Prawdopodobny problem z paliwem

Postprzez thomas12345 » 11 kwi 2008, 15:26

koledzy jezdze xedosem 9 z 95 r 2,5 ostatnio zaczely dziac sie dziwne rzeczy jadac auto slabnie i szarpie tak jakby paliwo nie dochodzilo dodam ze swiece i kable sprawdzone kopulka rownierz i jak podam mu w pedal to przez wydech az strzela
Początkujący
 
Od: 11 kwi 2008, 14:55
Posty: 5
Skąd: edewecht
Auto: mazda xedos 9

Postprzez trojanrob » 13 kwi 2008, 22:38

Na pierwszy strzał filtr paliwa.
Obrazek
pozdrowienia
Robert
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2005, 00:44
Posty: 309
Skąd: SZCZECIN
Auto: była Millenia S 2.3 V6 24v

Postprzez thomas12345 » 17 kwi 2008, 17:12

filtr paliwa zmieniony kopolka i palec oraz swiece tez rzadna kontrolka nie swieci a auto na wolnych chodzi normalnie gdy dodam gazu to nie wchodzi na obroty tylko sie dlawi

ma ktos moze pojecie co sie dzieje
PS
pompa paliwa sprawna

Pozdrawiam THomas
Początkujący
 
Od: 11 kwi 2008, 14:55
Posty: 5
Skąd: edewecht
Auto: mazda xedos 9

Postprzez trojanrob » 17 kwi 2008, 18:02

A dolot szczelny (tzn, czy za przepływką jest wszystko szczelne – może być też brane fałszywe powietrze i będzie zbyt uboga mieszanka) ? Jak to sie stało to po jakiejś naprawie czy tak samo z siebie ?
Obrazek
pozdrowienia
Robert
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2005, 00:44
Posty: 309
Skąd: SZCZECIN
Auto: była Millenia S 2.3 V6 24v

Postprzez thomas12345 » 17 kwi 2008, 18:16

to sie zgadza po naprawie tego weza miedzy glowicami z plynem chlodzacym byla dziura i nijak sie tam dostac bez zdjecia filtra powietrza i calej reszty czy moglo sie cos wydarzyc podczas tej naprawy sam sie na mechanice nieznam za dobrze a mechanicy w niemczech skore zemnie dra bez litosci

POZDRAWIAM
Początkujący
 
Od: 11 kwi 2008, 14:55
Posty: 5
Skąd: edewecht
Auto: mazda xedos 9

Postprzez trojanrob » 17 kwi 2008, 18:26

CZYLI STARY NUMER – SERWIS SP....I , a klient niech sie buja – mam podobnie, po naprawie w serwisie sam wszystko prostuję.

Albo rozebrać to co było rozkręcane i sprawdzić czy wszystko było założone ok, lub kupić spray do wykrywania nieszczelności i tak sprawdzić wszystkie połaczenia.

Gumowa rura łącząca przepływomierz też może być już stara i przy wyjmowaniu i zakładaniu mogła się zrobić w niej dziurka. (właśnie czekam na nową do millerka bo stara jest tak stwardniała, że ciężko wyjmuje sie filtr powietrza).
Obrazek
pozdrowienia
Robert
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2005, 00:44
Posty: 309
Skąd: SZCZECIN
Auto: była Millenia S 2.3 V6 24v

