Problem z czujnikiem położenia wału, lub ustawieniem rozrządu

Postprzez tomaszk83 » 15 paź 2007, 16:49

jakie jest zadanie czujnika położenia tzn jaki związek z zapłonem;
zdjąłem pasek rozrządu żeby dostać sie do mocowania podstawy poduszki zawieszenia silnika, po dokręceniu stopy założyłem ponownie pasek rozrządu podłączyłem wtyczkę czujnika położenia wału z uszkodzonym przewodem czujnika i próbnie uruchomiłem motor. Zaskoczył za pierwszym razem. wiec zamontowałem obudowy,pozostałe paski, napinacze, nowy czujnik położenia wału i poduszkę zawieszenia. Motor nie chce zaskoczyć nawet kichnąć. Sprawdziłem iskra jest, paliwo dochodzi i to w dobrym położeniu bo w górnym położeniu tłoka. Co może być przyczyną


EDIT BY MOD: Poprawiłem Temat i Opis. Staraj sie prosze następnym razem nazywać Tematy poprawnie.
Ostatnio edytowano 25 paź 2007, 15:59 przez tomaszk83, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 9 lut 2006, 12:41
Posty: 9
Skąd: Włodawa/Lublin
Auto: Mazda Millenia 2,5 v6 automat

Postprzez piotrek929 » 21 paź 2007, 12:44

normalne, bez sygnału z czujnika , komputer nie pozwoli uruchomić silnika, na czujniku położenia wału najczęściej robi się odcięcie zeby ktoś Ci auta nie ukradł. efekt jest taki że dopoki nie podasz sekwencji startowej, możesz kręcić do usranej śmierci rozrusznikiem, i wszystko będzie działać, ale silnik nie wystartuje.
sprawdź ten przewód do czujnika, wystarczy że przerwana jest jedna linia i po sprawie. i zobacz z ciekawości już dla mnie, ile przewodów jest w kablu do czujnika 2 czy 3 ?
moja mazda nie widziala od trzech lat mechanika, bo sam przy niej robie :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2005, 21:39
Posty: 426
Skąd: krakow
Auto: mazda 929 S 3.0 V6 24V DOHC

Postprzez tomaszk83 » 25 paź 2007, 15:56

Witaj,ilosc przewodów 3 tzn wtyczka 3 pin podejzewam ze ten 3 to ekran
kupilem nowy czujnik i dalej to samo, czujnik pochodzi z nowszej milleni ale tem sam silnik.
Po podlączeniu nowego dalej to samo, kupilem nowe swiece bo myslalem ze to wina swiec, szybko je zamontowalem ale niechcacy pomylilem fajki od przewodów co dziwne auto zapalilo za razem i samo zgaslo.
Aktulanie dalej wszystko kreci ale nie pali juz po zalozeniu fajek w odpowiednie miesjsca.
Mysle ze to rozrząd moze byc zle ustawiony, zaczolem powoli rozbierac autko zeby miec lepszy dostep do rozrzadu i bede probowal sprawdzic czy jest ustawiony prawidlowo.
Niewiem czy to dobra droga ale juz nic innego nie przychodzi mi do glowy, najgorsze jestto ze auto stoi w polowie garazu i jest unieruchomione :)

Prosba do kogos o jakies schemat prawidlowego ustawienia rozrzadu badz miejsc gdzie sa znaczenia

pozdraiwam i czekam na odpowiedz

Rozebralem :–) :
moje pytanie
Jakie jest prawidlowe polozenie tłoków 1 głowicy tej od chłodnicy , jeżeli koło rozrządu jest ustawione na znaku ? i Koło wału też na znaku.
Początkujący
 
Od: 9 lut 2006, 12:41
Posty: 9
Skąd: Włodawa/Lublin
Auto: Mazda Millenia 2,5 v6 automat

Postprzez Puhcio » 28 paź 2007, 13:14

Aparat zapłonowy ? Znajdź użytkownika forum tadziol i zadzwoń do niego. On się zna na tym ..
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez tomaszk83 » 7 lis 2007, 23:20

Witam !
Wkoncu udalo mi sie odpalic mazde !!!!
Dzieki pomocy wieśka a w szczególności na koniec tadziol wkoncu dzis odpalilem
Dzieki wam chlopaki za pomoc !!!!!!!!
Pozdrawiam
tanie konta rapidshare
www.rapidshare-premium.pl
dla uzytkownikow forum.mazdaspeed.pl znizki
Początkujący
 
Od: 9 lut 2006, 12:41
Posty: 9
Skąd: Włodawa/Lublin
Auto: Mazda Millenia 2,5 v6 automat

Postprzez BulosWRC » 21 sie 2011, 16:04

Witam,napisz co było przyczyna awarii .
BulosWRC
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 23 lip 2010, 08:04
Posty: 15
Skąd: żywiec
Auto: mazda xedos 9 2 I v6 LPG 1995r

Postprzez radar88 » 21 sie 2011, 23:49

Kolega Ci chyba nie napisze ponieważ ostatnio logował się w 2009r
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9