Falujące obroty na zimnym silniku- LPG

Postprzez btom006 » 26 lis 2012, 22:01

Witam szanownych forumowiczów. Na początku chciałbym zaznaczyć że szukałem w poprzednich wątkach odpowiedzi na moje pytania jednak nigdzie nie znalazłem choćby podobnych objawów. A chciałbym zadać pytanie odnośnie 2 kwestii: pierwsza sprawa to falujące obroty (200-1500), zaraz po przełączeniu na lpg. Temperatura przełączania to 30 st. Gdy powrócę na zasilanie benzyną problem od razu ustępuje. Wymieniłem świece oraz przewody bo miały przebicie. Planuję zwiększyć temp. przełączenia, sprawdzić czy to pomoże. Defekt występuje tylko przy niskiej temp. silnika, po nagrzaniu jest tylko bardzo nieznaczne wahanie obrotów. 2 razy zapaliła mi sie lampka milf i błędy które odczytałem to za niska wartość sygnału czujnika temp. i za wysoka przepływomierza, oraz za uboga mieszanka w bloku/cylindrze nr 1.
Drugi problem też nie rozwiązany, choć widziałem że pojawia się w innych samochodach, to dziwny głuchy odgłos dochodzący z filtru powietrza, a raczej tam najgłośniej go po prostu słychać. Odgłos pojawia się w momencie skręcania kierownicą, tzn gdy z bezruchu skręcę kierownicę w dowolną stronę. Nie tak całkiem dawno miałem wykonywana regeneracje maglownicy, problem występował już wcześniej, i mechanik też nie miał zielonego pojęcia jaka może być przyczyna.

I tu moja prośba do wszystkich fanów i posiadaczy, o spróbowanie wyjaśnienia tych dziwnych zjawisk :P
Szczególnie zależy mi na wyeliminowaniu wahania obrotów, ten odgłos w niczym nie przeszkadza tylko bardzo mnie zastanawia.
Początkujący
 
Od: 29 maja 2012, 21:16
Posty: 10
Auto: Mazda 323f 1.6 BJ

Postprzez tower » 27 lis 2012, 12:44

Witam,

Falowanie obrotów z tego co opisujesz może być spowodowane:
a) budżetową instalacją LPG / złym montażem,
b) zbyt niską temperaturą przełączania – ustaw dla pewności 40 st i ewentualnie zmniejsz do 35,
c) kojarzę też przypadek gdzie podobne objawy były przy uszkodzonej/padajacej jednej z cewek.
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 5 kwi 2011, 10:03
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 323F BJ 1,6 SPORTIVE 2002r

Postprzez rav 75 » 27 lis 2012, 19:35

Kolego. Nie napisałeś jak długo jeździsz na gazie. A to istotne bo jeśli krótko – wracaj tam gdzie był gaz zakładany i niech regulują; jeśli długo (mówimy oczywiście o sekwencji) – w butli,parowniku,listwie wtryskowej zbiera się coś co przypomina mazut. Niestety to jest nieuniknione gdyż nigdy nie wiemy co tankujemy,zwłaszcza tankując gaz. Olejo-podobna maź zaczyna blokować wtryskiwacze co objawia się w sposób opisywany na początku Twojego postu. Dodam że zmniejszanie temperatury cieczy do przełączenia na gaz nic nie da a tylko pogorszy sprawę, bo gdy owa maź jest rozgrzana nic nie blokuje. Jak wyczyścić? Najlepiej wszystko po kolei powymieniać,ale to nie ekonomiczne. Z racji tego że mieszkam w Łodzi,serwisuję lpg u jednego,drogiego ale dobrego gazownika,zasugerował żebym kupił środek do czyszczenia instalacji lpg ( spray,dostępny na stronie NAGAZ Stefanowski,koszt 40 plz) i ze dwa razy sobie to zaaplikował. Pomogło,już po 50 kilometrach. Jeszcze na koniec: tankuję gaz na firmowych stacjach cały czas; co do drugiego opisywanego problemu – nie mam zielonego pojęcia.
powodzenia.
rav 75
 