Postprzez sebai1985 » 4 cze 2008, 20:31

Witam wszystkich;) 2tyg temu kupiłem mazde xedos 9 2,5 98/99 r.+lpg,ale po zatankowaniu okazało sie, ze ubywa mi paliwo,ale z baku,a nie gaz,wiec wybrałem sie do gazowników;D i tam zaczęły sie problemy? próbowali podłaczyć gaz i w pewnym momencie strzelił? jak tylko wyjechałem nie miał wogóle siły ,tylko sie dusił,strzelał i nie chciał jeździć tylko szarpał!wiec kierunek mechanik! okazało sie ze spadła jakas guma i strzelił anty wybuch!ok założyli i chodził! kilka dni temu wracałem od znajomej,gdy ruszyłem,jedeynka,dwójka i na dwójce mi sie zadławił i znowu strzelił,co ledwie dojechałem do domu bo strzelał i szarpał,do 2tys obrotów miał zawachania,natomiast powyżej 3-4 tys chodził jakby normalnie!ale też coś troszke mulił,wiec 4 dni temu pojechałe do mechanika i stwierził ze jest to wina przepływomierza! zadzwoniłem do brata,a on pojechał do swoich znajomych mechaników i powiedział im ze jest taka sprawa,a oni na to,ze juz był u nich ten samochód chyba 2-3 razy i nie wiedzą dokładnie co to jest?doradzili mi abym zalał preparat na przeczyszczenie układu,wiec kupiłem i dzisiaj zalałem! wogóle to samochód stał 2 dni nie palony i miałem problemy z odpalenie,dopiero jak dzisiaj pod-ładowałem akumulator to odpalił! po zalaniu preparatu zatankowałem 98 i 95 paliwo,ale nadal coś źle pracuje i strzela! Wogóle jak go kupiłem zdziwiony byłem dlaczego za kazdym razem jak wyłaczyłem zapłon i wyjałem kluczyki to musiałem na nowo ustawiac zegarek,radio i klime??ale to juz zostało naprawione!prosze was o pomoc i z góry dziękuje;)pozdro
Sebastian 1985 ;)
Początkujący
 
Od: 4 cze 2008, 10:28
Posty: 19
Skąd: Zamość
Auto: mazda xedos 9 2.5 v6 24v

Postprzez sebai1985 » 4 cze 2008, 20:54

acha zaponiałem dodac ,ze gaz został całkiem odłaczony po tym pierwszym strzale u gazowników, i jeżdze tylko na samym paliwie!...i ze jak jechałem od nich do mechanika (to jeszce wtedy było tak ze po wyjeciu kluczyka ze stacyjki robił sie ten reset wszystkiego zgarka i tp.jakby wogóle prad był odłaczny) to na poboczu zaczalem bawic sie centralnym zamkiem w pilocie i przy zamkjnietych drzwiach w czasie jazdy,wtedy jakos normalnie pojechał?ale dzisiaj tez próbowałem,ale nic z tego;(,moze dlatego ze juz zostało to zrobione,a on poprostu potrzebuje takich resetów??z reszta ja naprawde nie wiem;(jak go odpale bez gazu,to ładnie chodzi,jak dodaje powoli to jakos wchodzi na obroty,ale jak chce dac szybciej i wcisne pedał gazu to sie dusi ,zaczynają spadac prawie do zera,a jak pusze noge z gazu to wracaja na miejsce czyli ok 1,5 tys!a a na biegach jak chce przydusic to strzela i siły nie ma dopiero tak powyzej 3-4tys,ale tez sie dławi tylko ze mniej!! ps.dziekuje za przeczytanie i mam nadzieje ze mi ktos pomoże! 3majcie sie;D
Sebastian 1985 ;)
Początkujący
 
Od: 4 cze 2008, 10:28
Posty: 19
Skąd: Zamość
Auto: mazda xedos 9 2.5 v6 24v

Postprzez Reagan » 5 cze 2008, 16:06

Proponuję wizytę w Newbiego http://www.mazda.lublin.pl/ nie masz daleko z Zamościa.

Stawiam na przepływkę uszkodzoną przez źle zamontowany gaz.

Od gazu ponoć dobry magik http://www.lpg.info.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=3

Pozdrawiam

Piotr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2005, 16:39
Posty: 127
Skąd: Legionowo
Auto: millenia KL

Postprzez sebai1985 » 6 cze 2008, 09:38

wielkie dzięki;D
ps.a przepływkę czyli przepływomierz wczoraj zamówiłem;D...
wiec pewnie dobrze zrobiłem;)
też pozdrawiam
Sebastian 1985 ;)
Początkujący
 
