Przeciekająca uszczelka przedniej szyby

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Jola » 5 maja 2004, 14:20

witam, mam pytanko. Gdy pada deszcz cieknie mi przednia uszczelka, wczesniejszy właściciel przykleił ją na silikonie i musze kupić nową. Ile kosztuje taka uszczelka i jak to jest z montażem? Czy musze ściągać szybę? Mazda 626 '88 1.8. PZDR
Jola
 

Postprzez zibana » 5 maja 2004, 14:55

ja tez mam ten problem – uszczelka mocno nadgryziona zebem czasu
do tego dochodzi ostra punktowa korozja na slupkach na rogach szyby – woda wlatuje i zatrzymuje sie pod uszczelka.
u mnie tez poprzedni wlasciciel (hehe) nie za ladnie to zagruntowal.
bedzie mnie czekalo wyciecie kawalka slupka i zrobienie tego porzadnie
bedzie sie to wiazalo ze zmiana uszczelki przedniej szyby wiec jesli znajdziesz takowa to daj cynka prosze- zaopatrze sie moze zawczasu
a tak w ogole to jesli ktos ma namiar na niedrogiego porzadnego blarzarza do tej roboty w okolicy stolicy to byloby milo.
pozdro
z.
mazda wawaweeeewa!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lut 2004, 19:13
Posty: 55
Skąd: wawa
Auto: 626 5d GE '92

Postprzez panstasio » 5 maja 2004, 15:00

no wiec co do uszczelki to sam wymienialem................troche zle wyrywalem z rozbitej bo sa dosyc mocno przyklejone i sie wyciagnela z samym grzbietem a nie z cala rynienka ktora wchodzi pod szybe...............ale jest na to rada jest specjalan guma ktora jest w takich tubkach jak pianka do uszczelniania okien i klei [tiiit]..........mi osobiscie bardzo ladnie trzyma..........procedua jak przywszystkim oczyscic nalozyc i doklejac usczzelke od nowa na calej dlugosci najlepiej....................i odrazu scierac nadmiar bo mocno sie przykleja lap przez tydzien nie moglem doczyscic nawet pumeksem wiec proponuje jakies rekawiczki heiheiehiheihe.............................zibana blacharzy znam.........dwoch lebkow u ktorych sam bede robil autko...........tyle ze sa niewiele starsi ode mnie(kolo 25 lat) i maja wlasny warsztacik.........wiec nie kazdy moze zaufac takim ludzikom................ale jakby co moge podac namiar............miasteczko chotomow kolo legionowa
coś ciekawego?? tylko co??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2003, 10:07
Posty: 411
Skąd: Legionowo
Auto: myszowate 626-twsknie;MX6 ;)

Postprzez spec » 5 maja 2004, 15:24

JA WKLEIŁEM SWOJĄ SZYBĘ NA CZARNY SILIKON I SPOKO, CENY USZCZELKI NIE ZNAM ALE ZA WYJĘCIE I WŁOŻENIE Z WKLEJENIEM SZYBY POWIEDZIELI MI 100PLN
ŚWIECĄC WŁASNYM PRZYKŁADEM POPRWAWIASZ BILANS ENERGETYCZNY KRAJU!!!!!!!!!
"nie ma takiego miasta LONDYN , jest Lądek , Lądek Zdrój..." hehehehe
?????????????FAJNY MAM AVATAR, NIE ??????????????
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2004, 16:52
Posty: 245
Skąd: RADOM
Auto: FORD FOCUS 1.8 16V KOMBI

Postprzez zibana » 5 maja 2004, 15:35

Panstasio, chetnie przyjme adresik...
nie wiem czy w tym miesiacu dam rade – troche w sluzbowych rozjazdach
ale z poczatkiem czerwca sie wybiore i moze to zrobie, razem z amorkami u jaksy i autoszyba kierowcy co to mi padla i juz sie dusze hehe
dzieki z gory
mazda wawaweeeewa!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lut 2004, 19:13
Posty: 55
Skąd: wawa
Auto: 626 5d GE '92