Postprzez btom006 » 27 lis 2012, 22:26

Witam. Dziękuję za odpowiedzi. Jeżeli chodzi o instalację to mój wykonywał ją gazownik który zakładał w przynajmniej 2 innych samochodach w których jeździłem i tam nie ma tego problemu- stąd i ja mu zaufałem oddając Madzię;) Jeżeli chodzi o kilometry to instalację mam od marca tego roku, zrobione około 13kkm, więc uważam że nie dużo. Byłem u gazownika i on powiedział że wszystko regulował i że "w różnych samochodach różnie się ta instalacja zachowuje" czy jakoś tak, w każdym bądź razie więcej gościa chyba nie odwiedzę. Jeżeli chodzi o cewkę to nie wydaje mi się, co prawda dzisiaj spryskałem wodą przewody i cewki i zarówno przewody (nowe NGK) jak i cewki bezpośrednio nad świecami mają widoczne przebicia. Czy to normalne? Jeżeli chodzi o zanieczyszczenia to wydaje mi się że trochę za wcześnie w tej instalacji na takie rzeczy. Natomiast dodam że właśnie wymieniłem filtr fazy lotnej, i był on jak nowy. Nie wiem jak ta substancja się zachowuje ale wydaje się że nie jest to kwestia żadnych zanieczyszczeń. Jutro przestawię temperaturę i przetestuję, bo nie zawsze ten problem się pojawia. Jeżeli chodzi o stację to ja też staram się na jednej sprawdzonej gdzie Madzia zachowuje się przyzwoicie i spalanie jest na odpowiednim poziomie.
Jeżeli chodzi o te głuche odgłosy to zapomniałem dodać że występują tylko przy nagrzanym silniku. Dzisiaj znów oglądałem wszystko i nie mam pojęcia jak układ kierowniczy wpływa na silnik żeby ten wydawał takie odgłosy.
Początkujący
 
Od: 29 maja 2012, 21:16
Posty: 10
Auto: Mazda 323f 1.6 BJ

Postprzez tower » 28 lis 2012, 09:06

btom006 napisał(a):właśnie wymieniłem filtr fazy lotnej, i był on jak nowy


Hmm to wydaje się trochę podejrzane z tego co mój gazownik mówił (a zajmuje się tym od ponad 15 lat) nawet w najlepszym gazie latają opiłki metalu i inne syfy. Według niego jeśli filtr jest czysty to znaczy że przepuszcza zanieczyszczenia. Bylem jakiś miesiąc temu na rocznym przeglądzie gwarancyjnym (miałem też ponad 15k km na gazie) i pokazywał mi oba filtry. Oba były brudne i na 100% z jednego wytrząsnął troszkę opiłków ale mówił że jak najbardziej mam się trzymać stacji (Bliska) bo wszystko w normie.
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 5 kwi 2011, 10:03
Posty: 49
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 323F BJ 1,6 SPORTIVE 2002r

Postprzez btom006 » 28 lis 2012, 19:23

Być może źle się określiłem. Filtr był być może lekko zabrudzony natomiast nie " wypadło" z niego nic :P Jest to filtr fazy lotnej więc gaz przezeń przepływający powinien być przefiltrowany.
Początkujący
 
Od: 29 maja 2012, 21:16
Posty: 10
Auto: Mazda 323f 1.6 BJ

Postprzez rav 75 » 28 lis 2012, 21:16

Dokładnie. A w obudowie filtra fazy lotnej czysto?
rav 75
 

Postprzez btom006 » 28 lis 2012, 23:40

Specjalnie go rozbroiłem i nic w środku nie znalazłem.
Początkujący
 
Od: 29 maja 2012, 21:16
Posty: 10
Auto: Mazda 323f 1.6 BJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323