Trzeszczenie (najprawdopodobniej skór z tyłu)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Tharr » 1 cze 2007, 09:41

Witam,
powiedzcie mi jak można zaradzić trzeszczeniu skór na tylnych siedzeniach Xedosa – dzieje się tak zawsze gdy samochód postoi trochę na zimnie (teraz w upały problem nie występuje). Strasznie mnie to denerwuje. Co jeszcze może ewentualnie trzeszczeć z tyłu w zimnym aucie?
Wczoraj nie istnieje, dziś dobiega końca, jutro niszczy nadzieję.
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2006, 22:33
Posty: 47
Skąd: Toruń
Auto: Był Xedos CA KF
Jest 6 MPS

Postprzez nor » 1 cze 2007, 12:43

Boczki na drzwiach, zamykana półka przy tylnej szybie, tylna kanapa na zatrzaskach i oparcia tylnych siedzeń.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2004, 14:49
Posty: 564 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 3BM
Mazda 6GH

Postprzez Tharr » 17 cze 2007, 10:43

A ktoś ma może propozycje, jak pozbyć się tego wkur... trzeszczenia? Czy nasmarować czymś skórę, usztywnić coś? Bo jak tak dalej będzie to wywalę skórę i wstawię welur....
Wczoraj nie istnieje, dziś dobiega końca, jutro niszczy nadzieję.
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2006, 22:33
Posty: 47
Skąd: Toruń
Auto: Był Xedos CA KF
Jest 6 MPS

Postprzez Hazu » 17 cze 2007, 12:50

Tharr napisał(a): Czy nasmarować czymś skórę

Masłem ;P
Przecież nadwozie w xedosie jest na tyle sztywne że nic nie powinno o nic ocierać.
Musisz posprawdzać mocowanie wszystkich elementów wnetrza.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 paź 2005, 21:11
Posty: 3779 (0/6)
Skąd: Lublin
Auto: Były: CA/KF, CA/KL, BA/BP, BA/KF
Jest:
MPV ll FS 2000r.
RX8 2004r.

Postprzez -Pit- » 18 cze 2007, 09:48

mialem to samo- woskuj regularnie skore preparatami do jej pielegnacji i problem sam zniknie ;)
 
Od: 12 lut 2007, 20:41
Posty: 181

Postprzez back » 29 cze 2007, 16:35

o psia dupa... – ten temat prześladował mnie bardzo długo. <killer>
Niestety u mnie woskowanie, natłuszczanie itp nie dawało pozadanych efektów- tzn. nie na długo... W ost. weekend "usiadłem" do tego tematu i walczyłem jak lew z tym problemem. Rozebrałem całe tylne siedzenia- wywaliłem z samochodu i zacząłem wszystko dokładnie składać od początku. Oczywiście nie obyło się bez dokładnego wyczyszczenia skóry (mydło, woda, szczota a na koniec krem kiwi).
Po latach użytkowania siedzenia straciły swoja "sztywność" więc skręcając wszystko do kupy starałem się to zrobić tak żeby miały jak najmniejszy ruch i wszystko ciasno przylegało do siebie( m.in. podłożyłem troche starej wykładziny pod siedzenia, opuściłem ile się dało boczki itp.)

Efekt – zero trzeszczenia! <faja>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 wrz 2006, 13:43
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 – 2.0 D 136kM 03r

Postprzez Tharr » 4 sie 2007, 21:49

Dzięki za sugestie, zabieram się za to w przyszłym tygodniu (hehe, dziś wymieniałem chłodnicę, obyło się bez ofiar ;)
Wczoraj nie istnieje, dziś dobiega końca, jutro niszczy nadzieję.
Forumowicz
 
Od: 11 sty 2006, 22:33
Posty: 47
Skąd: Toruń
Auto: Był Xedos CA KF
Jest 6 MPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6