Nie działa webasto

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez diablo-82 » 27 sty 2013, 22:06

Mam pytanie do fachowców. Nagle przestało mi działać webasto, tzn. centralka działa a kiedy włączam webasto lub ustawiam czas o której ma się włączyć to nic się nie dzieje. Najprawdopodobniej problem pojawił się w momencie kiedy odłączyłem akumulator na kilka godzin, choć na 100% tego stwierdzić nie mogę. Szukałem w bezpiecznikach, ale w skrzynce pod kierownicą jak i w komorze silnika (zaraz za akumulatorem) nie widać aby był jakiś bezpiecznik dołożony. Oczywiście nie sprawdzałem żadnego bezpiecznika bo za ciemno już jest. Tylko jeżeli te bezpieczniki będą dobre, to gdzie jeszcze szukać tego bezpiecznika. Proszę o jakieś sugestie.

Dodam jeszcze, że webasto nie jest fabryczne, ale modelu nie znam.
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 19:54
Posty: 44
Skąd: Szydłowiec
Auto: Mazda 626, GF 2.0 100kW, 2001rok, Pb, klimatronik, webasto, tempomat, itd.

Postprzez damage.inc » 28 sty 2013, 01:05

Wyłączenie akumulatora nie powinno mieć wpływu na działanie webasto, często odłączałem i nic się nie działo poza tym, że trzeba ustawić na nowo zegarek w webasto.
Załączniki
webasto_sch.jpg
A tutaj schemat, 5,6 i 7 to bezpieczniki, u mnie są przy samym akumulatorze.
innstrukcja_webasto.jpg
Instrukcja do webasto (nie napisałeś jakie masz) takiego jak moje.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2011, 23:59
Posty: 291 (0/4)
Skąd: Okolice Sulęcina
Auto: Premacy FP 1840, 114km 2000r.

Postprzez diablo-82 » 28 sty 2013, 06:06

Zegarek mam ustawiony, a co do modelu to nie wiem bo nigdy nie zaglądałem do niego, a teraz nie mam bardzo jak sprawdzić. puki co poszukam gdzieś tych bezpieczników. Ale czy jest też jakiś przekaźnik koło bezpieczników? Jak tak, to jak sprawdzić czy on dobry jest?
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 19:54
Posty: 44
Skąd: Szydłowiec
Auto: Mazda 626, GF 2.0 100kW, 2001rok, Pb, klimatronik, webasto, tempomat, itd.

Postprzez damage.inc » 28 sty 2013, 11:54

W pierwszej kolejności zlokalizuj bezpieczniki i zrób to co jest napisane w instrukcji.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2011, 23:59
Posty: 291 (0/4)
Skąd: Okolice Sulęcina
Auto: Premacy FP 1840, 114km 2000r.

Postprzez diablo-82 » 29 sty 2013, 00:02

A wiec tak: sprawa wymagala światła dziennego. Postaram jutro wstwić fotkę jak sytuacja wygląda u mnie. Problem tkwił po stronie styków. Całe zaśnierzałe są.Webasto działa i była to pierdułka.

Edit: siegu
nie dam rady wstawić fotek ze względów technicznych. Styki były zaśniedziałe w przekaźniku. Oczyściłem te styki jak i otworzyłem ten przekaźnik aby go oczyścić i po tym zabiegu webasto się uruchamia i grzeje, ale nie działa tak jak przed usterką, tzn. wcześniej jak ustawiłem czas czy choćby od razy uruchomiłem webasto to najpierw było słychać jak pracuje po czym po kilkunastu (kilkudziesięciu) sekundach uruchamiał się wentylator dmuchawy jak i panel sterowania ogrzewaniem. Teraz webasto gdy się uruchomi to od razu z dmuchawą i panelem sterowania. Czy to wina tego przekaźnika? Moje webasto to BW 50.
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 19:54
Posty: 44
Skąd: Szydłowiec
Auto: Mazda 626, GF 2.0 100kW, 2001rok, Pb, klimatronik, webasto, tempomat, itd.

PostTen post został usunięty przez siegu 1 lut 2013, 21:40.
Powód: Post pod postem.

Postprzez diablo-82 » 3 maja 2013, 23:44

I znowu nie działa to webasto. Wiem, że teraz lato idzie i webasto jest nie potrzebne, ale jeżeli okaże się że jest uszkodzone to dobry moment na naprawę, bo ciepło i sucho jest. Nie wiem czy tym razem wina tkwi po stronie urządzenia czy po stronie panów mechaników którzy składali mi mazdę po kolizji. To co mogłem sprawdzić, czyli bezpieczniki, przekaźnik i styki, są w porządku. Gdzie jeszcze mam szukać usterki?
Czy ma ktoś jakiś schemat jak podłączyć takie webasto, a konkretnie (thermo top BW50), to bym sprawdził czy wszystko jest podłączone, bo może spece blacharze, coś odłączyli i nie podłączyli z powrotem.
Mam jeszcze takie pytanie, czy gdy zdemontuję to urządzenie w celu naprawy, to autem nie będę mógł jeździć do puki nie założę go z powrotem? Mam na myśli dolot paliwa oraz przepływ wody. Czy woda się w tedy wyleje z układu?
Tak piszę, a nie napisałem jak wygląda usterka. Wyświetlacz pracuje prawidłowo, przekaźnik też pracuje prawidłowo, bo jak go rozebrałem i tam go włączyłem, to dmuchawy w aucie się uruchomiały. Natomiast gdy nacisnę płomień na sterowniku (aby włączyć webasto) nic się nie dzieje. Zawsze było słychać jak się uruchamia i pompuje paliwo i się nagrzewa. Teraz jest cisza, brak reakcji. Webasto to za drogi gips żeby był, a nie działał w aucie.
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 19:54
Posty: 44
Skąd: Szydłowiec
Auto: Mazda 626, GF 2.0 100kW, 2001rok, Pb, klimatronik, webasto, tempomat, itd.

Postprzez wedkarz85 » 19 maja 2013, 17:17

witam podłącz do kompa webasto jak było fabrycznie montowane to po kolizji mogło zostać zablokowane
druga sprawa to temperatura otoczenia poczytaj tu http://ogrzewaniepostojowe.net.pl/
powodzenia
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2011, 18:27
Posty: 59 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: mazda 5 2.0 cr '06

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6