Brak świateł postojowych w 626 GE

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Xeon013 » 11 maja 2015, 23:10

Witam,
Narobiłem sobie bałaganu w mojej madzi...

Przy podłączaniu radia (musiałem przerobić wiązkę do kostki ISO) na ułamek sekundy zrobiłem zwarcie. Efekt jest taki, że z przodu nie świecą się światła postojowe z tyłu brak podświetlania tablicy rej. oraz świeci się tylko lewa postojówka tylna. Dodatkowo na desce rozdzielczej w lewym dolnym rogu świeci się czerwona kontrolka sygnalizująca przepalenie żarówki (po włączeniu postojówek). Wszystkie inne światła działają.
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki pod maską i te w kabinie za lewym kołem. Wg instrukcji od postojówek jest bezpiecznik TAIL pod maską jednak na 100% jest ok (jak i pozostałe).
Dodam, że zasilanie radia działa.

Oczywiście wszystkie żarówki są ok.
Gdzie szukać usterki, co mogło paść?
Początkujący
 
Od: 16 gru 2014, 00:33
Posty: 13
Auto: Mazda 626 GE 2.0 93' + LPG

Postprzez Xeon013 » 13 maja 2015, 23:34

Temat załatwiony...
Radio było źle podłączone, mianowicie... kabel masowy przestawał być masą po włączeniu świateł postojowych. W tym momencie prąd szedł z radia na antenę, a przez nią na karoserię co powodowało spalenie bezpiecznika TAIL (jeden z 6-ciu w małej skrzyneczce obok głównych bezpieczników pod maską).
Początkujący
 
Od: 16 gru 2014, 00:33
Posty: 13
Auto: Mazda 626 GE 2.0 93' + LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6