Dwie lampki podczas hamowania...

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Czege » 3 wrz 2007, 15:34

Witam,

od momentu kupienia mojego Xedosika, borykam się z jednym problemem. Otóż, podczas naciskania hamulca zapalają mi się dwie lampki na desce.

Obrazek

Pierwsze co wziąłem na warsztat, to poziom płynu hamulcowego. I rzeczywiście było poniżej MAX, ale w połowie do MIN. Dolałem tak jak to miałem w poprzednim samochodzie, czyli prawie pod sam korek. Niestety nie pomogło.
Następne były klocki, pomimo ich niewielkiego zużycia, wymieniłem. Kupiłem najlepsze jakie mieli w moim ulubionym sklepie z częściami. Nadal nic.
Poczytałem instrukcję i nawet informacja o spalonych żarówkach nic nie dała, bo mam dobre.
Czy macie może pomysły co trzeba zrobić?
Lampki nie zapalają się zawsze. A jak hamuję z większych prędkości i hamuję długo, to lampki gasną po jakimś czasie. Zauważyłem, że zapalają się przeważnie tylko wtedy gdy hamulce nie są mocno rozgrzane.

Proszę o pomysły, może uda się naprawić. Wolę aby było wszystko OK.

Dzięki z góry i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2007, 23:29
Posty: 378 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: był CA KF '94 5N
była BK Z6 '04 29Y
jest Kocur XE '18 Prestige

Postprzez chudy » 3 wrz 2007, 20:04

A sprawdzałeś czy światła stopu rzeczywiście Ci się palą? Może masz przerwę na przewodzie albo na jakiejś złączce i gdy obwód świateł stopu się nie zamyka zapala Ci się kontrolka. Sprawne żarówki to nie wszystko.

Czege napisał(a):Dolałem tak jak to miałem w poprzednim samochodzie

A płyn hamulcowy to od dawna w układzie? może jeszcze fabryczny? czasami lepiej wymienić niż tylko dolać.
Czege napisał(a):Następne były klocki, pomimo ich niewielkiego zużycia

Pozostaje jeszcze kwestia tego jak wyglądają tarcze i jaką mają grubość?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 12:07
Posty: 1016
Skąd: Kościerzyna
Auto: Xedos CA KF i Pastuch B3 :)

Postprzez XsiX » 3 wrz 2007, 21:11

w moim starym parchu żarówka od świateł paliła się kiedy miałem problemy z masą...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 09:33
Posty: 2022 (0/3)
Skąd: Konin / wlkp.
Auto: CA KF '92 MTX

Postprzez Czege » 3 wrz 2007, 23:09

hmm...
wydaje mi się że z żarówkami wszystko ok. Ale sprawdzę, a jak to nie pomoże, wymienię płyn, bo i o tym myślałem.
A tak z ciekawości, jak samochód rozpoznaje że to już stary ten płyn. Rozumiem że po właściwościach cieczy....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2007, 23:29
Posty: 378 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: był CA KF '94 5N
była BK Z6 '04 29Y
jest Kocur XE '18 Prestige

Postprzez tomekrvf » 3 wrz 2007, 23:32

Czege, Twój samochód nie ma żadnych cudów typu rozpoznawanie jakości płynu czy stopień zużycia klocków hamulcowych – pośrednio odpowiada za to kontrolka poziomu płynu hamulcowego.
Układ hamulcowy może być na maxa zajechany ale jak poziom pynu w zbiorniczku będzie ok to nic się nie będzie świeciło nawet wtedy kiedy już blacha bedzie szła po tarczy.
Prawdopodobnie masz kiepski styk na którejś zarówce stop i dlatego świeci się kontrolka przepalonej żarówki.
Full Time 4WD
VTR 1000F
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2003, 19:51
Posty: 1965 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Galant 2.5V6
VTR1000F
Alfa 147

Postprzez Czege » 5 wrz 2007, 16:52

tak też myślałem, że Xedos nie jest aż takim zaawansowanym dziełem inżynierii:) Pomacam te żarówki dziś i się okaże.


no i już wiadomo. Najprostrze rozwiązania najlepsze. A że nie sprawdzałem żarówek, na postoju jak sprawdzałem hamulce, to lampki stopu się świeciły. Teraz udało się zobaczyć to bez świecącej się lampy i po stuknięciu zapaliła, a ostrzeżenie zgasło. Więc teraz wystarczy dostać się do lampy i zrobione.

dzięki za wskazówki:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2007, 23:29
Posty: 378 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: był CA KF '94 5N
była BK Z6 '04 29Y
jest Kocur XE '18 Prestige

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6