Nie odpala (MX-6 GE KL)

Postprzez Kaliope » 25 maja 2010, 10:17

Nigdy więcej nie dam Mazdy do mechaników w Grudziądzu.
Na tydzień unieruchomili mi auto i nie znaleźli problemu. Zawieźliśmy Mazde na lawecie do Serwisu w Bydgoszczy o 8 rano i o 13tej mieliśmy diagnozę.
Rozrząd zmielony na drobny mak. Stwierdzili, że trzymają go dla mnie w pudełeczku, aż boję się tego co zobaczę.
Tego samego dnia dali dotoczyć nowa śrubę, bo taniej i szybciej. O godz 18:30 zadzwonili (mimo, że pracują do 17tej), że właśnie założyli nowy rozrząd i silnikowi nic się nie stało.
<peace> Gdybym nie przywiozła im setki innych części, to mogłabym odebrać ja już następnego dnia.
Forumowicz
 
Od: 2 sty 2009, 23:36
Posty: 59
Auto: MX-6 GE 2.5V6 '93

Postprzez pitrok » 25 lip 2011, 18:55

Witam, mam problem z silnikiem 2.5 v6 kl-de.
W pewnym momecie samochód po wciśnięciu sprzęgła zszedł z obrotów i zgasł, potem udało mi się go odpalic dosłownie na chwile. Teraz natomiast rozrusznik normalnie kreci iskra na wszystkich świecach jest natomiast odpalic samochodu się nie da. Diagnoza mechanika padła na uszkodzony moduł w aparacie zapłonowym. Czy jest słuszna? Gdzie mogę dostac taki moduł ponieważ u mnie w mieście proponowali mi jedynie ASO (cena modulu ok 600 zł a całego aparatu ok 3 tys <płacze>).
Dodam tylko ze samochód to mazda mx3 z silnikiem z mx6 dlatego też pisze w tym dziale (jeżeli moje rozumowanie jest błędne to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie tematu).


Ps. Kolega podsuną pomysł że może to być czujnik koła zamachowego <oczy>
pitrok
 

Postprzez pabloalvaro » 25 lip 2011, 21:32

Jeżeli chodzi o aparat zapłonowy to kup jakaś używkę , może coś takiego ?
http://allegro.pl/aparat-zaplonowy-mazd ... 31112.html
Kiedy każdy pomysł wydaje ci się idealny, dopij wódke i idź spać
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2010, 09:06
Posty: 73
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: 626 Cronos 2,5 V6 Automat

Postprzez STEffAN » 25 lip 2011, 21:35

Jeśli to aparat, to ja bym wysłał go do Yakuzy, na naprawę, będziesz miał gwarancję.
http://yakuzasc.prv.pl/
Aczkolwiek, jeśli masz iskrę na świecach, to chyba jednak nie aparat zapłonowy, no ale ja się nie znam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2005, 12:02
Posty: 217
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 626 GE 2.5 V6 GT :)

Postprzez Vlad24 » 25 lip 2011, 21:43

jak masz iskrę to nie aparat zapłonowy, teraz sprawdź czy świece masz w benzynie po kręceniu, jak będą suche to sprawdź pompę, regulator ciśnienia, filtr, wtryski. Jak będą mokre to rozrząd i kompresję.
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2010, 04:12
Posty: 125

Postprzez pitrok » 26 lip 2011, 06:46

Dzisiaj wieczorem postaram sie posprawdzac i dam znac co i jak.
Edit.
Yakuza powiedział że aparat z uszkodzonym modułem może dawac słabą iskrę na świece, mechanik znalazł termin na piątek także najpierw sprawdzę to co napisał Vlad24 a potem ewentualnie sam aparat.

/////////

Sprawdzone zostały zasugerowane rzeczy niestety są sprawne, aparat został wysłany do yakuzy na regeneracje mam nadzieje że to będzie to...

/////////
Aparat zapłonowy przyszedł podłączony a samochód dalej nie odpala :( . Więc kieruje do was pytanie gdzie jest czujnik położenia wału? Bo już tylko to pozostaje z podsuwanych pomysłów....

Znalazłem chyba odpowiedź
"Auto posiada czujnikpołożenia wału, umieszczony z prawej strony silnikaw pobliżu kół pasowych. "
pitrok
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6