Postprzez adam626 » 6 maja 2004, 11:51

wydaje mi się że sama uszczelka przy klejonej do karoserii szybie ma zasłonić pozostała szczelinę
raczej nie jest po to żeby cokolwiek uszczelniać
przeciekanie jest spowodowane raczej złym wklejeniem szyby lub korozją elementów dookoła szyby
zaklejenie tego z wierzchu zahamuje wycieki ale raczej przyspieszy korozję tych elementów
wycięcie i wklejenie szyby za 100zł to rozsądna cena
Szukam kogoś kto zaopiekuje się GD GT 4WS
Samochód ogólnie sprawny z zadbaną tapicerką co jest unikalne w tym wieku auta.
Wymagający jednak poprawek blacharskich i lakierniczych na które ani ja ani Mazda nie mamy czasu.
Ewentualnych kandydatów zapraszam na PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2003, 15:56
Posty: 774
Skąd: wawa
Auto: 626GD89 GT 4WS

Postprzez Adam626GD » 6 maja 2004, 15:14

Uszczelka ktora jest na zewnatrz to tylko ozdoba. Szyba jest przyklejona na klej i tam nie ma prawa ciec. Jesli cieknie to moze jez rozszczelnienie przy szybie, bo nie sadze aby bylo przerdzewiale.

Warto zerwac te uszczelke i obadac co sie dzieje. POtem mozna wkleic na silikon. Celem tej uszczelki nie jest zapewnienie hermetycznosci.

A tak poza tym to te mazdy GD maja zawsze porysowane szyby i ciezko sie w nocy jezdzi. JA sobie wymienilem na nowke i teraz mam spokoj
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2004, 01:28
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GD 2.0 FE4 GF 2.0 TDsI 16V

Postprzez Tajfun » 10 maja 2004, 22:32

Witam,
Wklejenie szyby czołowej zrobili mi w ASO Mazda w Katowicach za 150 bez uszczelki i jestem zadowolony bo uszczelka kosztowała chyba ze dwa ray tyle. Od kilku miesięcy tak sobie jeżdżę i jestem zadowolony. Pozdrawiam!!!
Tajfun – niech moc Wankla będzie z wami na wieki , wieków!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 maja 2004, 17:28
Posty: 19
Skąd: Katowice
Auto: Mazda 323F,BG, 1.6 16V

Postprzez TOMO » 11 maja 2004, 15:37

USZCZELKA SZYBY PRZEDNIEJ NA KTÓRĄ SIE WKLEJA SZYBĘ KOSZTUJE 60 ZL ,A NA WIERZCH IDZIE LISTWA KTÓRA STOI 200 ZL MOWA O ORYGINAŁACH I OCZYWIŚCIE PO BÓLU :D
Początkujący
 
Od: 8 kwi 2004, 08:59
Posty: 11
Skąd: warszawa
Auto: mazda 626 gw

Postprzez tango » 7 cze 2004, 08:52

raczej masz źle przyklejoną szybę a nie jest to wina uszczelki , uszczelka jest raczej dla ozdoby i osłonięcia klejenia i jeżeli Ci cieknie to fachowcy od przyklejania powinni raz jeszcze ją przykleić
Początkujący
 
Od: 4 cze 2004, 08:41
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 6 2.0 CDI

Postprzez seru22 » 29 wrz 2007, 18:07

Byłem dziś u gościa od szyb i powiedział ze jak auto z komisu kupione to pewnie auto po wypadku miało na szybko i byle jak wstawioną szybe. Bez jakiegoś tam czarnego mazidła(uszczelniacza) i pewnie dlatego.
Wyliczył że wyciągnięcie szyby,uszczelnianie i wstawienie to około 150 zł.Co wy na to? drogo?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 wrz 2007, 14:57
Posty: 21
Skąd: Tychy
Auto: 323f BA 95r

Postprzez Adam626GD » 1 paź 2007, 00:49

Z tego co pamietam montaż szyby to 100pln (3 lata wstecz tyle placilem).

JEsli demontaz ma byc bez uszkodzenia, to za całosc 150 to uczciwie. Tym bardziej ze sam materiał – silikon tez kosztuje
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2004, 01:28
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GD 2.0 FE4 GF 2.0 TDsI 16V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6