Woda w kabinie 626 GE

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez qbass » 6 sie 2008, 10:47

Hazu napisał(a):Ale rozumiem Ciebie qbass trzeba być aktywnym na forum aby zostac klubowiczem zawsze te darmowe zloty będziesz miał.

Ale Ty za przeproszeniem pierd*** :| Akurat nie piszę po to, żeby zostać klubowiczem, tylko po to, żeby komuś pomóc. Nie chcesz czytać- nikt Ci nie karze <oczy>
Zajmuję się autami codziennie- zapraszam do rozmowy osobiście...
Hazu napisał(a):parownik od klimatyzasji jezeli jest to jest pod nogami pasażera

No chyba o tym piszę, może niejasno się wyraziłem pisząc "kokpit", przyznaję bez bicia, ale piszę w pośpiechu bo własnie wyjeżdżam. Oczywiście, trzeba zdjąć plastik NAD nogami pasażera (jeśli już łapiemy się za słowa) oraz wyjąć schowek.
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez qbass » 6 sie 2008, 11:31

Porek napisał(a):Hazu,qbass prywatne sprawy na PW proszę załatwiać.

Ja skończyłem :)

Porek napisał(a):kamil75 masz szyberdach?


kamil75 napisał(a):szyberdach sprawdzałem

;)
Hazu ma rację, sprawdź też podszybie z przodu.
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez glock » 7 sie 2008, 11:40

Kamil 75 ja bym stawiał na wyciek spod szyby.Jesli miałeś wymienianą to moze być tak,że gdzieś została nie dokładnie wklejona i jest wyciek do wewnatrz.Sprawdź to, ja mialem podobną sytuację.... :)
żyj szybko,umieraj młodo........Peugeot 807 2,0 HDI 2 szt.i Laguna 1,8 16V
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sty 2008, 19:12
Posty: 123
Skąd: Wołomin
Auto: 6 GH 2,5 benzyna 2008 r.

Postprzez kamil75 » 7 sie 2008, 11:52

hmm, no w sumie to mam duże bąble na prawym słupku przy uszczelce ale to lecialo by aż na wycieraczkę ? tapicerka na słupku jest sucha.
Początkujący
 
Od: 6 sie 2008, 08:43
Posty: 22
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 626 GE 1.8 '95

Postprzez glock » 7 sie 2008, 13:21

Prawdopodobnie jest mały otwór i stąd jest cięzko zlokalizować przeciek.Woda wszędzie wejdzie,więc nie bedzie Ci sie lała strumieniem.W najmniej spodziewanym miejcu się pokaże.U mnie nieszczelność była na lewym słupku,a woda ciekła po środku deski rozdzielczej.... <killer>
żyj szybko,umieraj młodo........Peugeot 807 2,0 HDI 2 szt.i Laguna 1,8 16V
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sty 2008, 19:12
Posty: 123
Skąd: Wołomin
Auto: 6 GH 2,5 benzyna 2008 r.

Postprzez Deltom » 7 sie 2008, 23:29

kamil75 ja w 323 bg miałem zasyfione podszybie, poprzedni właściciel parkował auto pod drzewami, a do tego dodatkowo miałem pękniętą plastikową osłonę w podszybiu.
W praktyce wygląda to tak: syfy spadające na szybę i przedostające się pod kratkę podszybia z czasem tworzą skuteczny korek który blokuje kanaliki odprowadzające wodę na dół auta. Woda zbierając się wdziera się do wentylacji i wycieka w okolicach wentylatora.
U mnie po deszczu było tyle wody że jak włączałem wentylator było na początku słychać jak woda chlupie.
Po przeczyszczeniu i sklejeniu plastiku odprowadzającego wodę z podszybia problem znikł bezpowrotnie.
Kolega od którego kupiłem auto miał identyczny problem ze swoim nowym nabytkiem, spierał się ze mną że to nie możliwe. No i wygrałem flaszkę ;)
Pozdrawiam Tomasz
-------------------------------------------------------------------
Moja Madzia

-------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2007, 07:15
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Auto: 626 2.0l '00r

Postprzez martinez07 » 8 sie 2008, 08:53

Witam!

