Napinacz paska PK (TA KJ)

Postprzez bartess » 3 gru 2015, 15:22

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy mazdy.Drodzy koledzy bardzo proszę o pomoc bo nie wiem gdzie szukać i do kogo sie zwrócić a swoją mazdę posiadam aż 7 dni i juz zaczyna się niezapowiedziana inwestycja.W dniu wczorajszym pękł pasek wielorowkowy o ośmiu rowkach w trakcie drogi do domu.Oddałem dzisiaj auto do swojego mechanika który kupił już pasek ale jak się później okazało do wymiany jest jak mi to określił napinacz paska PK tego co napedza wspomaganie podobno kompresor i pompę wody o ile sie nie mylę.Błagam pomóżcie gdzie zdobyć taka część bo samochód potrzebny do pracy a stoi i się niszczy.Zadzwoniłem do Carspeed-u to z podłogi wstałem po 15 minutach jak człowiek poinformował mnie ile kosztuje nowa część po rabacie a mianowicie 2000 zł.Przecież to jest rozbój w biały dzięń skąd taka cena?Jeżeli macie jakieś źródło części zamiennych lub jakiś sklep z częściami to błagam dajcie jakiś namiar.Acha jeśli zrobiłem coś wbrew regulaminowi forum tzn nie przywitałem się etc.etc. to z góry przepraszam obiecuję poprawę tylko najpierw niech dojdę do siebie.Z góry dzięki za wszelkie namiary pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Ostatnio edytowano 4 sty 2016, 20:44 przez bartess, łącznie edytowano 2 razy
bartess
 

Postprzez Beny » 3 gru 2015, 16:01

Znajdź kolegę Maliniak,w dziale sprzedam ma Xedosa na sprzedaż to pewnie nr jest i zadzwoń może ma coś w zapasach,lub kolega Jędrzej.
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez jedrzej07 » 3 gru 2015, 16:12

Do silnika KJ niestety ceny tych napinaczy wołają o pomstę do nieba...
Ja do KJ nie mam, i obawiam się, że Maliniak też...
Kwestia tylko tego, dlaczego trzeba go wymienić? Bo jeśli sprężyna już nie nie napina no to niestety konieczna wymiana, jeśli rolka ma zużyte (głośne/luźne) łożysko to sprawa jest prosta. Wymiana łożyska. Wchodzi tam zwykłe łożysko 6203 2RS dostępne w każdym motoryzacyjnym za nie więcej niż 15zł
Sprzedam większość części do Mazdy Xedos 9 Millenii 2.5 V6 2001 2002
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2009, 22:08
Posty: 2047 (2/16)
Skąd: Piotrków Kujawski
Auto: Była Mazda Xedos 2.0 V6 KF 1994
Jest Mazda Millenia S 2.3 V6 KJ 2001

Postprzez bartess » 3 gru 2015, 18:57

Dzięki Wam z góry za pomoc ale z tego co wiem to problem stanowi sprężyna bo po założeniu paska on spada ale nie jestem biegłym w sprawach napinaczy wiec mogę się mylić.Zastanawia mnie tylko kto wymyślił taka zaporową cenę za takie ustrojstwo bo ani to elektroniczne ani wyjątkowo skomplikowane techniczne przynajmniej tak sądzę po zdjęciu.A macie może jakaś wiedzę czy da się to jakoś zreanimować bo powoli zaczynam trząść portkami na sama myśl wywalenia 2000 za kawałek blaszki z kółkiem?
bartess
 

Postprzez radar88 » 3 gru 2015, 22:43

Witam,proszę o zapoznanie się z regulaminami tego forum jak i działów modelowych:
Zasady ogólne:
viewtopic.php?f=95&t=104282

Oraz : Działy Techniczne:
viewtopic.php?f=95&t=117609

Po zapoznaniu się z nimi proszę o poprawę tematu tak aby był on zgodny z w/w regulaminami naszego forum, jeżeli poprawa nie nastąpi, będę zmuszony temat zamknąć i usunąć.

W razie potrzeby służę pomocną dłonią, proszę o PW a postaram się pomóc i odpowiedzieć na pytania.

Pozdrawiam
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez jedrzej07 » 3 gru 2015, 23:15

Nie musisz kupować zaraz nowego. Podzwoń po ludziach co sprzedają części typowe dla silnika 2.3, np jakieś używane pompy vaccum, albo cewki albo coś innego. Może znajdziesz taki napinacz. Jak, nie to może jakiś ebay albo coś
Sprzedam większość części do Mazdy Xedos 9 Millenii 2.5 V6 2001 2002
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2009, 22:08
Posty: 2047 (2/16)
Skąd: Piotrków Kujawski
Auto: Była Mazda Xedos 2.0 V6 KF 1994
Jest Mazda Millenia S 2.3 V6 KJ 2001

Postprzez bartess » 9 gru 2015, 20:15

Witam Was ponownie.Problem z napinaczem juz rozwiązany okazało sie że wyrobił sie otwór w którym osadzona jest śruba łącząca środek napinacza (element do którego przykręcona jest rolka ) z jego obudową.Wystarczyło ponapawać wytarty otwór i wywiercić nowy otwór pod śrubę i zadziałało.Niestety jak sie okazało to nie był jedyny problem bo nie mam ogrzewania pomimo że jest ustawione w climatroniku i po przejechaniu kilku kilometrów wskazówka temperatury powindowała prawie na sam szczyt.Co prawda nie doprowadziłem aby doszła do końca bo natychmiast wałączyłem silnik i zrobiłem przerwę ale zastanawia mnie co jest przyczyną tego że nie mam ogrzewania i znowu silnik sie grzeje. Nie wiem juz czy obstawiać termostat,może się zawiesił czy może zerwany pasek urwał czy uszkodził przewód w czujniku temeratury.Nie jestem fachowcem w dziedzinie mechaniki dlatego jeżeli jest ktoś kompetentny w tej dziedzinie to bardzo proszę o pomoc i poradę.
bartess
 

Postprzez jedrzej07 » 9 gru 2015, 20:27

Myślę, że na dzień dobry wymień termostat. Jeśli się nie otwiera to będzie powodował przegrzewanie.
Ja tak miałem w sierpniu. Było cały czas ok a pewnego razu zaczął się grzać. No i okazało się że termostat powiedział papa
Po wymianie wszystko wróciło do normy. Myślę, że na początek to najtańsza opcja jeśli chodzi o przyczyny przegrzewania. Dopiero jeśli to nie pomoże to można szukać innych
Sprzedam większość części do Mazdy Xedos 9 Millenii 2.5 V6 2001 2002
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2009, 22:08
Posty: 2047 (2/16)
Skąd: Piotrków Kujawski
Auto: Była Mazda Xedos 2.0 V6 KF 1994
Jest Mazda Millenia S 2.3 V6 KJ 2001

Postprzez radar88 » 9 gru 2015, 20:50

Temat nie dotyczy napinacza. Proszę o koniec OT.

Czy użytkownik bartess może odpowiedzieć na moje pytanie dla czego nie poprawił a nawet nie próbował poprawić tematu tak aby był zgodny z naszym działem oraz forum ??
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 929 / Xedos 9