Woda w kabinie 626 GE

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez yaromiros » 1 lis 2012, 16:38

Zakupiłem niedawno Mazdę 626 2.0 w automacie. Generalnie wszystko jest w porządku oprócz jednej sprawy. W przeszłości miewałem już problemy z wodą w kabinach, więc tym razem sprawdziłem czy wszystko jest ok. Jednakże po umyciu samochodu na myjni, zauważyłem, że pod fotelem pasażera jest mokro. Przeokrutnie mnie to zaskoczyło :). Poczytałem i stwierdziłem, że rozebranie całego kokpitu nie wchodzi w grę. Po krótkiej analizie (z użyciem wody) okazało się, że prawdopodobnie (na 99%) woda dostaje się poprzez otwór, który oznaczyłem na zdjęciu. Ma on ok 5 cm średnicy i nie jest zabezpieczony niczym. Jak wodę się lało bardzo delikatnie to spływała podszybiem i dalej kanałem z ominięciem tego otworu a jak intensywnie (myjnia) to część wody po prostu spływała tym otworem. Czy ktoś z was wie do czego służy ten otwór i czy normalnie posiada jakąś zaślepkę (nie wyczuwałem tam żadnych przewodów, po prostu wycięta dziura niczym niezabezpieczona. Z góry dziękuję za pomoc :)
Załączniki
mazda_ot.jpg
yaromiros
 

Postprzez Basasael » 1 lis 2012, 17:35

Zamieszczam w linku schemat z instrukcji. Niby jakaś zaślepka jest. Powinna być widoczna po otwarciu drzwi, ale w praktyce nigdy tam nie zaglądałem, choć nie wykluczone że zajrzę, bo cieknie mi gdzieś woda z kanałów odpływowych pod drzwi i nieraz w zimie zamarza ta woda uniemożliwiając otwarcie drzwi ;)
http://img7.imageshack.us/img7/7909/mazdasf.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lut 2009, 22:18
Posty: 274
Skąd: Rzeszów
Auto: Mitsubishi Eclipse

Postprzez yaromiros » 1 lis 2012, 18:52

:)

wiesz, to nie jest ta dziura ;). Tamtej nie widać po otwarciu drzwi ;)
yaromiros
 

Postprzez noxes » 2 lis 2012, 00:19

To jest otwór technologiczny dla samochodow z ierownicą po prawej stronie. Powinien być zatkany gumowym korkiem
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6