Mazda 626 GE – nagrzewnica ?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Crespo » 3 gru 2014, 14:45

Witajcie,
Jak pisałem w temacie o warkot z nawiewu, po rozebraniu wiatraka okazało się, że miałem tam martwą mysz, po wyjęciu nawiew działa jak należy. Jednak teraz pojawił się nowy problem ... brak ciepłego powietrza w kabinie, chociaż auto chodzi długo to powietrze leci lekko ciepłe.

Przed tym incydentem z myszą, wszystko było dobrze, powietrze czasami aż za gorące. Moje pytanie do Was teraz o poradę, co się mogło stać? Czy mysz coś przegryzła, czy jakoś zapchała przewody ?

Co polecacie zrobić, zdemontować nagrzewnicę i ją wyczyścić (tylko jak? bez zdejmowania całego kokpitu da się?). Czy poszukać problemu gdzie indziej ?

Edit:
Czytałem ogólnie na forum różne tematy i raczej odrzucam uszkodzenie termostatu bo auto dobrze się nagrzewa (Zresztą wstawiłem je do mechanika który to potwierdził, uznał że nagrzewnica jest zaśmiecona), lecz zastanawia mnie fakt, co mogło się stać, 2 tygodnie temu auto grzało rewelacyjnie, miałem wręcz wrażenie że stopi kratki nawiewu, teraz gdy miałem przypadek z myszą w wentylatorze ... sytuacja uległa zmianie o 180*
Początkujący
 
Od: 15 lip 2013, 16:17
Posty: 10 (2/0)
Auto: Mazda 626 1.8kat LPG

Postprzez noxes » 5 gru 2014, 12:22

Nagrzewnica jest sprawna, a problem leż po stronie klapy zimne/ciepłe.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez Crespo » 8 sty 2015, 14:41

Witam ponownie, po miesiącu nieobecności powracam do mazdy i próby rozwiązania problemu.

Otóż zauważyłem, że jak "pobawie" się przełącznikiem ciepło-zimno to czasami grzeje lepiej, czasami gorzej. Czyli zapewne jest tak jak mówisz, że problem leży w klapie.

Czy mógłby ktoś podrzucić mi zdjęcia, gdzie znajdę tą klapę ? Co z nią może być nie tak? Jeśli się nie domyka, jak to naprawić ?
Początkujący
 
Od: 15 lip 2013, 16:17
Posty: 10 (2/0)
Auto: Mazda 626 1.8kat LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6