U mnie sytuacja była identyczna, tylko po stronie kierowcy – szukałem wszędzie, i też okazało się że przednia szyba w jednym miejscu przestała trzymać. Po jej wycięciu i ponownym wklejeniu zrobilo się sucho.

pozdrawiam.
była Mazda 626 w dieslu, jest Ford Mondeo w benzynie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2008, 13:49
Posty: 31
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda 626 GF 2.0 DiTD '98

Postprzez marcili » 8 sie 2008, 22:40

Witam,

U mnie mam ten sam problem a mianowicie:
Woda się dostaje przez przestrzeń pod podszybiem z której wentylator zaciąga powietrze i skapuje na chodniczek od strony kierowcy.
Jak wlałem wodę bezpośrednio do tej przestrzeni to woda automatycznie wylała się przez kanały odprowadzające przy nadkolu (ok) oraz także intensywnie ciurkiem na ten chodniczek.
Jak Hazu napisał może coś tam przegniło, a może się zapchało jak ktoś inny napisał ale pytanie jak się do tej przestrzeni dobrać aby to sprawdzić bo otwór wlotowy (skąd pobierane jest powietrze) po zdjęciu podszybia jest tak mały że nie da się zajrzeć od tej strony.
Jak się za to zabrać ???
Wątek z zdjęciami z moim problemem zamieściłem w dziale "inne modele":
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=56683&highlight=przeciek.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2008, 22:30
Posty: 177 (0/1)
Skąd: Kwidzyn
Auto: Premacy 2003 DiTD RF3F

Postprzez Redoo » 10 sie 2008, 09:38

kamil75 napisał(a):hmm, no w sumie to mam duże bąble na prawym słupku przy uszczelce ale to lecialo by aż na wycieraczkę ? tapicerka na słupku jest sucha.

ja mam ten sam problem,hmm mam i nie mam pod uszczelke szyby dałem silikon i ustało ale to chyba nie bedzie to bo jak samochód stał krzywo to dopiero sie lało kapało mi na ta plastikową półkę teraz mi ustało i sam nie wiem co było tego powodem ale lało sie jak cholera.Ja sadze ze przyczyna moze tkwic gdzieś w podszybiu.
Śmierć Jezdzi Szybko!!!My Jezdzimy Jeszcze Szybciej:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2004, 12:09
Posty: 1033
Skąd: Krakow
Auto: Mazda 626 GE 2.0 16v.LPG.

Postprzez Markiz » 10 sie 2008, 14:25

Ja miałem to samo w 323 BG i sytuacja była podobna do tej o której pisał Deltom.Sprawdź wszystkie otwory odprowadzające wodę z podszybia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:53
Posty: 670
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 323 BG BP & 626 GE FS & 626 GF FS

Postprzez Deltom » 10 sie 2008, 20:17

Markiz napisał(a):Sprawdź wszystkie otwory odprowadzające wodę z podszybia.

to jest w zasadzie najprostsze i nie generujace przy okazji kosztow IMHO, wycinanie szyby i wklejanie jej spowrotem czy tez naprawa blacharki to juz grubsza robota
Pozdrawiam Tomasz
-------------------------------------------------------------------
Moja Madzia

-------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2007, 07:15
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Auto: 626 2.0l '00r

Postprzez chudy » 10 sie 2008, 21:04

A u mnie woda pochodziła z drzwi pasażera i wcale nie miałem zapchanych otworów odprowadzających z dołu. A dokładniej – gdy krople wody wpływały do wnętrza drzwi przy uszczelkach szyby spadając trafiały na poprzeczną metalową listwę wewnątrz, a rozbijając się chlapały na osłonę głośnika i głośnik. Dalej spływały po nim na tapicerkę i szczeliną między tapicerką a blachą drzwi na listwę progową... potem to już blisko było do wykładziny podłogi i miałem kałużę – a raczej pasażer miał :).
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez tokarro » 23 kwi 2009, 10:19

Podziele się swoim doświadczeniem. U mnie woda spływała po nadkolu po stronie pasażera i znikała pod podłogą! Początkowo myślałem że na myjni woda dostała się przez niedomkniętą szybę. Ale głównym powodem okazały się zatkane kanały odprowadzające wodę w podszybiu. Zamiast odpływać zrobiło się bajorko i woda znalazła sobie miejsce żeby przedostać się do kabiny, po nadkolu. Strasznie upierdliwa rzecz. Cały filc po prawej stronie do wymiany. Musiałem:
1. Zdemontować przedni fotel + całą podłogę po stronie pasażera
2. Wyrzucić przemoczony filc i wysuszyć podłogę
3. wykręcić silnik nawiewu, żeby dokładnie zlokalizować punkt przecieku
4. zdemontować osłonę poszybia, żeby dostać się do kanałów od zewnątrz
5. czyszczenie kanału wymaga sporej gimnastyki – mozna sobie pomóc ściągając nadkole – stamtąd widać odpływ
6. dodatkowo uszczelniłem miejsca przecieku od wnętrza samochodu silikonem sanitarnym, żeby mieć pewność że sprawa się już nie powtórzy