Od: 4 cze 2008, 10:28
Posty: 19
Skąd: Zamość
Auto: mazda xedos 9 2.5 v6 24v

Postprzez sebai1985 » 15 cze 2008, 00:04

witam wszystkich i serdecznie pozdrawiam;) wczesniej juz pisałem ze mam problem z kupioną mazda xedos 9 2.5 v6 24v!bo szarpie,czasami nie odpala i strzela na benzynie! kupiłem jak mi wczesniej doradził kolega przepływomierz,oki zamontowałem,sprawdziłem chyba juz wszystko(swiece przewody itd.)po zamontowaniu nadal to samo,samoch był juz u 4 mechaników i nadal nic! nowa pompa paliwowa(bo ta wczesniejsza dawała ok 2tys czy cos w tym stylu ),katalizator tez wporządku(w środku pusty),gaz całkiem wywalony z samochodu,na komputerze sprawdzony i niby wszystko ok,a jednak nadal jak daje mu gaz powoli to wchodzi na obrotu,a jak chce wcisnąc pedał gazu tak żwawo i trzymam chwile, to obroty spadają prawie do zera i sie dusi,(i strzeli)a jak puszcze noge z gazu to wraca na swoje obroty czyli około 1100..ps.jak moglibysie mi w jakis sposób jeszcze cos doradzic ,to bardzo bym prosił o pomoc,naprawde,bo juz sam nie wiem co jest;( z góry dziekuje i pozdrawiam;)
Ostatnio edytowano 15 cze 2008, 08:12 przez sebai1985, łącznie edytowano 1 raz
Sebastian 1985 ;)
Początkujący
 
Od: 4 cze 2008, 10:28
Posty: 19
Skąd: Zamość
Auto: mazda xedos 9 2.5 v6 24v

Postprzez mckoper » 15 cze 2008, 00:11

hmmm a filtr paliwa?

skontaktuj się z uzytkownikiem Wiesiek5 a napewno coś Ci doradzi bo to spec od tych samochodów :D :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2007, 23:22
Posty: 3955 (0/2)
Skąd: GDYNIA
Auto: Toyota Land Cruiser VZJ90

Postprzez Martinez81 » 15 cze 2008, 05:20

Dokladnie.Napisz pw do Wieśka,powinnien coś w tej kwestii pomóc.

P.S.Nazwij poprawnie temat,bo jak się zbudzą moderatorzy to temat pójdzie do kosza.:)
Zapraszam wszystkich miłośników aut japońskich do Klubu Japanese Fanatics. www.japanese-fanatics.com

Miłośnik prawdziwej motoryzacji – wróg pseudo-ekologii
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2007, 22:59
Posty: 248
Skąd: Suwałki/Cała Polska
Auto: Były: Mazda 626 2.0 GD
Mazda Xedos 9 KL Manual
Subaru Impreza WRX Sports Wagon GD
Jest: MB E50 AMG

Postprzez sebai1985 » 15 cze 2008, 08:18

a jak ja znajdę Wieśka???moge prosic o jakieś namiary:)
Sebastian 1985 ;)
Początkujący
 
Od: 4 cze 2008, 10:28
Posty: 19
Skąd: Zamość
Auto: mazda xedos 9 2.5 v6 24v

Postprzez mckoper » 15 cze 2008, 10:57

sebai1985 wysłałem Ci PW :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2007, 23:22
Posty: 3955 (0/2)
Skąd: GDYNIA
Auto: Toyota Land Cruiser VZJ90

Postprzez Italiano » 15 cze 2008, 18:29

Martinez81 napisał(a):bo jak się zbudzą moderatorzy to temat pójdzie do kosza.

Ooo..wstałem i co widze <lol> . U mnie w dziale praktycznie nic nie leci do kosza....ale sebai1985 jak już wcześniej pisałeś o swoim problemie w innym temacie to po jaki grzyb (sory wodzu :] ) zakładasz nowy temat...także przenosze do tematu w którym już pisałeś.

mckoper napisał(a):hmmm a filtr paliwa?

