Oswietlenie mazdy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez PeeLeN » 19 wrz 2010, 19:19

Witam,

mój problem polega na tym, że przestały mi świecić zegary i wszystkie światła.

Na desce rozdzielczej palą się inne rożne kontrolki tylko nie zegary, no a światła swego czasu działały mijania, ale teraz to już żadne nie działają. Byłem u elektryków niestety ale oni nie mogą znaleźć przyczyny :) (fach w ręku ). Wszystkie bezpieczniki są sprawne, wszystkie żarówki są sprawne, przekaźnik od świateł reaguje na ich włączenie.


Ma ktoś jakiś pomysł, który mógłby pomóc ?
Początkujący
 
Od: 27 sie 2010, 21:43
Posty: 6

Postprzez Soluks » 19 wrz 2010, 20:36

włącznik świateł czyli manetka od kierunkowskazów czasami blaszki przestają stykać – rozebrać podoginać złożyć i sprawdzić czy pomogło
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=yormhej1TKs
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2007, 21:30
Posty: 402 (0/1)
Skąd: NNM/Bydgoszcz/Gdynia
Auto: Xedos 6 2.0 V6 CA KF

Postprzez PeeLeN » 24 wrz 2010, 07:19

sprawdziło się, dzięki za pomoc !
Początkujący
 
Od: 27 sie 2010, 21:43
Posty: 6

Postprzez majkes » 29 wrz 2010, 21:24

Ja mam troche podobny problem ze światłami. Mianowicie wczoraj przy małym majsterkowaniu przez przypadek zwarły mi się kabelek od żarówki oświetlenia zapalniczki z masą zapalniczki. Efektem tego jest brak świateł pozycyjnych, podświetlenia zegarów i wszystkich przełączników na desce, czyli wszystkiego co zapala się po przekręceniu włącznika świateł o jedną pozycje. Światła mijania po przekręceniu włącznika o 2 pozycje działają. Sprawdziłem dziś wszystkie bezpieczniki i wszystkie są dobre. Czym ruszyc lub co mogłem popsuc, że tak się dzieje? Możliwe, że też coś będzie z tymi blaszkami w manetce?
I jak to rozebrac?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 mar 2008, 23:09
Posty: 100 (1/0)
Skąd: Janikowo
Auto: ZWYKŁY XEDOS

Postprzez PeeLeN » 30 wrz 2010, 07:10

to chyba ciężko rozebrać (tak mi powiedział mechanik), ja wymieniłem cały włącznik
Początkujący
 
Od: 27 sie 2010, 21:43
Posty: 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6