Wynika z tego że oprócz zatkanych kanałów, woda przeciekała sobie nie do końca szczelnymi łączeniami. Sprawa była na tyle poważna, że woda dosłownie chlupała pod podłogą!
Początkujący
 
Od: 7 mar 2008, 19:13
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda 626 GE 1.8i '94 sedan

Postprzez Szyna » 10 maja 2009, 13:30

Masakra z tym wszystkim :P Wuja mówił ze mam od nowa uszczelkę wkleić od szyby. Wyciągnąłem wyczyściłem wkleiłem od nowa znalazłem jeszcze mała dziurkę zakleiłem wszystko, mowie będzie dobrze :] W nocy padało rano idę do samochodu a tam znowu kałuża na miejscu pasażera :/ Od nowa wszytko rozbierałem wentylator, podszybie, maskę żeby mieć lepszy dostęp, zdjąłem wentylator patrze a w tym miejscu gdzie zasysa powietrze normalnie blacha się rozwarstwiła i 3 dziury na grubość palca :D Wyczyściłem, odtłuściłem i na silikon wszystko jak trochę przeschło jeszcze porządnie wypsikałem konserwacja do podwozia żeby ewentualne dziurki się zalepiły i mam nadzieje ze teraz już będzie dobrze :)

Znalazłem 2 przeciek :P dokładniej na łączeniu ściany grodziowej z podszybiem . Było tam zrobione jakimś silikonem i przez niego ciekło zdarłem stary, dałem nowy i jest dobrze :)
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 21:59
Posty: 3350 (89/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez centaurea » 24 cze 2009, 01:10

witam
mam taki problem w 626 ge
po ostatnich deszczach mam centymetr wody pod siedzeniem pasażera (pasażerki). wykluczam nietrzymanie moczu pasażerów gdyż jezdziłem sam:–).
gdzie sa odwodnienia szyberdachu w tym modelu?
którędy może sie woda dostawać?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2008, 23:55
Posty: 34
Auto: Mazda 626 GE 2.0 '93

Postprzez kamil75 » 24 cze 2009, 08:46

U mnie problem rozwiązał się, jak załatałem słupki przy szybie (były dziury) i dodatkowo uszczelniłem uszczelkę przy szybie silikonem, chciałem zminimalizować koszty więc wszystko zrobiłem sam. Może nie wygląda rewelacyjnie ale za to w środku jest sucho :)
Początkujący
 
Od: 6 sie 2008, 08:43
Posty: 22
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 626 GE 1.8 '95

Postprzez kocurek » 24 cze 2009, 15:53

a u mnie było tak że wode miałem też po prawej stronie no i u mnie był przyczyna taki okrągły korek który jest jakby na wysokosci bocznego kierunkowskazu (trzeba zdjąc nadkole zeby sie do niego dostać) jest on gumowy ale na plastikowych zatrzaskach i poprostu tam sie skraplało. uszczelniłem to masą klejaco uszczelniająca i dziś po deszczach nie zauważyłem skraplającej sie wody
mazda mazda
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2005, 15:12
Posty: 173
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 626 GE 1.8 16V 92r
sprzedana

Postprzez faraon » 27 cze 2009, 10:00

pi_ngwinek napisał(a):kilka lat temu w madzi mojego ojca po intensywnych opadach mokra byla wykladzina za kierowca – okazalo sie ze zawinela sie uszczelka tylnej szyby

POPIERAM sadze ze t jest przyczyna.W przypadku przedniej szyby woda scieka slupkami :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2007, 18:45
Posty: 3080 (0/2)
Auto: Mazdolot Gh RF
Mitowisi Carisma

Postprzez centaurea » 28 cze 2009, 21:18

chyba juz znalazłem nieszczelność
w tylnym nadkolu poawiła sie korozja, wypadła dziura wielkosci 5 zł na wysokosci siedziska tylnego siedzenia, poza tym uszczelniłem gumowe krki i przednia szybę.jutro rozpoczynam testy zanurzeniowe:–)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2008, 23:55
Posty: 34
Auto: Mazda 626 GE 2.0 '93

Postprzez Enduro » 2 lip 2009, 19:07

problemem moze byc przewod ktory idzie po slupku pasazera do tylu do spryskiwania tylnej szyby,
jesli takowy jest w twoim aucie!

E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6