No...jak filtr będzie zasyfiony to mogą być podobne objawy...nie daje odpowiedniej ilości paliwa i sie dusi.
W oczekiwaniu na nowy podpis...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2005, 00:40
Posty: 2682 (1/0)
Skąd: Calcinato
Auto: Renault scenic 1.6 B
Ford Galaxy 2.0 170 KM
Renault Express 1.5 dci

Postprzez sebai1985 » 15 cze 2008, 18:44

ok;) Italiano dziękuje za pomoc,bo już sam miałem to zrobić!!! od razu mi coś nie pasowało;p<lol> ps.dobra jutro wymienie filtr paliwa i powietrza;D, mam nadzieje ze to filtr,bo jak nie to sie załamie;(,ktoś coś mi mówił ze jeszcze jakiejś iskry może nie być,tylko nie wie gdzie?hehe.dzięki i pozdro :) i tak powiem;D
Sebastian 1985 ;)
Początkujący
 
Od: 4 cze 2008, 10:28
Posty: 19
Skąd: Zamość
Auto: mazda xedos 9 2.5 v6 24v

Postprzez sebai1985 » 17 cze 2008, 10:28

Dzień dobry ,cześć i czołem ...:D chciałem tytlko podziękować wszystkim którzy mi pomagają i pomogli;) wczoraj od 9tej do 21szej robili mi Madzie i zrobili;) takie jaja ze szok! hehe...mówiliście ze filtr paliwa! ok kupiłem,szukamy starego,a tam go wcale nie było?hehe! wymieniłem tak; pompe paliwa,katalizator(pusty),przepływomierz,filtr paliwa,powietrz,wszystkie paski! i okazało sie ze to nie to??
byłem u tylu mechanikow,a pojechałem wczoraj do jednego i od razu mi powiedział co mam wymienic! okazało się ze to cewka,która podawała iskre,ale nie tak jak trzeba,i mówił,ze w mazdach właśnie siada cewka!wiec wymienilimi o od razu inna jazda:) tylko ze po tych strzałach to mi głośniej wydech chodzi:)hehe nie wiem dlaczego jeszcze troszke jest słąbszy na każdym biegu??ale nie dużo..wiem ze uszczelka przecieka jedna i prawdopodobnie jedną swiece lekko zalewa!wiec bede musił wymnienic uszczelke ,swiece i przewody. jak narazie dziękuuje i pozdrawiam wszystkich:)
Sebastian 1985 ;)
Początkujący
 
Od: 4 cze 2008, 10:28
Posty: 19
Skąd: Zamość
Auto: mazda xedos 9 2.5 v6 24v

Postprzez sebai1985 » 17 cze 2008, 10:41

acha i tak! stara cewka też była dobra,bo silnik na niej równo odpalał i chodził !!! tylko była poprostu częśćiowo zużyta dlatego wiec gubił iskre ,strzelał itd.!bo ten znajomy mechanik,mówił ze już miał własnie taką mazde i też jakis gosc ,wymienił wszystko po-kolei i nic!dopierto po jakimś czasie doszli ze tto cewka!! ze mnie tez sie wczoraj smaiali w sklepie,ze to napewno nie cewka,ale jak widac,oni nic nie wiedzą:) hehe..naporawde jestem bardzo zadowolony ze pojechałem właśnie za miasto do znajomego mojego tata,bo jak by nie on,to nie wiem ile bym jeszcze jeździł i czy by ktoś poprostu doszedł ze to moze być cewka,skoro stara tez dawała prąd,ale nie taki!;D mam nadzieje ze komuś sie przyda ta wskazówka:) pozdro Italiano i spółka:)
Sebastian 1985 ;)
Początkujący
 
Od: 4 cze 2008, 10:28
Posty: 19
Skąd: Zamość
Auto: mazda xedos 9 2.5 v6 24v

Postprzez sebai1985 » 19 cze 2008, 08:14

Witam i mam pytanie! jak mają być podłaczone przewody zapłonowe w Madzi 2.5 v6 24v?czy ma ktoś moze schemat? bo nie wiem czy mi dobrze podłaczyli!hehe;) z góry dziękuje! <jupi>
Sebastian 1985 ;)
Początkujący
 
Od: 4 cze 2008, 10:28
Posty: 19
Skąd: Zamość
Auto: mazda xedos 9 2.5 v6 24v

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9