4WS
Samochód ogólnie sprawny z zadbaną tapicerką co jest unikalne w tym wieku auta.
Wymagający jednak poprawek blacharskich i lakierniczych na które ani ja ani Mazda nie mamy czasu.
Ewentualnych kandydatów zapraszam na PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 15:56
Posty: 774
Skąd: wawa
Auto: 626GD89 GT 4WS

Postprzez Adam626GD » 21 lis 2008, 12:21

Czy wiecie, jak jest sterowany centralny zamek w GF? I gdzie jest sterownik? Czy da się prosto do GF podłączyć alarm z alllegro?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2004, 01:28
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GD 2.0 FE4 GF 2.0 TDsI 16V

Postprzez chudy » 21 lis 2008, 23:16

Adam626GD napisał(a):Czy wiecie, jak jest sterowany centralny zamek w GF?

Jest napewno sterowany masą – a dokładniej, z tego co pamiętam funkcje otwierania/zamykania są realizowane poprzez podanie masy bezpośrenio lub przez rezystor 1kOhm.
Adam626GD napisał(a): I gdzie jest sterownik?

Przy lewej nodze kierowcy za skrzynką bezpieczników (door lock timer unit).
Adam626GD napisał(a):Czy da się prosto do GF podłączyć alarm z alllegro?

Oczywiście :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez Adam626GD » 21 lis 2008, 23:18

Dzieki za odpowiedz. W miedzyczasie poczytalem tez kilka watkow na tym forum i jest sporo napisane na temat CZ w GF
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2004, 01:28
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GD 2.0 FE4 GF 2.0 TDsI 16V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6